שמירת קבצי התלמיד בכונן נייד

Graphic

משתמש צעיר
שאלתי מופנית למורים המלמדים את מקצועות המחשב בכיתה (לא פרטיים):

באיזה אופן אתם מאפשרים לתלמידיכם/תלמידותיכם לשמור את קבצי הגיבוי/שעורי בית?

אסביר את דברי: מלבד שמירת הקבצים על גבי הרשת הכיתתית, בדר"כ רצוי שהתלמידים ישמרו את הקבצים השונים באמצעי נייד כלשהו: לגיבוי, לביצוע שיעורי-בית, ולמשמרת - לתיק העבודות העתידי.

הבעיה היא, שבהרבה בתי-ספר ההוראה היא שאין להשתמש בכונני USB ניידים (נגן או דיסק-און-קי) בכיתות, משום שהם מהווים ספקי וירוסים (תולעים/רוגלות וכו') אידיאליים...:eek:
יש בתי ספר שאף הגדילו לעשות, וניטרלו את יציאות ה-USB החזיתיות של המחשבים.

האופציות שנותרו הן:
שימוש בUSB על מחשב אחד ברשת, הנבדק לעיתים קרובות, (ועמידה בתור בסוף כל שיעור...:()
או גיבוי בתיקיה נפרדת, וצריבה על דיסקים, מדי פעם...:mad:

אשמח לשמוע מנסיונכם: מה עושים אצלכם?:confused:
כיצד מתגברים על הבעיות?
האם אכן נתקלתם בחדירת וירוסים מוגברת בעקבות שימוש תלמידים בכונני USB/נגנים וכד'?

אודה מאד מאד למי שיכול לציין בתשובתו שם ספציפי של מוסד לימודים (אין צורך להסגיר אם אתם עובדים בו, או רק יודעים מה מקובל שם).

תודה!

saryoram

משתמש רשום
ב"ה

שלום

אצלנו ב"מכלול", מאפשרים שימוש חופשי בהתקנים ניידים (USB) ללא שום חשש לוירוסים.
על המחשבים מותקנת מערכת שבכול פעם שמדליקים את המחשב הוא חוזר למצבו ההתחלתי, כך שגם אם מישהו יצליח להדביק את המחשב בוירוס, כיבוי והדלקה יסיר את הוירוס.
שמעתי גם על מקומות אחרים שעושים כך. לשיטה זו יתרונות רבים וזה חוסך לאיש מחשבים הרבה בעיות.
אני לא יודע איך עושים את זה.

Graphic

משתמש צעיר
גם בבתי הספר בהם אני עובדת קיימת מערכת זו (כמדומני, נקראת "מג'יק"), אך היא יעילה רק להגנת העמדה הבודדת ולא נגד חדירת וירוסים לרשת!

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני יודע שגם באוניברסיטרא זה ככה, ושזה גם יעיל נגד חדירת וירוסים לרשת

saryoram

משתמש רשום
אני לא מבין איך אפשר ללמד בלי שיש אפשרות לתלמידים להשתמש באחסנים ניידים! כשאני נותן שיעורי בית, הם חייבים להגיע עם התרגיל לכיתה, התרגול בכיתה הינו המשך של שיעורי הבית. (כך אני מאלץ אותם להכין שיעורי בית).
ומה עם תרגילים ודוגמאות שאני צריך להראות להם, אני לא יכול כל שיעור להתחיל מההתחלה!

לדעתי את צריכה לדרוש מבתי הספר שימצאו הגנות לוירוסים בדרכים אחרות ולא בחסימת האחסנים הניידים.

Graphic

משתמש צעיר
בוודאי שאני נותנת שיעורי בית, איך אפשר בלי?!

הפתרון לשיעורי הבית הוא:
א. שעות תירגול אחה"צ בכיתת המחשבים.
ב. התלמידות צורבות על דיסקים :(
ג. כן משתמשים בכונן נייד, אך רק על מחשב אחד (נאמר, מחשב המורה) והוא נבדק לעיתים קרובות.

מה קורה עם מורות המלמדות בסמינרים חרדיים?
(פשוט, במוסדות בהם אני מלמדת - החליטו לנקוט בשיטה זו כי גם XXX ו-XXX עושים כך....)

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
טוב. אני מורה בסמינרים אחרים. פעם כתבתי לך אילו. והפתרון הנפלא והמיוחד הוא:
בת שתכניס סתם דיסק און קי המחשב פשוט לא יקלוט אותו. אך אם היא תיגש למחשב של הלבורנטית ותבקש ממנה להכניס, היא מקלידה קוד ושם משתמש (מנהל וכו') ורק כך הדיסק נקלט. היא לא מבצעת זאת אף פעם אחת ללא סריקת וירוסים מהכונן נייד.

בשנה שהתחלנו זאת, שנה שעברה, ראינו נפלאות מבחינה וירוסית לעומת השנה שלפניה. זה פשוט הציל את החדרי מחשבים.

ומבחינת תור- לא משהו מיוחד. מלמדים את התלמידות לא לבוא כולן באותו רגע אלא במשך היום לבוא וכבר להכניס את הש"ב מהאונקי לתיקייה שלהן שבסמינר.

Graphic

משתמש צעיר
איזה יופי שיש לכן תמיד לבורנטית בשטח! (תעריכי, לא בכל מקום זה כך, ולא בכל מקום היא תהיה זמינה לסרוק וירוסים לכל תלמידה בכל רגע נתון)

אז מה שאתן עושות הוא בעצם אפשרות ג' שמניתי לעיל.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ומה אם מחשב המורה תפוס על ידי מישהו? זה אולי פתרון, אבל לא פתרון סופי.

Graphic

משתמש צעיר
נכון.

לכן העליתי אשכול זה, לשמוע פתרונות טובים ויתר.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אולי הקצאת מספר עמדות כפי הנצרך- עמדות שבהם תהיה אפשרות של שמירה בUSB, עמדות אלו יהיו נעולים בקוד- ורק הצוות יוכל לפתוח אותם לתלמידות, בעוד שכל המחשבים יהיו חסומים לכניסת USB. באותם מחשבים פתוחים לא יהיו תוכנות גרפיות או אופיס, כדי שתלמידות לאת תתישבנה עליהן, אנטי וירוס תותח יבדוק כל התקן נייד אונליין, ורק אם יאשר את ההתקן, תוכל התלמידה להעלות חומר לרשת שיתחבר אוטומטית אחרי אישור ההתקן, ומשם למחשב האישי שלה בכיתה. כמוכן- תהיה אפשרות של חסימת סוגי קבצים- כמו וידיאו או שירים למשל, אם לא מרשים את זה במוסד החינוכי שאת מלמדת בו. (מחשבים אלו יכולים להיות בסיס לדברים או תוכנות אחרות- רק לא לתת בהם אפשרות של ישיבה עליהם.)

שורילי

משתמש רשום
אתן באמת חושבות שהסיבה היחידה שלא נותנים לבנות להביא לסימנרים התקנים ניידים זה בגלל הוירוסים???
יש סיבות נוספות... שעמדת מורה לא תעזור להם, התלמידות ימצאו רעיונות משוכללים יותר.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
שורילי, לא רציתי לכתוב את זה בפירוש, אבל הכרחת אותי... ;)

התכוונתי בעיקר שתתבצע בדיקת אונליין גם לתוכן שיש בהתקן הנייד, לדוג' קבצים בסיומות של סרטים, שירים וכו', ורק אח"כ תורשה התלמידה להעלות קבצים, וכמובן- רק כאלו שהסיומת שלהם קבלה אישור העלאה. מה שעולה בדעתי כעת, שהמורה האחראית על עמדות המחשב, תאשר מראש אלו סיומות יוכלו לעלות לרשת ומשם למחשב האישי של התלמידה, וזאת רק אחרי שהיא תדע בבירור מה התלמידה רוצה להעלות.

נ.ב. תוכן פסול יכול להכתב גם בקבצים של וורד, לצערנו. וד"ל. זה כבר ענין של חינוך.

saryoram

משתמש רשום
לעניות דעתי, ככול שנחסום יותר, הרצון להתגבר על החסימה יגבר ו"אין דבר העומד בפני הרצון".
אך גם להשאיר פתוח לגמרי א"א "מה יעשה הנער ולא יחטא?".
לכן לעניות דעתי יש לבחור בדרך האמצעי, לחסום חסימה ריאלית בלי יותר מידאי תחכומים. ובד בבד לחנך ולחנך ליראת שמיים כל הזמן.

ב"הצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה