שקל או 100 אגורות?

שילת_250

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
נניח שאתם מוכרים סט של סירים ב- 1000 דולר. יקר? אם אתם לא בעלים של מסעדה – זה אפילו יקר מאוד. איך לשכנע את הלקוח שזה לא יקר, אלא זול? תציגו בפני הלקוח את החישובים הבאים: 1000$ - המחיר הכולל של סט הסירים השלם.

תקופת האחריות – מעל 50 שנים, זאת אומרת 20 דולר בלבד לכל שנת אחריות. זהו כבר סכום קטן יחסית – קרוב ל- 100 ₪. או כ- 25 אגורות ליום. וזה תמורת כל הסט. ותמורת סיר אחד (מתוך שישה) – 4 אגורות ליום בלבד. או אגורה אחת לשעה שבה תטגנו קציצות.

נכון שאף אחד לא יצטער על אגורה אחת ששולמה עבור ארוחה איכותית? שתעזור לשמור בתוך המנה יותר וויטמינים ותעשה אותה הרבה יותר טעימה?

דוגמה אחרת: מציעים לכם להשתמש בתוכנות רשמיות ולא פיראטיות, במחיר של כוס קפה ליום (MS Office).

דוגמה נוספת: המוני מודעות פרסום בעיתונים שמציעות לרכוש רכב (לפעמים אפילו רכב יקר למדי) תמורת 100-300 דולרים בחודש, באמצעות התשלום בקרדיט (חלוקה לתשלומים).

תחשבו, איך אתם יכולים לשנות את היחס של הלקוח למחיר שלכם? תציעו לו זווית ראיה חדשה על המחיר: שיראה אותו לא בתור משהו שלם, אלא בתור סכום של תשלומים קטנים. הרבה יותר קל להתמודד עם מחיר של 1000 מאשר עם מחיר של 12000.

פרטתם מחיר בפרסום? הצליח? נכון או לא נכון?
כל מה שיש לכם לאמר על השיטה, אתם מתבקשים לאמר.

LMNT

משתמש פעיל
אני חושב שהיום במדיניות הפרסום הקיימת זה פחות משפיע. אנשים רגילים לאופציית התשלומים ומחשבים הכל דרכה, אך כשלקוח פוטנציאלי רואה 300 ש"ח X 12 תשלומים הוא ישר נבהל ומחשב את המחיר. במיוחד כשהיום כל דבר מוכרים ב 12.99 במקום ב-13. מצד שני, החישוב של עלות ליום (כוס קפה) יותר יעילה, כי היא מגמדת את הסכום והלקוח חושב לעצמו שהוא יכול לחסוך אותו.

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בסופו של דבר תמיד ישארו הנחמדים שמשלמים בלי להניד עפעף (אולי זה כסף של דוד שלהם...) וההפוכים (לא מגלה מה הם) שמתמקחים על כל אגורה כאילו מזה אני או הם עלולים להתעשר...

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
אדם נכנס לחנות. קונה מוצר וניגש לשלם.
הלקוח: מה מחירו?
המוכר: 30 ש"ח
הלקוח: (היה נדמה לו ששמע 300) ''תן לי אותו ב200"!
המוכר: לא 300! 30 ש"ח!
הלקוח: "אה, אז תן לי את זה ב20"...

יש כאלו שתמיד יבקשו הנחה. לא משנה מה המחיר...
בשביל הלקוחות האלו, צריך מחיר התחלה ומחיר בסוף.

אמרתי פעם ללקוח שביקש הנחה לאחר שסיכמנו מחיר, שיזכיר לי בפעם הבאה לפני זה שהוא רוצה הנחה, שאדע להוסיף למחיר 100 $ ולהוריד לו בסוף כשהוא יבקש הנחה...

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
:)
בעקרון בארץ זה מאוד מקובל, גרף.

____
דווקא פה, אני אף פעם לא ראיתי מחיר כמו: 1560€x24
אין, אין את זה פה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
למרות שכ-ו-ל-ם מכירים את הטריק ועושים את החישובים וכו', בכל זאת אנשים קונים בתשלומים, וזו מחלה שקשה מאוד להחלים ממנה...

ולהתמקח זה ממש חובה בארץ, המוכרים גם יודעים את זה... (אומרת אחת ששונאת להתמקח, ואולי יוצאת לפעמים פראיירית בגלל זה...)

ומה עם הפרסומות הענקיות של 0 ש"ח? מישהו באמת חושב שמקבלים משהו בחינם? אז למה כולם רצים?

3Design

משתמש צעיר
אגב .. לגבי הטריק של 9.90 או 19.90.... 49.90 או אפילו 999 ש"ח
עד כמה שהלקוח יודע שעובדים עליו... זה משתלט עליו... המציאות הוכיחה את העצמה בקנה מידה בלתי יאומנת .... לפי מה שמדווחות לנו הרשתות בארץ...

הרגע הראשון קובע על אחוז יותר גדול ממה שמאמינים.......

זעליג_GP

משתמש צעיר
כאן בעצם חזרנו ל:
האם הצרכן חושב או מרגיש את מה שהוא רואה
האם הוא קורא את מודעת הפרסום או רק מושפע מהתחושה
האם הוא משתכנע ממחיר או שהוא מחשב את המחיר לפרוטותיו
ועל אלו עוד חזון למועד.

על עצם השאילה יש בה דברים נכונים ויש בה כאלו שאינם.
העיקרון בהחלט נכון והוא עובד.
חברות האשראי היו סוגרים ואנחנו היינו עשירים אם לא כל הטריקים האלו של תשלומים וכדומה.
אך להגזים זה לא בריא
50 שנות אחריות???? עד אז אקנה חדש, אל תקלל אותי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה