דרוש מידע שן חלב מתנדנדת - הדרכה

שלום וישראל

מהכח אל הפועל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
א. חיפשתי רבות במרחבי הרשת באופנים שונים, לא מצאתי מידע שיספק את ספקותי.
ב. אשמח לשמוע מנסיונכם, או ידיעותיכם בנושא:
מה הדבר הנכון ביותר לעשות כששן מתנדנדת. האם לגשת לרופא לבצע עקירה? להמתין בסבלנות עד לנפילתה העצמונית?
שמעתי מרבים שכדאי להוריד אותה לבד, דבר שלא זכור לי מילדותי. טוענים שזה תורם לשיניים קבועות ישרות יותר. אם כך, אני מבין שזה כשהשן ממש מתנדנדת וקל להסיר אותה. אולי כדאי עוד לפני כן לגשת לרופא שיבצע עקירה מסודרת? [כי לא הגיוני לקשור את השן לדלת כשהיא עדיין מחוברת וקצת מתנדנדת.]
האם במרפאות השיניים לילדים ידוע על טיפול כזה? או שיסתכלו עלי כאילו נפלתי מהירח?
[אני קצת מתביש לשאול במרפאה דבר שאולי כל העולם יודע, לכן אני מברר כאן קודם]
אם השאלה לא מובנת אוסיף הסברים. יישר כח לכולם מראש.

נעמישרה

משתמש פעיל
תאמת שזה ממש תלוי כמה זמן השן מתנדנדת. לי למשל בתור ילדה השיניים היו מתנדנדות ממש מלא זמן וזה היה גורם לי להמון תסכול וכאב. לכן שהם התנדנדו עקרתי אותם אצל רופא שיניים( ופעם אחת אמא שלי הוציאה לי אותה לבד שהיא כבר ממש הייתה חצי בחוץ. לא כואב בכלל!!!!)
אבל עדיף ממש לתת לשן ליפול באופן טבעי. ולא לעקור אותה ככה אני זוכרת שאמרו לי.

ישראל מיכאל

משתמש מקצוען
אם זה לא בגיל בוגר לדעתי עדיף לחכות שתננדנד קצת יותר ולבקש מהאבא שיעקור אותה בכח זה שתי שניות של כאב אבל זה חוסך את הזמן, הכסף והפחד מהרופא.
בהצלחה!!!

GALAXY

משתמש מקצוען
חחחח בהחלט.
אבא שלי עקר לי בילדותי חצי מהשיניים...
היה סוג של הנאה שהשן יוצאת...
שמים בתוך כוס קולה לראות אם היא באמת נאכלת מהקולה...
תכלס לא קרה לה כלום.
היינו הולכים וקוברים אותה אחר כבוד בחצר הבית...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה