שכרתם יח"ד, מה יש לכם לומר ?

big smile

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה

לא נראה טוב.
יראה טוב יותר אם בעל הבית יגיד שזה ברשות, ואם לא- תשאלו!

אנחנו שוכרים דירה שמועמדת למכירה,
בחוזה סוכם עם בעל הבית שאנחנו מסכימים להראות את הדירה פעם בשבוע, בתאום מראש, את הדירה לקונים פוטנציאליים.
עם זה הכל בסדר, הם מתקשרים ומסכמים,
רק מה, אנשים מיוזמתם אמרו להם איפה הדירה, באיזו קומה\ מנסים את מזלם ודופקים בכל שעות היום אולי אפשר להיכנס לראות את הדירה
לא משנה מה השעה-היום- המצב שלנו- של הדירה
זה יכול להוציא מהדעת.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא חושב שמותר לשוכר להחליף צילינדר. זה ממש השתלטות על הנכס.
ומה תעשו אם תהיה נזילה כשאתם לא בבית, והמשכיר ירצה להיכנס פנימה בהסכמתכם, תספרו לו שהחלפתם צילינדר ??
הפתרון לדעתי, כשנמצאים ביחידה לסגור את הבריח,
ואם הוא נכנס כשהיחידה ריקה להעיר לו על כך.

אבל החכם עיניו בראשו, ובשעת חתימת החוזה הוא יכול לומר למשכיר:
"שמע נא משכיר יקר ונכבד, אני מאוד מכבד ומעריך אותך, אבל - ביחידה הקודמת שהייתי בה המשכיר היה נכנס ליחידה בלי רשות, וכמובן אני לא חושד וכו' וכו', אבל רק להרגשה הפנימית שלי נוסיף סעיף בחוזה - שאסור למשכיר להיכנס ליח"ד בלי רשות, מלבד במקרה של נזק גדול מאוד או פיקו"נ כשהשוכרים אינם זמינים, ואם יעבור על כך המשכיר זו עילה להתרת החוזה, ולתשלום קנס מצד המשכיר של חודש שכירות !!"

אני בטוח שרוב המשכירים לא יתנגדו להתחייב בפניכם שהם לא נכנסים ליח"ד, הם יתווכחו אולי על הקנס (כי זה לא נעים).
ומי שיתחיל להתווכח - זו תהיה הוכחה שזה מסוג המשכירים הלא טובים, ותברחו ממנו.
אפשר ללבן את העניין עוד בשלב ההיכרות ולא צריך להמתין עד לחתימת החוזה.

כנ"ל תשאלו את השוכרים שלפניכם שלא בנוכחות המשכיר, האם הוא נכנס ליח"ד בלי רשות.

בהצלחה.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא הבנתי,
הוא ממש לא חייב לכם, ולא שכרתם ממנו עוד כיסא,
ככה שהוא גם לא חייב להשאיל לכם..
נראה לי שהכוונה היא לתת עצה למשכיר ולא כטענה בבית דין.

מומלץ למשכיר לתת לשוכרים 4 כיסאות. כי גם זוג צעיר מארחים מישהו מידיי פעם.

Dvs

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כשוכר, לא כתבו כאן כלום על סיכום לגבי מי משלם ארנונה, חשמל, גז, וועד בית
מכירה כאלה שנפלו עם זה,

יראה טוב יותר אם בעל הבית יגיד שזה ברשות, ואם לא- תשאלו!

אנחנו שוכרים דירה שמועמדת למכירה,
בחוזה סוכם עם בעל הבית שאנחנו מסכימים להראות את הדירה פעם בשבוע, בתאום מראש, את הדירה לקונים פוטנציאליים.
עם זה הכל בסדר, הם מתקשרים ומסכמים,
רק מה, אנשים מיוזמתם אמרו להם איפה הדירה, באיזו קומה\ מנסים את מזלם ודופקים בכל שעות היום אולי אפשר להיכנס לראות את הדירה
לא משנה מה השעה-היום- המצב שלנו- של הדירה
זה יכול להוציא מהדעת.
נכון מאד
חובה לסכם לכל הפחות שעתיים מראש!

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושב שמותר לשוכר להחליף צילינדר. זה ממש השתלטות על הנכס.
ומה תעשו אם תהיה נזילה כשאתם לא בבית, והמשכיר ירצה להיכנס פנימה בהסכמתכם, תספרו לו שהחלפתם צילינדר ??
הפתרון לדעתי, כשנמצאים ביחידה לסגור את הבריח,
ואם הוא נכנס כשהיחידה ריקה להעיר לו על כך.

אבל החכם עיניו בראשו, ובשעת חתימת החוזה הוא יכול לומר למשכיר:
"שמע נא משכיר יקר ונכבד, אני מאוד מכבד ומעריך אותך, אבל - ביחידה הקודמת שהייתי בה המשכיר היה נכנס ליחידה בלי רשות, וכמובן אני לא חושד וכו' וכו', אבל רק להרגשה הפנימית שלי נוסיף סעיף בחוזה - שאסור למשכיר להיכנס ליח"ד בלי רשות, מלבד במקרה של נזק גדול מאוד או פיקו"נ כשהשוכרים אינם זמינים, ואם יעבור על כך המשכיר זו עילה להתרת החוזה, ולתשלום קנס מצד המשכיר של חודש שכירות !!"

אני בטוח שרוב המשכירים לא יתנגדו להתחייב בפניכם שהם לא נכנסים ליח"ד, הם יתווכחו אולי על הקנס (כי זה לא נעים).
ומי שיתחיל להתווכח - זו תהיה הוכחה שזה מסוג המשכירים הלא טובים, ותברחו ממנו.
אפשר ללבן את העניין עוד בשלב ההיכרות ולא צריך להמתין עד לחתימת החוזה.

כנ"ל תשאלו את השוכרים שלפניכם שלא בנוכחות המשכיר, האם הוא נכנס ליח"ד בלי רשות.

בהצלחה.
אנחנו משכירים יחידה. את הסעיף הנ''ל אנחנו כתבנו.
לדעתי, זה מושכל ראשון.
אפילו חדרן בבית מלון לא נכנס בלי רשות כשהחדר מושכר לאי מי.

כן כתבנו שבמידה ויווצר צורך (תיקונים למשל) השוכר יתן לנו רשות להיכנס (אחרי שנבקש יפה, כן?)

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
כשחיפשנו דירה גם אם היא נראתה טוב אבל היו שוכרים (אבל לא היו בבית באותו רגע) ובעל הבית פתח את הדלת והראה לא שכרנו ממנו
רגישות מיותרת.
רוב השוכרים מעדיפים שנביא שוכרים פוטנציאליים כשהם לא בבית (כמובן אחרי הודעה מראש).
למה להפריע להם בשעה שהם בבית?

Dvs

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
רגישות מיותרת.
רוב השוכרים מעדיפים שנביא שוכרים פוטנציאליים כשהם לא בבית (כמובן אחרי הודעה מראש).
למה להפריע להם בשעה שהם בבית?
ממש לא!!
לא מוכנה שיכנסו לבית שלי כשאני לא נמצאת בו!

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
ממש לא!!
לא מוכנה שיכנסו לבית שלי כשאני לא נמצאת בו!
אם תשכרי את היחידה שלנו, נכבד את הרצון שלך, ולא נכניס אנשים כשאת לא נמצאת.
אבל זה לא אומר שאם הכנסנו כשהשוכרים לא בבית, זה בניגוד להסכמתם.
כשם שפרצופיהם שונים, כך דעותיהם שונות.
כל אחד והעדפותיו.
אנחנו משתדלים לכבד את רצונו של כל אחד.

חיה לנדאו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כשאתם באים לראות דירה, אל תפתחו לי את הארונות/ המקרר פליז.... אפילו אם מעניין אותכם לראות איך הארון מחולק תבקשו רשות... הרעיון, הזוי.
בעל דירה היה דלת לידי והיה ממש מוצלח, לא העיז להיכנס כמובן והכל תיקן מיד.

רוחיש

משתמש פעיל
משכיר יקר, אל תיקח כסף על דירה מרוהטת ותזרוק שם אוסף גרוטאות יד שלישית בלי התאמה למשל בחדר שינה בין הארון למיטות לשידה, ארונות מטבח למעלה ולמטה בשני צבעים ועוד כיד הדמון הטובה.
כשמשלמים על דירה מרוהטת צריך לקל אחת כזו.
אל תנסה לחסוך בכסף על גב של מישהו אחר

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
משכיר יקר, אל תיקח כסף על דירה מרוהטת ותזרוק שם אוסף גרוטאות יד שלישית בלי התאמה למשל בחדר שינה בין הארון למיטות לשידה, ארונות מטבח למעלה ולמטה בשני צבעים ועוד כיד הדמון הטובה.
כשמשלמים על דירה מרוהטת צריך לקל אחת כזו.
אל תנסה לחסוך בכסף על גב של מישהו אחר
אל תשכרי דירה כזאת

המאור הגדול

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אם בניתם את היחידה על הגג וזה על חשבון המרפסת שלכם- קחו בחשבון שכנראה בסוכות לא תהיה לכם מרפסת סוכה. מה לעשות? אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלימה. אנחנו גרנו כזוג צעיר ביחידה על הגג, אמנם קטנטונת אבל שמחנו מאוד שהיתה לה מרפסת, בסוכות השוכרים הנחמדים החליטו לבקש/ לדרוש מאיתנו את המרפסת כלומר ללכת ולבוא בסוכות בתוך היחידה. כשסרבנו זכינו בעיקומי אף ובמבטים עוינים מצידם... הם ניסו להפציר עוד כמה פעמים אבל סרבנו בתוקף. זה לא סוכם מראש ואני לא מוכנה שילכו הלוך ושוב בתוך הבית שלי, גם כשאני לא נמצאת שם!!

ועוד דבר- שדרו אמון בשוכרים. אנחנו שילמנו את כל הכסף מראש בצ'ק אחד עבור חצי שנה. כשבאנו לעזוב נשאר לנו חוב של 1000 שח עבור החשמל, וכשהוצאנו את אחד החפצים מהבית על מנת להעביר אותו לדירה החדשה- בעלת הדירה תפסה את בעלי ואמרה לו- תשאיר את החפץ הזה אצלי בתור משכון שיהיה לי בטחון שתשלמו את החוב:mad:

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
ככלל וקצת בהומור אבל אני חושב שרוב השוכרים יסכימו איתי ,השוכר לא אוהב שהמשכיר גר באיזור של הדירה השכורה....
דווקא לא תמיד. מאד תלוי במשכיר. ולפעמים זה נוח שהמשכיר קרוב ויכול לבדוק מה קורה כשיש תקלות.
כשגרנו ביחדת דיור היו לנו בעלי בית מקסימים שגרו באותו בניין, וזה רק היה לברכה. הם עזרו לנו בכל דבר וקצת "אימצו" אותנו, כולל הזמנה לסעודות שבת והשאלת עריסה כשנולד תינוק.
זה היה נוח שגרו קרוב כי בכל תקלה הוא מיד בא ותיקן. וכמובן- מעולם לא נכנסו בלי רשות.
בדירה אחרת המשכיר היה בסדר גמור, אבל גר רחוק, וכשהיו תיקונים שהוא חשב שהוא יכול לעשות בעצמו והיה לו חבל לשלם לבעל מקצוע היינו צריכים לחכות שהוא יזדמן לאזור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  37  פעמים

לוח מודעות

למעלה