"שלום, חבר" // אני מוכרת את הסינטיק שלי

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
המממ.... דקת דומייה לשנתיים היפות שעברנו ביחד...
לזכרונות הטובים שהשארנו זה בליבו של זה....

a72f40b55dcbfa4d4c9e1f5050e84165.jpg

לזכר המגע הרך של העט בזכוכית החלקה...
ולזכר הרחש המונוטוני, המלטף----
---אוקי, קאט.

***למי שאין כוח לחפירה, שידלג ישר לקטע האינפורמטיבי. הוא, בניגוד לחפירה הנ"ל, יחדש לכם תאי מוח ולא יאלץ אותם להתאבד בשרשרת***

אז מה קורה?
בגדול, אני מוכרת את הסינטיק!
והנה כמה תשובות לשאלות שיגיעו בוודאי:
לא, אני לא פורשת מהמקצוע. הפרק הרביעי של הקומיקס כבר ירד לדפוס, ובגדול נראה לי שזה מאוחר מדי להתחרט על זה שעלינו על הרכבת הרים. עדיף ליהנות פשוט, לא? (ולצרוח ולהקיא כשאפשר)
לא, אני לא עוברת לצייר ביד.
לא, הסינטיק לא התקלקל (טפו טפו חמסה עליכום)
מה קרה?
קניתי לוח חדש: Cintiq 24 pro
(ואל תדאגו, החפירה רק מתחילה. בקרוב יעלה אשכול Review. תכינו את הפופקורן ואת האטמי עיניים.)
די כואב לי להיפרד מהכלי שליווה אותי במשך הזמן הכי מדהים בחיים המקצועיים שלי. כשאני חושבת על זה, הפריצה הראשונה שלי התחילה ממש אחרי שקניתי את הלוח הזה (אות חיים- חיים ולדר) ובשנתיים האלה הספקתי כל כך הרבה... אני ממש אפילו לא קרוב לאיפה שעמדתי עם הלוח במבו השחור שלי, הקודם. וחלק גדול מזה הוא בזכות הסינטיק החמוד הזה.
**הפסקת התייפחות וקינוח דמעות היסטריות**
אז כן, כואב להיפרד מחבר ותיק, במיוחד שהידידות שלנו ממש בשיא שלה, מלבלבת לה כמו פריחת עץ דובדבן או משהו, אבל... איך אומרים? "זה לא אתה, זה אני". וברגע שהסינטיק 24 דפק בדלת... נו מה, אני אשאיר אותו בחוץ, בגשם? (אני לא גרה בבית קרקע, פשוט החדר מדרגות מטפטף. ועד הבית- לטיפולכם)
בקיצור,
הייתה תקופה מדהימה, הבנת אותי בלי שהייתי צריכה להסביר את עצמי... היו לנו ימים מרגשים ביחד. אבל- הגיע הזמן למצוא לך אבא/אמא חדשים!

***והנה הקטע האינפורמטיבי***

קצת אינפורמציה:
דגם
: Cintiq 13HD
גודל המסך: 13 אינצ' (דא)
גיל: שנתיים (מהציור הראשון של 'אות חיים' ביתד נאמן, ועד הפרק ה-9 של 1:0)
אביזרים נלווים: עט שלא צריך להטעין ולא מחובר בחוט, פשוט עט. דרגות לחץ: 2048 בחוד ובצד המחק
מארז לעט הכולל 9 חודים חלופיים לעט (אפילו לא החלפתי חודים, סנטימנטלית שכמותי, כך שכל ה-9 עדיין בנרתיק) + כלי להחלפת החודים
מעמד לעט
קאבל עם חיבור HDMI וUSB
מתאם שקעים לחו"ל
מעמד וואקום ללוח
מגיע בקופסה המקורית עם לוחות החלוקה המקוריים
מצב המסך: המסך שמור בצורה מעולה. על הזכוכית ישנן כמה שריטות קלות- כתוצאה מבלאי טבעי, אבל כמו שאמרתי, לא זו הסיבה שאני מחליפה אותו אלא הגודל. הוא מתפקד מעולה ופשוט מבין את היד שלך
קניתי אותו מאריג'נט היבואן הרשמי של וואקום בארץ.
הנה קישור לעמוד הרשמי של המוצר: http://www.arigent.co.il/products/ProdDtl.asp?Pid=3942

אני מוכרת אותו ב: 3000 ש"ח- גמיש

הנה כמה תמונות:
IMG_20181231_211826.jpg
IMG_20181231_211844.jpg IMG_20181231_211943.jpg

-לפרטים פנו אלי באישי-
אם תרצו לבוא לראות את הלוח- אפשרי (בני ברק. ותבואו עם שוקולד או משהו, יא אשכנזים)
ערב טוב!

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איך הגודל? קטן נורא?
נוח לעבוד עם הגודל הזה?

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הייתי קונה את זה רק בשביל שאולי העט יזכור קצת אותך וישפיע מקסמך על ציורי :)

הייתי רוצה לקנות סינטיק נוסף נייד. ידוע לי שמה13 יש כזה שמשמש מחשב בעצמו ואין צורך לחבר אותו למחשב.
זה מסך או מחשב?

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי

הייתי רוצה לקנות סינטיק נוסף נייד. ידוע לי שמה13 יש כזה שמשמש מחשב בעצמו ואין צורך לחבר אותו למחשב.
זה מסך או מחשב?
זה מסך,
והייתי ממליץ נגד הגרסא שהוא גם מחשב בעצמו אלא אם כן את מ-מ-ש צריכה את הניידות הזאת. לא שזה, זה מוצר נפלא, אפילו מופלא, אבל רק למי שחייב. יקר, ורכיבים ייחודיים שמסבכים את העסק במקרה של קלקול. אין כמו מחשב נייח. גם בכוח של המחשב אפילו בגרסא הכי חזקה של הנייד, נייח יהיה חזק יותר.

נ.ב- מרים יעל, איך ה24" פרו בינתים? ספרי משהו.

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
יש לי סינטיק 22 ומחשב פצצה. ב"ה.
חשבתי על כיוון של ניידות להופעות.

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יש לי סינטיק 22 ומחשב פצצה. ב"ה.
חשבתי על כיוון של ניידות להופעות.
אה הא. בהצלחה. אז כדאי להמנע מהקומפניון 1 , כי לחלקם או לרובם יש דפקט בפס יצור בחלק של ההטענה. קומפניון 2 שמעתי עובד טוב. ומוביילסטודיו נפלא.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
איך הגודל? קטן נורא?
נוח לעבוד עם הגודל הזה?
תראי בשבילי הוא היה קטן- אובייסלי, לכן קניתי חדש גדול יותר :)
אבל אחרי הכל, שימש אותי מעולה, ובטוח שלגודל הקטן שמתי לב רק אחרי שהתרגלתי לשאר הקסמים שלו
בכל מקרה, זה תלוי על איזה גודל עבדת עד עכשיו. בשבילי שעברתי אליו מבמבו שחור בלי תצוגה- זה היה עולם חדש ומדהים.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

זה מסך או מחשב?
זה רק מסך.
נ.ב- מרים יעל, איך ה24" פרו בינתים? ספרי משהו.
אני מתרגלת, מתרגלת....
למישהו יש המלצות בנוגע לקיצורי מקשים בשלט המגנטי ההוא?

רון סגלוביץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
היי גם אני קניתי Cintiq 24 pro ! אבל הוא עדיין לא אצלי.
אם מישהו פה מגיע מהמרכז לצפת שירים ת'יד.

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תראי בשבילי הוא היה קטן- אובייסלי, לכן קניתי חדש גדול יותר :)
אבל אחרי הכל, שימש אותי מעולה, ובטוח שלגודל הקטן שמתי לב רק אחרי שהתרגלתי לשאר הקסמים שלו
בכל מקרה, זה תלוי על איזה גודל עבדת עד עכשיו. בשבילי שעברתי אליו מבמבו שחור בלי תצוגה- זה היה עולם חדש ומדהים.
אני על אינטוס פרו מדיום
הגודל שלו מאוד נוח, וגם המגע.

הבנתי שהוא קטן... רק שואלת אם הוא קטן נורא
ועד כמה זה מעיק בעבודה
ושאלה נוספת - איך התחושה? מחליקה? כמו לצייר על חלון?

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
זה רק מסך.

אני מתרגלת, מתרגלת....
למישהו יש המלצות בנוגע לקיצורי מקשים בשלט המגנטי ההוא?
חוץ מקונטרול שיפט ואלט , אנטר, ואחד לביטול\הפעלת טאצ' ,ואחד לקרוא למקלדת טאצ', אני אישית , למשל בפוטושופ הכנתי חלונות כאלה עם קיצורים שאפשר לעשות בתוכנה של הדרייבר של וואקום, ומהשלט עשיתי קיצורים לקרוא לחלונות הנל. למשל חלון אחד עם פקודות שימושיות בסיסיות, עוד חלון עם כל הדברים שקשורים לסלקשנס, עוד אחד עם קיצורים לקרוא לפאנל של השכבות, פאנל של המברשות,בחירת צבע וכו. (זה לכשאני מצייר על מסך מלא בלי פאנלים.. קיצור מקלדת טאב או f {)
אה, וכמובן כפתורים להעברת שיר אחורה או קדימה או לעצור את המוזיקה.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
חוץ מקונטרול שיפט ואלט , אנטר, ואחד לביטול\הפעלת טאצ' , אני אישית , למשל בפוטושופ הכנתי חלונות כאלה עם קיצורים שאפשר לעשות בתוכנה של הדרייבר של וואקום, ומהשלט עשיתי קיצורים לקרוא לחלונות הנל. למשל חלון אחד עם פקודות שימושיות בסיסיות, עוד חלון עם כל הדברים שקשורים לסלקשנס, עוד אחד עם קיצורים לקרוא לפאנל של השכבות, פאנל של המברשות,בחירת צבע וכו. (זה לכשאני מצייר על מסך מלא בלי פאנלים.. קיצור מקלדת טאב או f {)
אה, וכמובן כפתורים להעברת שיר אחורה או קדימה או לעצור את המוזיקה.
תודה!
השלט לא עובד לי מאתמול משום מה... זה עבד בהתחלה, אפילו הגדרתי לו כל מיני קצורי דרך, ואחר כך זה הפסיק לעבוד. כלומר חלק מהמקשים עובדים, אבל חלק למשל הUNDO והREDO פשוט לא מגיבים זה מתפקד כקונטרול או משהו כזה, הופך את הסמן לסמן רגיל. בדקתי בחלון ההגדרות וזה עדיין מוגדר כUNDO/REDO, אבל זה לא מתפקד ככה.
יש לכם מושג למה?

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני על אינטוס פרו מדיום
הגודל שלו מאוד נוח, וגם המגע.

הבנתי שהוא קטן... רק שואלת אם הוא קטן נורא
ועד כמה זה מעיק בעבודה
ושאלה נוספת - איך התחושה? מחליקה? כמו לצייר על חלון?
לא, זה לא קטן נורא
נוח לעבודה
הזכוכית שלו יותר מחליקה מהבמבו שלי שהתחושה שלו הייתה יותר מחוספסת, אבל זו בעיה של לוחות תצוגה בכללי. שוב- זה עניין של הרגל.

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה!
השלט לא עובד לי מאתמול משום מה... זה עבד בהתחלה, אפילו הגדרתי לו כל מיני קצורי דרך, ואחר כך זה הפסיק לעבוד. כלומר חלק מהמקשים עובדים, אבל חלק למשל הUNDO והREDO פשוט לא מגיבים זה מתפקד כקונטרול או משהו כזה, הופך את הסמן לסמן רגיל. בדקתי בחלון ההגדרות וזה עדיין מוגדר כUNDO/REDO, אבל זה לא מתפקד ככה.
יש לכם מושג למה?
תנסי אולי להגדיר ידנית את הקיצור מקלדת.. לדוגמא קונטרול +z
אל תשתמשי בקיצור שנקרא undo לזה . שימי לב אגב שאפשר להגדיר קיצורים בצורה פרטנית פר אפליקציה

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אם מישהו פה מגיע מהמרכז לצפת שירים ת'יד.
אני אולי אגיע לי' שבט. לא מבטיח. אניוויי, אתה יכול להגיד למישהו שישים את זה על האוטובוס מב''ב ותמתין לו באחת התחנות בצפת לא?

ישראל נגר הדמיות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אני אולי אגיע לי' שבט. לא מבטיח. אניוויי, אתה יכול להגיד למישהו שישים את זה על האוטובוס מב''ב ותמתין לו באחת התחנות בצפת לא?
לא הייתי לוקח סיכון שאיזה חייל יניח קיטבק ענק על התיק עם הלוח ו >פוף<... היה לוח ז''ל...

ישראל נגר הדמיות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
בכל אופן מה המחירים הסטנדרטים בארץ של סינטיק 13? אני עדיין נמצא עם אינטוס חמודי שסובל אותי הרבה זמן (לא שישבתי על איור דיגיטלי בחודשים האחרונים עקב נסיבות ש...לא משנה..)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה