שליחת קובץ במייל באמצעות אקסס

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מישהוא יודע איזה פקדוה ב VBA לשלוח קובץ במייל ? (לא אובייקט של אקסס אלא קובץ חיצוני)

נדמ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שליחת מייל

א. הכי טוב להשתמש בפקד ActivX, אפשר לחפש בגוגל email activx free.
ב. יש אפשרות ע"י קריאה לפונקציה של ווינדוס: צריך לבחור ב-reference את:
'Microsoft CDO for Windows 2000 Library אם את מעדיפה כך, תודיעי לי אני אשלח דוגמא של קוד.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
זה בעזרת אאוטלוק, צריך להוסיף אותו ברפרנס: http://support.microsoft.com/kb/161088
וזה בעזרת ספריית הCOD שהזכרי נדמ, שוב, מצריך רפרנס: http://support.microsoft.com/kb/161833.
הנה מאוד ברור שני האפשרויות: http://stackoverflow.com/questions/769763/email-using-access-and-vba-without-mapi.
אתה יכול גם לבקש ממתכנת לבנות לך תוכנה קטנטונת ללא ממשק שמקבלת ארגומנטים מאקסס ועושה את העבודה. בשפות אחרת מVBA האפשרויות רחבות ופחות תלויות באוטומצייה.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תכלס, לא הסתדרתי.

מצ"ב קובץ אקסס פשוט, אשמח אם תשמח לעזור בזה.

אם יש אפשרות של שליחה לא באמצעות האאוטלוק עדיף, ואם אפשר גם באמצעות האאוט לוק וגם באופן אחר, מצוין.

תודה מראש

קבצים מצורפים

• שליחתקובץ.rar
    KB 6.8 · צפיות: 24

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הקוד שמה עובד מצויין.
כנראה לא הוספת את הReference לאאוטלוק או לCDO.
הנה הדוגמא ששלחת, שים לב להחליף את שני הנתונים ששתלתי בעברית בקוד לנתונים הרלוונטיים.

קבצים מצורפים

• שליחתקובץ.zip
    KB 16.2 · צפיות: 32

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שמח לעזור;589507:
הקוד שמה עובד מצויין.
כנראה לא הוספת את הReference לאאוטלוק או לCDO.
הנה הדוגמא ששלחת, שים לב להחליף את שני הנתונים ששתלתי בעברית בקוד לנתונים הרלוונטיים.

וואו !!!

אתם ענקיים.

זה עובד לי מצוין. ממש תודה.

אבל..... אני צריכה לשלוח קובץ מהמחשב, לא טקסט. אפשר ?

אשמח אם תשמח לעזור שוב.

נדמ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אוטומציה עסקית

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שמח לעזור;590939:
תוסיפי את השורה הזאת באיזור המתאים:
קוד:
msgOne.AddAttachment "c:\123.txt"

אפשר להעלות גם קובץ מהרשת וכדומה, יעויין כאן:http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms527272(v=exchg.10).aspx

:)
אין מילים !!! תודה ענקית.

ושאלה אחרונה, איך שולחים טבלה או דוח או טופס או שאילתה של האקסס ?

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
וסליחה, עוד שאילה לפני האחרונה, איך אפשר לצרף כמה קבצים ביחד ? ניסיתי & ניסיתי + ניסתי AND ואף אחד לא הצליח.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
טבלה דוח או שאילתה צריך לייצא לדוח HTML ולשמור ולצרף, כך לדעתי, אני לא מספיק מכיר את אקסס.
אפשר למחוק אחרי השמירה והשליחה בVB.
צירוף קבצים נוספים נעשה פשוט ע"י שורה זהה לזו שהבאתי לכל קובץ רצוי.

נדמ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שליחת טבלה / דוח

לשלוח טבלה או שאילתה הכי טוב יהיה לייצא את זה לאקסל (בVBA זה נקרא docmd.TransferSpreadsheet) ואח"כ לשלוח במייל.
לשלוח דו"ח הכי טוב להפוך אותו לPDF (אמרו לי שבאקסס 2007 זה אפשרות מובנה) ואז לשלוח אותו. ב-HTML - לא יוצא מוצלח כ"כ.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י נדמ;593695:
לשלוח טבלה או שאילתה הכי טוב יהיה לייצא את זה לאקסל (בVBA זה נקרא docmd.TransferSpreadsheet) ואח"כ לשלוח במייל.
לשלוח דו"ח הכי טוב להפוך אותו לPDF (אמרו לי שבאקסס 2007 זה אפשרות מובנה) ואז לשלוח אותו. ב-HTML - לא יוצא מוצלח כ"כ.

ב 2007 זה מובנה , אבל ב 2003 אין כזו אפשרות, כבר המון זמן אנחנו מחפשים כזו אפשרות ולא מצאנו.

אודה מאד מאד למי שיודיעני איך אפשר ב הBA לייצא ל PDF.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
צריך להוסיף מחלקה של צד שלישי שתטפל בהדפסה לPDF.
PDFCreator תומכים במתכנתים של כמה שפות ובכללם VBA, יש דוגמא בכל מחשב שבו זה מותקן בתיקיית Samples שבתיקיית ההתקנה נדמה לי.

נדמ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
דוגמא להדפסה מאקסס ל-PDF

אני אמנם עבדתי עד עכשיו עם BioPDF בשביל להדפיס מאקסס, אבל תודות ל"שמח לעזור" למדתי שאפשר לעשות את זה עם PDFCreator.
מצ"ב דוגמא.

קבצים מצורפים

• db44.rar
    KB 17.8 · צפיות: 14

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אין מילים, ותודה רבה לשמחים לעזור שקולם לא נדם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה