שעון חורף

MIRALE

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מישהו יודע, בבקשה, מתי מחליפים לשעון חורף?

MIRALE

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
באמת? כל כך מאוחר? כל שנה זה הרבה קודם, או שאני טועה?
חשוב לי מאד תאריך מדויק. תודה.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
חבל להטעות, כשיש חוק מסודר לעניין:
"מועד הפעלת שעון הקיץ בישראל השתנה פעמים רבות בשנות קיומה של המדינה. החל משנת 2005 המועדים קבועים בחוק, והוא מופעל בין יום שישי האחרון שלפני ה-2 באפריל בשעה 02:00, לבין יום ראשון האחרון שלפני י' בתשרי, בשעה 02:00."
(מתוך ויקפדיה)

מה שזה אומר שהשנה מחזירים את השעון לשעון חורף במוצאי שבת תשובה, ב-2 בלילה שבין ו' תשרי לז' תשרי, בין ה-22 ל-23 בספטמבר, השעה תחזור שעה אחורה לשעה 1:00 בלילה (הלילה מתארך).

credit

משתמש צעיר
גם לי זה מוזר, שמעתי בהרצאה שהשנה מזיזים לאחר יו"כ. מישהו יודע תשובה?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בפברואר 2011 הקים שר הפנים אלי ישי ועדה לעניין שעון קיץ, ביוני הודיע השר כי החליט לאמץ את המלצות הוועדה, ולפיהן שעון הקיץ בישראל ינותק מהלוח העברי, ויימשך מדי שנה כ-193 יום, מסוף מרץ ועד תחילת אוקטובר. הצעת חוק זו אושרה על ידי הממשלה, אך מצריכה גם את אישור הכנסת.
מקור: ויקיפדיה

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
כוכב צודקת, אבל מכיוון שהצעת החוק עדיין לא עברה בכנסת, נשארנו בינתיים עם התקנה מ-2005, מה שאומר שהשעון יזוז ביום ראשון שלפני י' תשרי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה