שיתוף קטע כתיבה - שימון

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הבהירות של קרן השמש דקרה לשימון בעיניים, אבל הוא לא סגר אותם.
זה מחיר ששוה לשלם בשביל קצת חום, כאן בבית המדרש הקריר מלוחות השיש האדמדמים שנתרמו לעלוי נשמת ג'רמי גולדברג על ידי אלמנתו ובניו. כך אמר השלט שמוברג לקיר שליד שימון, ששימון ממשש את קצוותיו כבר ארבעה חודשים.

כשבחרו לשימון את המקום הזה בבית מדרש הוא הרגיש קצת בר מזל וחשוב, כי זה בדיוק המקום שבו בחרו נכדיו של ג'רמי גולדברג לשים את השלט. מכל הבית מדרש, כאן! שימון מצמץ בחיוך תחת קרן השמש ולעג לעצמו בחיבה.

הגמרא של ברוך כץ פתוחה על הסטנדר שליד שימון, מוערת בכל חלקיה בכתב קטן וצפוף. ברוך כץ אהב לעצור באמצע הצעקות, ולומר, שניה, אני כותב את זה. והוא מתכופף וממלמל את מה שהוא כותב בדוחס לחלק הלבן שליד תוספות. שימון שונא את זה. כי הגמרא שלו נקיה באופן שנראה לו חסר ברק. וגם כי הוא חושב שלהדחף ולכתוב בגמרא זה קצת להפריע למנוחה של המילים שכבר כן כתובות שם, ולומר לתוספות לזוז קצת כי העפרון פיילוט הכחול שלי כאן.

ברוך כץ עצמו כבר חצי שעה מדבר עם הר"מ. שפת הגוף שלו משתנה כשהוא מדבר עם הר"מ, הוא מתכופף קצת, כאילו כובד הכשרון ועוצמת הדברים העדינים מכבידים עליו. הוא הולך הרבה לר''מ.

שימון מזיז את הראש ימינה, כדי להשטף היטב בקרן השמש, שמתחממת משניה לשניה, ומספיק לקבל עוד קצת ויטמין d לפני שמישהו דוחף לו סטנדר לראש מאחורה, גוהר מעליו, ומושך את הוילון הגבוה מאוד בתנועות מהירות ורחבות, ומסיט את הוילון על החלון הבהיר.

שימון לא מסתכל מי זה, כי זה לא משנה. זה לא משנה את העובדה שהשיעור לא נמצא אצלו בראש. השיעור לא מעניין אותי, הוא אומר לעצמו וקצת נבהל מזה שהוא מדגיש את המילה "מעניין" במשפט. זה לא אמור לעניין, אתה אמור להבין.

הוא נוגע עם הסנטר על הפס של הסטנדר, ובכלל לא חושב על אבא. בכלל. כמעט. אולי קצת.

שימון מיטיב את הישיבה על הספסל ובכיס האחורי שלו יש טישו משומש שנוכח בחוסר נוחות.

רק עוד שלושת רבעי שעה יהיה שתים עשרה. לשעה שתים עשרה יש אוירת יום חמישי. אוירה מצחיקה של כמעט. עוד מעט יהיה כבר עוד רבע שעה נגמר, וזמנים כאלה שימון אוהב.

בהפסקה הוא ישמע את אלי פרידמן החדש באוזניות של גילה, שהשאילה לו בעיניים שאומרות דיר באלק אם החברים שלך הורסים את החיבור. האוזניות ירוקות באופן שהוא גבולי לבנים, אבל גילה אומרת שהן איכותיות והבס שלהם משובח. הוא ישמע בהם את הבס המשובח וינמנם בלי מחשבות כמעט.

ברוך כץ מתיישב לידו באנחה ובנענוע ראש כאילו החוויות שהוא עכשיו עבר גדולות על בן אנוש רגיל. הוא מסתכל על שימון בהבעה מרוחקת ואומר, המשכת? שימון מנער את הראש בהבעת "לא לא" ומתחיל לקרוא בתוספות.

המילים המחממות שכולם הרעיפו באשכול הקודם ששיתפתי נתנו לי כוחות אחרים. תודה לכולם. כשנתתי לאנשים לקרוא את הקטע הזה, ואת הקטע של נחמה, היה תהליך מעניין שחלק אהבו את שימון, ולא הסתכלו על נחמה, וחלק ההיפך. אנא תנו את חוו"דכם המקצועית לעילא. תודה.
אבימי.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
@אבימי !
דבר ראשון - כתיבה יפה מאד, סוחפת ומעניינת. מזכירה נשכחות...

הקטע שהצחיק אותי:
רק עוד שלושת רבעי שעה יהיה שתים עשרה. לשעה שתים עשרה יש אוירת יום חמישי. אוירה מצחיקה של כמעט. עוד מעט יהיה כבר עוד רבע שעה נגמר, וזמנים כאלה שימון אוהב.

וגם הקטע של גילה:
שהשאילה לו בעיניים שאומרות דיר באלק אם החברים שלך הורסים את החיבור. האוזניות ירוקות באופן שהוא גבולי לבנים, אבל גילה אומרת שהן איכותיות והבס שלהם משובח

(רק לא הבנתי באיזו ישיבה גומרים את הסדר ב-12 ורבע?)

cheinanit

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הכתיבה יפה מאוד. לא כ"כ הבנתי את המקום של שימון...

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
רק לא הבנתי באיזו ישיבה גומרים את הסדר ב-12 ורבע?
הקטע הזה מוקדש למי שלמד בישיבות.
אלה ניואנסים די קטנים של בחור שהוא לא בלתי מוצלח, פשוט משהו רופף בקשר הפנימי שלו לחיי ישיבה. ולא בצורה פורקת עול, פשוט, ככה.
אין מתח כי אין מתח בישיבה. החיים נהדרים. באמת.
הבעיות הן אחרות.
אין ישיבה שהסדר נגמר ב12:15, התכוונתי שלכל השעה 12 יש אווירת '' עוד מעט עוד רבע שעה''.
תודה

חיים V

משתמש מקצוען
@אבימי אני לא מכיר איך אתה מצייר אבל תרשה לי לנחש שהציורים שלך עדינים ומרשימים כפי שאתה מוביל אותנו בנועם ובשלווה ממילה למילה עם היסחפות עדינה של טעם טוב, צודק?
יש לך חן ביצירה, שהרבה יזדהו איתה, יאהבו אותה
הרגש מתעורר יפה כמו באופן טבעי

עשית את זה

בהצלחה

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קראתי בשקיקה
אני זה שימון, ואלי פרידמן יתן לי המון נחמה בהפסקת צהרים

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
הקטע הזה מוקדש למי שלמד בישיבות.
הי, מה אתך? כולנו בגרי ישיבות!
אבל זה לא היה כ"כ ברור לי הקטע הזה. טוב שהבהרת את העניין.
ו... להתראות בכולל-ערב (תביא קפה שחור)...

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@אבימי אני לא מכיר איך אתה מצייר אבל תרשה לי לנחש שהציורים שלך עדינים ומרשימים כפי שאתה מוביל אותנו בנועם ובשלווה ממילה למילה עם היסחפות עדינה של טעם טוב, צודק?
יש לך חן ביצירה, שהרבה יזדהו איתה, יאהבו אותה
הרגש מתעורר יפה כמו באופן טבעי

עשית את זה

בהצלחה
כמה כח המילים שלך נותנות, אני מרגיש כעת בטריה טעונה במלואה. תודה גדולה לך על הטרחה להגיב.
סגנון הציור שלי דווקא מופרע למדי, אגב. תוכל לעקוב בקהילת המאיירים.

חיים V

משתמש מקצוען
כמה כח המילים שלך נותנות, אני מרגיש כעת בטריה טעונה במלואה. תודה גדולה לך על הטרחה להגיב.
סגנון הציור שלי דווקא מופרע למדי, אגב. תוכל לעקוב בקהילת המאיירים.
יצאתי לביקור כבוד בקהילה שלכם, אין שם כיסאות לשבת... הכל סגור בהוראת המראה דאתרא, כדי לשהות כאחד מן המניין צריך להירשם.. הייתי כאורח שזה עידן ועידנים עוד לא ביקר בקהילתכם המאיירת היקרה, הצצתי פה ושם סרקתי תמונות צפיתי על איורים מלבבים הרגשתי כמו מסע ביערות בעולם הטבע, לרגע היה נדמה בעיני שהנני נכנס לבקר רבנים ודמויות מרוממות מעם... לקבל ברכה וחיזוק... ולפעמים יוצא לסיבוב ערב נעים בין פרות וסוסים גינות ופרדסים. היה לי לעונג, היה נפלא, חזרתי לרגע קט לימים המלבבים הרגעים הקוסמים... משובבים ומשכים את הנפש ומחיים את הנשמה.

רק שאת שפת המקום לא זכיתי להכיר, הרגיש לי כמו שאני נמצא באינדונזיה או באי-מליה; סורי, אני אין לי הבנה מהו המשפט הזה שאמרת לנו בפורטוגזית "סגנון הציור שלי דווקא מופרע למדי" מהו סגנון בקהילתכם? ומהו מופרע? ומהו למדי?
בעיני ניתן לצייר/לאייר כל דבר בעולם. הזווית היא הקובעת. הזוויות אצלך משדרות טבעיות, אלמנט אמתית, לא חיקוי וזיוף המציאות.
לזה התכוונתי בדברי. אתה מעתיק את התחושות והטבע באותנטיות יפה. הרגש מתעורר ומתחבר, כך צריכה להיות כל יצירה אמיתית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה