תוכנת עימוד חדשה - האופן שבו התוכנה תתאים למקסימום אנשים

האם התכונה תכסה את ההשקעה של 10 אלף שעות פיתוח ב5 שנים הראשונות שלה?

• אין מצב שהיא מכסה

• אולי

• בטוח מכסה

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לפי כמות השעות שעבדנו עד היום אני מעריך שכדי לסיים את התוכנה צריך עוד כמה אלפי שעות, שבסך הכל כל התכונה תיקח כ10 אלף שעות פיתוח. שבחשבון פשוט כדי לכסות את זה צריך 2 מליון ש"ח לפי חשבון של 200 ש"ח לשעה.

מה לדעתכם האופן שבו התוכנה צריכה להיות כדי שתתאים לכמה שיותר אנשים, דהיינו מעמדים, מחברי ספרים, עורכים תורניים וכו' וכו' כדי לכסות את ההשקעה הזו? או שאולי אין אופן כזה ובניית התוכנה צריכה להעשות מתרומות?

עשיתי סקר, כל מי שמצביע שיסביר את הסיבה למה הצביע כפי שהצביע.
תודה לכולם :)

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
המחיר עדיין לא ידוע, אבל כנראה כמו שכיום עולה תג

טייפסעטער

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אם מחמת נוחיות העבודה עם התוכנה יקנו אותו העורכים והמעמדים, לדוגמא כ1000 אנשים, ומחיר התוכנה 3000 ש"ח, אז בטח תרויח מההשקעה. אבל לא אם תמכור בזול.

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
טרם הצבעתי.
אבל אם חפץ הנך להגיע להכנסה של 2 מליון ש"ח,
עדיף לך למכור את התוכנה ב-20000 ש"ח ל-100 מעמדים,
מאשר למוכרה ב-2000 ש"ח ל-1000 מעמדים.

ולפני שמישהו מרים גבה על המחיר האסטרונומי,
אציין את דעתי, שאם התוכנה באמת מכניסה את תג ואינדיזיין בכיס הקטן,
יימצאו בשנים הקרובות מספיק מעמדים שיזנחו את 'תג' לטובת 'המעמד'.

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עדיף לך למכור את התוכנה ב-20000 ש"ח
במבט ראשון זה אולי נשמע מחיר הזוי,
אבל גם בתג אתה יכול להגיע לסכום לא רחוק.
תוכנת תג: 2800 ש"ח
תוסף רב טקסט: 800 ש"ח
תמיכה בטעמים 600 ש"ח,
וכאן מתחילה חגיגת הסקריפטים:
יש כמה סקריפטים מאוד חשובים שכל מעמד בתג טוען ששוה להשקיע בזה, והם עולים אלפי ש"ח.
בנוסף אתה צריך (?) לרכוש את אינדיזיין,
סוף כל סוף מדובר באלפי ש"ח.

ולכן אני חוזר ואומר,
אם 'המעמד' כולל את כל המעלות של תג ואינדיזיין, כולל כל הסקריפטים וכו',
אזי זה בהחלט שווה את מחיר גבוה,
ויהיו מספיק מעמדים שידעו להעריך אותו.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מישהו עשה מחקר, כמה מעמדים איכא בשוקא? וכמה מעמדים ניתוספים(?) בכל שנה?
איך אפשר לחשב מחיר והכנסה, כאשר אין בפניי נתונים של קהל היעד?

בעיקרון, אם ב'מכה הראשונה' (שחרור גירסה הראשונה) זה לא תהיה מספיק מכריע ומשכנע, שהמעמדים המנוסים בשאר התוכנות ירדפו אחריך לקנות התוכנה, לדעתי זה אבוד. אין אפשרות שניה ליצור רושם ראשוני (ראה ערך 'תוכנת רבותינו') .
לעומת זה, אם בהשקת התוכנה, כולם יראה ויתענגו מטוב התוכנה ומביצועיו, ולא נצטרך 'לשכנע' שזה עדיף משאר התוכנות, אז תוכל למכור אותו בשופי ב-שש אלף ויותר (תלוי באמת כמה טוב זה יהיה), ויהיה לך מספיק קונים.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
טרם הצבעתי.

קודם כל תעשה סקר כמה מבין מבקרי פרוג מוכנים לקנות התוכנה ב20,000 אלף, אם זה מכניסה את תג ואינדיזיין בכיס הקטן.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
טרם הצבעתי.

ולכן אני חוזר ואומר,
אם 'המעמד' כולל את כל המעלות של תג ואינדיזיין, כולל כל הסקריפטים וכו',
אזי זה בהחלט שווה את מחיר גבוה,
ויהיו מספיק מעמדים שידעו להעריך אותו.

כדי שהתוכנה תכניס את תג ואינדיזיין בכיס הקטן ויהיו בה כל המעלות לא יספיק לעבוד עוד שנתיים, אלא צריך עוד 5 שנים עבודה ואז ההשקעה היא לא 2 מליון אלא 4 מליון או אולי יותר!

נערך לאחרונה ב:

לעבדיג יענקל

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לכאורה ישנם שתי סוגי קהלים שיקנו את התוכנה החדשה,
והם א. מעמדים ותיקים שכבר התנסו שנים בתוכנות האחרות לאחר שכבר השקיעו אלפי שקלים בקנית התוכנות האחרות, ובכדי שהם יחליטו לקנות תוכנה חדשה שעכשיו יצאה לשוק בעוד עשרות אלפי שקלים לא נראה שהרבה מעמדים יעשו זאת.
ב. מעמדים חדשים ומתחילים שבאים לברר את מצב השוק ואיזה תוכנות יש, אף שלתוכנה החדשה יהיו הרבה אפשריות שאין לתוכנות האחרות עדיין הרי זה תוכנה חדשה ומדוע שיקנו אותה במחיר יקר, וכמו"כ יהיה עדיף להם לקנות את תג במחיר מוזל ולהשתדרג אט אט בתוספת רב טקסט וסקריפטים כפי מצב ההתקדמות שלהם בעבודה ולא לקנות תוכנה אחת במחיר יקר.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
טרם הצבעתי.

גם אם התוכנה תכניס את אינדיזיין ותג לתהום הנשיה, ולא רק לכיס הקטן,
ועם כל הכבוד למאמצים האדירים שרחמים משקיע בה, יש דבר אחד שפשוט אין לה.
אין לה את הקהילה הענקית שיש לאינדיזיין למשל (וכרגע לפחות, לא את 30 השנים שבהם תג שולטת בתחום עימוד ספרי הקודש).
תחום היצירה ככלל, והיצירה הממוחשבת בפרט, הוא תחום עם המון אספירציות, המון יצירתיות, קשה מאוד לשרוד בתחום הזה.

קחו לדוגמה את קורל דרוו, כמה משתמשים בה היום יחסית לאילוסטרייטור+פוטושופ?

עוד דוגמה, אפילו יותר כואבת, היא GIMP, תוכנה גרפית (די נחמדה),שמתיימרת לשחק במגרש של פוטושופ, ועם כל זה שהיא אפילו חינמית!! ובקוד פתוח!! (זאת אומרת שכל אחד, תיאורטית, לא רק יכול לכתוב סקריפטים, אלא לשנות את התוכנה מהיסוד לכאורה) ועדיין היא לא מצליחה כמו פוטושופ. כי הבן אדם אומר, אז נשלם 70 שקל בחודש (או שלא...) ונקבל UI וUX הרבה יותר טובים ואינטואיטיביים, יותר מהירים, ועם סיכוי יותר גדול לקבל תשובות לשאלות.

עבור פוטושופ אתה מגגל פעם ושתיים ומקבל תשובה די טובה, אם לא סרטון, שמסביר לך את התהליך, ובGIMP אתה צריך לנבור בISSUES בגיטהאב כדי להבין שאולי אתה צריך להתקין גירסה קודמת של התוכנה... ובכן, מה עדיף?

אולי זה נשמע רעיון טוב לרכוש תוכנה ב20K, אבל אם אין לה תמיכה אבסולוטית יותר טובה מאינדיזיין או תג (היסטורית) וכדו' (מה אני מתכוון תמיכה? אני מתכוון שתוכל לגגל ב2 בלילה שאלה, או לשלוח לפורום כלשהו, ולקבל בזריזות (או אפילו למצוא מן המוכן) תשובה ברורה ושעובדת טוב, אם לא סקריפט או תיקון לתוכנה ישירות מהיצרן. אני נשמע מצחיק אולי, אבל ברמה הגבוהה של תוכנות PRO שמשלמים עליהם מחיר כזה למרות שאין להם קהילה גדולה, זה בהחלט מקובל).

בכל מקרה, שיהיה לכל העוסקים בדבר בהצלחה, ברור שהם עושים מעל ומעבר כדי לתת ערך אמיתי ללקוחות (שאני מקווה להיות ביניהם), וברכת שמיים תחול עליכם בכל מילי דמיטב.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הצבעתי 'אולי' למרות שאני נוטה יותר לודאי.
אתה צריך לקחת בחשבון שההשקעה שלך היא לא לחמש שנים אלא לעשרות שנים.
אם התוכנה תהיה עשויה היטב, תציג פוטנציאל טוב ותהיה תוכנית מסודרת לעדכונים ולמחירם, תוכל להתפרנס ממנה היטב.
אלה החישובים שלך. החישובים שלי כרוכש הם בעיקר לדעת שההשקעה שווה לטווח ארוך. זה סיכוי מול סיכון, ולכן אין שום אפשרות מבחינתי לשלם על תוכנה כזו מחיר מופרז, לא 10,000 ולא סכום שמתקרב לזה. אזור 4,000 נשמע לי סביר, וגם סכום כזה אני לא הולך להוציא לפני שתהיה לי גרסת ניסיון שאני מוציא ממנה ספר שלם מהחל ועד כלה.
כעת נחזור לחישוב שלך. כדי להחזיר שני מיליון ש"ח, אתה צריך 500 קונים במחיר הזה. זה ממש לא בשמים - לתג יש למעלה מעשרת אלפים לקוחות עד כמה שאני יודע, והיא תוכנה ממש קשה ללימוד.
ככל שתצבור מוניטין כך המעגל יתרחב יותר ויותר. בפרט שיש לך את השוק העולמי אם תוציא גרסה אנגלית. אני ממליץ לעשות זאת כשהתוכנה כבר תרוץ כמה שנים, ואז לשוק הזה תוכל לקחת מחירים גבוהים יותר.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
סוף סוף מישהו מגיב קצת אופטימי... אני בטוח ש @רחמיםR (התיוג לא עובד) כבר הוריד הרגל מהדוושה...

הצבעתי 'אולי' למרות שאני נוטה יותר לודאי.
אתה צריך לקחת בחשבון שההשקעה שלך היא לא לחמש שנים אלא לעשרות שנים.
בדיוק, מדוע אתה מתעקש לחמש שנים (ברור שנחמד להרוויח מהר, אבל בכל זאת).

החישובים שלי כרוכש הם בעיקר לדעת שההשקעה שווה לטווח ארוך. זה סיכוי מול סיכון, ולכן אין שום אפשרות מבחינתי לשלם על תוכנה כזו מחיר מופרז, לא 10,000 ולא סכום שמתקרב לזה. אזור 4,000 נשמע לי סביר, וגם סכום כזה אני לא הולך להוציא לפני שתהיה לי גרסת ניסיון שאני מוציא ממנה ספר שלם מהחל ועד כלה.
לדעתי זה לא נכון. אנשים מוציאים לתוכנות שבמקצועותם פי שתים כסף ואפי' יותר. אם זה תוכנה שעונה לצרכם כמו שצריך.

למעשה הצבעתי 'אולי'. כי אין לי מושג אם בחמש שנים זה אפשרי.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
תוכנת תג: 2800 ש"ח
תוסף רב טקסט: 800 ש"ח
תמיכה בטעמים 600 ש"ח,
וכאן מתחילה חגיגת הסקריפטים:
יש כמה סקריפטים מאוד חשובים שכל מעמד בתג טוען ששוה להשקיע בזה, והם עולים אלפי ש"ח.
בנוסף אתה צריך (?) לרכוש את אינדיזיין,
סוף כל סוף מדובר באלפי ש"ח.
הלכת רחוק.
וגם אם התקרבת איכשהו, אני לא מאמין ש-100 מעמדים ישלמו כזה סכום. בודדים, אולי. אולי.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש עוד אפשרות שיכולה לשנות את המאזן.
אינדיזיין לא מוכרים תוכנה, אלא משכירים אותה. גם מעמד שעכשיו בקע מהביצה אומר לעצמו "70 ₪ זה כלום! אני מחזיר את זה בשרבוט הראשון שלי!" וכך הוא עושה מנוי לשנה ולעוד שנה, מבלי לשים לב שאחרי שלוש שנים הוא שילם 2,520₪. לענ"ד גם פה צריך למצוא נוסחה כזו (קצת יותר מ-70), וזה יִשְׁבֶּה גם את המתחילים.

נחמד לעזור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
נתון אחד לא נלקח כלל בחשבון,
עולם התוכנה מתחדש בקצב מסחרר, ממש לא מופרך שמחרתיים יקום מתכנת אחר ויבנה תוכנת עימוד נוספת שתשבור את המכירות של 'המעמד'.
אם ההשקעה אמורה לכסות את עצמה בשלוש - ארבע שנים, ניחא, אבל אם מדובר בהשקעה ל'עשרות שנים' כמו שהציעו כאן, מנין שלא יקום מאן דהו שיעשה ל'המעמד' את מה שהמעמד אולי יעשה לתג?!

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נתון אחד לא נלקח כלל בחשבון,
עולם התוכנה מתחדש בקצב מסחרר, ממש לא מופרך שמחרתיים יקום מתכנת אחר ויבנה תוכנת עימוד נוספת שתשבור את המכירות של 'המעמד'.
אם ההשקעה אמורה לכסות את עצמה בשלוש - ארבע שנים, ניחא, אבל אם מדובר בהשקעה ל'עשרות שנים' כמו שהציעו כאן, מנין שלא יקום מאן דהו שיעשה ל'המעמד' את מה שהמעמד אולי יעשה לתג?!

(כי עולם התוכנה התורני, מתפתח לאט, אם כי בקפיצות.
לדוגמא - DBS ובר אילן שולטות בשוק כבר 20+ שנה, ורק לאחרונה התחילו מאגרים כמו ספריא או רבותינו לשבור את זה קמעא קמעא עם UI וUX מעודכנים.
הזמן עושה את שלו, ונראה שהגיע הזמן לקפיצה גם בתחום העימוד התורני.
כמו שבזמנו הגיעה הקפיצה עם תג, בסיפור "כתר ארם צובא מהדורת ירושלים" הידוע...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה