שעת הנקה- ועדת חריגים?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
אמנם לעובדת 6 שעות ביום אין שעת הנקה חוקית וגם לא הפסקה חוקית
אבל- אם לא טוב לילד שלי לקבל תמ"ל והוא ניזון מהנקה בלבד יש מצב להפסקת הנקה חוקית? או שגם זה לא?
הילד שלי שובת רעב כל הבוקר- האם מותר לי בשעת הנקה לצאת להאכיל אותו פיזית? הוא נמצא במרחק 4 דק' הליכה מהעבודה.

דיגיקלי

משתמש מקצוען
לפי החוק
במספר שעות שאת עובדת
את זכאית לחצי שעה הפסקה בצרף (על חשבונך ברעיון)
ואז את יכולה לדרוש ללכת להאכיל אותו

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לפי החוק
במספר שעות שאת עובדת
את זכאית לחצי שעה הפסקה בצרף (על חשבונך ברעיון)
ואז את יכולה לדרוש ללכת להאכיל אותו
לעובד בעבודת כפיים חייבים לתת הפסקה, אבל למי שלא עובד בעבודת כפיים- לפי החוק מותר להעסיק עובד עד 8 שעות ללא הפסקה. ציטוט מכל זכות:
  • אמנם סעיף 20 לחוק קובע כי מנוחה תינתן למי שעובד 6 שעות ביום, אולם סעיף 23 לחוק מסמיך את שר הכלכלה להתיר סטייה מהוראות סעיף 20.
  • בהתאם לכך, פרסם שר הכלכלה היתר כללי המאפשר להעסיק 8 שעות ללא הפסקה עובד שאינו מועסק בעבודות כפיים (בהתייחס למי שעובדים 6 ימים בשבוע).
ולכן לפי החוק את אכן לא זכאית להפסקה.
באמת לפי החוק לא צריך לתת לך, אבל אולי את יכולה לבקש הפסקה בכ"ז, ולהשלים בסוף היום?
ולגבי הילד, בד"כ מתי שהו הם אוכלים, לפעמים לוקח זמן עד שמסכים לקחת בקבוק.

mina

משתמש מקצוען
המעסיק יכול לדרוש ממנה להשאר באזור העבודה ולשלם לה על כך..

לא, אין לך זכויות חוקיות בעניין. את הרשויות לא ממש מעניין אם יש איזה תינוק שיצום...:confused:

מעצבן...

mina

משתמש מקצוען
שייך? לא ממש..
בפועל זה מה שרובנו עושות...

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
הבעיה שאם זה לא חוקי הבוס שלי לא מעניין אותו.

מענין אותי איך משרד הבריאות לא מתנגד לחוק הזה?
מעודדים אותנו מצד אחד שהנקה היא הכי טבעי והכי טוב. אבל לא נותנים אופציה לאישה עובדת
מעודדים לצאת לעבודה מצד שני
אבל אישה שמתפוצצת עם החלב יכולה להגיע לכאבי ראש ולדלקות ש. ועוד כל מיני בעיות ששעת הנקה מונעת זאת.
תינוק שאסור לו תמ"ל וצם בבוקר לא עולה תקין במשקל ויכול לגרום לשלל בעיות מוטריות וקונגטיביות
איפה משרד הבריאות הא?

efrat1

משתמש סופר מקצוען

מעודדים אותנו מצד אחד שהנקה היא הכי טבעי והכי טוב. אבל לא נותנים אופציה לאישה עובדת
אבל אישה שמתפוצצת עם החלב יכולה להגיע לכאבי ראש ולדלקות ש. ועוד כל מיני בעיות ששעת הנקה מונעת זאת.
תינוק שאסור לו תמ"ל וצם בבוקר לא עולה תקין במשקל ויכול לגרום לשלל בעיות מוטריות וקונגטיביות
איפה משרד הבריאות הא?
נו באמת.
נסחפת.
המעסיקים יתחילו לשלם לך על יציאה מהעבודה כדי להניק, ומשרד הבריאות ישלם על זה?
אני ממליצה לך לגשת לבוס שלך ולספר לו על הבעיה, ומאמינה שבהידברות ישירה תשיגי יותר מאשר אשכולות מתלהמים.
הוא לא ייתן לך לצאת על חשבונך להפסקה של רבע שעה? וכמובן תתחייבי להישאר רבע שעה נוספת בסוף היום?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

איפה משרד הבריאות הא?
משרד הבריאות דווקא מעודד הקצאת חדרי הנקה ושאיבה במקומות עבודה.
https://www.health.gov.il/Subjects/infants/feeding/Pages/employer.aspx
אבל לא בסמכותו ותפקידו להתערב בעניינים שמהותם דיני עבודה.
גם אני ממליצה לך כמו קודמתי לפתור את העניין בהידברות ישירה וגלויה עם המעסיק.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא לא ייתן לך לצאת על חשבונך להפסקה של רבע שעה? וכמובן תתחייבי להישאר רבע שעה נוספת בסוף היום?
ממליצה גם לדבר איתו, אבל קחי בחשבון שצריך יותר קרוב לחצי שעה מאשר רבע שעה.
ניסיתי מטפלת בבניין של העבודה שלי, וחשבתי שאניק. התינוק אכל מהר והיה אמור לקחת לי מקסימום 13 דקות לכל הסיפור. בפועל עד שמגיעים ומתארגנים וכו', ואז גם היה לו טיטול מלוכלך, אז לא אחליף לו? ואז לומר תודה למטפלת... לקח כחצי שעה.
בסוף מצאתי סידור אחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה