עזרה שלושת המימדים, מטולטלת, מח אחד, מי מכיר?

א.ר

משתמש חדש
אנא בדקו את טענותיכם לפני שאתם מעלים אותם כאן...
גיסתי למדה במשך 3-4 שנים!!! את המקצוע הזה, והיא לא עוד אחת שהלכת לקורס בן חודשיים והתחילה לטפל....
חבל שאתה לוקח את זה אישי, נקודה זו מתייחסת לכותרת הנושא
וחס ושלום לא מדברת על קרובי משפחתך...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
חבל שאתה לוקח את זה אישי, נקודה זו מתייחסת לכותרת הנושא
וחס ושלום לא מדברת על קרובי משפחתך...
חן חן על הדאגה לי ולהרגשתי...:cool:

לא התכוונתי לכתוב דברים מכיון שנגעו לי אישית, אלא כדי לענות תשובה לאלו שמסתכלים מהצד ורוצים לבחון את הדברים ולהחליט על פיהם, ואם מוציאים שם רע על תחום שיכול להיות לעזר, רק בגלל שממציאים שכולם שרלטנים ואנשים בלי תעודות ואין גוף שמפקח ועוד כל מיני שטויות אז זה פשוט מרחיק אנשים שהיו יכולים להיעזר..

אין כוונתי שכל תחומי הרפואה האלטרנטיבית כולם בסדר, וודאי שיש שרלטנים בתחום הזה, ויש כל מיני שיטות שבאמת שטויות,
הבעיה מתחילה שכל מה שלא קונבנציונלי נהיה אלטרנטיבי, ואז הכל אותו הדבר,

אני למדתי ש"אם אין דעת - הבדלה מנין"
ואני פשוט רוצה לכוון "לדעת" של האנשים שיידעו לעשות "הבדלה"...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
א. העירו והאירו את תשומת ליבי לכך שמה שכתבתי בעניין ה cbt זה רק איך שהגישה הדינמית תופסת את זה,
וחידשו לי שישנם אסכולות שונות גם בעניין הזה,
ויש בזה הבדל, האם זה מטפל רק בסימפטומים או גם בעיקר ובשורש הבעיה,
על כן - אני מסייג את דברי, ומציע לכל אחד בטרם הולך לטיפול - לבדוק את העניינים עם אנשי מקצוע או יועצים.
אני לא יועץ ולא איש מקצוע...
ב. מאחל לכם המשך הצלחה ולהתראות בנושאים אחרים,
עם זה - מיציתי!!!!

כל טוב.

מילת מפתח

משתמש רשום
למי שחיפש מטפלת בירושלים בשלושת הממדים
ממליצה מאוד על גב' רבקה רוזנטל
אישה יראת שמים, מאוד מקצועית וכנה
מטפלת בנאמנות ובשקיפות
הטלפון שלה 052-7684332 או 02-5371380

פיר

משתמש סופר מקצוען
טוב, אז שוב שלום...

ב"ה אין לי הרבה זמן להגיב, ובינתיים הצטברו כל כך הרבה הודעות
ובהם דברים שממש חייבים תגובה, וב"ה יש לי.

אבל מכיון שרבים מאלו שלא עסוקים בלהיות בעד הנגד, מבקשים לחזור למטרת האשכול, ולקבל הסבר גם על תהליך הטיפול בשלושת המימדים וגם על cbt,
ומכיון שהזמן שלי קצת מוגבל, אז כרגע אניח לכל הוויכוחים וההוכחות וכו', ופשוט אתמקד בעיקר, ובעז"ה בהמשך, כשאגמור לתת את ההסברים - אשוב בל"נ לענות תשובות על כל מיני דברים שנטענו פה, וגם אולי עוד קצת הפתעות...

אז כרגע אעסוק בנושא הcbt,
וכאן אני מאד מקווה שיהיה "קשב" (לא חייבים ריכוז) כיון שזו שיטה קונבנציונלית לחלוטין!!!

cbt זה ראשי תיבות של המשפט - Cognitive Behavioral Therapy,
שפירושו - טיפול קוגנטיבי (היכרני) התנהגותי.

השיטה מבוססת על שילוב של שתי אסכולות בפסיכולוגיה (מתוך רבות...),
אסולה אחת היא השיטה הקוגנטיבית (היכרנית) שטוענת כך, - הבעיות של האנשים מתחילות מההכרה שלו - כלומר מהמחשבות שעוברות לו בראש ומצורת ההסתכלות שלו על החיים ובעיקר - מעיוותי חשיבה שונים (ישנם כ 12 עיוותי חשיבה, אמנם יש המחלקים את זה בצורה שונה ומגיעים ל 10, אבל נניח לזה - זה לא העיקר..),
אז בואו נטפל במחשבות ובעיוותי החשיבה וכך "נסדר את העיניינים",

לעומת זאת יש את השיטה שכביכול - סותרת אותה, - שזו השיטה ההתנהגותית,
שבעצם גורסת כי מה שגורם בעיות זה דווקא ההתנהגויות של האנשים, שהם משפיעים גם על המחשבות ועל צורת החיים,
ובעצם אומרים - "אחר הפעולות נמשכים הלבבות", אז בואו נטפל בהתנהגויות, ואז נוכל גם להשפיע על שאר הדברים.

במהלך השנים התרחש תהליך אבוציונאלי הדרגתי, שחיבר בין 2 השיטות לכדי שיטה אחת הנקראית - cbt - טיפול קוגנטינבי התנהגותי.

השיטה נועדה באופן עקרוני לטפל בכל מה שקשור ל - לחצים, פחדים וחרדות (אגב, זה ממש לא אותו הדבר, פחד וחרדה אלו 2 דברים שונים!!!), כפייתיות ומחשבות טורדניות (ocd), קושי בקבלת החלטות - שפעמים רבות מוביל גם לבעיות לעיל... אך זה טוב לעוד כמה דברים...

צורת הטיפול היא ע"י מפגש עם המטפל, ושיחה בהנחיית המטפל - כלומר - יש לו את הידע איך להוביל את השיחה ולהיכן לחתור, ומה לעשות בכל שלב,

בהתחלת המטיפול המטפל קודם כל שומע את ה"סיפור" של המטופל,
תוך כדי הסיפור כבר יכול המטפל להתחיל לשאול שאלות מכוונות לדברים ספציפים שהוא רוצה לדעת על המטופל,

לאחר ה"איבחון הראשוני" קובע המטפל לעצמו או בשיתוף עם המטופל - מה הם היעדים לטיפול הנוכחי ומה היעדים באופן כללי,
וכעת מתרחשים כמה דברים,

כמו שתיארתי לפני כן, - המטפל משוחח עם המטופל על הבעיות, בצורה מוכוונת מראש - עם תהליכי שיחה והובלה של המטפל לכיוונים הרצויים, ובמהלך השיחות מה שקורה זה בעיקר התהליך הקוגנטיבי, בו לומד המטופל להבחין ולתפוס איזה מחשבות עוברות לו בראש בכל מיני מצבים וזמנים,
בדר"כ מדברים על מה שנקרא - מחשבות אוטומטיות, כלומר לא משהו שאדם חושב ומגיע למסקנה, אלא מה שקורה בתפיסה הראשונית של הדבר,
כמו"כ לומד המטופל להבין איזה עיוותי חשיבה יש לו, ומה בעייתי באיך שהוא רואה את הדברים - ובעצם באיזה שהוא מקום - המטפל עוזר לו להסתכל על הדברים בצורה אובייקטיבית וכך יכול ללמדו את כן להסתכל על הדברים, כמובן בצורה של כלים מסוימים המתאימים לכל דבר, וגם לדברים הספציפים שהמטופל צריך.,

כל זה מלווה גם בתרגילים ל "שיעורי בית" להתאמן עליהם במהלך הימים שבין הפגישות.

בחלק ההתנהגותי, ג"כ משוחח המטפל על הקשיים והבעיות שישנם, ולוקח את זה למקום של תרגול וחשיפה מבוקרת לדבר הגורם לחרדה/לחץ וכו'...

לדוגמה, אם ניקח את העניין של כפייתיות - אז ייקח המטפל איזה מקרה ספציפי שבו נתקל המטופל בבעיה (למשל נטילת ידיים 18 פעמים וכדו') ובנושא הזה ייתן לו תרגילים להתמודד עם זה, עד שבמהלך הזמן זה ישתחרר מזה המטופל,

כמובן שגם בשלב הזה מעורב העניין הקוגנטיבי, מכיון שחלק מרכזי בעניין הקוגנטיבי זה ההתמודדויות עם המחשבות, ומה שגורם בדר"כ לכפייתיות - אלו מחשבות שאומרות למשל - לא נטלתי ידיים נכון ע"פ הלכה, או דברים שונים לגבי חרדות - אם אני יעשה כך יקרה כך...

והעבודה היא לא להילחם עם המחשבות!!! אלא לחיות איתם!!! ולדעת איך לחיות איתם בלי שיפריעו למטופל,

וזה מה ששונה טיפול cbt מטיפול דינמי -
טיפול דינמי, זה הטיפול היותר מוכר כטיפול פסיכולוגי, ששם המטפל מנסה להבין יחד עם המטופל - מה עומד מאחורי כל דבר, ומה גרם לזה, וממש לחפור ולרדת עם זה עד לעבר הרחוק,
טיפול דינמי כשמצליח - אכן מצליח בדר"כ לעקור מהשורש את הבעיות,
לעומת ה cbt שאינו מטפל בשורשם של דברים אלא בסימפטומים, וגורם למטפל ללמוד איך לחיות עם המחשבות הטורדניות או המלחיצות וכו' בלי לייחס להם חשיבות או לתת להם מקום,
ובוודאי לא להילחם בהם - כי זו מלחמה אבודה מראש.

ועוד דוגמה לטיפול התנהגותי - בחרדות,
כשיש איזה משהו שגורם לחרדה, - למשל לחצות כביש...

אז משתמשים בשיטה של החשיפה המבוקרת,
המטפל שואל את המטופל, כמה חרדה הוא מרגיש מ 1 עד 10 לעבור כביש,
ואז מסכמים על תירגול "בבית" כלומר יום אחד - המטופל הולך לכיוון הכביש עד למרחק 2 מטר ממנו, ואז הוא צריך לרשום כמה חרדה הוא הרגיש וכן כך לאט לאט, עד שבסופו של דבר מבחינה התנהגותית הוא משתחרר מהחרדה הזו,

כמובן שהכלי הזה לא ישמש את המטופל רק למקרה הספציפי של חציית כביש אלא לכל דבר בחיים, וזה כלי מצוין לשימוש יומיומי,

ועוד נקודה בצורת הטיפול ובשילוב של הקוגנציה וההתנהגות - זה חשיפה למחשבות קיצוניות כמו "אני יכול למות מזה" ולקחת "ריזיקה" ולהגיד, אין בעיה, אם אני אמות לא נורא, וכך בצורה התנהגותית להיחשף לגורם ה"מחריד"...

כמדומני שכתבתי הכל, אך עקב אריכות הדברים ייתכן שלא הכל נכתב או לא הכל ברור, אז אשתדל לתקן באם אראה אחד מהדברים הנ"ל...

לגבי ההבדל בין cbd לקאוצ'ינג ושלושת המימדים - בל"נ בהמשך...
כל הכבוד על הפירוט המבורך בדבריך
נראה שיש לכם הרבה ידע בנושא ואשריכם שאתם מעונינים לחלקון עם הצבור
האם יש לכם גם אינפורמציה על מטפלים?" אש ח לשמוע בפרטי.
יישר כח גדול.

אביטלA

משתמש פעיל
טוב, אז שוב שלום...

ב"ה אין לי הרבה זמן להגיב, ובינתיים הצטברו כל כך הרבה הודעות
ובהם דברים שממש חייבים תגובה, וב"ה יש לי.

אבל מכיון שרבים מאלו שלא עסוקים בלהיות בעד הנגד, מבקשים לחזור למטרת האשכול, ולקבל הסבר גם על תהליך הטיפול בשלושת המימדים וגם על cbt,
ומכיון שהזמן שלי קצת מוגבל, אז כרגע אניח לכל הוויכוחים וההוכחות וכו', ופשוט אתמקד בעיקר, ובעז"ה בהמשך, כשאגמור לתת את ההסברים - אשוב בל"נ לענות תשובות על כל מיני דברים שנטענו פה, וגם אולי עוד קצת הפתעות...

אז כרגע אעסוק בנושא הcbt,
וכאן אני מאד מקווה שיהיה "קשב" (לא חייבים ריכוז) כיון שזו שיטה קונבנציונלית לחלוטין!!!

cbt זה ראשי תיבות של המשפט - Cognitive Behavioral Therapy,
שפירושו - טיפול קוגנטיבי (היכרני) התנהגותי.

השיטה מבוססת על שילוב של שתי אסכולות בפסיכולוגיה (מתוך רבות...),
אסולה אחת היא השיטה הקוגנטיבית (היכרנית) שטוענת כך, - הבעיות של האנשים מתחילות מההכרה שלו - כלומר מהמחשבות שעוברות לו בראש ומצורת ההסתכלות שלו על החיים ובעיקר - מעיוותי חשיבה שונים (ישנם כ 12 עיוותי חשיבה, אמנם יש המחלקים את זה בצורה שונה ומגיעים ל 10, אבל נניח לזה - זה לא העיקר..),
אז בואו נטפל במחשבות ובעיוותי החשיבה וכך "נסדר את העיניינים",

לעומת זאת יש את השיטה שכביכול - סותרת אותה, - שזו השיטה ההתנהגותית,
שבעצם גורסת כי מה שגורם בעיות זה דווקא ההתנהגויות של האנשים, שהם משפיעים גם על המחשבות ועל צורת החיים,
ובעצם אומרים - "אחר הפעולות נמשכים הלבבות", אז בואו נטפל בהתנהגויות, ואז נוכל גם להשפיע על שאר הדברים.

במהלך השנים התרחש תהליך אבוציונאלי הדרגתי, שחיבר בין 2 השיטות לכדי שיטה אחת הנקראית - cbt - טיפול קוגנטינבי התנהגותי.

השיטה נועדה באופן עקרוני לטפל בכל מה שקשור ל - לחצים, פחדים וחרדות (אגב, זה ממש לא אותו הדבר, פחד וחרדה אלו 2 דברים שונים!!!), כפייתיות ומחשבות טורדניות (ocd), קושי בקבלת החלטות - שפעמים רבות מוביל גם לבעיות לעיל... אך זה טוב לעוד כמה דברים...

צורת הטיפול היא ע"י מפגש עם המטפל, ושיחה בהנחיית המטפל - כלומר - יש לו את הידע איך להוביל את השיחה ולהיכן לחתור, ומה לעשות בכל שלב,

בהתחלת המטיפול המטפל קודם כל שומע את ה"סיפור" של המטופל,
תוך כדי הסיפור כבר יכול המטפל להתחיל לשאול שאלות מכוונות לדברים ספציפים שהוא רוצה לדעת על המטופל,

לאחר ה"איבחון הראשוני" קובע המטפל לעצמו או בשיתוף עם המטופל - מה הם היעדים לטיפול הנוכחי ומה היעדים באופן כללי,
וכעת מתרחשים כמה דברים,

כמו שתיארתי לפני כן, - המטפל משוחח עם המטופל על הבעיות, בצורה מוכוונת מראש - עם תהליכי שיחה והובלה של המטפל לכיוונים הרצויים, ובמהלך השיחות מה שקורה זה בעיקר התהליך הקוגנטיבי, בו לומד המטופל להבחין ולתפוס איזה מחשבות עוברות לו בראש בכל מיני מצבים וזמנים,
בדר"כ מדברים על מה שנקרא - מחשבות אוטומטיות, כלומר לא משהו שאדם חושב ומגיע למסקנה, אלא מה שקורה בתפיסה הראשונית של הדבר,
כמו"כ לומד המטופל להבין איזה עיוותי חשיבה יש לו, ומה בעייתי באיך שהוא רואה את הדברים - ובעצם באיזה שהוא מקום - המטפל עוזר לו להסתכל על הדברים בצורה אובייקטיבית וכך יכול ללמדו את כן להסתכל על הדברים, כמובן בצורה של כלים מסוימים המתאימים לכל דבר, וגם לדברים הספציפים שהמטופל צריך.,

כל זה מלווה גם בתרגילים ל "שיעורי בית" להתאמן עליהם במהלך הימים שבין הפגישות.

בחלק ההתנהגותי, ג"כ משוחח המטפל על הקשיים והבעיות שישנם, ולוקח את זה למקום של תרגול וחשיפה מבוקרת לדבר הגורם לחרדה/לחץ וכו'...

לדוגמה, אם ניקח את העניין של כפייתיות - אז ייקח המטפל איזה מקרה ספציפי שבו נתקל המטופל בבעיה (למשל נטילת ידיים 18 פעמים וכדו') ובנושא הזה ייתן לו תרגילים להתמודד עם זה, עד שבמהלך הזמן זה ישתחרר מזה המטופל,

כמובן שגם בשלב הזה מעורב העניין הקוגנטיבי, מכיון שחלק מרכזי בעניין הקוגנטיבי זה ההתמודדויות עם המחשבות, ומה שגורם בדר"כ לכפייתיות - אלו מחשבות שאומרות למשל - לא נטלתי ידיים נכון ע"פ הלכה, או דברים שונים לגבי חרדות - אם אני יעשה כך יקרה כך...

והעבודה היא לא להילחם עם המחשבות!!! אלא לחיות איתם!!! ולדעת איך לחיות איתם בלי שיפריעו למטופל,

וזה מה ששונה טיפול cbt מטיפול דינמי -
טיפול דינמי, זה הטיפול היותר מוכר כטיפול פסיכולוגי, ששם המטפל מנסה להבין יחד עם המטופל - מה עומד מאחורי כל דבר, ומה גרם לזה, וממש לחפור ולרדת עם זה עד לעבר הרחוק,
טיפול דינמי כשמצליח - אכן מצליח בדר"כ לעקור מהשורש את הבעיות,
לעומת ה cbt שאינו מטפל בשורשם של דברים אלא בסימפטומים, וגורם למטפל ללמוד איך לחיות עם המחשבות הטורדניות או המלחיצות וכו' בלי לייחס להם חשיבות או לתת להם מקום,
ובוודאי לא להילחם בהם - כי זו מלחמה אבודה מראש.

ועוד דוגמה לטיפול התנהגותי - בחרדות,
כשיש איזה משהו שגורם לחרדה, - למשל לחצות כביש...

אז משתמשים בשיטה של החשיפה המבוקרת,
המטפל שואל את המטופל, כמה חרדה הוא מרגיש מ 1 עד 10 לעבור כביש,
ואז מסכמים על תירגול "בבית" כלומר יום אחד - המטופל הולך לכיוון הכביש עד למרחק 2 מטר ממנו, ואז הוא צריך לרשום כמה חרדה הוא הרגיש וכן כך לאט לאט, עד שבסופו של דבר מבחינה התנהגותית הוא משתחרר מהחרדה הזו,

כמובן שהכלי הזה לא ישמש את המטופל רק למקרה הספציפי של חציית כביש אלא לכל דבר בחיים, וזה כלי מצוין לשימוש יומיומי,

ועוד נקודה בצורת הטיפול ובשילוב של הקוגנציה וההתנהגות - זה חשיפה למחשבות קיצוניות כמו "אני יכול למות מזה" ולקחת "ריזיקה" ולהגיד, אין בעיה, אם אני אמות לא נורא, וכך בצורה התנהגותית להיחשף לגורם ה"מחריד"...

כמדומני שכתבתי הכל, אך עקב אריכות הדברים ייתכן שלא הכל נכתב או לא הכל ברור, אז אשתדל לתקן באם אראה אחד מהדברים הנ"ל...

לגבי ההבדל בין cbd לקאוצ'ינג ושלושת המימדים - בל"נ בהמשך...
דברים מחכימים מאוד מאוד.
כמי שנחשפה לטיפול הזה ממליצה מאוד ומצאתי את עצמי בשורות,
יש לשים לב שבדיוק מהיסבה שמוסברת כדאי שהמטפל יחזיק עוד שיטות במגירה ולא רק CBT ו(אולי) הכי חשוב שיהיה מוסמך ובעל נסיון.

רבקי רוזנטלר

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
יש את שני וייס בירושלים, אלופה באמת!
היא כ"כ מוכשרת בתחום, והיא יודעת לדלג על הרבה שלבים
ולהגיע לתוצאות מהירות, וממוקדות
אני כל פעם הייתי נפעמת איך דברים הסתדרו אחרי טיפול אחד
ממליצה מאוד!!

שניונת

משתמש פעיל
לא קראתי את כל התגובות,
יכול להיות שכבר כתבו את זה
אבל לי יפה קליין עזרה מאד עם מטוטלת

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רוצה להעיר.
לאחרונה מפתח שיטת "שלשת המימדים" פיתח אפיק פרנסה חדש הנקרא "טראפיית המימדים"
עכשיו לטענתו הכתובה בחוברת, הוא שואב ממקורות כמו "בודהה" "טאואיסם" שהם ע"ז ממש.

הוא מצרף אישור מהרב שמאי קהת הכהן גרוס [בעלז] שליט"א.

אבל... האישור הוא על שיטת "שלשת המימדים" ולא על "טראפיית המימדים".

עכשיו, הם טוענים שבעצם אין הבדל בשיטות! ולכן האישור תקף גם לזה.

ניסיתי להשיג את הרב גרוס כמה וכמה פעמים ולא עלתה בידי.
מכיוון שהדבר נוגע למעשה אשמח למי שיש לו תשובה ברורה בעניין מסויים זה.

ובסך הכל יוצא:

או שיש בזה בעיה של ע"ז. [לגבי בודהיזם לא לגמרי ברור מה ההשפעה על השיטה, אבל לא הייתי מתלהב ללכת ללמוד או לטפל ממי שרואה בזה מקור לגיטימי]
או שזו אותה שיטה וזה רק עניין של ביזנס. [ואין שום שיטה חדשה]
או שאין בזה מהשיטות הנ"ל אבל זה כנראה עוזר לשיווק אצל אחינו.. אז דחפו את זה לרשימה.

מצ"ב תמונות
נ.ב
בכל מקרה יש בכלל לדון אם יש טעם בשיטות האלו אבל כבר נשפכו נהרות דיו וירטואלי על כך לעיל, אז אין ל י עניין לפתוח שוב את הנושא, וישים האדם את כספו על כל קרן שירצה, השאלה היא רק על האיסור והיתר בדבר.

קבצים מצורפים

• תרפיית המימדים 2.PNG
    תרפיית המימדים 2.PNG
    KB 199.2 · צפיות: 46
  • תרפיית המימדים.PNG
    תרפיית המימדים.PNG
    KB 798.7 · צפיות: 67

משולם לוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
ממה שראיתי נשים שטופלו על ידי 3 המימדים או ע"י המטוטלת, וזה הצליח להם, נדמה היה לי שזה עוזר עכשוית. ועזרה מלאה. אבל זה לא מחסן אותן מהתמודדות עם אותם דברים בעתיד. ומי שפיתח חרדות, או חולשות מסויימות, סביר להניח שיפתח אותן שוב, ואין לו מענה, אלא תלות בטיפול חוזר. אני לא מדברת מניסיון, רק ממה שראיתי, ויתכן שטעיתי.
לעומת זאת בטיפול ב CBT, הטיפול הוא מחשבתי, ויש לו יותר סיכוי.

היתכן???
נכון מאוד ועדיין .C.B.T הוא חיצוני וסימפטומטי ביחס ל NLP
ואני מדבר מהיכרות קרובה עם 2 השיטות הנ"ל!

eli77

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בוקר טוב
מצטרפת לשואלות בקשר לשלושת המימדים ,באזור בית שמש מכירים מישהי טובה?? בעית ]פחדים תודה רבה..

חיה קנובל 0504133697
היא טובה מאד!!
היא עושה שושלת המימדים אבל ברעיון תורני משהו שמתאים לנפש היהודית יות,ר ולא לפי השיטה של הסינים העתיקה.
זה שיטה שבוניה על שלושת המימדים עם התאמה ליהדות
שיטה המושלמת והטובה ביותר
בהצלחה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
רוצה להעיר.
איפה כתוב שזו שיטה חדשה?
מדובר על אותו הדבר
השם המלא זה תרפיית שלושת המימדים
או בקיצור - תרפיית המימדים
(תרפייה בעברית - טיפול...)
וממילא ההכשר זה על אותה השיטה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
רוצה להעיר.

הוא מצרף אישור מהרב שמאי קהת הכהן גרוס [בעלז] שליט"א.

אבל... האישור הוא על שיטת "שלשת המימדים" ולא על "טראפיית המימדים".

עכשיו, הם טוענים שבעצם אין הבדל בשיטות! ולכן האישור תקף גם לזה.

ניסיתי להשיג את הרב גרוס כמה וכמה פעמים ולא עלתה בידי.
מכיוון שהדבר נוגע למעשה אשמח למי שיש לו תשובה ברורה בעניין מסויים זה.

ובסך הכל יוצא:

או שיש בזה בעיה של ע"ז. [לגבי בודהיזם לא לגמרי ברור מה ההשפעה על השיטה, אבל לא הייתי מתלהב ללכת ללמוד או לטפל ממי שרואה בזה מקור לגיטימי]
או שזו אותה שיטה וזה רק עניין של ביזנס. [ואין שום שיטה חדשה]
או שאין בזה מהשיטות הנ"ל אבל זה כנראה עוזר לשיווק אצל אחינו.. אז דחפו את זה לרשימה.

מצ"ב תמונות
נ.ב
בכל מקרה יש בכלל לדון אם יש טעם בשיטות האלו אבל כבר נשפכו נהרות דיו וירטואלי על כך לעיל, אז אין ל י עניין לפתוח שוב את הנושא, וישים האדם את כספו על כל קרן שירצה, השאלה היא רק על האיסור והיתר בדבר.
עוד דבר
בכתבות שצירפת צריך לשים לב למה כתוב
א. קודם כל כתוב שיש בכתבי היהדות כמויות ידע נרחבות בכל מה שקשור לרפואה
ולהבדיל גם בכתבי המזרח...
ואח"כ כתוב שתרפיית המימדים מבוססת על מדעי המוח פסיכולוגיה וכו' - ו- רפואה סינית עתיקה - טאואיזם
שבעצם טאואיזם - זה חלק מהרפואה הסינית המוכרת, כך שלא צריך להיבהל מהשם
ולא כתוב שהשיטה מבוססת על הבודהיזם

גם במאמר השני מצויין אילו הכשרות מפתח השיטה עבר
אבל לא כתוב שהוא משתמש בכל השיטות האלו בתרפיית המימדים
(למעשה לא כל השיטות בהכרח מסתדרות אחת עם השניה ולכן כתוב - שהוא זיקק מכל השיטות את הכלים הישומיים...)

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
איפה כתוב שזו שיטה חדשה?
מדובר על אותו הדבר
השם המלא זה תרפיית שלושת המימדים
או בקיצור - תרפיית המימדים
(תרפייה בעברית - טיפול...)
וממילא ההכשר זה על אותה השיטה
א. משהי מהמשפחה שרצתה ללמוד קבלה מהם חוברת, הם בהחלט טוענים שזו שיטה חדשה.
ב. אכן הטאואיזם הוא חלק מהרפואה הסינית, אבל הוא בהחלט ע"ז.
1629275640074.png

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
א. משהי מהמשפחה שרצתה ללמוד קבלה מהם חוברת, הם בהחלט טוענים שזו שיטה חדשה.
אבדוק את העניין בל"נ

ב. אכן הטאואיזם הוא חלק מהרפואה הסינית, אבל הוא בהחלט ע"ז.
יש מושג של תוכו אכל וקליפתו זרק
אין לי כח להיכנס שוב לכל הנושא ובפרט לאור כל האריכות דלעיל
אבל בקצרה
לדוגמה - אם ישנן פונקציות שהשמש נותנת כאמצעי לריפוי
ויבואו סינים ויגידו שיש לשמש אלוהות כי היא מרפאה - זה אכן עבודה זרה
לעומת זאת אנחנו יודעים שאכן לשמש יש כח ריפוי וכד'
אבל היא רק האמצעי שדרכו הקב"ה מעביר את הריפוי\
וזה שהסינים תולים זאת באלוהות השמש - לא אוסר עלינו להשתמש באותן סגולות רפואיות..
כלומר יש כזו אופציה שלומדים כלים ישומיים ללא השימוש בעבודה זרה

ולכן כדאי מאד לקרוא את החוברת של הרב אולמן מהעדה החרדית שכותב בפירוט על הנושא

korot

משתמש מקצוען
@אהרן ש.
אם כבר עלה האשכול מפעם, עדיין יש את הטעם הטוב מההודעות המושקעות שלך..
אם כבר, מה יש לך לומר על ה nlp ככלי טיפולי ובכלל, ביחס ל cbt וכיו"ב?
זה לא אמור להיות משהו יותר אמתי שרשי בנקודות בסיסיות באדם וממילא יותר חלק גם מבחינת הנפש וגם מבחינת הדת וכו'?

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
@אהרן ש.
אם כבר עלה האשכול מפעם, עדיין יש את הטעם הטוב מההודעות המושקעות שלך..
אם כבר, מה יש לך לומר על ה nlp ככלי טיפולי ובכלל, ביחס ל cbt וכיו"ב?
זה לא אמור להיות משהו יותר אמתי שרשי בנקודות בסיסיות באדם וממילא יותר חלק גם מבחינת הנפש וגם מבחינת הדת וכו'?
תודה רבה

האמת שאני לא מכיר מספיק טוב את ה NLP
ומה שאני לא יודע ומכיר אני משתדל שלא לחוות דעה

תמר -מעצבת פרחים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
שיטה מיוחדת שמביאה תוצאות מרגשות
חמותי מטפלת מקצועית (שלושת הממדים ) וותיקה באזור מודיען עילית ובני ברק או בטיפול מרחוק
אציין שהשיטה מגובה בהסכמות הלכתיות מקצה לקצה (ספר כי אני ה' רופאיך)
מי שצריך
אתי גרינבוים 0504181212

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה