תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
הכוונה הייתה שלפי מה שנשמע מבחוץ ״קמאטק״ זה מוסד לימודי. אבל באמת זה לא. ההכשרה של קמאטק זה סוג של סילבוס שהמורות בסמינר צריכות לעבוד לפיו. ואז זה נקרא שהבוגרות הוכשרו בתוכנית קמאטק.
לא מכיר בעצמי אבל כך שמעתי מאדם ששקוע בזה ראשו ורובו.
זו אכן האמת,
אבל לא זה מה שנשמע היה מהודעתך הקודמת.
ואם למישהו יותר נוח פשוט למחות, זה גם טוב.
ירידה אישית ומיותרת.

שירה בר

משתמש רשום
במבט לאחור - היה שוה?
ברור!!!
במהלך ה6 שנים האלה קיללתי כל רגע, והפסדתי את 'חיי הרווקות' / שנה ראשונה של נישואים, וכל מיני דברים שלא יחזרו.
אבל לא מצטערת לרגע!!זה פותח בפני אופציות להמשך החיים
גם בעבודה, וגם אם בא לי לעשות הסבת מקצוע בהמשך....

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ברור!!!
במהלך ה6 שנים האלה קיללתי כל רגע, והפסדתי את 'חיי הרווקות' / שנה ראשונה של נישואים, וכל מיני דברים שלא יחזרו.
אם אני קורא נכון את ה"בין השורות", אז לא שראית שזה היה שוה, אלא שאת בטוחה שזה יהיה שוה בעתיד.
תקני אותי אם טעיתי

שירה בר

משתמש רשום
אם אני קורא נכון את ה"בין השורות", אז לא שראית שזה היה שוה, אלא שאת בטוחה שזה יהיה שוה בעתיד.
תקני אותי אם טעיתי
נכון,
בעיקר בגלל שלמדתי לא מרצון, אלא מידיעה שיש לי חלון הזדמנות שאני צריכה לנצל לטובת זה,,ואחר כך זה רק יהיה יותר מסובך.
אם הייתי מגיעה ללימודים בשביל ללמוד ועם מוטיבציה- זה היה נראה אחרת(בעיקר בציונים ובהרגשה האישית)

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
ברור!!!
לא חושבת שתואר פותח היום הרבה יותר אופציות.
ללא נסיון קשה להתקבל עם תואר ובלעדיו.
וכשאת עם נסיון, גם החברות הגדולות כותבות בדרישות תואר או נסיון רלוונטי.
אז שנתיים את עובדת בשכר מינימום בשביל לצבור נסיון, ואז את מגיעה למקומות שווים גם בלי התואר שהיית צריכה להשלים בשנתיים האלו שצברת נסיון.

איילת השחר~

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא חושבת שתואר פותח היום הרבה יותר אופציות.
ללא נסיון קשה להתקבל עם תואר ובלעדיו.
וכשאת עם נסיון, גם החברות הגדולות כותבות בדרישות תואר או נסיון רלוונטי.
אז שנתיים את עובדת בשכר מינימום בשביל לצבור נסיון, ואז את מגיעה למקומות שווים גם בלי התואר שהיית צריכה להשלים בשנתיים האלו שצברת נסיון.
אישית שמעתי ממגייסת בחברת הייטק גדולה שאם יהיו לה שני מועמדים עם רמת ניסיון וידע דומה (מדובר בג'וניורים), אחד עם תואר והשני בלי היא תעדיף את זה שיש לו תואר.

אז התואר כן מעלה את הסיכוי משמעותית.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אישית שמעתי ממגייסת בחברת הייטק גדולה שאם יהיו לה שני מועמדים עם רמת ניסיון וידע דומה (מדובר בג'וניורים), אחד עם תואר והשני בלי היא תעדיף את זה שיש לו תואר.

וכן יש עדיין מקומות שתואר זו דרישת סף.
מקומות בודדים אמנם אבל קיימים בהחלט.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

לא ברור לי כיצד החלק השני של דבריך נובע מהחלק הראשון.

אני מעריך שמי שיודע את מה שהוא למד, והוא מוכן להיכנס לעבודה עם שכר לא גבוה בשביל לצבור ניסיון - הסיכוי שלא ימצא עבודה הוא אפסי.
אז למה זה כל כך רלוונטי ״להעלות את הסיכוי״ להתקבל בחברה ספציפית? לא יתקבל בחברה זו, יתקבל בחברה אחרת. יצבור שם ניסיון ויילך איפה שהוא רוצה.

אני לא אומר שתואר זה לא חשוב. זה חשוב מאוד.
אבל חשוב גם להבין למה זה חשוב. אם השיקול הוא - למצוא את העבודה הראשונה יותר בקלות. אז לדעתי ממש לא הגיוני להשקיע בזה 4 שנות לימודים. בגבול ההזוי.

איילת השחר~

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא ברור לי כיצד החלק השני של דבריך נובע מהחלק הראשון.

אני מעריך שמי שיודע את מה שהוא למד, והוא מוכן להיכנס לעבודה עם שכר לא גבוה בשביל לצבור ניסיון - הסיכוי שלא ימצא עבודה הוא אפסי.
מה לגבי מישהו שיודע את מה שהוא למד ולא מוכן להיכנס לעבודה עם שכר לא גבוה?
אז למה זה כל כך רלוונטי ״להעלות את הסיכוי״ להתקבל בחברה ספציפית? לא יתקבל בחברה זו, יתקבל בחברה אחרת. יצבור שם ניסיון ויילך איפה שהוא רוצה.

לא מדובר דווקא על חברה ספציפית מדובר על הלך הרוח בחברות ההייטק.

אני לא אומר שתואר זה לא חשוב. זה חשוב מאוד.
אבל חשוב גם להבין למה זה חשוב. אם השיקול הוא - למצוא את העבודה הראשונה יותר בקלות. אז לדעתי ממש לא הגיוני להשקיע בזה 4 שנות לימודים. בגבול ההזוי.

זה כמו ממוצע גבוה שמעלה משמעותית את הסיכויים למצוא עבודה. משום שמעסיק שרואה 2 בוגרי תואר במדמ"ח, אחד עם ממוצע 90 והשני 80 ברור שיעדיף את זה עם ה-90.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה לגבי מישהו שיודע את מה שהוא למד ולא מוכן להיכנס לעבודה עם שכר לא גבוה?
את מציעה לו ללכת להשקיע 4 שנים עם אפס שכר ועוד שכר לימודים שהוא צריך לשלם?

זה כמו ממוצע גבוה שמעלה משמעותית את הסיכויים למצוא עבודה. משום שמעסיק שרואה 2 בוגרי תואר במדמ"ח, אחד עם ממוצע 90 והשני 80 ברור שיעדיף את זה עם ה-90.
זה היה חשבון נכון אם נגיד רק 50% היו מתקבלים לעבודה. אז שוה להשקיע בשביל להיות בתוך 50% שהתקבלו. אבל זה לא המצב. כל מי שיודע לעבוד ימצא עבודה.

אני חושב שהשקעה בתואר משתלמת בשני מקרים
א. אם יש רצון לבנות קריירה רצינית מאוד. ולא סתם להתפרנס בצורה נחמדה.
ב. לבן אדם עם כישורים בינוניים. שאם ילמד רק איזה קורס או תעודת מהט רבים הסיכויים שלא ימצא עבודה כלל. לא בשכר גבוה ולא בשכר נמוך.

איילת השחר~

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
את מציעה לו ללכת להשקיע 4 שנים עם אפס שכר ועוד שכר לימודים שהוא צריך לשלם?
דווקא תעודה של מה"ט זה שנתיים (או שלוש, תלוי אם הלימודים הם לימודי ערב או בוקר) שכ"ל גבוה ואפס שכר.
לעומת זאת סטודנט לתואר ראשון במדמ"ח מקבל המון מלגות ולפעמים נשאר עם עודף... בנוסף לכך הוא יכול לעבוד במשרת סטודנט במשרד ממשלתי וכד'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה