תוכנת/מנוע חיפוש

היוש

משתמש מקצוען
אני לא יודעת אם זה המקום הנכון, אבל מכל הפורומים זה היה נראה לי הכי מתאים, גם אם לכם אפשרות לעזור לי, אפילו רק לכוון אותי איפה אני יכולה למצוא מידע בעניין
אני גם לוידעת אם קיים כזה דבר.

בפשטות מה שאני צריכה זה בסיס של אתר מתכונים רק לשימוש ביתי ואסביר,
יש לנו בבית מלאייי מתכונים בדפים כמו מקטיפה, טעימות וכו'...
כאשר צריך מתכון זה אורך מלאאא זמן לחפש אותו.
מה שאנחנו רוצים כדי לייעל את העסק זה להתקין על טאבלט תוכנה שנסרוק לתוכה את כל המתכונים עם אופציית חיפוש לפי כל מיני קרטריונים.
אם צריך לעשות את זה על בסיס רשת זה גם אפשרי.
אם יש פה משהו שיכול לעזור, לייעץ ולכוון.
או אולי ליצור כזה דבר כמובן שבתשלום!!!
תודה על כל מידע.

מה שבערך אנחנו רוצים זה כמו אתר בישולים של אוסם רק בתוכנה ולא אתר אם יש כזו אופציה...
https://www.bishulim.co.il/

תודה רבה רבה!!!

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש לי תוכנת חיפוש, תוכלו לסרוק את כל המתכונים ולהמיר אותם ל PDF בעזרת FineReader, בעזרת תוכנת החיפוש תוכלו לחפש בתוכן המתכונים, ולקבל תוצאות. פרטים נוספים אודות התוכנה ראו באתר שלי. בסמינר בית יעקב מרכז בירושלים עשו דבר כזה עם אלפי עיתונים תורניים סרוקים ויש להם כעת ספרייה עשירה מאוד עם גישה מאוד נוחה בעזרת תוכנת החיפוש.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
רחמים, עד כמה מוצלח הפיינ-רידר הזה לגבי הטקסטים סרוקים בעברית?

היוש, כשאת אומרת שאת רוצה חיפוש לפי כל מיני קרטריונים - למה את מתכוונת? חיפוש טקסט רגיל לא יעזור לך?

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י s976;2272489:

מישהו הראה לי אותו בפעולה בגירסה 12, מדובר היה על תלמוד ירושלמי, שכידוע מורכב ברובו מכתב רשי וגם מבנה הדף כולל כמה טקסטים והתוצאה הייתה ממש מצויינת, וגם לפי הידוע לי אוצר החכמה השתמשו בו [בגירסה יותר ישנה כמובן] לסריקת הספרים שלהם.

היוש

משתמש מקצוען
נכתב ע"י s976;2272489:

היוש, כשאת אומרת שאת רוצה חיפוש לפי כל מיני קרטריונים - למה את מתכוונת? חיפוש טקסט רגיל לא יעזור לך?

ראשית תודה על התגובות.
רחמים, באמת תוכנת החיפוש בספריות זה נראה לי משהו הכי קרוב לזה, בעצם משם נפל לי הרעיון.
הרצון שלי זה שיהיה אפשרות לתייג לדוג' לפי סוג, רמת קושי וכו'...
ושהחיפוש יוכל להיות לפי התיוג, כמו סלט, חלבי
ולפי מרכיבי הסלט, העוגה ועוד...

תודה ענקית למגיבים, מחכה לעוד...

היוש

משתמש מקצוען
נכתב ע"י Rרחמים;2272429:
יש לי תוכנת חיפוש, תוכלו לסרוק את כל המתכונים ולהמיר אותם ל PDF בעזרת FineReader, בעזרת תוכנת החיפוש תוכלו לחפש בתוכן המתכונים, ולקבל תוצאות. פרטים נוספים אודות התוכנה ראו באתר שלי. בסמינר בית יעקב מרכז בירושלים עשו דבר כזה עם אלפי עיתונים תורניים סרוקים ויש להם כעת ספרייה עשירה מאוד עם גישה מאוד נוחה בעזרת תוכנת החיפוש.

תודה גדולה,
אני אבדוק את התוכנה הזו יותר מאוחר...

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י היוש;2272612:
ראשית תודה על התגובות.
רחמים, באמת תוכנת החיפוש בספריות זה נראה לי משהו הכי קרוב לזה, בעצם משם נפל לי הרעיון.
הרצון שלי זה שיהיה אפשרות לתייג לדוג' לפי סוג, רמת קושי וכו'...
ושהחיפוש יוכל להיות לפי התיוג, כמו סלט, חלבי
ולפי מרכיבי הסלט, העוגה ועוד...

תודה ענקית למגיבים, מחכה לעוד...

אחת משתי האפשרויות:
א. אני יכול לפתח [מלשון פיתוח תוכנה] את תוכנת החיפוש הקיימת כך שיהיה אפשר להוסיף תגיות ולחפש בתגיות.
ב. לסרוק [עם פיין-רידר הנ"ל] את המתכונים לקובץ וורד ולא לקובץ PDF ואז יהיה אפשר להוסיף בראש כל קובץ תגיות, כשתוכנת החיפוש תסרוק את המסמך היא תסרוק גם את התגיות שהוספתם, וממילא יהיה אפשר לחפש בכל בבת אחת.

יהודהלה

משתמש רשום
קלאסי,
לפני כמה שנים שאמזון AWS היה בטיטולים, קישור
עיתון ענק רצה להמיר את כל הסריקות שיש לו משנת 1851 (למניינם) 810,000 PNG ו 3.3 מיליון קבצי SGML, ו- 405,000 קבצי XML וזה תהליך ענק וקשה שאם היו מנצלים את המחשבים בחברה היה לוקח להם כמה שנים. אז הם ניצלו את שירותי האמזון AWS ולקח להם 36 שעות - ושילמו כ 500$
עד כן.

לענינינו, יש צורך לעשות שלבים:
(1) אינג'סט - אסיפת מידע וניתוחו.
(2) אינדוקס - הכנסה למנוע חיפוש [ישנם מגוון זה כמו שרת מסד נתונים עם פיצ'רים - FULLTEXT]
(3) ממשק UI להחבר למנוע חיפוש

1. אינג'סט / Ingest
שלב שלוקחים את כל החומר וממירים אותו לצורת התוכן הרצוי (תהליך זה נקרא נורמליזציה)
לדוגמה לוקחים תמונה וע"י OCR ממירים אותה לטקסט

(2) אינדוקס / INDEX
לקיחת הטקסט והקובץ DATA מה INGEST והכנסתו למנוע חיפוש ולשרת קבצים למיקום הנכון. ישנם מגוון מנועי חיפוש ויש לשים לב שמנועי חיפוש מאוד שונים זה מזה. לודגמה עם הכנסתי טקסט כגון "אתר הבית שלי הוא אלף בית נקודה קום"
ואני מחפש "אלף בט נקודה קום" הוא לא ימצא.
ויש מנוע חיפוש שמחפש טקסט בצורה פונטית (Phonetic) היינו ע"פ איך זה נשמע. שאם אני יחפש באנגלית alefbt.com הוא יתכן וידע למצוא את "אלף בת נקודה קום" וגם את "אלף בית נקודה קום"
בחירת מנוע חיפוש היא דבר קריטים בכדי לענות על צורך של למצוא מידע.

(3) ממשק
תוכנה / אתר המתחברת ל מסד הנתונים ומבצעת שאילתות

בכדי לעשות זאת עם מתכונים, זה אותו תהליך.
השלב המסובך יותר זה להוציא את הטקסט מהתמונה, וכפי שצויין יש כמה דרכים:
1. ידני
2. אוטומטי ע"י OCR

במידה ועושים זאת ידנית מומלץ לבנות ממשק נוח בכדי להזין את הטקסט.
במידה ועשים זאת דרך OCR צריך לתכנן אסטרטגיה טובה ל FUZZY WORDS ובקרה של הטקסט

מקווה שעניתי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה