שעת הנקה

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
הקף המשרה שלי הוא 8 שעות ביום
כעת 4 חודשים לאחר הלידה מגיע לי שעת הנקה
מה קורה אם עבדתי 7 שעות ועוד 10 דקות
האם אקבל תוספת תשלום על עוד 10 דקות?
או אקבל סהכ על 8 שעות? לא משנה שעבדתי יותר מ7?

שירה:)

משתמש מקצוען
אני לא מוצאת עכשיו מקור,
אבל זכור לי שבררתי בעבר והתשובה היתה שם העובדת נשארה, המעסיק לא אמור לשלם לה כפול.
לפי זה את לא זכאית לתוספת עבור ה10 דקות שנשארת.

רפ

משתמש סופר מקצוען
במצב כזה במקרה שהמעסיק דורש מהעובדת להישאר נוצר אבסורד... או שהיא לא חייבת להישאר?

משתמש מקצוען
היא לא חייבת להישאר.
אני חושבת שאם הוא דורש ממנה זה דין אחר, לא יודעת לענות תשובה מדויקת, כי לא מצאתי את המקור לתשובה הקודמת שנתתי.
אם עובדת ביוזמתה נשארת המעסיק לא אמור לשלם לה כפול על כך, זה לפי מה שאני יודעת.
אני חושבת שאת התשובה ענו לי ב"כל עובד".

mina

משתמש מקצוען
מאתר "כל זכות"
upload_2019-6-5_9-22-42.png

רפ

משתמש סופר מקצוען
היא לא זכאית לגמול עבור שעות נוספות,
השאלה אם משכורת רגילה כן מגיעה לה.
נניח עובדת שבאופן רגיל עובדת 8 שעות.
עכשיו חזרה מחופשת לידה ועובדת 7 שעות.
יום אחד עבדה 7:30 שעות.
האם על החצי שעה שמעבר היא זכאית למשכורת רגילה??? זאת אומרת כאילו עבדה 8:30 שעות?
או שהיא סתם פריירית והיה עדיף שתלך הביתה לישון?

משתמש מקצוען
זה מה שאנחנו אומרות, היא לא זכאית עבור זה. והיא גם לא חייבת להישאר.
אם המעסיק מבקש ממנה, היא יכולה להתנגד או שהיא יכולה להגיע איתו להסכם שהוא משלם לה בנוסף.

רפ

משתמש סופר מקצוען
בעצם יוצא כאן מצב קצת מוזר, שבתקופה שעובדת זכאית לשעת הנקה, ביום שהיא נשארה מעבר לשבע שעות שלה, אין לה שעות מיותרות, וביום שהיא עבדה פחות משבע שעות, יש לה שעות חסרות, ובעצם אין לה אפשרות להעביר שעות מיום ליום... אלא אם כן היא מסכימה להישאר שעה וחצי כדי לצבור חצי שעה ליום אחר...

משתמש מקצוען
הבנת את זה נכון.
אבל אם יש לה מעסיק מתחשב ונחמד, אני מאמינה שהיא כן תוכל להגיע איתו להסכם שהשעות הללו יתווספו ליום אחר שבו היא צריכה לצאת יותר מוקדם.
דיני עבודה זה תחום שנתון להמון פרשנויות, מה שצוטט מכל זכות אני חושבת שזו פרשנות ולא לשון החוק, יש סיכוי שאם תשאלי עו"ד אחר הוא יאמר לך אחרת.
אבל ככה זה, רוב הפעמים העובד מרוויח, לפעמים הוא מפסיד. אי אפשר הכל.
סה"כ רוב הדינים הם לטובת העובד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה