תגידו. כדאי ללמוד נגינה?? אז מה?

- דוד -

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
במחילה לא הבנתי אפילו מה הנידון, ואני לא רוצה לקלקל את החגיגה אבל אין ספק ופשוט וברור שנגינה של אדם מוזיקאלי נשמעת אחרת מנגינה של נגן מלאכותי (מה שנקרא אצל ילדים 'תוכי'...) והיא באמת אחרת...
ובנוגע עם מה להתחיל- מניסיון עם הרבה מקרים- עדיף להתחיל עם אורגנית ולקלוט את הרעיון של סולמות, טונים וחצאי טונים ורק אז לעבור לגיטרה.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בשונה מאורגן שצריך להיות וואחד מקצועי בשביל לנגן בפורום, בגיטרה זה כלי ליווי קליל כך שמספיק ידע אפילו קל ואפשר לנגן
במחילה אחלוק על הדברים.
לעניות דעתי ממש אין קשר של הכלי לחוש או לכישרון של האדם המנגן.
גם אדם שאינו בעל חוש מוזיקאלי מפותח יראה תוצאות מהירות יותר בגיטרה גם אם לא מקצועי אבל כן יתחיל ללות ולנגן אקורדים ברמה טובה (לא מקצועית) וככל שיתאמן כך יהפוך לטוב יותר.
לעומת זאת באורגן יהיה צורך בתחילה ללמוד תווים ואח''כ מקצבים ואז אקורדים ופתאום יש נפילה רצינית כשצריך לשלב הכל ביחד ואז יש צורך בשמיעה וקורדנציה וכד' וכאן עומד באמת הפרמטר וההבדל של הכשרון וחוש השמיעה כי מי שיש לו את זה יעבור את השל הזה בקלות ומי שלא יצטרך הרבה סבלנות לחזור שוב ושוב עד שלאט לאט יקלוט את העניין.
שניהם יכולים להגיע לאותה תוצאה פחות או יותר כל השאלה היא על הדרך...
וכאן באמת עומדת השאלה האמתית עד כמה יש כח וסבלנות ובעיקר רצון להגיע אל המטרה הזו, כי אם יש בשפע לדעתי גם נכה יכול להגיע לקיסריה...

בהצלחה רבה!!
ואגב-
מאיפה הידע..
פשוט מאד אני התחלתי ללמוד בצורה מקצועית בגיל שנחשב יחסית מאוחר, לא עברתי את ה30 אבל כן הסתכלו בחצי חיוך של:''בוקר טוב מה נזכרת עכשיו''...
ולדעתי דווקא מי שלומד בדרך הקשה מגיע לתוצאות טובות יותר.(למרות שכן ידעתי לנגן לפי שמיעה קצת בבית וכד' אבל לא בפורמים ולא ידעתי לקרוא תווים כמעט בכלל)

- דוד -

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
במחילה אחלוק על הדברים.
לעניות דעתי ממש אין קשר של הכלי לחוש או לכישרון של האדם המנגן.
גם אדם שאינו בעל חוש מוזיקאלי מפותח יראה תוצאות מהירות יותר בגיטרה גם אם לא מקצועי אבל כן יתחיל ללות ולנגן אקורדים ברמה טובה (לא מקצועית) וככל שיתאמן כך יהפוך לטוב יותר.
לעומת זאת באורגן יהיה צורך בתחילה ללמוד תווים ואח''כ מקצבים ואז אקורדים ופתאום יש נפילה רצינית כשצריך לשלב הכל ביחד ואז יש צורך בשמיעה וקורדנציה וכד' וכאן עומד באמת הפרמטר וההבדל של הכשרון וחוש השמיעה כי מי שיש לו את זה יעבור את השל הזה בקלות ומי שלא יצטרך הרבה סבלנות לחזור שוב ושוב עד שלאט לאט יקלוט את העניין.
שניהם יכולים להגיע לאותה תוצאה פחות או יותר כל השאלה היא על הדרך...
וכאן באמת עומדת השאלה האמתית עד כמה יש כח וסבלנות ובעיקר רצון להגיע אל המטרה הזו, כי אם יש בשפע לדעתי גם נכה יכול להגיע לקיסריה...

בהצלחה רבה!!
ואגב-
מאיפה הידע..
פשוט מאד אני התחלתי ללמוד בצורה מקצועית בגיל שנחשב יחסית מאוחר, לא עברתי את ה30 אבל כן הסתכלו בחצי חיוך של:''בוקר מה נזכרת עכשיו''...
ולדעתי דווקא מי שלומד בדרך הקשה מגיע לתוצאות טובות יותר.(למרות שכן ידעתי לנגן לפי שמיעה קצת בבית וכד' אבל לא בפורמים ולא ידעתי לקרוא תווים כמעט בכלל)
למה צריך ללמוד תווים לאורגנית????
ושנית, ודאי שרק מוזיקאלי אמיתי יכול להבין ולהנות באמת מאקורד F7 לדוגמא כשהוא בא במקום... מי שבעל חוש מוזיקאלי אמיתי הבין מה אמרתי. ומי שחולק או לא הבין - נשמתו כנראה לא נחצבה מהיכל הנגינה. ונסיים באמרה האלמותית: או שנולדים עם זה או שמתים בלי זה...

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
ונסיים באמרה האלמותית: או שנולדים עם זה או שמתים בלי זה...

הופה..!!
אני הייתי אומר: או שנולדים עם זה או שמתים על זה
אלו הנולדים עם זה - קל להם, ואלו שלא נולדו עם זה - צריכים לקרוע את עצמם.
אבל בסוף.. כולם מגיעים. יגעת ומצאת - תאמין!!!
....

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נשמתו כנראה לא נחצבה מהיכל הנגינה. ונסיים באמרה האלמותית: או שנולדים עם זה או שמתים בלי זה...
דווקא אצלי הקושי היה שנגנתי בצורה טובה (מאד יחסית לאדם שלא למד מעולם)בלי ללמוד ופתאום כשהתחלתי ''ללמוד ולהבין שלכל ילד יש שם''
זה מה שסיבך אותי ואז כל מי שהלכתי אליו אמר שזה קושי מוכר דווקא למי שלפי הגדרתך ''נולד עם זה'',אז בוא נרד אל העם ונדבר בשפתו חבל להתנשאות במקום שממש אין צורך בכך..
ודאי שרק מוזיקאלי אמיתי יכול להבין ולהנות באמת מאקורד F7 לדוגמא כשהוא בא במקום...
זה נכון, אבל בכ''א מנסיון שיש לי עם תלמידים/ות עדיין דעתי שגם מי שלא נולד עם זה לאחר עבודה רבה יכול להפיק בצורה מקצועית ביותר....
למה צריך ללמוד תווים לאורגנית????
נשמע מוזר השאלה הזו....קצת מעידה על הפך העניין.
מי שבוחר בדרך הקלה מגיעה גם לתוצאה כזו.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני למדתי גיטרה ברמה בסיסית, לעבור אקורדים חלק ולהוציא צליל נקי חוץ מכשאני עובר ל F שאז מסתבך לי היד בדרך כלל, תוך שבוע.
כמובן שזה שאני מנגן על אורגנית, עזר לי מאד ולכן זה היה כל כך קל,
אני מעיז לחשוב שלהתחיל גיטרה זה יותר קשה (כמובן כולל סולו)
כי הצלילים לא מסודרים כמו באורגן ששם אני יודע ש1. 4. 8. זה מינור.

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אומר את ניסיוני!
אם המטרה זה נגינה בציבור גם קטן, אז כך.
אם אתה ללא אוזן מוזיקלית עם רגישות מיוחדת,
אז אורגן יותר פשוט ללמוד ולצאת עם "תוצאות". אני מכיר כל מיני כאלה יש להם איזה אורגן עם כל מיני דגימות ומקצבים שמי שהוא מוזיקלי שדעתו יפה, זה גורם לו הרבה תזוזות לא נעימות בבטן ובאוזן.... פשוט מחברים איזה קריוקי בודד והופ להרקדה או הרעשה.....
אם יש לך אוזן מוזיקלית הדברים האלה יציקו לך עד שתגיע לתוצאה רצויה אם בכלל, או שתצטרך להשקיע המון כסף בסטים טובים והגברה יקרה, וגם אותם לפעמים צריך לעדכן ולהתאים לאולם להגברה וכו'...
ובל נשכח את הציבור שאליו צריך להתחבר, אגב גם אם זה עשרה אנשים, אתה מרגיש פעמים רבות שזה לא זה...עם אורגן הכי משוכלל ועם מקצב שבבית היה נשמע מקסים.
עבודה קשה אבל תוצאה גרנדיוזית!!!
בגיטרה לעומת זאת גם נגינה בסיסית עם שליטה טובה על הקצב ובסולמות נכונים
אתה סוחף את כולם אחריך הרבה יותר בקלות וגם אוזן מוזיקלית רגישה יכולה להסתדר עם זה.[חשוב מאוד!!!!!! טון שיושב בנוח על האוזן והגרון טוב....!! יש שירים שבמקור מבוצעים על ידי זמר עם קול גבוה ובשירה חייבים להוריד 2 סולמות אגב מ.ב.ד בשנים האחרונות הטון שלו מאוד מתאים לרוב הגרונות..... הרוב אגב GM בנמוכים מה אשיב וכו'. וBM בגבוהים כמו לולי תורתך. במזור G [טיפ תתחיל את השיר לעצמך מהקטע השני ואח"כ הקטע הראשון מה מלא גבוה מדי לשני ולא נמוך מדי לראשון מה שיתן לך בד"כ טון נכון]

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
תודה לכם על תגובותיכם המיוחדות!!
לאחר שיקלול כל הנ"ל.. קבלתי החלטה להתחיל ללמוד על גיטרה
לדעתכם [ואולי גם מנסיונכם..]
מה הסיכוי שאתייאש, יותר מ-40% או פחות?
....
את זה רק אתה יכול לדעת!!
אבל, אם אתה מתכוון ללמוד בקטנה כדי לשבת ליד מדורה ולנגן 5-7 אקורדים כנראה שלא תתיאש.
אם אתה מתכוון ללמוד מקצועי, אז זה תלוי במיליון דברים (כישרון, אופי וכו')
בהצלחה!!

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
....
למאי נפק"מ? אם אתה מתכנן להתייאש תעשה את עכשיו ואם לא, אז מה יועילו האחוזים?

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
....
קודם כל נאחל שיהיה בהצלחה רבה והמון סייעתא דישמיא!!

בהקשר לשאלה כבר אמרו חז''ל ''אין דבר העומד בפני הרצון''

כגודל הרצון כך מספר האחוזים...:)

בהצלחה!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה כ''כ מענג לראות את אלו שמוצאים הזדמנות להפגין ידע ובמקום לענות עניינית מתחילים להרצות על אקורדים וסולמות...

הלו הבן אדם עוד לא למד תווים מה אתם רוצים מחייו???

התנצלות!!
לא התכוונתי חלילה לפגוע או להוריד בערככם אלא סתם לשתף במשהו שקצת מצחיק אותי לראות...

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
למאי נפק"מ? אם אתה מתכנן להתייאש תעשה את עכשיו ואם לא, אז מה יועילו האחוזים?
100% ייאוש

את זה רק אתה יכול לדעת!!
אבל, אם אתה מתכוון ללמוד בקטנה כדי לשבת ליד מדורה ולנגן 5-7 אקורדים כנראה שלא תתיאש.
אם אתה מתכוון ללמוד מקצועי, אז זה תלוי במיליון דברים (כישרון, אופי וכו')
בהצלחה!!
50% ייאוש 50% הצלחה
תלוי על מה הולכים - תחביב או מקצועיות

קודם כל נאחל שיהיה בהצלחה רבה והמון סייעתא דישמיא!!

בהקשר לשאלה כבר אמרו חז''ל ''אין דבר העומד בפני הרצון''

כגודל הרצון כך מספר האחוזים...:)

בהצלחה!
סיכוי ל-100% הצלחה

טוב, תנו עוד כמה תגובות. שיהיה לי איך לשקלל את הכל.
איך שזה עכשיו, זה מאוזן על אנך מוטה לייאוש ;)
....

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הייתי ממליצה ללכת על תחביב ולא על מקצועיות.
מקצועיות זה מייאש!!!
תחביב זה כיף!
לאט לאט תתקדם לפי הקצב שכיף לך- בסוף תגיע למקצועיות!
אם אתה אוהב את זה- אל תתן לייאוש להפיל אותך!

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
מצטרף לשוחרי הגיטרה:
איך מתחילים ללמוד? מורה או ספר או מה?
אפשר להתחיל בספרים את האקורדים הבסיסיים, פריטות בסיסיות ואח"כ ללכת למורה.
אם אתם רואים שאתם לא מצליחים מספר תלכו למורה.
המון הצלחה!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה