שכירה שנהיית גם עוסק פטור

• פותח הנושא rik
  • פורסם בתאריך

rik

משתמש צעיר
אני שכירה שצריכה להתחיל גם לעבוד כעוסק פטור, האם אני צריכה להביא בשביל הרישום במע"מ איזה מסמך על העבודה שלי? וכן האם אני צריכה תיאום מס ואיך עושים את זה?

שירה ט

משתמש מקצוען
אני הבאתי מסמך ולא ממש הסתכלו עליו.
בתור עצמאית את לא צריכה לעשות תאום מס מבחינת היותך שכירה. אולם כשתגישי דו"ח שנתי בסוף שנה תצטרכי לעשות התאמה- סינכרון, של השכר השנתי שלך בתור שכירה יחד עם השכר שלך בתור עצמאית. (את או מי שמגיש לך את הדו"ח)

rik

משתמש צעיר
האם כדאי לי לקחת רואה חשבון לפני הרישום? (יש לי מחזור מאד קטן)

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני פתחתי תיק דרך הרואת חשבון שלי,המחיר שווה את השקט הנפשי שלי לשעת שעשיתי הכל בדרך הנכונה
לעובד פטור זה בדרך כלל תשלום חד שנתי

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
היו הרבה אשכולות בנושא, לדעתי זה תלוי לכל אחד זה שונה.
יש מי שחשוב לו הרוגע שהכל מטופל במקצועיות ואין לו ממה לחשוש ושווה לו לשלם על זה.
יש מי שחשוב לו כרגע לא להוציא כסף מהכיס גם אם יתכן ובעתיד זה יעלה לו כסף מחוסר ידע.
ועוד...

• תודה
Reactions: rik

rik

משתמש צעיר
אם עשיתי עבודה לפני שנרשמתי כעוסק פטור, האם אוכל להוציא ע"ז אח"כ קבלה?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
ניתן להירשם רטרואקטיבית עד 60 יום

דבר סתר

משתמש פעיל
מה שכן חשוב מאד זה הרישום בביטו"ל
אם העסק במחזור קטן מאד אפשר להירשם כהכנסה שלא מעבודה ולא לשלם בכלל ביטו"ל -מצד שני לא יהיה ניתן לקבל דמי לידה
בשביל לדעת אם זה שווה זה גם תלוי כמה מרוויחים כשכיר
היות ומעבר לסכום של 6164 ש"ח לחודש תשלמי 18% ביטוח לאומי וההכנסה כשכיר מחושבת כחלק מהסכום
לדוגמא מי שמרוויח כשכיר 6164 לחודש וכעצמאי עוד 2400 ישלם מה2400 18% ביטו"ל אבל אם הוא מוגדר כהכנסה שלא מעבודה הוא לא ישלם כלל
בדרך כלל הרווח של דמי לידה לא שווה את הנזק של ביטו"ל בשיעור 18%
אגב מישהו יודע אם על הכנסה שלא מעבודה יש חובת הפרשת פנסיה לעצמאים ?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
הכנסה שלא מעבודה רק ממה ? להלן הוראות החוק.

הוראות החוק:
"הכנסה חייבת בהפקדה" – הכנסה לפי סעיף 2(1) או (8) לפקודה לאחר הניכויים שהותרו ממנה לפי כל דין ולפני הקיזוזים והפטורים שהותרו ממנה לפי כל דין, ולמעט תשלומים ממרכיב חיסכון למצב אבטלה;

סעיף 2 לפקודה:
עסק ומשלח יד
(1) השתכרות או ריווח מכל עסק או משלח-יד שעסקו בו תקופת זמן כלשהי, או מעסקה או מעסק אקראי בעלי אופי מסחרי;

חקלאות
(8) השתכרות או ריווח שמקורם בחקלאות, בעבודת אדמה, בייעור או בגידולי קרקע, לרבות שוויה של תוצרת המתקבלת בשל השימוש בהון, בנכס, בזרעים או בחיות- בית לצרכי מקורות ההכנסה האמורים בפסקה זו, ולרבות חלק ברווחים המתקבלים מן השימוש כאמור;

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה