שכרתם יח"ד, מה יש לכם לומר ?

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
לא מכיר אף שוכר שעושה התר עיסקא עם המשכיר שלו.
במקרים של קנסות וכד' חייבים היתר עיסקה
לא תמיד זה חלק כשלשוכר אין קרקע
בדירה שאני שוכר יש היתר עיסקה
ומה שאני משכיר דיין בחו"מ עזר לי לנסח

בוודאי שבכל מ"מ צריך להיזהר בריבית

רוּתי

משתמש רשום
כשוכר שראה המון יחידות: יחידה חדשנית ונוצצת מאד מאד מפתה אז גם אם זה השקעה, זה יביא שוכרים ויכסה את עצמו מהר מאד.
דבר נוסף וחשוב מאד- בחוזה קלאסי, יש סעיפים של ריבית (על פיגור בתשלומים ובתשלומי חשמל ומים, הלכתית- אסור לחתום על זה, "שטר שיש בו ריבית")

סליחה שאני אומרת - לא נכון לכולם.
גרה כעת בדירה שלא נראית חדשה משום צד, אבל גדולה, מרווחת ונעימה. ראיתי יחידות קטנות ונוצצות ולא הייתי מסוגלת למקם את עצמי ואת בעלי שם.
דירה בגודל סביר, שלא מתעללת בזוג הצעיר - גם אם הם מאאאאדדד מתעניינים אחד בשני ורוצים לראות זה את זו כל הזמן - בעיני חשובה הרבה יותר מאשר בלטות נוצצות וידיות מזהב.
לא חייבים להסכים איתי.

צ'יטה

משתמש פעיל
סליחה שאני אומרת - לא נכון לכולם.
גרה כעת בדירה שלא נראית חדשה משום צד, אבל גדולה, מרווחת ונעימה. ראיתי יחידות קטנות ונוצצות ולא הייתי מסוגלת למקם את עצמי ואת בעלי שם.
דירה בגודל סביר, שלא מתעללת בזוג הצעיר - גם אם הם מאאאאדדד מתעניינים אחד בשני ורוצים לראות זה את זו כל הזמן - בעיני חשובה הרבה יותר מאשר בלטות נוצצות וידיות מזהב.
לא חייבים להסכים איתי.
בטח שחייבים להסכים איתך...
באתי לומר שמי שיש לו יחידה נורמלית ומתלבט אם שווה לו להשקיע בשיפוץ, אז בהחלט שווה לו .

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
בטח שחייבים להסכים איתך...
באתי לומר שמי שיש לו יחידה נורמלית ומתלבט אם שווה לו להשקיע בשיפוץ, אז בהחלט שווה לו .
מבחינה עיסקית
משלמים כסף על מה שיביא יותר כסף
ובאזורי הביקוש לקחת דירה קיימת ולהחליף ריהוט למשהו חדש
לרוב זה לא ריווחי
הדירה תיחטף גם ככה

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מבחינה עיסקית
לרוב זה לא ריווחי
הדירה תיחטף גם ככה
אבל אנשים ישארו יותר בדירות נוחות וקורצות.

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
אבל אנשים ישארו יותר בדירות נוחות וקורצות.
באזורי מבוקשים פחות
כל עוד מדובר ברהיטים תקינים בסה"כ הם לא יעברו בשביל משהו נוצץ יותר (וגם יצטרכו לשמור על זה יותר)

אבל אם כבר קונים חדש
יש 2 אסתטגיות
1) זול, שישרוד מה שישרוד ואחרי כל דייר נחליף (ואז זה עוד פעם חדש)
2)יקר איכותי שישרוד לשנים רבות (אבל זה פחות יעיל בשוכרים, בגלל שהם פחות זהירים על רכושו של המשכיר)

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
באזורי מבוקשים פחות
כל עוד מדובר ברהיטים תקינים בסה"כ הם לא יעברו בשביל משהו נוצץ יותר (וגם יצטרכו לשמור על זה יותר)
יש ויש.
יש אנשים שלא מזיז להם ויש אנשים שזה מאוד מדבר אליהם מנסיון אישי והיכרות של כמה זוגות באותו אזור.

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
יש ויש.
יש אנשים שלא מזיז להם ויש אנשים שזה מאוד מדבר אליהם מנסיון אישי והיכרות של כמה זוגות באותו אזור.
את מדברת מצד השוכר ואני מצד המשכיר
רק אשמח שתגידי לי
זה הזיז להם לפני שהם שכרו דירה (בוודאי למה לא לחפש חדש)
או שאחרי שהם מצאו וגרים בדירה נחמדה אבל לא חדשה הם כבר רוצים לעבור כי הם ראו אצל חברה שלהם דירה יפה יותר?

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
את מדברת מצד השוכר ואני מצד המשכיר
רק אשמח שתגידי לי
זה הזיז להם לפני שהם שכרו דירה (בוודאי למה לא לחפש חדש)
או שאחרי שהם מצאו וגרים בדירה נחמדה אבל לא חדשה הם כבר רוצים לעבור כי הם ראו אצל חברה שלהם דירה יפה יותר?
דבר ראשון אם הדירה מושקעת ונוחה - יעברו ממנה פחות מהר, אני הייתי בדירה קטנה וממש רצינו לעבור לדירה גדולה יותר, אבל היא היתה כ"כ נוחה וטובה שתכלס' התעצלנו לעזוב אותה...
וכן - אם גרים בדירה "נחמדה" לדבריך אבל לא חדשה ומעצבנת בדברים הקטנים, בשלב מסוים זה מתחיל ממש לעצבן ורוצים לעבור.
כמו דלתות פשוטות שנטרקות כל הזמן, שקעים באיכות ירודה שכל הזמן נמשכים החוצה, תכנון לקוי ופשוט מעצבן לבשל במטבח, החור של הספונג'ה שנמצא במקום הכי דפוק שאפשר, ודברים כאלה, ובמיוחד שיש דירות חדישות ב200/300 ש"ח יותר - זה בהחלט גורם שאנשים יעזבו את הדירה ברגע שיתאפשר להם.

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
דבר ראשון אם הדירה מושקעת ונוחה - יעברו ממנה פחות מהר, אני הייתי בדירה קטנה וממש רצינו לעבור לדירה גדולה יותר, אבל היא היתה כ"כ נוחה וטובה שתכלס' התעצלנו לעזוב אותה...
וכן - אם גרים בדירה "נחמדה" לדבריך אבל לא חדשה ומעצבנת בדברים הקטנים, בשלב מסוים זה מתחיל ממש לעצבן ורוצים לעבור.
כמו דלתות פשוטות שנטרקות כל הזמן, שקעים באיכות ירודה שכל הזמן נמשכים החוצה, תכנון לקוי ופשוט מעצבן לבשל במטבח, החור של הספונג'ה שנמצא במקום הכי דפוק שאפשר, ודברים כאלה, ובמיוחד שיש דירות חדישות ב200/300 ש"ח יותר - זה בהחלט גורם שאנשים יעזבו את הדירה ברגע שיתאפשר להם.
על זה אני לא מתווכחת
אני רק לא אהבתי את הדרישות למשהו חדש ונוצץ ויקר ואולי מותגים גם
זה מי שרוצה שיקנה דירה משלו ויעשה בה הכול
כששוכרים דירה צריך להבין שהחשיבה היא עיסקית

פפרר

משתמש מקצוען
על זה אני לא מתווכחת
אני רק לא אהבתי את הדרישות למשהו חדש ונוצץ ויקר ואולי מותגים גם
זה מי שרוצה שיקנה דירה משלו ויעשה בה הכול
כששוכרים דירה צריך להבין שהחשיבה היא עיסקית
ביחידות דירות עם חסרונות כמו חדר ללא חלון או שטח מצומצם היקר והנוצץ קצת מחפה על החסרונות
בבחינת יופי יעוור עיני חכם , ועוזר ומקל במציאת שוכרים .

השמנמן

משתמש מקצוען
מבחינה עיסקית
לרוב זה לא ריווחי
הדירה תיחטף גם ככה
נכון שהדירה תיחטף גם ככה אבל להשאיר שוכר לעוד שנה ויותר זה גם יותר ריווחי כי לא צריך לחפש שוכר חדש ובנתיים הדירה יכולה להישאר ריקה כמה ימים שזה גם כסף

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לגבי מי שכתבה מהצד של השוכר, ש"אל תבנו על זה שיהיה לכם סוכה"-
אנחנו מתעתדים בעז"ה לבנות יחידה (האמת, 50 מ"ר זה ממש 'דירה')- עם מעבר למרפסת סוכה שהיא שלנו. כלומר: ישנו שביל וממנו מתפצלים שלושה פתחים: ליחידה, לחדר עבודה ולמרפסת פתוחה.

לזוג עצמו תיכננו סוכה נפרדת, פונה לכיוון נפרד, אבל בסוכות או סתם כך ביום חול ילדיי ישחקו על הגג במרחב שיועד עבורם, חדר העבודה שלי מתוכנן להיות צמוד ליחידה ובסוכות אין ספק שיהיו אורחים בעז"ה, שמחות בית שואבה וכו'

האם כל אלו מהוים חסרונות או פגיעה בפרטיות של השוכרים?

הר הבשן

משתמש מקצוען
לגבי מי שכתבה מהצד של השוכר, ש"אל תבנו על זה שיהיה לכם סוכה"-
אנחנו מתעתדים בעז"ה לבנות יחידה (האמת, 50 מ"ר זה ממש 'דירה')- עם מעבר למרפסת סוכה שהיא שלנו. כלומר: ישנו שביל וממנו מתפצלים שלושה פתחים: ליחידה, לחדר עבודה ולמרפסת פתוחה.

לזוג עצמו תיכננו סוכה נפרדת, פונה לכיוון נפרד, אבל בסוכות או סתם כך ביום חול ילדיי ישחקו על הגג במרחב שיועד עבורם, חדר העבודה שלי מתוכנן להיות צמוד ליחידה ובסוכות אין ספק שיהיו אורחים בעז"ה, שמחות בית שואבה וכו'

האם כל אלו מהוים חסרונות או פגיעה בפרטיות של השוכרים?
הלוואי על כל השוכרים שכך המשכירים יתחשבו בהם ולא רק על השטרות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה