שמיעה חד צידית

DW

משתמש פעיל
שלום,
אשמח לקבל מידע לגבי התמודדות עם ירידה עמוקה בשמיעה חד צידית
במייל lea343643 גימייל
בתודה מראש

DW

משתמש פעיל
מכירים מישהו? גם אם לא טופל -כל מידע יעזור לי מאד

פיק-ניק

משתמש פעיל
לקרוב שלי הייתה ירידה חדה בשמיעה ובבדיקה אצל רופא (בי"ח בילינסון) אובחן, שהבעיה היא כתוצאה מכמות מרובה של שעווה בתעלות האוזן, שנגרמה משימוש לא נכון בקיסמי אוזניים.

יוסף מ.

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
ברור שדבר ראשון צריך להוציא שעווה מהאוזן, וללא קשר לאופן השימוש בקיסמים, יש אנשים שבטבעם נוצר להם תמיד שעוה בתוך האוזן שסותם להם את האוזן וכל תקופה צריך להוציא אותם

שרי רוז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
סבתא שלי קיבלה על עצמה להתחזק בשמירת הלשון והשמיעה חזרה לגמרי!!!

הדס א.

משתמש רשום
לקרוב שלי הייתה ירידה חדה בשמיעה ובבדיקה אצל רופא (בי"ח בילינסון) אובחן, שהבעיה היא כתוצאה מכמות מרובה של שעווה בתעלות האוזן, שנגרמה משימוש לא נכון בקיסמי אוזניים.
ירידה בשמיעה כתוצאה משעווה יכולה להגיע עד 60 דיבי ולא יותר ( נקראת ירידה הולכתית מגיעה לחומרה בינונית) בשאלה כתוב חומרה עמוקה ולכן ככל הנראה הירידה היא ממקור פנימי יותר (איבר השמיעה- כוכלאה או עצב השמיעה) ירידה כזו גורמת לקושי בליטרלזציה- להבין מאי]פה הדיבור מגיע, קושי הבבנת שפה ועוד. מומלץ מאוד לפנות לקלינאית לייעוץ אישי ( ניתוח שתל או מכשיר שמיעה)
בהצלחה

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אפשר בבדיקת שמיעה לבדוק אם הירידה היא ממקור העצב או מבעיה הולכתית שזה בדכ נוזלים או שעווה או תעלות צרות במיוחד.
הטיפול בדכ שונה.

sheen

משתמש מקצוען
לפנות למכון שמיעה בבי"ח לקבלת ייעוץ לגבי שיקום באמצעות מכשיר/שתל

DW

משתמש פעיל
תודה לכולם
כאן הבעיה היא עצבית - מולדת
השאלה היא לגבי הקושי בשמיעה חד צידי והאם השתל מוצדק

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה לכולם
כאן הבעיה היא עצבית - מולדת
השאלה היא לגבי הקושי בשמיעה חד צידי והאם השתל מוצדק

זה דבר שמשתנה מאחד לשני,
כשחושבים על שתל עושים ייעוץ בבית החולים ובודקים הערכה כמה השתל יעזור,
אם הוא יעזור מספיק לדעת המומחים- עושים את השתל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה