תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב

racheli 99

משתמש רשום
אני מבררת עבור נערה שמתחילה ללמוד בסמינר ושוקלת להשלים במקביל תואר.במדעים בהדגשת מדעי המחשב
בפתוחה אמרו לה שמראש לא ניתן לדעת איזה נק זכות תקבל על התעודה של מהט מהסמינר ושתתחיל ללמוד רק אחרי שתסיים.
א. האם יש קורסים שהם חובה וכדאי להתחיל בהם? האם יש קורסים שודאי תקבל פטור? אם יש בעלות נסיון שעברו מסלול זהה נשמח לעיצות.
ב. האם זה ריאלי להשלים תואר במקביל ללימודי הנדסאי + קמאטק ? או שכדאי לחכות לאחר סיום ההנדסאי.או שבכלל כדאי סתם כל תואר העיקר תואר...

varchar

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לא חבל על הזמן???
למה לא ללמוד מיד תואר למה לבזבז שנים על מהט?!
אם רוצה בדווקא להשאר בסמינר שתלמד שם רק לימודי קודש או משהו קליל ובמקביל תעשה תואר מלא.
למה ללמוד תכנות במשך 6 שנים ויותר????

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ב. האם זה ריאלי להשלים תואר במקביל ללימודי הנדסאי + קמאטק ? או שכדאי לחכות לאחר סיום ההנדסאי.או שבכלל כדאי סתם כל תואר העיקר תואר...
מניסיון אישי - בלי קמאטק זה קריעה, עם קמאטק זה נראה לי לא אפשרי בעליל.
אני הכי ממליצה ללכת ישר לתואר. ואם זה לא רלוונטי אז לגמור הנדסאי ואז להחליט אם להשלים או לא.

racheli 99

משתמש רשום
לא חבל על הזמן???
למה לא ללמוד מיד תואר למה לבזבז שנים על מהט?!
אם רוצה בדווקא להשאר בסמינר שתלמד שם רק לימודי קודש או משהו קליל ובמקביל תעשה תואר מלא.
למה ללמוד תכנות במשך 6 שנים ויותר????
כי ממה שבדקנו יש הרבה בנות שיושבות בבית כשנה שנתיים לאחר תואר. והנסיון של ההשמה של קמאטק בינתיים עובד מצוין בחברות הכי גדולות במשק. כמו כן האופציות למקום עם תואר הן לא רבות ומספקות מבחינת רמה דתית שהיא מחפדת.
לכן עלתה השאלה האם לחכות ולהשלים אחכ או ללמוד תואר קליל... או להשלים במקביל

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
כי ממה שבדקנו יש הרבה בנות שיושבות בבית כשנה שנתיים לאחר תואר. והנסיון של ההשמה של קמאטק בינתיים עובד מצוין בחברות הכי גדולות במשק. כמו כן האופציות למקום עם תואר הן לא רבות ומספקות מבחינת רמה דתית שהיא מחפדת.
דבר ראשון, ההשמה של קמאטק לא ממש מוצלחת... רוב הבנות לא מתקבלות לעבודה בזכותם... (והראייה שהרבה סמינרים הפסיקו עם התכנית הזאת...) ואין סיכוי להשלים במקביל!!!!!!!! רק מלימודים של קמאטק, או רק הלימודים של התואר זה לשעבד את עצמך ללימודים, אז שתיהם ביחד- אין סיכוי!

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כי ממה שבדקנו יש הרבה בנות שיושבות בבית כשנה שנתיים לאחר תואר. והנסיון של ההשמה של קמאטק בינתיים עובד מצוין בחברות הכי גדולות במשק
נו נו
בדיוק השבוע ראיתי פוסט של מגייס בלינקדאין, שמציע למי שרוצה כמה מאות קורות חיים ששלחו אליו אבל הם לא עומדות בדרישות המשרה שדורשת תואר ולא הנדסאי.
כמו כן האופציות למקום עם תואר הן לא רבות ומספקות מבחינת רמה דתית שהיא מחפדת
כל מקום שמקבל בלי תואר יקבל גם עם תואר.
תואר קליל זה לא.

racheli 99

משתמש רשום
דבר ראשון, ההשמה של קמאטק לא ממש מוצלחת... רוב הבנות לא מתקבלות לעבודה בזכותם... (והראייה שהרבה סמינרים הפסיקו עם התכנית הזאת...) ואין סיכוי להשלים במקביל!!!!!!!! רק מלימודים של קמאטק, או רק הלימודים של התואר זה לשעבד את עצמך ללימודים, אז שתיהם ביחד- אין סיכוי!
מהיכן המידע? לפי מה שבררנו עדיין כל הסמינרים עם התכנית. והבנות הטובות כן מתקבלות.

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
האם לחכות ולהשלים אחכ או ללמוד תואר קליל... או להשלים במקביל
לדעתי ממש לא הגיוני ללמוד לתואר הזה ובמקביל ללמוד גם תכנות בסמינר, אם היא רוצה לסיים את התואר בזמן סביר.
התואר הזה דורש הרבה השקעה וזמן.

גם אם היא תחליט לקחת קורס אחד כל סמסטר, זה לא יחסוך לה הרבה זמן כשהיא תשלים את התואר בסיום לימודי תכנות. לא בטוח ששווה את העומס. (4-6 קורסים במשך שנתיים של לימודי הנדסאים בסמינר)

אומרת את זה כאחת שלומדת לתואר הזה עכשו ורואה כמה הוא דורש. (לוקחת 3 קורסים בסמסטר, ובקצב הזה אמורה לסיים תוך כ-3.5 שנים)

שירה בר

משתמש רשום
הי, אני השלמתי לתואר הזה, לאחר שסיימתי הנדסאי.
יש קורסים חובה
קיבלתי הכרה ב36 נז בגלל שיש לי גם תעודת הוראה מהסמינר.
צירפתי צילום של הקורסים מהם קיבלתי פטור.
יש בהחלט קורסי חובה שאפשר להתחיל ללמוד.
קחי בחשבון שקורס ממוצע בפתוחה מצריך 10 שעות שבועיות בשביל להצליח בו.

קבצים מצורפים

• 20220525_171529.jpg
    20220525_171529.jpg
    3.7 MB · צפיות: 45
נערך לאחרונה ב:

שירה בר

משתמש רשום
כאן מפורטים כל הקורסים לתואר, כולל קורסי חובה ובחירה.
הייתי מתחילה מקורסי המתמטיקה
ולהשיג פטור משפה זרה(קורסי אנגלית בד"כ)

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
אני לא מבין למה לא לומדים תואר בסמינרים הרי היום עובדים במקומות שווים וזה כבר קריירה אז למה לא עם תואר

racheli 99

משתמש רשום
יש קורסים חובה
לקחת קורס לסימסטר? תוך כדי עבודה? כמה זמן לקח לך לסיים את התואר? והאם עשית מדעי המחשב או מדעים בהדגשת מדעי המחשב?

סתם מישהו 5

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מדברת מניסיון?
דווקא השנה התקבלו הרבה בנות לבוטקמפים, כי יש להם יותר חברות שמעונינות לעשות בוטקמפ
ומתוך הבוטקמפים יש להם 90% השמה...
מניסיון אישי - בלי קמאטק זה קריעה, עם קמאטק זה נראה לי לא אפשרי בעליל.
אני הכי ממליצה ללכת ישר לתואר. ואם זה לא רלוונטי אז לגמור הנדסאי ואז להחליט אם להשלים או לא.
מכירה כמה שעשו יחד עם קאמטק

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
יש קורסים חובה
כנראה קיבלת הכרה לפני יותר משנה, המל"ג שינו את ההוראות והיום מקסימום הנקודות שאפשר לקבל זה 30 (על הנדסאי+הוראה)
מכירה כמה שעשו יחד עם קאמטק
עשו על מנת "לעשות תואר" או גם להצליח בו?
את מכירה כאלו שעשו, ואני עשיתי. אם רוצים להצליח זו קריעה גם בלי קמאטק.

סתם מישהו 5

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כנראה קיבלת הכרה לפני יותר משנה, המל"ג שינו את ההוראות והיום מקסימום הנקודות שאפשר לקבל זה 30 (על הנדסאי+הוראה)

עשו על מנת "לעשות תואר" או גם להצליח בו?
את מכירה כאלו שעשו, ואני עשיתי. אם רוצים להצליח זו קריעה גם בלי קמאטק.
עשו בשביל להצליח
אני מאמינה שזה קריעה....

אני בכל אופן ההיתי ממליצה לעשות קאמטק ולהשקיעה ואז הסיכויים להשמה גבוהים יותר

נסיון9876

משתמש פעיל
מהיכרות קרובה עם התוכנית של קמאטק (אולטרא קוד, לא מכירה את אקסטרה קוד) וכן עם תואר בפתוחה- מדעים.
אני חושבת שקודם כל אם זה אפשרי או לא - תלוי בבחורה. כמה היא מוכשרת, מצב משפחתי. האם צריכה גם לפרנס וכו.
לא פוסלת בכלל את המסלול הזה לבנות מוכשרות שיכולות להקדיש את כל כולן לענין. (אפשר כמובן לדלל את הקורסים באוניברסיטה בהתאם למסוגלות)

בענין האם זה בכלל כדאי -
מבחינת השמה - עושה רושם שקמאטק מצליחים לאט לאט להגדיל אחוזי השמה ובמקומות שוים. אם כי עדיין באחוזים נמוכים.
מבחינה מקצועית - עם כל הכבוד לתוכנית של קמאטק - זה עדיין רחוק מאוד מתואר. וגם אם יהיו שיגידו שבסמינר לומדים יותר פרקטיקה. הרי שבשביל להצליח להתקדם הפרמטר של כמות שפות התיכנות שנחשפו אליהם הוא לא הפרמטר הכי חשוב (בלשון המעטה)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם היא כזאת מוכשרת שיכולה לסחוב גם סמינר עם קמאטק וגם קורסים בפתוחה, אז כנראה היא תמצא עבודה בכל מקרה. גם בלי תואר.
ברוב המשרות של הייטק אין שום חפיפה עם התכנים שנלמדים במסגרת התואר. אלגברה לינארית פשוט לא רלוונטית בשביל בחורה שתפתח באנגולר.

אם חשקה נפשה במשרה שקשורה יותר באלגוריתמיקה או אולי למידת מכונה או עוד משה מהסוג הזה, אז התואר יכול לעזור. אבל סתם בשביל להתפרנס זה נראה מיותר. (שוב, בהנחה שמדובר במישהי מוכשרת שבין כך תתקבל לעבודה)

סתם מישהו 5

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אם חשקה נפשה במשרה שקשורה יותר באלגוריתמיקה או אולי למידת מכונה או עוד משה מהסוג הזה, אז התואר יכול לעזור. אבל סתם בשביל להתפרנס זה נראה מיותר. (שוב, בהנחה שמדובר במישהי מוכשרת שבין כך תתקבל לעבודה)
גם קאמטק יכולים לעזור בזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה