דרוש מידע שמירה על הנקיון במרחב הציבורי

הופ!

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
RUTI KEPLER@ זה סטייה מהנושא, אין ספק שאצלינו מזלזלים בכל דבר שלא כתוב מפורש בתורה. וזה טעות חמורה!!! רואים את זה בכל ענין, כמו למשל בבטיחות בדרכים, חגורה,וכו', וגם בענין הניקיון
אני במלצה של די עם ההכללות, יש מה לשפר- לכל אחד- ודאי. צריך להשתדל. אבל לשים בפוקוס דברים שכאלה. ומי יהיה סנגורינו אם לא אנו???

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
עוד שני גורמים - 1. תרבות הנשנוש.
כשמטייל שווייצרי הגון עולה לאחד ההרים בסביבה כדי לרדת ממנו ברגל, הוא *לא* מצטייד בכמויות של ביסלי ופיצוחים. פשוט לא.
הוא ומשפחתו אוכלים ארוחת בוקר לפני, אם רעבים - עוצרים במסעדה באמצע הדרך, מזמינים משהו, אוכלים ומפנים את השאריות. אחר כך ממשיכים בטיול שבעים ורגועים.

אצלנו, בישראל, יש סוג של נוהל מוזר, שמנשנשים כל הזמן.
עולים לאוטובוס? פותחים חטיפים. יורדים מהאוטובוס? קונים קרטיבים. ממשיכים ללכת? במבה. עוד מטר? ביסלי. הולכים ברחוב עם הילדים? דוחפים לזה ביסקוויט ולהוא תפוח. והשקיות, כדרכן של שקיות, מתעופפות. עד שנוחתות איפשהו.

2. מחסור בפקחים.
אם פקחים היו נותנים קנס של 1000 ש"ח על השלכת זבל במקום ציבורי, ירושלים הייתה נראית אחרת.
אגב לגבי 1,
נושא הכשרות מאוד משמעותי לתרבות הזו של הצטיידות באוכל לדרך.
לא זה ממש לא חרדים
מי שעוקב יש אתרים שכותבים בכל יום ראשון כמה טון אשפה נאספה בשטחים ציבוריים ובפארקים
אף חרדי לא בילה שם בשבת..
וזה לא העיניין
העיניים להבין שיש בעיה ולא לתרץ תירוצים - לתרץ פתרונות !
נאספים מהרצפה? או סה"כ מהפחים?
וגם אנחנו גרים לא רחוק מפארק קטן
חילונים מאוד אוהבים לעשות שם ימי הולדת מושקעים עם המון מוזמנים,
כשאנחנו רואים אותם מתחילים להתקפל ואת הזבל לדחוף מתחת לצמיחה במקום לאסוף לפח אני מטלפן מיד למוקד העירני,
בד''כ 5 דקות יש פקח קשוח וקונס בלי רחמים, בצק רב.
בעונה הזאת מגיעים גם הרבה משפחות מהמגזר
99% מתנהגים למופת אוספים אחרי הילדים הכל,
האחוז שלא
אני לא יזמין להם פיקוח כמובן
אבל אני יורד (בעיקר אם זה מנחה-מעריב) ואני מעיר להם,
99 מקבלים ביקורת בהבנה, אוספים את שלהם ושלום על ישראל
אחוז אחד מתחיל 'למה מה' למה מי אתה'
'זה לא אנחנו'
גם החילונים מלכלכים,
אני ישר עולה הביתה אני יודע שזה יהיה דו שיח של חרשים
למה ההבדל בין חילונים לחרדים?

למען שמו

משתמש פעיל
בעניני תרבות יש לנו מה ללמוד מאחינו החילונים. נקודה!
יש סולם ערכים - כל אחד והסולם שלו , וכל ערך ממוקם על מדרגה אחרת בסולם.
אצל שומרי תורה ומצוות ערך התורה והמצוות , בין אדם לחבירו, כיבוד הורים, חסד, פריה ורביה, יראת שמים ממוקמים הרבה יותר גבוה מאצל אלה ששמירת הניקיון והתרבות היא בראש הסולם
כל אחד בוחר במה להשקיע ואיזה ערך להשריש ולקדם

ודי כבר לקטרג - נפתחים כאן אשכולות כמו מים על חוסר שביעות רצון מההתנהלות של החרדים - בואו במקום זה נתחיל להאיר את הצד הטוב של הציבור שלנו (ברור שזה לא מעניין - ומשעמם)
או שאפילו עוד יותר טוב להפסיק להסתכל בכלל מה השני עושה ולהתחיל לחיות את החיים האמיתיים והפרטיים שלנו בלי להשוות או לבדוק מה האחרים.....

איש מעניין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
עזבו את החילונים,
אין שום השוואה בנינו לבינם.

אבל במחשבה עם עצמינו, אין לנו מה להשתפר בזהירות בדרכים, בתרבות נהיגה, בנקיון במרחב הציבורי?

האם לא ראוי ללגיונו של מלך להראות אחרת בדברים האלו?

"פלוני שלמד תורה, ראו כמה נאים דרכיו כמה מתוקנים מעשיו, עליו הכתוב אומר (ישעיהו מט, ג) ויאמר לי עבדי אתה, ישראל אשר בך אתפאר" יומא פו.
בוודאי שיש לנו מה להשתפר בשמירת הנפש, בשמירת שבת, בנקיון רשות הרבים של ארץ הקודש, בצפיה לגאולה. ועוד ועוד....

איש מעניין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אפיזודה מעניינת שקשורה לנושא:
הייתי פעם באיזשהו מצפה בטבריה והיה הרבה לכלוך, המנקה שאל אותי למה החרדים מלכלכים?
מי אמר לך שזה חרדים? ראש העיר (רון קובי) בעצמו אמר שהחרדים מלכלכים בשביל להפיל אותו.
זה נכון הוא לא טוב אבל למה ללכלך? נסיתי להזביר לו שרון קובי לאו דווקא דובר אמת, אבל מהר מאוד
הבנתי שאם הסברים זה לא יעבוד. הסתקלתי ימינה שמאלה והרמתי מהרצפה אריזת מוצר בלי כשרות.
וואלה אתה אומר רון קובי שיקר? אתה אומר זה לא חרדים? וואלה לא חשבתי על זה.

החיים טובים

סטודנטית לעיצוב פנים בסטייל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה זו התרבות להשתמש בגינה בתור שירותים??
הייתי אתמול בגינה ואמא אחת ניקתה את הבן שלה שהשתמש בפינה במקום שירותים!! וכל הגינה מריחה.....
אני לגמרי מזועזעת מזה!! יש בתי כנסיות ובתים שאפשר לשאול לצורך שימוש!!
האם יש מה לעשות עם זה??
זה נראה לי תרבות ישראלית , כי בארצות אחרות מפחדים מחילול ה'.....
ורואה גם בחורים עוצרים בדרך בפינה ומשתמשים....
למה נועדו השירותים??
האם גם בבית משתמשים בפינה??
בשבת ראיתי ילדה לוקחת את אחיה לפינה והוא היה צריך טישיו היא חיפשה מלא זמן ובינתיים כל הגינה הסתכלה על האטרקציה!! בסוף הגיעה עם טישיו ובסוף השימוש העיפה את הטישיו לכל עבר..... :(

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה