תגידו. כדאי ללמוד נגינה?? אז מה?

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
תמיד חלמתי ללמוד לנגן, אבל הפעם התעוררתי לכך יותר מתמיד.
הענין הוא.. שכבר עברתי את ה20 וה30, שווה עוד להשקיע?? לא מבוגר מדי?
אם כן, במה, בגיטרה או אורגן?
לא חושב על הופעות, יותר לביטוי עצמי או בחיק המשפחתי.
[ואם אורגן, איזה אורגן שווה לקנות בשביל זה, משהו סביר במחיר ובאיכות.]

אודה בחום לכל תגובה/הארה/הצעה, וכדומה.
...

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מכיר אנשים בגילאי 60+ שהתחילו...
הדברים שהנגינה והמוזיקה מוסיפים להנאה, לעצמך ולמשפחה שווים כל השקעה בכל גיל...
לגבי מה ללמוד כנראה שבזה כל אחד ימליץ על מה שהוא אוהב, כל כלי נגינה הוא עולם שלם בפני עצמו.
אם תלמד גיטרה, תוכל לראות תוצאות יותר מהירות לכאורה, בכך שתוכל ללוות שירים ולנגן יחסית סביר בזמן קצר. אורגן זה תהליך ארוך יותר שמצריך יותר זמן וסבלנות.
(אין בהנ"ל כוונה לדחוף לגיטרה יותר מאשר אורגן, כי באופן אישי אני חושב שאין תחליף לפסנתר... ;))
איני מבין בסוגי אורגנים, אבל בוודאי חכמי/ות הפורום יוכלו להנחות ולתרום לך בעניין...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם מדובר רק על תחביב בחיק המשפחה וכדומה, והשאלה היא רק בין גיטרה לאורגן, בודאי שכדאי גיטרה. אורגנית צורכת חיבור לחשמל, ו'סתם' לנגן על הקלידים זה לא ממש מספק, צריך להכיר את התופים ואת המקצבים ואת האקורדים, וגם האורגנית עצמה עולה לא מעט, וכשאתה יושב ב'זיץ' עם המשפחה, רק המחשבה על להוציא את הכלי מהמקום, לחבר את כל החיבורים, מוציאה את הנשמה...
גיטרה היא כלי הרבה יותר פשוט, בלי חיבור לחשמל, אפשר לקחת לחופשות ובחיק הטבע. אם כי באירועים רבי משתתפים היא לא ממש נשמעת בלי הגברה, היא רק ליווי ולא סולו, וגם כריות האצבעות שורפות בהחלט...
אבל בהחלט למה לא להתחיל בקטן, בחלילית או במנדולינה, ולהמשיך משם?
בתור בחור הייתי מנגן הרבה על קלרינט, אך בתור בעל משפחה, בקושי יש לי זמן להסתכל עליו...

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
תודה גדולה על תגובותיכם המחממות את הלב!!
אחת הסיבות שאני מתלבט בין גיטרה לאורגן, זה לא רק מצד ההתניידות - דבר לכשעצמו נכון, אלא יותר מצד האפשרויות הישימות.
יש לי כמה שירים שהלחנתי - כמובן עם מילים, ולכאורה יש יותר ביצועים ואפשרויות בהפקת השיר על ידי אורגן מאשר על ידי גיטרה [למרות שאפשר להלחין שיר גם בלי לדעת לנגן על כלי].
מה גם, שכפי שאמרו לי בפרטי וגם כאן למעלה, שגיטרה ניתן ללמוד יותר בקלות מאשר אורגן.
ככה שאני קצת נבוך בהחלטה על מה ללכת. אם הייתי בחור, היה יותר קל להחליט. אבל כשיש משפחה עם ילדים + הוצאות חודשיות, באמת לא קל לי להחליט.
בינתיים, נשמע עוד תגובות מכם ומשאר החבר'ה כאן.

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
זה לא שגיטרה יותר קל, זה פשוט שמגיטרה רואים תוצאות מהר יותר,
אם לומדים גיטרה ברמה מאוד גבוהה זה לא יותר קל מאורגנית,
אבל אם אתה רוצה תוצאות מהירות יותר באמת כדאי יותר גיטרה
וגם מבחינת ההוצאות, גיטרה אפשר להתחיל ללמוד לבד ובהמשך כדי להתקדם ללכת למורה,
אני כשהתחלתי ללמוד גיטרה למדתי בהתחלה מספרים, מאתרי אינטרנט,
ואח"כ הלכתי למורה שתשפשף אותי יותר.
גם אורגנית ופסתר התחלתי לבד אבל זה לא כמו גיטרה, בגיטרה היה יותר קל
בהצלחה!

michal23

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ברשותכם קופצת על האשכול...
האם כדי ללמוד לנגן על כלי יש צורך בחוש מוזיקלי? או שמספיק רק שאני אוהבת מאוד את הכלי ואת הצלילים שהוא משמיע וכו'. או שזה סתם בזבוז זמן וכסף?

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
האם כדי ללמוד לנגן על כלי יש צורך בחוש מוזיקלי? או שמספיק רק שאני אוהבת מאוד את הכלי ואת הצלילים שהוא משמיע וכו'. או שזה סתם בזבוז זמן וכסף?
לא צריך ידע,
צריך קצת סבלנות !

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
תמיד חלמתי ללמוד לנגן, אבל הפעם התעוררתי לכך יותר מתמיד.
הענין הוא.. שכבר עברתי את ה20 וה30, שווה עוד להשקיע?? לא מבוגר מדי?
אם כן, במה, בגיטרה או אורגן?
לא חושב על הופעות, יותר לביטוי עצמי או בחיק המשפחתי.
[ואם אורגן, איזה אורגן שווה לקנות בשביל זה, משהו סביר במחיר ובאיכות.]

אודה בחום לכל תגובה/הארה/הצעה, וכדומה.
...
גיטרה
גם כלי לנשמה
וגם תוצאות יפות
בשונה מאורגן שצריך להיות וואחד מקצועי בשביל לנגן בפורום, בגיטרה זה כלי ליווי קליל כך שמספיק ידע אפילו קל ואפשר לנגן

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
תמחלו לי כל מי שטוען שגיטרה זה כלי קל וכ' וכ'...
אחרי שלושה חודשים מסביים, תוכלו לנגן כמה אקורדים בלי חסימה
סביב הקומזיץ עם פריטה שתיים ובלי כאבים והצליל יצא יחסית נקי.

יש הבדל עצום בין ללמוד פריטה ולהתאמן בין החלפת אקורדים לבין
הפעלת ליווי אוטומטי ולהתחיל לתרגל מיקומים של אקורדים בלי
להסתבך הרבה עם האצבעות או עם זמזומים וכ'...

אני ממש לא מבין מאיפה אתם שולפים את ההשוואות האלו...

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האם בשביל ללמוד לצייר צריך חוש מיוחד?! כן ולא.
אני מניח שכל אחד יכול לנגן ברמה כזו או אחרת. מי שלא מוזיקלי מספיק, כנראה שיזדקק לשעות רבות יותר של תרגול... (וכנראה שגם הוא לא יהיה נגן "מקצועי")
תמיד אפשר לנסות קצת ולראות האם מתחברים. ניתן להשיג בהשכרה או במחיר זול את כלי הנגינה, לנסות ללמוד מחוברות או לקחת אפילו שיעור אחד לראות לאן זה הולך, ואז להחליט מה רוצים בהמשך...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לעניות דעתי אפשר בהחלט ללמוד לנגן על כלי גם בלי חוש מוזיקלי, אך ההבדל הוא עצום. מי שיש לו חוש מוזיקלי, מיד לאחר ש'יקלוט' את הכלי, ואם מדובר בכלי פשוט, הוא כבר יוכל להתחיל לנגן לבד, בלי מורה ובלי תוים. אבל מי ש'אין לו את זה', יהיה חייב להתחיל בעזרת מורה, ולאחר מכן תמיד יהיה משועבד לתוים, או שהוא ינגן כל כך הרבה, עד שכבר לבד יזכור איזה תו מגיע אחרי מה...

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
מהנסיון כמובן... :)
פשוט שגיטרה יותר צריך טכניקות ברמה המיקצועית מאורגן אבל הם מדברים על הרמה הבסיסית שבגיטרה אתה בשיעור הראשון מתחיל לנגן ואתה בנים
בשיעור הראשון אפשר ללמד כמה אקורדים, כמה זמן יקח להעביר ביניהם חלק בלי זמזומים?...
כמה זמן לוקח להעביר אקורד באורגן בלי זמזומים? ועוד אם מדובר במצב שלא צריכים ללחוץ יותר מקליד שתיים (אוטומטי)?

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בשיעור הראשון אפשר ללמד כמה אקורדים, כמה זמן יקח להעביר ביניהם חלק בלי זמזומים?...
כמה זמן לוקח להעביר אקורד באורגן בלי זמזומים? ועוד אם מדובר במצב שלא צריכים ללחוץ יותר מקליד שתיים (אוטומטי)?
נגינה באורגן היא לא רק "העברת אקורדים", זה גם לנגן מלודיה ביד ימין, מה שדורש קורדניציה ושמיעה טובה כדי לנגן את השיר. בגיטרה לעומת זאת, הציפייה מרמת ההתחלה היא בעיקר לנגן אקורדים לשם ליווי (ואגב, ללמוד להעביר אקורדים זה לא כזה מסובך).
לא אמרתי שגיטרה היא כלי יותר "קל" ללמידה (ח"ו ;)), אלא שלכאורה התוצאות נראות לעין יותר מהר. זו ההתרשמות והניסיון שלי בכל מקרה מנגינה בשני הכלים...

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נגינה באורגן היא לא רק "העברת אקורדים"
נכון מאד, אבל כשדיברו פה על גיטרה בלימוד התחלתי דיברו על העברת אקורדים, בטח לא על סולו ושלא נדבר על פינגרסטייל. במילים אחרות, כל מי שטוען שגיטרה אפשר ללמוד מהר, מתכוון לומר שאפשר ללמוד להעביר כמה אקורדים פשוטים ופריטה של בקושי למעלה למטה ותו לא, להעביר אקורדים באורגנית (אותם אקורדים פשוטים), זה הרבההה יותר קל...
צריכים להבין, להוציא צליל נקי מגיטרה לוקח זמן, מאמץ וכאבים. באורגנית זה רק ללחוץ (ולפני שאתם קופצים, אני לא מדבר על נגינה מקצועית, הכל ברמת הקומזיץ המשפחתי ומטה...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה