תואר ראשון השנה שנה אחרונה????

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ELFISH;n5001856:
הכי פשוט וקל (ורמה נמוכה... ) זה בנוות ישראל. הם גם מעקמים את המערכת במקסימום כדי להקל.
חוי ארנפלד מתווכת קבוצות של נשים חרדיות ללימודי תואר בכל מיני תחומים, אבל כשמדובר על תואר ראשון בחינוך אין בה צורך.

לחוי ארנפלד אין קבוצה של תואר בחינוך?
סליחה על הבורות- מה זה נוות? איפה?

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י bekki;n5002349:
לחוי ארנפלד אין קבוצה של תואר בחינוך?
סליחה על הבורות- מה זה נוות? איפה?
גם אם יש לה, אין צורך בתיווך שלה.
נוות ישראל בשמואל הנביא בירושלים, שלוחה של מכללת הרצוג

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ELFISH;n5002368:
גם אם יש לה, אין צורך בתיווך שלה.
נוות ישראל בשמואל הנביא בירושלים, שלוחה של מכללת הרצוג

את יודעת באלו התמחויות הם מתעסקים? או שקבל כפי בקשתך...
במרכז- יש את אונו, המרכז להכשרה מקצועית וארנפלד?

הוראה מתקנת

משתמש רשום
נכתב ע"י הוראה מתקנת;n5002330:
אשמח למי שיודעת
א. האם התנאים הוחמרו גם למי שממיר גמולים לתואר אקוויולנטי, או רק לאקדמאי??
ב. עד כמה זמן אפשר להמיר גמולים לתואר אקוויולנטי בהוראה, האם תמיד, או שיש זמן מסויים שלאחמ"כ כבר א"א להמיר לתואר?

מישהי יודעת תשובה?

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י bekki;n5002480:
את יודעת באלו התמחויות הם מתעסקים? או שקבל כפי בקשתך...
במרכז- יש את אונו, המרכז להכשרה מקצועית וארנפלד?

המסלול בנוות ובמכללה בבית וגן זה להגיע מבכיר לba בחינוך עם התמחות בתושב"ע או חינוך מיוחד. בנוות ישראל אין התמחויות נוספות. במכללה יש אבל הן לוקחות יותר זמן.

המסלולים שיש במרכז ושל חוי ארנפלד (למיטב ידיעתי. אולי השתנה משהו ) זה מסלולי תואר ראשון רגילים שלא מורידים שעות בגלל תעודת הוראה או בכיר אלא לימודים מהתחלה (ארוך ויקר יותר )

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ELFISH;n5002799:
המסלול בנוות ובמכללה בבית וגן זה להגיע מבכיר לba בחינוך עם התמחות בתושב"ע או חינוך מיוחד. בנוות ישראל אין התמחויות נוספות. במכללה יש אבל הן לוקחות יותר זמן.

המסלולים שיש במרכז ושל חוי ארנפלד (למיטב ידיעתי. אולי השתנה משהו ) זה מסלולי תואר ראשון רגילים שלא מורידים שעות בגלל תעודת הוראה או בכיר אלא לימודים מהתחלה (ארוך ויקר יותר )

לדעתי את טועה בפסקה השניה, והמסלולים אצל חוי ארנפלד במכללת לוינסקי, וגם בקריה האקדמית אונו הם כן מקוצרים לבעלות תעודה של בכיר או BA אקוויולנטי. אני חושבת שבאזור המרכז יש גם מסלול כזה במכללת תלפיות, ובשנים קודמות נפתחו מסלולים כאלו לחרדיות במכללות להוראה ברחבי הארץ (בית ברל, סמינר הקיבוצים, אחווה ועוד). ככל הידוע לי המסלול בנוות ישראל הוא מהקלים והמהירים (ואולי גם בבית וגן, לא יודעת להשוות).

אגב, המרכז להכשרה מקצועית זה לימודי תעודה, ולא תואר. בקי, אולי התכוונת למבח"ר?

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני יודעת שבנוות ישראל מגיעות נשים מצפת, עפולה, באר שבע ונתיבות. הפער בין המסלול הזה למסלולים שאחרים מציעים לא שווים את הקרבה למרכז אז זה כנראה משמעותי מאד .

נקודה נוספת זה המחיר. בשונה מאונו ולוינסקי שהם פרטיים, בהרצוג- נוות ישראל שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי וזול באופן משמעותי (יכול לצאת פער של 20 אלף... )

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ואגב, אין לי שום אינטרס. פשוט רואה נשים שמצטערות שחיכו ודחו ועכשיו נאלצות ללמוד יותר ולשלם יותר והיו יכולות לחסוך את זה.
אם המטרה היא ממש לימודים אז למה לא לעשות תואר מושלם במקום עם ערך ועם לימודים מענינים ומאתגרים. אבל אם המטרה היא להשיג תואר כמה שיותר מהר והכי קל והכי זול, אז זה סיפור אחר.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ELFISH;n5002934:
אני יודעת שבנוות ישראל מגיעות נשים מצפת, עפולה, באר שבע ונתיבות. הפער בין המסלול הזה למסלולים שאחרים מציעים לא שווים את הקרבה למרכז אז זה כנראה משמעותי מאד .

נקודה נוספת זה המחיר. בשונה מאונו ולוינסקי שהם פרטיים, בהרצוג- נוות ישראל שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי וזול באופן משמעותי (יכול לצאת פער של 20 אלף... )

אונו, אכן, פרטי, לוינסקי -לא . זו מכללה להוראה עם שכ"ל אוניברסיטאי.

לילי 1

משתמש מקצוען
מישהי שאלה למעלה על החזרי שכ"ל:
הכי טוב להכנס לאתר של משרד החינוך או "לגגל" בלשון העם
אני אכתוב קצת, וכמובן, זה משתנה כל הזמן אז אני ממש לא הייתי סומכת על זה:
1. בכדי לקבל החזר יש לצבור וותק של 4 שנים באותו מקום עבודה
2. יש להיות מועסקת בשליש משרה
3. מקום העבודה צריך להיות בקשרי כספים עם משרד החינוך (רוב המקומות המוסדרים)
4. ההחזר עמד בשנים האחרונות על 80 אחוז
5. ההחזר הוא מול קבלות מקוריות ונכנס לתלוש. משלמים על זה ביטוח לאומי ומס הכנסה. מה ששמעתם.
6. צריך להגיש את הבקשה עד תאריך מסוים, בערך אחרי החגים
7. אין שום סיבה לעשות את זה דרך מוסד הלימודים. יש מה להפסיד (בעיקר בשבתון)
8. אפשר לקבל החזר בסך הכל 3 שנים
9. החזר רק על לימודי תואר שקשורים להוראה (כבר אי אפשר על מנת לצבור גמולים בלבד)
10. יש אפשרות לקבל החזר שכ"ל כשעות במשרה. הבקשה צריכה להיות מוגשת עד מאי של השנה הקודמת או משהו כזה.משתלם בעיקר לבעלות ותק,דרגה וגמולים
11. יש עוד אלף פרטים אבל נמאס לי להקליד לאוויר, אולי...
12. מי שבארגון המורים- יש החזר שכ"ל של כמה אלפים טובים, כולל כפל החזר

בהצלחה

אני וביתי

משתמש מקצוען
מישהו יכול לתת מחירים בגדול? והאם יש צורך בבגרות ? באוניברסיטה הפתוחה לא שווה ללמוד?

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לי הכירו באוניברסיטה הפתוחה בתעודת ההוראה + בכיר ב-36 נ"ז. זה שליש תואר!!! גם בזמן וגם בכסף וגם במאמץ.
תואר ראשון במדעי הרוח והחברה.

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
הכי פשוט וקל (ורמה נמוכה... ) זה בנוות ישראל. הם גם מעקמים את המערכת במקסימום כדי להקל.
חוי ארנפלד מתווכת קבוצות של נשים חרדיות ללימודי תואר בכל מיני תחומים, אבל כשמדובר על תואר ראשון בחינוך אין בה צורך.
מניסיון לא נכון. הלימודים השנה ממש לא קלים. בוודאי שלא ברמה נמוכה!!! המבחנים ממש מורכבים. לא מעקמים ולא כלום. בדיוק לפי הדרישות.

osnatl

משתמש רשום
משהו לא מסתדר לי ..
כי נאם אכן זה היה שנה אחרונה..היינו רואים במודעות ובפירסומים..
"שנה אחרונה להשלמת תואר במסלול מקוצר " וכל מיני משפטים שמראים שזהו זה כבר לא יקרה יותר
וגם שהמוסדות לימוד לא מעדכנים על זה...
אני לומדת בסמינר בחיפה ואני השנה רק4נה עו8שה בכיר.
בכל מיקרה שנה הבאה אני לא יכולה לעשות את התואר...השאלה אם כדאי לחפש מקום לימודים אחר ולעשות שם שנה שלישית(אם יש חיה כזו בכלל-אשמח לדעת...).
או להמשיך בחיפה והשם יעזור...

ממני

משתמש צעיר
נכתב ע"י אני וביתי;n5003139:
מישהו יכול לתת מחירים בגדול? והאם יש צורך בבגרות ? באוניברסיטה הפתוחה לא שווה ללמוד?

בנוות ישראל עולה באזור ה17,000 אם סיימת את הסמינר לפני קצת שנים (אני אבדוק יותר מאוחר מספר מדויק של שנים ואעדכן) .
לגבי בגרויות, נכון לעכשיו צריך להשלים לבגרויות, הם מנסים להגיע להסדר עם המל"ג כדי שהבנות לא תצטרכנה להשלים את הבגרויות. מעל גיל 30 אין צורך בבגרויות אלא מספיק המכינה.

ממני

משתמש צעיר
נכתב ע"י אידאה;n5003200:
מניסיון לא נכון. הלימודים השנה ממש לא קלים. בוודאי שלא ברמה נמוכה!!! המבחנים ממש מורכבים. לא מעקמים ולא כלום. בדיוק לפי הדרישות.

הרמה היא נמוכה באופן יחסי.
כולם אומרים שזה קל מאוד אז מצפים לליומדים ברמה נמוכה, כמובן שזה לא נכון אבל במקומות אחרים עובדים הרבה יותר קשה כדי לקבל תואר, ולכן זה רק באופן יחסי למקומות אחרים

ממני

משתמש צעיר
נכתב ע"י osnatl;n5003201:
משהו לא מסתדר לי ..
כי נאם אכן זה היה שנה אחרונה..היינו רואים במודעות ובפירסומים..
"שנה אחרונה להשלמת תואר במסלול מקוצר " וכל מיני משפטים שמראים שזהו זה כבר לא יקרה יותר
וגם שהמוסדות לימוד לא מעדכנים על זה...
אני לומדת בסמינר בחיפה ואני השנה רק4נה עו8שה בכיר.
בכל מיקרה שנה הבאה אני לא יכולה לעשות את התואר...השאלה אם כדאי לחפש מקום לימודים אחר ולעשות שם שנה שלישית(אם יש חיה כזו בכלל-אשמח לדעת...).
או להמשיך בחיפה והשם יעזור...

מדובר כאן במקומות שכבר מלאים בבנות ויש להם רישום מטורף אז הם לא צריכים פרסומת.
והמידע הזה זה מסוג המידע שעובר מפה לאוזן.

אם אין לך עדיין בכיר אין לך אפשרות לעשות תואר בשנה הבאה, את יכולה לנסות להתקשר לנוות ישראל לשאול אותם אם יש להם מה להציע לך, אני חושבת שלא יהיה להם אבל לנסות זה תמיד כדאי.
ואגב, זה לא יעזור לך שתעברי למקום אחר כי בכל מקום את תצטרכי לעשות את השנה ג' כך שלא תרוויחי כלום
בהצלח

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אידאה;n5003200:

מעקמים- הצליחו השנה לדחוף קבוצה של נשים לתשע"ו למרות שהתחילו בתשע"ז. המירו חלק מהשעות לחוברות מתוקשבות (בדיחה אמיתית ). הצליחו להוריד שעות עם אקרדיטציה לשעות השתלמות.
ולגבי הרמה לא אתווכח. כנראה צריך להכיר אקדמיה "אמיתית" כדי להבין את הפער.

מתענינת.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לילי 1;n5003096:
מישהי שאלה למעלה על החזרי שכ"ל:
הכי טוב להכנס לאתר של משרד החינוך או "לגגל" בלשון העם
אני אכתוב קצת, וכמובן, זה משתנה כל הזמן אז אני ממש לא הייתי סומכת על זה:
1. בכדי לקבל החזר יש לצבור וותק של 4 שנים באותו מקום עבודה
2. יש להיות מועסקת בשליש משרה
3. מקום העבודה צריך להיות בקשרי כספים עם משרד החינוך (רוב המקומות המוסדרים)
4. ההחזר עמד בשנים האחרונות על 80 אחוז
5. ההחזר הוא מול קבלות מקוריות ונכנס לתלוש. משלמים על זה ביטוח לאומי ומס הכנסה. מה ששמעתם.
6. צריך להגיש את הבקשה עד תאריך מסוים, בערך אחרי החגים
7. אין שום סיבה לעשות את זה דרך מוסד הלימודים. יש מה להפסיד (בעיקר בשבתון)
8. אפשר לקבל החזר בסך הכל 3 שנים
9. החזר רק על לימודי תואר שקשורים להוראה (כבר אי אפשר על מנת לצבור גמולים בלבד)
10. יש אפשרות לקבל החזר שכ"ל כשעות במשרה. הבקשה צריכה להיות מוגשת עד מאי של השנה הקודמת או משהו כזה.משתלם בעיקר לבעלות ותק,דרגה וגמולים
11. יש עוד אלף פרטים אבל נמאס לי להקליד לאוויר, אולי...
12. מי שבארגון המורים- יש החזר שכ"ל של כמה אלפים טובים, כולל כפל החזר

בהצלחה
קראתי כל מילה לא כתבת לאויר.

נכתב ע"י ממני;n5003231:
בנוות ישראל עולה באזור ה17,000 אם סיימת את הסמינר לפני קצת שנים (אני אבדוק יותר מאוחר מספר מדויק של שנים ואעדכן) .
לגבי בגרויות, נכון לעכשיו צריך להשלים לבגרויות, הם מנסים להגיע להסדר עם המל"ג כדי שהבנות לא תצטרכנה להשלים את הבגרויות. מעל גיל 30 אין צורך בבגרויות אלא מספיק המכינה.

אולי זכותכם אני ילמד שנה הבאה....
  • כנראה שיש לי מהשנה 4 שנות וותק. איך אני בודקת?
  • אולי שווה לי לחכות שנתים לגיל 30 ואז לילמוד?
  • סתם מענין הBA נחשב גם בחו"ל?
תודה לכל העונות!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה