כללי תוכנת עימוד חדשה - דריסה של סגנון

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
הכלל שתמיד הכרתי ב CSS ובוורד שהגדרה פרטים גוברת על הגדרה כללית
למשל עם מוחל סגנון של בולד+גודל 24 על פיסקה כל שהיא, הרי שכל הפיסקה תהיה בולד+24, אבל אם מילה אחת מתוך הפיסקה תוגדר באופן יחודי כגודל 20 אז היא כבר לא תהיה גודל 24 אבל תשאר בולד, כלומר, ההגדרה הפרטית של המילה גוברת על ההגדרה הכללית הבאה מכח הסגנון.
והנה התגלה לי היום שבאינדיזיין זה שונה, ואם החלתי סגנון רגיל על פיסקה שבתוכה כבר יש מילה בולד, הבולד פשוט נאלם מהמילה שהוגדרה מפורשות! ורק לאחר החלת הסגנון אפשר להדגיש מילה ספציפית. לע"ד זה ממש טעות מה שעשו באינדיזיין.

מה לדעתכם הדרך הנכונה? נפק"מ מה לממש בתוכנה החדשה.

תודה לכולם.

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בשביל זה יש סגנון תו
שתחיל קודם סגנון תו על הבולד
ואז תחיל על זה הסגנון הכללי וזה לא יפגע בסגנון תו
זה דרך טובה
לטעמי

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אם כבר עשיתי את המילה בולד למה לחייב אותי גם להחיל על זה סגנון תו?
ולמה למחוק לי משהו שכבר עשיתי?
התנהגות ממש לא נכונה לדעתי.

אברהם ה.

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אם לא יהיה סגנון לתו
אזי אם תתקבל החלטה עיצובית שונה
יהיה צורך לתקן אחד אחד בכל מקום שזו לא דרך.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אם לא יהיה סגנון לתו
אזי אם תתקבל החלטה עיצובית שונה
יהיה צורך לתקן אחד אחד בכל מקום שזו לא דרך.
אתה צודק 100% הדרך הנכונה היא להשתמש בסגנונות בכל מקום, אבל עדיין אם אדם החליט להדגיש מילה למה למחוק לו את זה כאשר הוא מכיל סגנון כללי על הפיסקה?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
גם בוורד לפעמים זה נמחק. לא ברור לי מתי בדיוק, אבל יש פעמים שמחילים סגנון וההגדרות נשמרות ופעמים שלא.

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
לא ברור לי מתי בדיוק, אבל יש פעמים שמחילים סגנון וההגדרות נשמרות ופעמים שלא.
כך גם אצלי. לא הצלחתי להבין לפי מה הוא עובד
בהתחלה העדפתי לא להגיב - חשבתי שפשוט אני לא מכיר איזה פרט שקשור לזה...

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אתה צודק 100% הדרך הנכונה היא להשתמש בסגנונות בכל מקום, אבל עדיין אם אדם החליט להדגיש מילה למה למחוק לו את זה כאשר הוא מכיל סגנון כללי על הפיסקה?
כי בדיוק בגלל זה הוא מחיל סגנון פסקה!

כדי שכל ההגדרות של כל הפסקה, - למעט אלא שהוצאו מן הכלל בפירוש על ידי סגנון תו- יהיו אחידות לגמרי.

אם יש שינוי שרוצים לשמור? שיחיל סגנון תו וזה ישמר.

אגב, חסרון גדול באינדזיין הוא חוסר היכולת להחיל שני סגנונות תו זה על גבי זה.
לא יודע איך אפשר לתמוך בזה טכנית אבל זה יהיה מעולה.
(למשל אני רוצה סגנון תו לסוגריים, בולד, אנגלית, נטוי, ולפעמים כל הנ"ל חופפים... כעת עלי ליצור:

סוגריים,
סוגריים נטוי
סוגרים נטוי לועזי

בולד
בולד נטוי/נטוי בולד
בולד לועזי/לועזי בולד

כעת יש אופציה מסויימת אם זה כללי, על ידי גרפ סטייל, אבל זה לא ממש פתרון וגם מכביד

בהצלחה רבה

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כי בדיוק בגלל זה הוא מחיל סגנון פסקה!

כדי שכל ההגדרות של כל הפסקה, - למעט אלא שהוצאו מן הכלל בפירוש על ידי סגנון תו- יהיו אחידות לגמרי.

אם יש שינוי שרוצים לשמור? שיחיל סגנון תו וזה ישמר.

אני חושב שההנחה הבסיסת של כל אדם שמגיע פעם ראשונה לאינדיזיין היא: שאם הוא מחיל סגנון ברמת פיסקה זה לא ימחק לו את ההדגשות, אם הוא היה רוצה לנקות הוא היה בוחר את הפיסקה ולוחץ על איפוס עיצוב וכדומה. הסיבה שהוא מכיל סגנון היא כדי שכל הפיסקה שעדיין לא קיבלה עיצוב תקבל עיצוב.
התנהגות זו של אינדיזיין לא עולה בקנה אחד עם האינטואיטיביות של המשתמש. אחידות זו הצורה הנכונה לעמד מסמך, אבל תוכנה לא אמורה לכפות על הבן אדם להתנהג לפי כללי האחידות.

אגב, חסרון גדול באינדזיין הוא חוסר היכולת להחיל שני סגנונות תו זה על גבי זה.
לא יודע איך אפשר לתמוך בזה טכנית אבל זה יהיה מעולה.

גם בוורד זה בלתי אפשרי, אבל ב CSS כן אפשרי להחיל על אלמנט אחד כמה קלאסים
כך שמבחינה טכנית זה אפשרי בהחלט, רק שאם יהיו הגדרות סותרות בין הסגנונות מה התוכנה תעשה? איזה סגנון יגבר? אז אולי כדי לא להכנס לבלאגן הזה הגבילו לסגנון אחד בלבד.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני חושב שההנחה הבסיסת של כל אדם שמגיע פעם ראשונה לאינדיזיין היא: שאם הוא מחיל סגנון ברמת פיסקה זה לא ימחק לו את ההדגשות, אם הוא היה רוצה לנקות הוא היה בוחר את הפיסקה ולוחץ על איפוס עיצוב וכדומה. הסיבה שהוא מכיל סגנון היא כדי שכל הפיסקה שעדיין לא קיבלה עיצוב תקבל עיצוב.
התנהגות זו של אינדיזיין לא עולה בקנה אחד עם האינטואיטיביות של המשתמש. אחידות זו הצורה הנכונה לעמד מסמך, אבל תוכנה לא אמורה לכפות על הבן אדם להתנהג לפי כללי האחידות.

גם בוורד זה בלתי אפשרי, אבל ב CSS כן אפשרי להחיל על אלמנט אחד כמה קלאסים
כך שמבחינה טכנית זה אפשרי בהחלט, רק שאם יהיו הגדרות סותרות בין הסגנונות מה התוכנה תעשה? איזה סגנון יגבר? אז אולי כדי לא להכנס לבלאגן הזה הגבילו לסגנון אחד בלבד.

הצעה: אפשר בתוכנה החדשה להגדיר שאם בסגנון השני אין משהו שמבטל את הראשון, הראשון ייהפך לדריסה

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
הצעה: אפשר בתוכנה החדשה להגדיר שאם בסגנון השני אין משהו שמבטל את הראשון, הראשון ייהפך לדריסה
נדמה לי שכך זה עובד בCSS שאחרון דורס ראשון, אבל בCSS שהוא בצורת קוד אפשר לשנות את הסדר מי ראשון ומי שני, אבל בתוכנה ויזואלית איך נעשה את זה? איך יראה הממשק?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
פשוט מאד סדר כרונולוגי
למשל יש לך סגנון פסקה עם פונט נרקיסים בגודל 12
החלת שם על מילה מסויימת סגנון בולד, שבו לא מוגדר צבע.
לאחר מכן החלת על אותה מילה סגנון צבע סגול -
אפשר שהסגנון יהיה הסגול והבולד יהיה דריסה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אגב בסגנונות אובייקט באינדיזיין ככה זה עובד. לא בדיוק דריסה אך אם בהגדרת הסגנון לא מוגדר צבע אלא רק מוגדר אפקט למשל הצללה, אם תחיל סגנון מילוי ירוק ואח"כ סגנון הצללה - סגנון ההצללה לא יבטל את סגנון המילוי

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
ההנחה הבסיסת של כל אדם שמגיע פעם ראשונה לאינדיזיין היא: שאם הוא מחיל סגנון ברמת פיסקה זה לא ימחק לו את ההדגשות, אם הוא היה רוצה לנקות הוא היה בוחר את הפיסקה ולוחץ על איפוס עיצוב וכדומה
'פעם ראשונה', זה בדיוק נקודת החילוק:
אתה מסתכל כמשתמש וורד - שמקסימום עושה בולד \ נטוי \ קו תחתי.
הוא מתייחס אליך כאדם פשוט - ולכן לא מביא לך אופציה אפילו לסגנון תו שונה. הוא יודע שאתה רוצה להשאיר את השינויים (אתה גם יכול למחוק אותם בקלות)

באינדיזיין שמיועדת לעיצוב טקסט - להקטין גודל \ לשנות פונטים ועוד ועוד
הוא מתייחס אליך כמעמד שיודע את התוכנה ומצפה ממך לעשות סגנון תו כדי שיהיה ברור לו מה לעשות אחר כך בהחלת סגנון פסקה.

וכאן הבעיה - אתה רוצה תוכנה למשתמש פשוט כמו וורד. אבל עם אופציות של אינדיזיין...

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הכי טוב היה לסדר סגנונות תו כמו בחלון שכבות, שניתן להכיל זה על גב זה.
לא יודע איך טכנית לסדר זאת בממשק. אבל זה האידאל בעיני.
להגדיר שמהותו של סגנון תו היא רק "הוספה על הקיים" וכל עוד אין התנגשות אפשר להכיל כמה סגנונות זה על גם זה. ורק שיש התנגשות האחרון גובר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה