תדירות החלפת מקום עבודה

רוזוליה

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שאלה לשכירים שבינינו-
הייטק נחשב למקצוע ששכירים מחליפים מקומות עבודה בתדירות גבוהה.
האם גם אתם עושים זאת אחת לכמה שנים?
אם יש לכם מקום עבודה שטוב לכם בו ושאתם נהנים לעבוד בו אך השכר לא מתעדכן כמה שנים, תעזבו אותו?
מתלבטת המון על הנושא הזה,
האם זה בגדר חובת ההשתדלות לחפש תנאים טובים יותר או שברגע שכבר עובדים זו ההשתדלות המספקת?
אשמח מאד לתגובות

ext

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שאלה קשה, אני חושבת שהיא גם נטו אישית.
התניידות בין עבודות היא לא רק בשביל שכר, היא גם בשביל קידום מקצועי, אתגר וכדו'.
אם את מרגישה שיש לך את זה איפה שאת או שפחות בוער לך להתפתח אז נשאר פה רק את קטע השכר ואז את צריכה לחשוב כמה שווה לך לעבור בשביל התוספת, תוספת קטנה בדכ לא שווה את המעבר, כי בדכ מעבר מלווה בקשיי הסתגלות, ולא תמיד המקום החדש יותר נחמד...
מעבר בין מקום עבודה ראשון לשני בדכ מהווה קפיצת שכר, אחכ ההפרשים הם בדכ פחות (גם בגלל המיסים וההשלכות של גובה השכר שיש לחשב).

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תלוי בהרבה נתונים אישיים
וגם ברמת השוק - כמה הוא חם
בגדול מעבר עבודה כל שנתיים בערך - נחשב מאד הגיוני בהייטק.
ובניגוד לדעה שלמעלה - השכר קופץ בהחלט לדעתי.
כמובן - הקידום המקצועי, גם אם התפקיד זהה לחלוטין ב-2 מקומות עבודה שונים - הניסיון יקפוץ מעצם המעבר.
וכן - גם אם השכר לא עולה מאד הרבה - הבסיס לעליה מתחיל יותר גבוה..
האם באמת לעבור עבודה - תלוי. בהרבה מאד פרמטרים אישיים וסביבתיים
אני ממליצה בשלב כזה לחפש עבודה על אש נמוכה, או לפחות "לא להיות חרשת"
נכון להיום שוק ההייטק רותח, ועובדים טובים מקבלים הצעות עבודה אפילו על בסיס קו"ח שנשלחו לפני 3 שנים...
כל משרה שמוצאת שווה בדיקה, ובמידה ומדובר במשהו שמצריך מחירים מידי גבוהים - אומרים לא. זה מקובל וזה תקין
בהצלחה!

ext

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ובניגוד לדעה שלמעלה - השכר קופץ בהחלט לדעתי.
אחכ ההפרשים הם בדכ פחות
לא אמרתי שלא קופץ רק בדכ פחות, גם בגלל ההשלכות של זה (מסים, סבסוד מעונות ארנונה וכו')
אבל יכול להיות שאני טועה (אני לא על שכר גבוה מידי... בירושלים. אז אולי לכן כך נראה לי)

• תודה
Reactions: UU

רוזוליה

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא אמרתי שלא קופץ רק בדכ פחות, גם בגלל ההשלכות של זה (מסים, סבסוד מעונות ארנונה וכו')
אבל יכול להיות שאני טועה (אני לא על שכר גבוה מידי... בירושלים. אז אולי לכן כך נראה לי)
גם אני חשבתי על כך
שכל העלאה ברוטו היא לא נטו, יורד הרבה לפנסיה, מיסים וכו'
כך שבשוטף העלאה הזו פחות מורגשת
וחוץ מזה, היא גורמת לתשלום גבוה יותר במעונות וארנונה (שבודקים ברוטו)

רוזוליה

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ההשוואה בין פנסיה למיסים ממש לא נכונה.
את גם מרוויחה את הכסף של הפנסיה. אמנם לא עכשיו, אבל זה בהחלט רווח.
ברור לי לגמרי
הכוונה שלי הייתה שיתכן שהתוספת לברוטו לא תהיה כ"כ משמעותית בשוטף

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ברור לי לגמרי
הכוונה שלי הייתה שיתכן שהתוספת לברוטו לא תהיה כ"כ משמעותית בשוטף
וייתכן שכן.
תמיד אפשר לשלוח קו"ח למגייס כלשהו ולשאול מהו השכר שאת יכולה לצפות לו בהתאם לניסיון שלך.
יש כאלו שישמחו לומר, ותדעי מה הפער.

בנוסף, קחי בחשבון שהתהליכים כיום יותר קלים כי הראיונות מהבית, ב remote ואת לא צריכה לשרוף גם שעות נסיעה למקום.

מקום עבודה שטוב לכם בו ושאתם נהנים לעבוד בו - שווה לפעמים יותר מכסף. תשקלי גם כוחות, זמן, כמה התוספת חשובה לעומת מקום שנעים לך שם.

כאחת שעברה כמה עבודות, תמיד נהניתי במקום החדש יותר. האתגר וידע החדש, וההתנסות בעוד סוג של ארגון עם מערכת תהליכים משלו. אבל זה תלוי אופי.

רוזוליה

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בנוסף, קחי בחשבון שהתהליכים כיום יותר קלים כי הראיונות מהבית, ב remote ואת לא צריכה לשרוף גם שעות נסיעה למקום.
נקודה באמת חשובה, במיוחד כשהחיפושים נעשים תוך כדי עבודה.
מקום עבודה שטוב לכם בו ושאתם נהנים לעבוד בו - שווה לפעמים יותר מכסף. תשקלי גם כוחות, זמן, כמה התוספת חשובה לעומת מקום שנעים לך שם.
מקום העבודה שלי נעים אבל אין אפשרות להתקדם שם כמעט
לכן חבל לי להיתקע שם

רוזוליה

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כאחת שעברה כמה עבודות, תמיד נהניתי במקום החדש יותר. האתגר וידע החדש, וההתנסות בעוד סוג של ארגון עם מערכת תהליכים משלו. אבל זה תלוי אופי.
שיתופים כאלו נותנים אומץ לנסות להחליף מקום עבודה

אשמח לתגובות נוספות ממנוסים,
איך החוויה של מעבר מקום עבודה?
מתארת לעצמי שתמיד ההתחלה קשה, אבל ממרחק של זמן, היה משתלם?

yucv

משתמש פעיל
שנתיים זה מספיק פרק זמן כדי להכנס לענינים מספיק לעומק (תמיד יהיו שם כאלו עם 10 שנים נסיון שכל הידע אצלם) ויתנו לך משו מספיק על רמה ( שלא המננוסים יקבלו אותם קודם) ותתרום מספיק לחברה?
או שרק אלינו זה לא מרגיש לי מספיק שנתיים?

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שנתיים זה מספיק פרק זמן כדי להכנס לענינים מספיק לעומק (תמיד יהיו שם כאלו עם 10 שנים נסיון שכל הידע אצלם) ויתנו לך משו מספיק על רמה ( שלא המננוסים יקבלו אותם קודם) ותתרום מספיק לחברה?
או שרק אלינו זה לא מרגיש לי מספיק שנתיים?
לא הבנתי את השאלה
השאלה באשכול היתה כל כמה זמן מחליפים מקום עבודה, לא תוך כמה זמן מתקדמים לרמה גבוהה יותר באותו מקום
כניסה לעניינים במקום עבודה, לא אמורה לקחת מעל לחודשיים למנוסה וחצי שנה ללא מנוסה (לדעתי ולאור ניסיוני)
שנתיים זה כבר בד"כ מיצוי יכולות באותו מקום, ובהחלט זמן לקידום, או למעבר עבודה

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לא חושבת שחובת ההשתדלות זה לעבור ממקום למקום.

ויש ערך מוסף לעובדים וותיקים במקום העבודה שלהם.

במקרה שאת עובדת ומרגישה שחוקה או לא מרוצה ממקום העבודה, אז שווה לחפש מקום שיציע שכר גבוה יותר.
אבל אם המקום טוב והשכר לא משכורת רעב. אין שום סיבה לחפש כל שנה שנתיים שכר יותר גבוה.

למעסיקים יש גם הערכה לאדם יציב. אם ייראו בקורות חיים שלך שכל שנתיים את מחליפה מקום עבודה לא בטוחה שירצו במיוחד שתעשי סיבוב גם עליהם.

שיר השירות

משתמש מקצוען
למעסיקים יש גם הערכה לאדם יציב. אם ייראו בקורות חיים שלך שכל שנתיים את מחליפה מקום עבודה לא בטוחה שירצו במיוחד שתעשי סיבוב גם עליהם.

יש סוג של שחיקה אחרי X זמן ושנתיים זה זמן הגיוני להחלפת מקום עבודה
לעבור עבודה כל שנה זה מחשיד אני מתכוונת בטווח של 5-6 שנים החלפת 4-5 מקומות עבודה זה לא נראה טוב

כשעוברים עבודה
תמיד בהתחלה יש עניין חדש ואתגרים והכרת סביבות חדשות וזה מה שמונע שחיקה

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש סוג של שחיקה אחרי X זמן ושנתיים זה זמן הגיוני להחלפת מקום עבודה
לעבור עבודה כל שנה זה מחשיד אני מתכוונת בטווח של 5-6 שנים החלפת 4-5 מקומות עבודה זה לא נראה טוב

כשעוברים עבודה
תמיד בהתחלה יש עניין חדש ואתגרים והכרת סביבות חדשות וזה מה שמונע שחיקה

מסכימה לגמרי.

ועדיין חושבת שבנאדם כן צריך למצוא מקום עבודה שטוב לו ולהישאר שם.
לא כל הזמן לחפש לשנות מקום עבודה בשביל שכר יותר גבוה.

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא הבנתי את השאלה
השאלה באשכול היתה כל כמה זמן מחליפים מקום עבודה, לא תוך כמה זמן מתקדמים לרמה גבוהה יותר באותו מקום
כניסה לעניינים במקום עבודה, לא אמורה לקחת מעל לחודשיים למנוסה וחצי שנה ללא מנוסה (לדעתי ולאור ניסיוני)
שנתיים זה כבר בד"כ מיצוי יכולות באותו מקום, ובהחלט זמן לקידום, או למעבר עבודה

מעבר עבודה כל שנתיים לאורך זמן בהחלט לא מתקבל יפה, במיוחד בתחומים שנדרשים בהם מיומנויות גבוהות והעמקה.
ככל שאת בתחילת דרכך מעבר תכוף יתקבל בעין יפה יותר, אבל עם התקדמות הנסיון כן רוצים לראות יכולת להשתקע במקום אחד. מצד שני, גם יותר מידי זמן במקום ידליק נורה אדומה.
לטעמי שנתיים זה ממש לא מספיק זמן לשחיקה, בקושי מספיקים בהן משהו… ( אני כמובן מדברת מהתחום שלי, יתכן בהחלט שיש תחומים שבהם שנתיים זה הרבה זמן. )

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מעבר עבודה כל שנתיים לאורך זמן בהחלט לא מתקבל יפה, במיוחד בתחומים שנדרשים בהם מיומנויות גבוהות והעמקה.
ככל שאת בתחילת דרכך מעבר תכוף יתקבל בעין יפה יותר, אבל עם התקדמות הנסיון כן רוצים לראות יכולת להשתקע במקום אחד. מצד שני, גם יותר מידי זמן במקום ידליק נורה אדומה.
לטעמי שנתיים זה ממש לא מספיק זמן לשחיקה, בקושי מספיקים בהן משהו… ( אני כמובן מדברת מהתחום שלי, יתכן בהחלט שיש תחומים שבהם שנתיים זה הרבה זמן. )
סביר בהחלט
למיטב ידיעתי בתחום בקליינט, שנתיים זה דור מבחינת הקוד, שפות טרנדיות, והחלפת גירסאות של ספריה...
כנראה שאת בתחומים יותר סרבריים או של דאטה.
וזה אכן, תלוי

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
סביר בהחלט
למיטב ידיעתי בתחום בקליינט, שנתיים זה דור מבחינת הקוד, שפות טרנדיות, והחלפת גירסאות של ספריה...
כנראה שאת בתחומים יותר סרבריים או של דאטה.
וזה אכן, תלוי

אני אכן עמוק בסרבר, ומדברת מהעולם שלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה