התייעצות תביעה על נהג שדיבר בצורה גסה ?

פירוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני קוראת את האשכול וכועסת על עצמי-
השבוע נסעתי באוטובוס פנימי, הייתי יחידה באוטובוס,
צלצלתי בפעמון כי חשבתי שאני אמורה לרדת תחנה הבאה ובסוף הוא פנה לכיוון אחר שהיה עלי לנסוע עוד מספר תחנות,
עד שהבנתי מה קרה הנהג הגיע לתחנה ועצר, ואני לא ירדתי וגם אף אחד לא עלה,
חבל שלא הקלטתי איך הנהג דיבר אלי, נורא! - בין יתר הדברים הוא אמר שגם שאני יצלצל הוא לא יפתח את הדלת
ואני- במקום לענות לו משהו אמרתי לו צודק, הוא המשיך לדבר לא יפה, עד שצעקתי לו -אמרתי שאתה צודק לא? מה עוד ?הוא שתק, ואני המשכתי הלאה...
באמת כשהוא הגיע לתחנה שהייתי צריכה לרדת עמדתי ליד הדלת והוא התמהמה -היה נראה בכוונה...
חבל שלא הגבתי אחרת...
(אבל אני די מפחדת מנהגים עצבניים)

שואף לגדולות

משתמש פעיל
מצטרף לשאלה על יחס משפיל של בנקאי, הגעתי עם תור מוזמן והוא ייבש אותי חצי שעה, הוא פנה ללקוחה אחרת ואז ישב איתה כחצי שעה...
פניתי לבנקאית חרדית ואמרתי לה אני יושב כאן כבר שעה על תור מוזמן וכולם עוברים כאן ורק אני מתייבש אז היא אמרה לי שהיא תתקשר לבנקאי ההוא ואז לא היה לו ברירה והוא הזמין אותי וקרה לי "בחור בוא רגע מה אתה צריך? זה דחוף??"
התישבתי לידו והוא עזר לי והוא שאל אותי יש לך sms אז עניתי לו לא אז הוא ציחקק לו מה הבעיה של sns זה שיקצע?? והוא המשיך בעוד כמה הקנטות על הציבור החרדי שלא כאן המקום לפרטם...
תכל'ס יש מה לעשות? אפשר לתבוע או לפנות להנהלה או שהוא יכול להכחיש את הכל??
[דווקא הוא היה נראה מסורתי והוא חבש כיפה...]​
אני הייתי מתלונן עליו בהנהלה כמו שצריך אני מזועזע איפה זה היה אם לא אכפת לומר

אברך.

משתמש מקצוען
ומכאן עולה שוב התהיה מדוע אין יותר נהגים חרדיים..
( רוצה לקוות שהם יותר אנושיים)
לדעתי לא פחות מכובד מלעבוד כמסדר מדפים בסופר למשל, וגם משכורת יותר טובה..
מאה אחוז, שאלה קשה מאוד והתשובה לצערנו פשוטה מאוד וכואבת לחץ חברתי/ סטיגמות ומה יאמרו הבריות...
בביתר יש יותר מגזר חסידי מליטאי ושם ב"ה כן מקובל ונפוץ הרבה יותר, מקנא בהם ובתענוג של נסיעה עם נהג היימישער מאנ"ש...
והטענה כאן נכונה לא רק על נהגי אטובוסים אלא גם על רופאים אחיות ורוקחים...

שואף לגדולות

משתמש פעיל
בכל מקרה,
ללכת למשטרה
זו מצווה גדולה מאוד​
.
ציבור הנהגים עושה ככל העולה על רוחו, ותביעה כזו, גם אם לא יצא ממנה כלום מבחינה כספית, תביא תועלת עצומה מבחינה הרתעתית.
זה יהיה חסד ענק עם ציבור הנוסעים והנוסעות.

בחברת קווים יש נהג ערבי שבאופן קבוע מוציא לשון לכל אישה חרדית. על כזה דבר באמת קשה לתבוע. (אם כי, עו"ד טוב יכול לטעון שזו הטרדה).
במידה ויגישו מסה של תביעות (מוצדקות) זה ירתיע מאוד. גם נהגים מהסוג הזה מפחדים בסוף על עורם.

כמובן מדובר על תלונות
במשטרה.​
ולא במשרד החבורה ובוודאי לא בחברת האטובוסים... התביעות שם נגנזות לפני שמסתכלים עליהם בכלל.​
אמרו פה באשכולות דומים שמשטרה וחברת האוטובוסים לא כ”כ רלוונטים המליצו על גוף שמאוד עוזר נראה לי מטעם משרד התחבורה צריך לבדוק

שואף לגדולות

משתמש פעיל
נראה לי שיש לנו את אותו בנקאי...
:(
נורא, גועל של בנאדם... התייחסות אפס!!!
התלוננתי למנהל הבנק, התלוננתי במקוד פניות וכדו' וכלום לא עוזר,
עדיין יושב שם כמו מלך...
בגלל המקרה הזה עזבנו את הבנק ועברנו לפאג"י,
בנק שנותן הרגשה מאוד טובה ומכבדת, שווה כל רגע!​
לא שייך בנק שיותר גרוע מפאגי דעת כל מי שהיה שם
הגעתם מחו”ל אולי?

שואף לגדולות

משתמש פעיל
מספיק שלא נצעק על מי שכן מצלם... "חילול ד'" וכו'...

ואם אנשים היו באמת רוצים, היית מגלה הרבה מצלמות בפלאפונים... (וד"ל)

וטיפ קטן... אפשר "לצלם" בכאילו... נראה לי יכול להועיל רק בשביל "להרגיע" את הרוחות...​
מנסיון זה עובד! (עמדתי כמה פעמים בתחנות ה"שכוחות" שנהגים לא אוהבים "לראות" את הממתינים בתחנה, ולהוריד מהירות ולעצור. החלטתי לעשות כאילו אני מצלם. והפלא ופלא כל האוטובוסים החלו לעצור א' אחרי השני, אפי' קווים שלא אמורים לעצור בתחנה הזו...)​
כן בטח אם עושים עם הפלאפון תנוחה של צילום הם מיד מאמינים, שמעתי מהרבה מקומות.

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
יעלי אל תצפי יותר מידי
כי אנחנו הגשנו תלונה על נהג שביצע כמו חטיפה הוא סגר את הדלתות ולא הסכים לפתוח או לעצור ודהר במהירות מטורפת בלי לעצור בתחנות ויצא כך מהעיר המשטרה לא עצרה אותנו אפילו שהתחננו אליהם כי פחדנו שיכנס לחוסאן
תכלס דפקנו חזק על החלונות במחסום ורק כך נגמרה הסאגה
הגשנו תלונה במשטרה ו.................. כלום
לי קרה מקרה דומה בהסעה של הסמינר, הנהגים רגילים לעצור מול הפתח של הסמינר, ופעם אחת נהג עצר בתחנה ליד, שבשביל ללכת לסמינר צריך לעלות עלייה, וממילא בשביל לחזור, הנהגים צריכים להסתובב ולעבור ממש מול הפתח, אז בקשנו ממנו (וגם המורות שהיו בהסעה) אם הוא יכול להמשיך ולהוריד אותנו בפתח, והוא אמר לנו- אם אתן לא יורדות עכשיו, אני נוסע, ולא התייחסנו (המורות כן ירדו...) ואמרנו לו שהוא אמור להוריד אותנו ליד הסמינר, (זה קורה מידי פעם, ובדרך כלל הנהגים מתייחסים) ואז הוא פשוט סגר את הדלתות והתחיל לנסוע!!! ואז כשראינו שהוא מתכוון ברצינות, ביקשנו ממנו לעצור, והוא לא התייחס... זה היה נהג ערבי, מה שעשה את זה עוד יותר מפחיד, והוא גם נסע ממש ליד שכונה ערבית, עד שבת אחת צעקה לו שהיא מתקשרת למשטרה, ובאמת היא התקשרה למורה מהסמינר שאחראית על ההסעות, והנהג היה בטוח שהיא באמת התקשרה למשטרה, אז הוא נבהל, (היה צריך לראות את הפרצוף שלו) ועצר לנו באותה שניה (חבל באמת שהיא לא התקשרה קודם...) והיינו צריכות לקחת אוטובוס ולחזור לסמינר...

avim10

משתמש מקצוען
מניין הפסק הזה?
למיטב ידיעתי רבים מהדיינים החשובים סוברים שאין בעייה.
אתה לא תובע ביטוח רכב כי זה גזל? סתם שאלה
אם אתה משווה תביעת ביטוח רכב לתביעה כזו, צ"ל שאינך מבין כלל את הנושא מבחינה הלכתית, כך שסביר להניח שמה שאתה יודע על רבים מהדיינים שסוברים שאין בעיה, זה גם על דברים לא ממש דומים...

avim10

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל האשכול,
חשוב מאד מאד להתלונן, אבל ספק אם המשטרה היא הכתובת.
רצוי להתלונן בחברת קווים, ולאחר שלא תקבלו מענה ראוי, כצפוי, (אבל בכ"ז הנהג יספוג משהו, וזה חשוב) להתלונן במשרד התחבורה.
רק צריך לדעת שבמשרד התחבורה אין ערך לתלונה אם לא תלכו להעיד, וזה יהיה עוד הרבה זמן, כשכבר תרגעו ותשכחו מזה, ולא ממש תבינו למה לבזבז זמן וכוחות כדי ללכת לשם...
אני עשיתי את זה, בדיוק על דבר דומה - דיבור גס ודוחה של נהג, לאחר זמן רב קיבלתי טלפון לתאם זמן לעדות, ביקשתי שיתקשרו אלי שוב בצהרים כדי שאוכל לבדוק זמני תח"צ ולהתאים את עצמי לפי זה, (כי לחזור אליהם לא ניתן...) אמרו בסדר, לא חזרו, לאחר זמן אני מקבל מכתב שהתלונה נסגרה.
הגשתי בקשה לקבל את הנימוקים, ו... "התלונה נסגרה עקב סירובך לבוא להעיד" o_O
אז פשוט תהיו מוכנים ונחושים מראש, ושמה גם החברה וגם הנהג יחטפו באופן שיגרום להם לחשוב פעמיים על אופן הטיפול במקרה הבא...
אבל שוב, זה נטו למען הציבור, ללא רווח אישי.
פיצוי כספי תקבלו אך ורק דרך בימ"ש לתביעות קטנות, ובמקרה הזה אינני יודע אם יש קייס לתביעה כזו. (וכמובן שישנה גם השאלה ההלכתית, אם כי בהנחה שהנהג ערבי לכאורה זה יותר קל)

שנים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם אתה משווה תביעת ביטוח רכב לתביעה כזו, צ"ל שאינך מבין כלל את הנושא מבחינה הלכתית, כך שסביר להניח שמה שאתה יודע על רבים מהדיינים שסוברים שאין בעיה, זה גם על דברים לא ממש דומים...
טעות שלי.
אם אתה רציני,
תעשה טובה תשאל דיינים רציניים ותחזור עם תובנות לטובת כולנו:
- על הנושא דידן
- על נושא תביעת ביטוח - של חברה, של אדם פרטי, של גן, של עירייה, לגבי נזקי גוף באדם (באופן שבא לפתח בית משפט כמובן)

avim10

משתמש מקצוען
טעות שלי.
אם אתה רציני,
תעשה טובה תשאל דיינים רציניים ותחזור עם תובנות לטובת כולנו:
- על הנושא דידן
- על נושא תביעת ביטוח - של חברה, של אדם פרטי, של גן, של עירייה, לגבי נזקי גוף באדם
לגבי תביעת ביטוח, אין ספק שזה מותר.
בנידון דידן זו שאלה שצריך לדעת כמה פרטים, ואין לי את האפשרות לגשת ולשאול דיינים רצינים בשאלות תיאורטיות, חשובות ככל שיהיו.

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
ומכאן עולה שוב התהיה מדוע אין יותר נהגים חרדיים..
( רוצה לקוות שהם יותר אנושיים)
לדעתי לא פחות מכובד מלעבוד כמסדר מדפים בסופר למשל, וגם משכורת יותר טובה..
חבל באמת
בשבוע של הרמאדן שרוב הנהגים הערבים לא עבדו
היה הרבה יותר רגוע בנסיעה בלי בלימות מטורפות
בלי לראות נוסעים רצים לאוטובוס עומדים ליד הדלת ונהג לא פותח בכוונה
וכל ההתנהלות (לא שכל השאר טובים ,אבל עדיין יש המוון הבדל)
את האמת בתחילה לא הבנתי מה הסיבה
עד שחברה אמרה לי שאין עכשיו נהגים ערבים.....

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אתם לא משתמשים בתחבורה ציבורית, את נהגת צמודה לכל הילדים שלך??
אם כן אז שאפו!!
כמעט ולא. כלומר, בתוך העיר ברור שהילדים נוסעים בתחב"צ ולפעמים גם מחוץ לעיר. אבל בהרבה מקרים כן. בלי רכב מאוד קשה להסתדר בפריפריה, אם לא בלתי אפשרי.

משקפיים ורודות

משתמש מקצוען
קראתי בכאב את האשכול,
בושה שאנשים שמשרתים את הציבור מתנהגים כך,
אני לא מכירה את זה כי אנחנו עם רישיון ורכב..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה