שעות הריון

ורדית א

משתמש פעיל
הפרשנות שלי שהאישור הוא על זמן השהיה במרפאה בלבד ולכן רק על זה משלמים
השאלה איפה כתוב בחוק שהמעסיק רשאי לדרוש אישור

A052

משתמש סופר מקצוען
תהליך מימוש הזכות
  • המעסיק רשאי לדרוש מהעובדת אישורים על היעדרותה בשל בדיקות הקשורות בהריון .

שימו לב
על פי החוק, אין מניעה שהעובדת תגיש אישורים על בדיקות הריון בדיעבד, לאחר ששעות ההיעדרות כבר נוכו ממשכורתה או ממכסת ימי החופשה שלה, ובמקרה כזה על המעסיק לזכות אותה בהחזר על ההיעדרות שכבר נוכתה ממשכורתה.

A052

משתמש סופר מקצוען
חייב להיות שיידרש אישור, כאל"כ כולם יילכו לנופש של שבוע בים המלח ויאמרו שזה היה לצורך בדיקות.

ורדית א

משתמש פעיל
כמובן
חייב להיות שיידרש אישור, כאל"כ כולם יילכו לנופש של שבוע בים המלח ויאמרו שזה היה לצורך בדיקות.
אבל כדי לבסס את הפרשנות שלי שהתשלום הוא רק על זמן השהיה במעבדה אני צריכה לדעת מאיפה כל זכות למדו שמותר למעסיק לדרוש אישור...

mina

משתמש מקצוען
התשלום הוא לפי האישור שהבאת מהרופא.
ז"א גם היית אצל הרופא מהשעה 10 עד השעה 10:10 ואת מביאה אישור מה שעה 08:00 עד השעה 10:30 זה ישולם לך לפי השעתיים וחצי למרות שהיית רק 10 דקות.
כל אחת צריכה להיות כנה ואמיתית עם עצמה מה לבקש מהרופא לכתוב.

רפ

משתמש סופר מקצוען
התשלום הוא לפי האישור שהבאת מהרופא.
ז"א גם היית אצל הרופא מהשעה 10 עד השעה 10:10 ואת מביאה אישור מה שעה 08:00 עד השעה 10:30 זה ישולם לך לפי השעתיים וחצי למרות שהיית רק 10 דקות.
כל אחת צריכה להיות כנה ואמיתית עם עצמה מה לבקש מהרופא לכתוב.
הבעיה שיש מקומות שבהם הרופא לא מוכן לשמוע, ומנפיק אישור רק על שעות השהייה במרפאה.

mina

משתמש מקצוען
הבעיה שיש מקומות שבהם הרופא לא מוכן לשמוע, ומנפיק אישור רק על שעות השהייה במרפאה.
אין מה לעשות לזה.
ובלי קשר לאף אחד כאן כותבת את זה סתם אחרי שאתמול דיברתי עם חברה בנושא.
כל העניין הזה של דרישת ימי מחלה/שעות הריון וכד' מהמעסיק כזה לא תמיד ממש אמיתי - זה נושא מאוד מאוד בעייתי.
מדובר בגזל ממש.
וכל אחת תשאל את הרבה שלה מה מותר ומה אסור.

חג208

משתמש חדש
המעסיק שלי אומר (בדיעבד, אחרי שכבר יצאתי לבדיקה) ששעות ההריון ניתנות רק עד השעה 16:00
האם זה מותר?

תודה.

mina

משתמש מקצוען
המעסיק שלי אומר (בדיעבד, אחרי שכבר יצאתי לבדיקה) ששעות ההריון ניתנות רק עד השעה 16:00
האם זה מותר?
שעות הריון משולמות על חשבון זמן העבודה.
את רגילה לעבוד בד"כ עד 16. אם כן. זה מה שאת מקבלת.
למה שתקבלי מעבר לזה?? מה חטא המעסיק? כל אחת תקבע את התורים לרבע לארבע...
אם את עובדת מעבר לזה , הוא כן צריך לשלם.

רפ

משתמש סופר מקצוען
שעות הריון משולמות על חשבון זמן העבודה.
את רגילה לעבוד בד"כ עד 16. אם כן. זה מה שאת מקבלת.
למה שתקבלי מעבר לזה?? מה חטא המעסיק? כל אחת תקבע את התורים לרבע לארבע...
אם את עובדת מעבר לזה , הוא כן צריך לשלם.
שימי לב היא כתבה שהיא עובדת בד"כ אחרי השעה 16:00.

האם האישור שהבאת הוא על שעות שבהן בד"כ את עובדת?

אולי מעניין אותך גם...