דרוש מידע שלום, טיטול – על חוויית פרידה מטיטולים

מצב
הנושא נעול.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
@Ruty Kepler ,
אני מודה לך על האשכול הזה.
הוא הגדיר לי וסידר לי מה שהיה לי בראש כל השנים.

יש דברים שקשים לי בגידול ילדים, והם לא מעט...
אבל גמילה מטיטול - הוא לא אחד מהם.
וכשהיו שואלים אותי איך זה הגיוני,
לא בדיוק ידעתי להגדיר מה בדיוק עושה את הגמילה של ילדיי,
לדבר פשוט בן כמה ימים ולילות(אצלי תמיד זה יחד).

כן ידעתי לומר שאני מאמינה ברצון וביכולת של הילד להיפרד,
וביכולת שלי להכיל את כל המשתמע מהשינוי,
אבל לא הרבה יותר מזה.
היום אני מבינה, וממש מסתדר לי כל מה שרשמת.

ממליצה למי שעדיין לא ניסתה, ללכת על הגישה הזאת.
אני מדברת על ניסיון של משפחה שלמה שכך נגמלה, והכל טוב וללא חסכים ב"ה.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
עוד עיצה קטנה לאלה שרואות שילד מתאפק הרבה,
לתת לשתות תה בימים הראשונים.
גורם לתכיפות ההליכה לשירותים.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
@Ruty Kepler ,
אני מודה לך על האשכול הזה.
הוא הגדיר לי וסידר לי מה שהיה לי בראש כל השנים.

יש דברים שקשים לי בגידול ילדים, והם לא מעט...
אבל גמילה מטיטול - הוא לא אחד מהם.
וכשהיו שואלים אותי איך זה הגיוני,
לא בדיוק ידעתי להגדיר מה בדיוק עושה את הגמילה של ילדיי,
לדבר פשוט בן כמה ימים ולילות(אצלי תמיד זה יחד).

כן ידעתי לומר שאני מאמינה ברצון וביכולת של הילד להיפרד,
וביכולת שלי להכיל את כל המשתמע מהשינוי,
אבל לא הרבה יותר מזה.
היום אני מבינה, וממש מסתדר לי כל מה שרשמת.

ממליצה למי שעדיין לא ניסתה, ללכת על הגישה הזאת.
אני מדברת על ניסיון של משפחה שלמה שכך נגמלה, והכל טוב וללא חסכים ב"ה.
אמא שלי ג"כ תמיד גמלה ביום ובלילה ביחד אבל היו כמה שהמשיכו להרטיב גם בגיל גדול
זה לא בגלל שלא האמינה בילד אלא בגלל גורמים שקשורים להרטבות לילה ויום

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
אמא שלי ג"כ תמיד גמלה ביום ובלילה ביחד אבל היו כמה שהמשיכו להרטיב גם בגיל גדול
זה לא בגלל שלא האמינה בילד אלא בגלל גורמים שקשורים להרטבות לילה ויום
מאמינה שיש גורמים נוספים להרטבה מכל סוג שהיא,
דיברתי בגדול על הגישה מהיפרדות הילד מהתלות או הצורך בטיטול.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש כאלו שאוהבות לגמול יום ולילה ביחד.

יכול להיות שזה עדיף, אבל לי אין כוח ללחץ ולמתח הזה בלילה (אני לא ספורטיבית כמו @גלבוע , וממש לא כיף לי לקום באמצע הלילה ולהחליף פיג'מות ומצעים ולהעמיד מכונה).

ולכן אצלי הם עם טיטול עד שברור לכולנו שהלילות יבשים.
אני אפילו לא יודעת להגיד באיזה גיל זה קורה, מרוב שלא עשינו מזה עניין. נראה לי בסביבות גיל שלוש. אולי פחות.
אני?
מאיפה לקחת את זה?
כמעט את כל ילדיי גמלתי רק ביום.
מתישהו בלילה הם גמלו את עצמם (יותר לכבוד גיל ארבע וצפונה).
אחד גמל את עצמו בלילה לפני שגמלתי אותו ביום.

באופן כללי אני לא גומלת כזו מקצועית.
דוחה את זה עד הרגע האחרון.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני?
מאיפה לקחת את זה?
מזה שלא הבנת למה אנחנו לחוצות על הגרניט פורצלן והמכנסיים היפות. חשבתי אולי גם על סדינים ופיג'מות ולקום בלילה לא אכפת לך...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מזה שלא הבנת למה אנחנו לחוצות על הגרניט פורצלן והמכנסיים היפות. חשבתי אולי גם על סדינים ופיג'מות ולקום בלילה לא אכפת לך...
זהו,
שאין לי גרניט פורצלן ולא מכנסים יפות ;)
ואני לא מלבישה סטים כמעט.
זה לא אומר שאני ספורטיבית לקימה בלילה, כי אני דווקא לא.

אסתי בראון

משתמש מקצוען
אני נכנסת לאשכול לקרא,להפנים ולאגור תעצומות
אנחנו מדברים על הנושא, התחלנו אפילו עם ישיבות קצרות על השירותים ( אחרי שניה היא בורחת ולא עוזרת שום תעסוקה) השתדלתי בזמנים קבועים של בוקר וערב מה שכתב לעיל שיטת התחנות
התיעצתי עם הגננת שמוכנה לשתף פעולה בחום
עם גננת אחרת ותיקה מאד
עם כל הסובבים
אבל מה אני מרגישה שאין לי כח
אני אהיה סבלנית בשעתיים הראשונות ואז נרוץ להלביש טיטול ולאוורר את הבית והריצוף
אני לא בשלה כעת
וזאת לא רק בגללי אלא כי הילדה שלי מבלבלת אותי
מבינה
חכמה
מדברת
נלחמת לפעמים להסיר את הטיטול או לא להלביש בבוקר
אבל כל קשר בין הסיבה לתוצאה ובין התחושה למה שקורה כאילו מנותק
אני מוכנה להתאמץ קצת ואפילו הרבה אבל אם בסוף אראה שחבל על הכח ולנסות להכניס אותה למעגל שהיא עוד לא מתאימה בו חבל
במעון- מתוך קבוצה בת 11 ילדים, רק אחת גמולה, כך שהיא לא חווה את זה בסביבה החברתית.
ואני מתלבטת
עוד שניה מתחיל הקור
השבועיים הקרובים זה הזמן
אבל האם אנילא הולכת להשקיע אנרגיות וסבלנות ומאמץ למה שיקרה עוד מעט בטבעיות ובכיף ובהנאה וברצון שלה?
אנא החכמנה אותי
וחוצמזה שלא קניתי לי שום מגנום כפרס:(

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל האם אנילא הולכת להשקיע אנרגיות וסבלנות ומאמץ למה שיקרה עוד מעט בטבעיות ובכיף ובהנאה וברצון שלה?
לא. לא לכל הילדים זה מגיע בטבעיות, בכיף ובהנאה. וגם ילד שממש בא לו על זה יכול לצאת לו החשק אחרי יומיים כשהוא רואה שזה ממש חופר.

תקראי עוד פעם את הדברים המחכימים של רותי, כי חלק מהתהיות שלך יפתרו אם רק תקבלי ותאמיני במה שרותי אומרת.
וכן, אפשר לשנות את מה שחשבת בעבר בנושא גמילה ולהתחיל לחשוב אחרת. זה מדהים...
עכשיו גמלתי את הבן החמישי שלי עם אסכולה הפוכה מכל הילדים הקודמים. הפוכה.
אגב, זה הגיע לי בעקבות טראומה לראות כל כך הרבה ילדים בני שלוש נגמלים באופן קשה מאד במשך תקופות ארוכות. זה בהחלט נפץ לי מיתוס שעליו התבססה הגמילה של הילדים הקודמים שלי ופתח לי את הלב לקרא את הדעה האחרת (שילד לא צריך להיות מוכן והוא יכול להיות צעיר ולא בשל)
נגשתי אל המשימה עם שתי מנטרות. אחת היא שזה לא קשור אליו אלא אלי. והשניה שזה לוקח שבועיים (אני בהחלט מהטיפוסים של זבנג וגמרנו)
ביום יומיים הראשונים זה באמת קל אין לך שום ציפיה. לקראת שבוע משהו מתחיל להשבר בך אבל את נושמת עמוק ואומרת אנחנו עוד לא מתקרבים לשבועיים. ואז ענינים מתחילים להסתדר.

בנות, זה עובד. זה פשוט מדהים. אבל כל מילה שכתבה רותי נכונה. גם דברים שעשיתי לא כפי המלצתה תוך כדי גמילה ראיתי שטעיתי (נגיד לא לעשות ענין סביב השרותים, אני כן הבאתי לו שם ספרים וישבתי כדי לשדל אותו והוא די מפעיל אותי שם עכשיו למרות שכבר אין צורך והוא סיים את צרכיו.. נו שוין שאלו יהיו הבעיות)
אז שיהיה לך בהצלחה רבה!
והזדמנות לאמר לך תודה רבה @Ruty Kepler עברנו יופי של תהליך לגמרי בזכותך!

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
לא. לא לכל הילדים זה מגיע בטבעיות, בכיף ובהנאה. וגם ילד שממש בא לו על זה יכול לצאת לו החשק אחרי יומיים כשהוא רואה שזה ממש חופר.

תקראי עוד פעם את הדברים המחכימים של רותי, כי חלק מהתהיות שלך יפתרו אם רק תקבלי ותאמיני במה שרותי אומרת.
וכן, אפשר לשנות את מה שחשבת בעבר בנושא גמילה ולהתחיל לחשוב אחרת. זה מדהים...
עכשיו גמלתי את הבן החמישי שלי עם אסכולה הפוכה מכל הילדים הקודמים. הפוכה.
אגב, זה הגיע לי בעקבות טראומה לראות כל כך הרבה ילדים בני שלוש נגמלים באופן קשה מאד במשך תקופות ארוכות. זה בהחלט נפץ לי מיתוס שעליו התבססה הגמילה של הילדים הקודמים שלי ופתח לי את הלב לקרא את הדעה האחרת (שילד לא צריך להיות מוכן והוא יכול להיות צעיר ולא בשל)
נגשתי אל המשימה עם שתי מנטרות. אחת היא שזה לא קשור אליו אלא אלי. והשניה שזה לוקח שבועיים (אני בהחלט מהטיפוסים של זבנג וגמרנו)
ביום יומיים הראשונים זה באמת קל אין לך שום ציפיה. לקראת שבוע משהו מתחיל להשבר בך אבל את נושמת עמוק ואומרת אנחנו עוד לא מתקרבים לשבועיים. ואז ענינים מתחילים להסתדר.

בנות, זה עובד. זה פשוט מדהים. אבל כל מילה שכתבה רותי נכונה. גם דברים שעשיתי לא כפי המלצתה תוך כדי גמילה ראיתי שטעיתי (נגיד לא לעשות ענין סביב השרותים, אני כן הבאתי לו שם ספרים וישבתי כדי לשדל אותו והוא די מפעיל אותי שם עכשיו למרות שכבר אין צורך והוא סיים את צרכיו.. נו שוין שאלו יהיו הבעיות)
אז שיהיה לך בהצלחה רבה!
והזדמנות לאמר לך תודה רבה @Ruty Kepler עברנו יופי של תהליך לגמרי בזכותך!
תודה!
שאלה, את מדברת על גמילה בשעות אחה"צ בלבד? או 24 שעות?

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
מנתר קלות על האשכול (ועל הדרך אולי נותן קצת פרופורציות..)
ילד בן 9 עם בעיות התארגנות משמעותיות, של שכל כניסה לשירותים אצלו היא מבצע לוגיסטי שמשאיר אבידות בשטח..
אולי @Ruty Kepler יכולה להמליץ?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה!
שאלה, את מדברת על גמילה בשעות אחה"צ בלבד? או 24 שעות?
גמילה מלאה של יום (בשינה עדיין עם טיטול, אבל אני כבר רואה שינוי וחלק מהימים הוא קם עם טיטול יבש אם זה ימשיך כך נעבור גם ללילה)
אגב הוא לא כל כך צעיר. בן שנתיים וארבעה. רק שאני תמיד הייתי רגילה בסביבות שנתיים ועשרה. ובנוסף הוא לא היה בכוון. כאילו לא הבין על מה אני מדברת (והכי גרוע שגם תוך כדי התהליך דרש טיטול מדי פעם ועבדתי קשה להסיח את דעתו).

התחלנו בשישי לפני ראש השנה כך קבלתי חמישה ימים מלאים, אחרי זה המשכתי חלקית בגלל המעון (היו ממלאות מקום, לא זכיתי לשיתוף פעולה..) בשישי שבת פוש נוסף ואתמול הוא חזר יבש מהמעון והמטפלת הבינה שאנחנו רציניים. מבחינתי זה די השלים את החלק ה"פעיל" של הגמילה. עכשיו נעבוד בלשמר ולשכלל את ההשגים..
כשקראתי את דבריה של רותי אמרתי אוקי, הכל טוב ויפה, אבל שבועיים אין לי. פשוט אין לי. ה' עזר לי ונפלה לי התובנה שהחודש הזה הוא הכי קרוב לפניות שאני יכולה לגייס עבור התהליך ושזה באמת הסתדר טוב. אבל זה באמת החלק הכי קשה למצא את הזמן.

נערך לאחרונה ב:

דבורה2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם שלי בן שנתיים וארבע אני הולכת פחות או יותר לפי השיטה הזו ולכן לקחתי א החודש הזה מאותו סיבה

היום שלחתי עם תחתונים מעל הטיטול ואחרי השינה הגננת תוריד לו טיטול. ואז יהיה לנו עוד כמה ימים בבית.... אתמול הוא לא הסכים שהיא תחילף לו....נדהמתי שככ מהר (יומיים וחצי) כבר רגיש לעניין אבל לשלוח לגמרי בלי לא העזתי

בעז"ה מקוה שילך טוב

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אבל האם אנילא הולכת להשקיע אנרגיות וסבלנות ומאמץ למה שיקרה עוד מעט בטבעיות
שיטת המדבקות על הקרמיקה בשירותים כל פעם שהולכים וכו'
עדש.
מדרגות.
שרפרף.
וכן הלאה.
גמח"ט

ב. ש.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אולי מישהו יכול לעזור לי,
הבת הבכורה שלי בת שנה ו - 9 ואני מאאד! רוצה לייבש אותה,
הבעיה היא - שהיא יודעת מצוין מזה, למדה את זה בדרך הקשה על בשרה.
יש לה עצירויות לא נורמליות!
והרבה פעמים אני לוקחת אותה לשירותים לעזור לה.
והיא ממש לא רוצה,
מה עושים כילד יודע ולא רוצה?

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
אולי מישהו יכול לעזור לי,
הבת הבכורה שלי בת שנה ו - 9 ואני מאאד! רוצה לייבש אותה,
הבעיה היא - שהיא יודעת מצוין מזה, למדה את זה בדרך הקשה על בשרה.
יש לה עצירויות לא נורמליות!
והרבה פעמים אני לוקחת אותה לשירותים לעזור לה.
והיא ממש לא רוצה,
מה עושים כילד יודע ולא רוצה?
כדאי קודם לטפל בעצירות.ולהפריד בינה לבין הגמילה

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
יש כאלו שאוהבות לגמול יום ולילה ביחד.

יכול להיות שזה עדיף, אבל לי אין כוח ללחץ ולמתח הזה בלילה (אני לא ספורטיבית כמו @גלבוע , וממש לא כיף לי לקום באמצע הלילה ולהחליף פיג'מות ומצעים ולהעמיד מכונה).

ולכן אצלי הם עם טיטול עד שברור לכולנו שהלילות יבשים.
אני אפילו לא יודעת להגיד באיזה גיל זה קורה, מרוב שלא עשינו מזה עניין. נראה לי בסביבות גיל שלוש. אולי פחות.
מצחיק. אני גומלת קודם לילה...
ז"א אם אני רואה תקופה שקמים יבשים אז אחרי שקמים ומתפנים לשרותים מלבישה תחתון וככה מאריכה את השעות הנקיות...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה