שיתוף|צליל ענוג של קימחא...

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
צליל ענוג של קימחא

רץ לו נוחעם מחלוקה לחלוקה
בביתו אין מקום, כבר צריך לבנות סוכה

אם רק ישמעו אזניו צליל "קימחא"
כל עצמותיו תאמרנה "שימחה"

מתי ייגמרו התפודים? האופק כלל לא נראה
גם אם יבשלו יום יום תפוחי אדמה עם צ'יפס ופירה

שלא לדבר על ערימת התפוזים שעוד רגע תחמיץ
לא נותר אלא לעשות ממנה מיץ

עקרת הבית רוטנת
אין פיסת בלטה מרוקנת

איך נערוך הסדר עם כל הרצון
והיכן בכלל נשכן הצאן??

עד מתי?? מרימה היא קול בזעם
ופניה דולקות כברק לפני הרעם

ונוחעם? לא שומע, ממהר
יש חלוקה נוספת, מצטער...

הייתי כאן | ניסן תשע"ח | מרציפן;)

גרפולוג

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
משעשע ואופייני...

---
כשם שדרש על כך ר' עוישים חיים פוילישטיקמן במנין שני דשבת הגדול,
שמתחילה היו אבותינו קוראים לזאת החלוקה
'קארטופלה דפסחא'.
ואחר שנהגו ישראל ללוש עוגותיהם בפסח מקמח תפו"א, חזרו לקוראו כלשון אבות אבותינו
'קמחא דפסחא'.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
וכך מספרים אנשי ירושלים:
יושב לו נוחעם עם דמדומי חמה של ערב תשעה באב כשביצה של 'סעודה המפסקת' בידו, והוא ממרר בבכי, ואין לו מנחם.
פנו אליו זקני ירושלים בטרוניא: כלום את חשיבי לאיתאבולי אירושלים?
נענה לעומתם נוחעם במבוכה: לא ראוי אני ולא בנו של ראוי. אלא שביצה זו שבידי הִנה הביצה האחרונה שנותרה בידי מחלוקת ה'קמחא דפסחא', וכיצד זה לא אבכה?!

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
זה עתה הגיע לתיבת המייל:

צ׳אלמער אחד נסחב בערב פסח בגאולה עם כל החבילות מה'קמחא דפסחא', שמן יין מצות ביצים וכו' מזיע נוטף מים כולו הוא פוגש צ׳אלמער אחר ואומר לו: "תקשיב טוב, אם אני זוכה בלוטו שנה הבאה אני לוקח שני חברה צעירים שיסחבו לי את הכל".

רק צ'אלמער אפשר לראות נסחב ברחוב עם עגלות מה'קמחא' ולשמוע אותו ממלמל: "דער רשע האט נישט געבריינגט די יאר אבוקדו...".

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
רק שתדעו, כל ה'קמחות' שפגשתי כבר עברו לכרטיסים. מכובדים כאלו, כמו אשראי.
לי זה נראה, שהשירה של מרציפן הולכת להפוך תיכף להיסטוריה ירושלמית...

"מה? הם מביאים קרטון... עזוב אותי שמערל, באונגרישער קיבלתי חמש כרטיסים, חמש מאות שקל כל אחד."

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נעלם מעיניי, משומה.
קראתי והשתעשעתי.
מים קרים על נפש עייפה מסחיבת שקי תפו"א וגזר ובצל וארגזי מיצנבים וסלק. אוח.

כבר קדמוך ראש שבט האייזנבכים, שאמרו עליו שאת ליל הסדר ערך בחדר המדרגות. מחוסר מטראז' פנוי בביתו.

קולמוסון

משתמש רשום
כשמשיח יבוא יהיה כל כך הרבה כסף שנוכל לשלם למישהו שיאסוף עבורנו גם את הקימחעס של שטרן וגם את הירקות והביצים של חסדי אבות.

כשמשיח יבוא לא נצטרך להסחב בכל החלוקע'ס בעיר. ענני הכבוד יביאו לנו את כל הקוסאלאך והקארטאפאלאך עד הבית.

כשמשיח יבוא יגדלו על העצים טפסי הלוואה של קופרמן כשערבים מוחתמים עליהם מראש, רק לקטוף מהעץ ולבוא בין 12:50 ל13:45 לקבל את הצ'ק.

כשמשיח יבוא נוכל לקפוץ לאמריקא לשנור של יומיים ולחזור בתוך חצי שעה עם הענן של משי זהב.

(חזק'ל אנשקרויט, קרית רמ"א, רמב"ש ב')

אוי, זאגטשע רעבניו, וואס וועט זיין ווען משיח וועט קומען?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כשמשיח יבוא יהיה כל כך הרבה כסף שנוכל לשלם למישהו שיאסוף עבורנו גם את הקימחעס של שטרן וגם את הירקות והביצים של חסדי אבות.

כשמשיח יבוא לא נצטרך להסחב בכל החלוקע'ס בעיר. ענני הכבוד יביאו לנו את כל הקוסאלאך והקארטאפאלאך עד הבית.

כשמשיח יבוא יגדלו על העצים טפסי הלוואה של קופרמן כשערבים מוחתמים עליהם מראש, רק לקטוף מהעץ ולבוא בין 12:50 ל13:45 לקבל את הצ'ק.

כשמשיח יבוא נוכל לקפוץ לאמריקא לשנור של יומיים ולחזור בתוך חצי שעה עם הענן של משי זהב.

(חזק'ל אנשקרויט, קרית רמ"א, רמב"ש ב')

אוי, זאגטשע רעבניו, וואס וועט זיין ווען משיח וועט קומען?
כמדומני שבכל חלוקה ניתן להרגיש תוך דקות את מטרת החלוקה: עזרה אמיתית למשפחות, או רווח אישי של המחלק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה