שני שאלות באקסס

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
שני שאלות חשובות, רק למי שבאמת יודע:
א. איך אפשר ליצור שאילתה שתביא סיכום משני טבלאות שמקושרות לטבלת אב שלישית בלי לייצר כמה שאילתות זו על גב זו, אלא הכל ביחד. למשל טבלת הזמנות וטבלת רכישות המקושרות שניהם לטבלת לקוחות ואני רוצה רשימת הלקוחות ולצידה סיכום כמה רכישות וכמה הזמנות ביצע כל לקוח. אם תעשו את זה כפשוטו במשפט SQL אחד תגלו שהוא יוצר מכפלה של הנתונים כאילו לא מדובר בסיכום שנותן בכל מקרה רק שורה אחת וד"ל למי שמונח בעניין. אם לא הובנתי מספיק ארחיב מחר יותר.
ב. האם אפשר לשחק עם תכונת הvisible בטופס בתצורת טפסים רציפים כך שבכל רשומה יופיע פקד אחר לפי בחירתי. ומה האלטרנטיבות אם לא.
תודה.
נ.נ.

אפקטיביות

משתמש צעיר
א. תדביק משפט SQL בתוך סוגריים בעמודה בשאילתא - כדי לסכם את הנתון מכל טבלה.
ב. אין אפשרות, האלטרנטיבה היא להשתמש בארוע "ברשומה נוכחית".

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
איזה משפט? משפט SELECT FROM GRUOP BY רגיל? הוא לא נותן. וחוץ מזה איך אני מקשר את שאילתת המשנה הזו לשאילתת האב.
אני זקוק לרשימת הלקוחות מטבלת האב ולצד כל לקוח 2 מספרים - סיכום מטבלה פלונית וסיכום מטבלה אלמונית ששתיהן מקושרות לטבלת האב. כפי שאמרתי נסיון לעשות את זה בדרך הרגילה מביא את SQL להתנהג כאילו אני רוצה רשימה של פירוט הנתונים משתי הטבלאות ולא סיכום שלהן, כך שבמידה ובטבלה אחת יש פחות נתונים מבחברתה, נוצרת מכפלה אוטומטית ואז הוא מסכם אותה.

>השראה<

מיתוג | אסטרטגיה | עיצוב, אפיון, וקידום אתרים
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים
אתה יכול לעשות טופס מפוצל בשביל לראות כל לקוח מה הוא קנה וכו' וכו'.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ב. אין אפשרות, האלטרנטיבה היא להשתמש בארוע "ברשומה נוכחית".
זו לא אלטרנטיבה, ברור שאפשר לשנות תוך כדי ריצה את נוכחות הפקדים, השאלה איך עושים שבחתך זמן אחד במקביל ובו זמנית יהיו פקדים שונים ברשומות שונות. וחבל.

נערך לאחרונה ב:

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אתה יכול לעשות טופס מפוצל בשביל לראות כל לקוח מה הוא קנה וכו' וכו'.
הנקודה היא שאני לא רוצה לראות מה הוא קנה. אני מעוניין רק בסך הכל. וזה צריך להיות בשורה אחת. אפשרי בשתי שאילתות השאלה אם אני יכול באחת.

Roi.eba

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
זה העניין של sub qeury - שתי שאילתות (או יותר) בשאילתא אחת...
אמנם מבחינת ביצועים זה לא תמיד מומלץ, אבל כשאין ברירה זה פתרון מעולה.

>השראה<

מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים
תעשה שאילתא של מה שאתה רוצה דהיינו הסיכום ואותו תשים בטופס המפוצל מה הבעיה ???

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
כדי להבהיר את העניין מצו"ב דוגמא למה שאני רוצה, המבוצעת בצורה הבעייתית של המכפלה.

קבצים מצורפים

• ‏‏Database4 - עותק.rar
    KB 17.5 · צפיות: 17

>השראה<

מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים
האם לזה התכונת ??? פה מבוצע כמה רכישות וכמה קניות ביצע כל לקוח.
תוריד את הסיומת .TXT

קבצים מצורפים

• ‏‏Database4 - עותק.accdb.TXT
    KB 464 · צפיות: 14

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ממש לא. התכוונתי שאקסס יוצר מכפלה של הנתונים בטבלה אחת לפי מספר הרשומות בטבלה אחרת

Roi.eba

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
upload_2018-8-16_13-12-34.png

SELECT
[קוד_לקוח],
[שם לקוח],
[הזמנות_לקוח] = (SELECT SUM([סכום_הזמנה]) FROM [dbo].[הזמנות] WHERE [קוד לקוח] = [dbo].[לקוחות].קוד_לקוח),
[תשלומי_לקוח] = (SELECT SUM([סכום]) FROM [dbo].[תשלומים] WHERE [קוד לקוח] = [dbo].[לקוחות].קוד_לקוח)
FROM [dbo].[לקוחות]
מקווה שעכשיו טוב :)

נערך לאחרונה ב:

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ושים לב שגם בCOUNT ששלחת יש את אותה בעיה בדיוק: לקוח 4 ביצע 3 הזמנות ורק תשלום אחד ואקסס סופר את שתיהם כ3 כאמור בגלל שהוא קודם קורא את הנתונים בשאילתא, ואז מוכרח להכפיל ואחר כך כשהוא מסכם העניין כבר אבוד אפילו שיש בשתיהם נתון אחד בלבד

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
צפה בקובץ המצורף 379763

SELECT
[קוד_לקוח],
[שם לקוח],
[הזמנות_לקוח] = (SELECT SUM([סכום_הזמנה]) FROM [dbo].[הזמנות] WHERE [קוד לקוח] = [dbo].[לקוחות].קוד_לקוח),
[תשלומי_לקוח] = (SELECT SUM([סכום]) FROM [dbo].[תשלומים] WHERE [קוד לקוח] = [dbo].[תשלומים].[קוד לקוח])
FROM [dbo].[לקוחות]

אם הבנתי מה אתה צריך... :)
דומני שהבנת היטב. דא עקא שיראתי בפצותי להשחיל שאלה למתכנת, שיואיל להסביר איך מיישמים את השיטה באקסס ובמה מחליפים את הDBO

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
כעת אני מסתכל שוב ורואה שגם אצלך זה לא עבד. הוא נתן בכל שורה את הסיכום המלא ולא סיכום לפי לקוח

Roi.eba

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
נכון, לכן אני מתקן.. חח

Roi.eba

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
תיקנתי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה