שלום לבונים ולבונות

shlomits

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אני חדשה כאן, מקווה שאעמוד בכללים ושהגעתי לפורום הנכון... (?)
אני משתפת אתכם במסקנות שלי ביחסי מנהל פרוייקט - גרפיקאית מול מתכנת האתר - אשמח לשמוע אתכם - המתכנתים וגם בכלל...
כבר שנים שאני מעצבת אתרים כפרילנסרית והיו לי נסיונות רבים מול מתכנתים
מנסיוני למדתי שכדי להרים אתר מצליח ורציני אני צריכה מתכנת/ת ש....
1. שלא עובד כשכיר ובערב משלים הכנסה - כי הוא צריך להיות זמין גם בשעות היום וגם שיהיה לו מספיק שעות לעבוד על האתר ולטפל בבעיות בתקופת הפיילוט ובכלל.
2. שמכיר ויודע את העבודה שלו וכשאני מגישה לו סקיצה הוא יעשה את האתר בול על קסקס כמו הסקיצה
3. שרוצה ומעוניין ללמוד ולפצח דברים שהוא לא יודע לעשות - זה ברור למה...
4. שיהיה בעניין UI וירצה ליצור ממשק ניהול ידידותי ונכון למשתמש - גם אם הממשק ניהול שלו משתפת את כל האתרים שהוא בונה (שכל לקוח יראה רק את מה שמתאים לו).
5. הוא צריך להיות רציני שעונה על מיילים גם אם זה אומר "לא אוכל לטפל בזה ביומיים הקרובים" או "לא מתאים לי" או "זה יעלה לך X תוספת לבצע דבר כזה" זאת אומרת שיגיב לעניין וישים את הדברים על השולחן בלי להתחמק או לא לדבר ברור.
6. ושיהיה פרפקציוניטס - חשוב לו לעלות אתר לאויר כשהכל פיקס עד הפיקסל האחרון.
האם אני אימת המתכנתים?
האם אני ריאלית?
אשמח שתאירו אותי מנסיונכם שלכם...
תודה
שלומית

KingYes

משתמש צעיר
1) עובד מובטל שמחכה בשביל הכמה שקלים שתתני לו.. וכל כולו יהיה אך ורק לפרוייקט שלך. כן?
יש לאנשים עבודה, אין מה לעשות. את לא הלקוחה היחידה.. ואם באמת את הלקוחה היחידה, אז כמובן שהעבודות שלו בהתאם (כי אם לא, אז למה אין לו עבודה?)

2) בול? זה טעות גדולה של מעצבות. לא מבינות שעין של מעצב זה לא עין של מתכנת. אני כמתכנת (ובור בעיצוב), יכול לעשות הכי קרוב שנראה לי את העיצוב. אבל רק בשביל זה, המעצב צריך ללוות את הפרוייקט עד הגמר ולעבוד מול המתכנת על הגימורים (מה שיוני אומר: עבודה ללא גימורים שווא ל...).

3) מתכנת מנוסה ברגע שאת מעלה לו איזה דבר מוזר שקשה לביצוע, הוא באותו רגע יחשוב על דרך אפשרית לפתור אותה. זה לא קשור למתכנת, אלא לאדם שיש לו ראש תכנותי וגם מכיר את הסביבה שלו בצורה טובה.

4) ממשק נוח לעבודה זה חשוב מאוד, אכן.

5) דיברנו על עובד חינם שאת מחפשת, כן?

6) מה שכתבתי ב-2)
--
לסיכום, את מחפשת עבור אדם, גם בעל ראש גדול.. מריץ פרוייקטים.. (וגם זול).. מתכנת מקצועי.. משופשף טוב בעבודה.. ראש עיצובי.. והכי חשוב לך זה.. מובטל.

ואם תשאלי אותי, מעצבות כמוך.. עדיף לא להתעסק מהתחלה. =)

shlomits

משתמש רשום
עיצוב גרפי
מי דיבר על כסף?

הזכרתי לרגע את עניין התשלום?
מי שעושה את העבודה כמו שצריך מגיע לו כמו שהוא חושב שמגיע לו.
אני לא עושה שוק מעלויות.
מי שרוצה עבודה מעולה משלם מעולה.
צ'מע, לקחת את מה שכתבתי לכיוון שבכלל לא התכוונתי אליו.

חיים פ

משתמש צעיר
ברוכה הבאה לפורום!

אני אענה בקצרה.
הדרישות שלך אולי הגיוניות אבל קשות למימוש בעבודה מול פרילאנסר. את צריכה להסתכל מנקודת המבט שלו ולהבין את המורכבות.
אם היית עובדת בתוך חברה/ארגון בעבודת צוות מול המפתח הדרישות שלך היו מתמלאות.
אולי לכזו משרה את צריכה לחתור..
בהצלחה!

KingYes

משתמש צעיר
את כתבת מפורש שאת רוצה אדם מקצועי וגם שאין לו עבודות (אלא רק את). למה נראה לך שזה מציאותי?

shlomits

משתמש רשום
עיצוב גרפי
לא כתבתי שאני צריכה אדם שאין לו עבודות חוץ ממני. אלא שיהיה אפשר לדבר איתו גם בשעות היום.
רוב הלקוחות מתקשרים ביום ומה לעשות - לפעמים צריך לדבר איתם....
מי ששכיר ובלילה עושה תוך כדי תנועה עוד קצת פרוייקטים זה טוב לדברים קטנים. אבל אתרים גדולים ומורכבים צריכים הרבה שעות בקצב יותר מהיר מ-רק בערבים אפשר לדבר.

אני לוקחת ברצינות את מה שאמר חיים שדרישות כאלה נעשות בחברה או ארגון.
השאלה היא האם אי אפשר ליצור צוות פרילנסרים שמרימים פרוייקטי איכות מקצועיים באמת?

גאולונת

משתמש מקצוען
היי שלומית,
ברוכה הבאה לפורום שלנו!
אגב, יש לי תחושה חזקה שאני מכירה אותך... את זו שניהלת את הפרוייקט של משפחת קרויזר?

אני מסכימה איתך לחלוטין בנוגע לזמינות המתכנת!
אני כרגע מנהלת פרוייקט גדול מאוד, שחלקו הועבר לתכנות - וב"ה המתכנת שלי מצויין לחלוטין וזמין רוב שעות היום (מהבוקר עד אמצע הלילה בערך) וזה פשוט ברכה!
אני חושבת שלולי זה, הייתי צריכה להקדיש לפרוייקט כפול 2 שעות אם לא יותר ולבזבז את הרוב רק בלרדוף אחרי המתכנת..

גאולונת

משתמש מקצוען
כנראה.. ;)
אשלח לך הודעה בפרטי..

בכולמקרה, לגבי מערכות ניהול, אני אישית מעדיפה מערכות קוד פתוח!
זה הרבה יותר מוזיל את העלויות ואת זמן הפיתוח, כל מתכנת יכול להמשיך את העבודה (בכל צרה שקוראת), אני גם יכולה לעשות חלקים מכובדים מהבנייה - והתוצאות יפות מאוד!

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
יש כאן דרישות דווקא מציאותיות
ואם הגב' אומרת שהיא מוכנה לשלם עליהן, אז מה הבעיה?

ואגב, כל מתכנת "בסוף" יתן לך תוצאה, במילה אחת הייתי מסכם את זה "מהירות"
שיהיה זמין ויתעסק בפרוייקט שעות סבירות, שיענה למיילים מהר וכו', הכל עניין של זמן

בהצלחה בפורום ובעבודה

mat

------- Magicode -------
דבר אחד יש לי לומר

כל אחד יכול להיות זמין אפילו 24 שעות
כל אחד יכול לתכנת עד הסוף בלי לחסר כלום
כל אחד יכול לעשות את כל מה שביקשת

השאלה היא כמה את משלמת.

shlomits

משתמש רשום
עיצוב גרפי
יש הבדל בין מהירות לבין להתחנן שוב שוב לתקן בעיות....

שמחה לשמוע שאני מבקשת דברים מציאותיים ולא חיה על ענן.......

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
כמתכנת אולי אני יגדיר גם רשימת דרישות
1. שהגרפיקאית תהיה מציאותית, והדרישות שלה בכל הדפים יהיו זהים. ובמידה ולא, שתבין ש"כמעט כמו" יכול לפעמים לעשות עבודה כפולה.
2. שתצרף דרישות והגדרות מפורטות, ולא רק ציור גולמי, כי באמת שלא אצליח להבין מה ההבדל בין התמונה לתוצאה בלי זכוכית מגדלת.
3. שתהיה לה הבנה מינימלית ב CSS, ואם אפשר גם בJS, לא חולם על ידע בתיכנות.
כי אז אולי היא תדע להכין לי כמה חיתוכים מראש, ולא תבקש לתכנת רקע עם צבע מתחלף בזמן ריצה...
4. שלא תעבוד עם DREEM או שתדע להכפיל את הזמן והכסף כדי שאני ינקה את כל הזבל שמלאך החלומות השאיר שם
5. כשמגיע הזמן לשלם, שלא תזרוק אותי ללקוח ותספר שהיא בעצמה גם עדיין לא קיבלה גרוש. זה לא אמור לעניין אותי, גם את המכולת לא מעניין שעדיין לא קיבלתי ממנה כסף...
6.אין לי בעיה שתשב לי על הזנב, אבל שלא תנסה לתכנן לי את סדר היום [אולי אשתך תלך לחתונה במקומך, ואתה תוכל לעבוד בשקט עד חצות הלילה? או: לא נראה לי שמתאים לך ללכת לשם, זה אירוע ברמה נמוכה]
7. יש עוד כמה דרישות, אלו הנפוצות.

mat

------- Magicode -------
את הדרישה הרביעית הכי אהבתי

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בהחלט, את יכולה לדרוש מהמתכנת מידע על כמה זמן הוא הולך להקצות לך. ובאיזה שעות?
זאת אומרת, כשמתחילים לעבוד, סביר להניח שהוא עושה חשבון כמה שעות הוא הולך לעבוד בפרויקט. אז תבקשי ממנו בערך באיזה שעות ביום הוא יעשה את זה. ולהגדיר שבזמן הזה הוא יוצר איתך קשר. ולנסות לעבוד במקביל אליו.
במקרה שהשעות שהוא עובד לא סבירות, יש לך את האפשרות לפנות אל המתכנת הבא בתור ולבקש ממנו את אותה בקשה.

אל תעבדי מול אנשים שמשתמשים בזה כהשלמת הכנסה ואז אין אפשרות לעבוד במקביל ביום. ותחפשי את האדם שמשתמש בזה כעיקר פרנסתו.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
הבעיה עם אלו שמתחננים/ות ש"תדחוף" איפשהו את הפרוייקט שלהם בשעה ה 25 ביממה שלך
ואחר כך באים בטרוניות על חוסר זמינות או על דחיה

shlomits

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אהבתי. מקובל לגמרי (נשמע שהגרפיקאיות שעבדו איתך בתחילת דרכיהן)
הנה אתר חדש דנדש שעלה לרשת shayleyeladim.org.il
אחרי יותר משנה של עבודה

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
לאו דווקא בתחילת דרכן
היו גם כאלה שזה היה סוף דרכן....

כנראה שזה כמו שידוך, צריך לברר טוב, לבדוק התאמה [הייתה תקופה שעבדתי בעיקר בשעות 1-4 לפנות בוקר, והגרפיקאי שביקש את העבודה, גם עבד בדיוק בשעות הללו. ובאמת הכל "טס"]

וכמו בשידוך, לפעמים הכל מתאים אבל זה נופל על העניין הכספי.

וכמו בשידוך, לפעמים פוסלים רק בגלל תחושת בטן.

וכמו בשידוך, לפעמים זה נמשך כמו "בניין עדי עד"

וממש לא כמו בשידוך. התירוץ "אני עסוק בהצעה אחרת" לא מועיל בכלל...

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
התחברתי מאוד למה שכתבת בעניין הדיוק בעיצוב שנדרש מהמתכנת.

אמנם מעצב לא מסוגל להבין את המגבלות הטכניות והאפשרויות של מתכנת,
אבל גם מתכנת לא מבין את הסבל של מעצב שעבודתו התעוותה לה.

אלו ואלו צודקים. תמיד כדאי להשאר עם הדרישות בקווי ההגיון כדי שלא נשתגע.

הייתי ממליצה לך לחפש מתכנת שלמד עיצוב, או ההפך. מעצב שהפך למתכנת.
כך תהני מכל העולמות.

יש חיה כזו.
זה עתה סיימתי קורס אינטראקטיב ב"סיעור מוחות", ויש שם לפחות שלוש מתכנתות
שלמדו עיצוב ברמה גבוהה, אחת מהן ממש מעלפת בכישרון החזק שלה.
היא גאון באופן כללי, למדה תכנות ברמה גבוהה, וכרגע עוברת במעבר חד לעיצוב גרפי
ועבודותיה מדהימות!

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
ואותה מתכנתתמעצבת מומחית ומעלפת תתחיל כעת לחפש את השעה ה35 ביממה
כי מה 25 היא כנראה כבר התייאשה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה