שרלוט

משתמש סופר מקצוען
נכתב בהשראת הטור של @פרוגיוזרית.

המכנסיים של שפרה משופשפים לגמרי. זוחלת הקטנה בכל הבית, שואבת לי את האבק והלכלוך המצטבר.
בת שמונה חדשים הקטנה שלי
וכבר אצבעותיה מציצות מבעד לחרכים הקטנים.
''זאת גדלה בקצב של קרוקודיל'' אמרה לי מירה חברתי הטובה.
קרוקודיל למי שלא יודע זו חיית מחמד חמודה, אבל כל עוד שהיא קטנה ממש.
אם חשבתם לגדל בביתכם תנין כזה קחו בחשבון שתוך שלושה חודשים מיצור קטן של כמה סנטימטרים הוא הופך להיות מפלצת של מטר וקצת.
ומירה הזו מבלי למצמץ משווה את שפרהלה שלי לתנין.
''חבל לקנות לה בגד חדש'' בוחנת מירה את האוברול של הקטנה
''תראי איך שהיא הורסת את הבגדים'' ממשיכה לזרות מלח
''וחוץ מזה'' עדיין לא נרגעת מירה ''היא גדלה לך כמו תנין קטן''.
אני שוקלת אם להעיף את מירה דרך החלון [קומה רביעית] או להסתפק בדחיפה קלה לכיוון הדלת.
''אז מה את מציעה- שאני אשאיר אותה לגדול בלי בגד על גופה?'' באמת שאני לא מבינה לאן היא חותרת.
''את סתם נעלבת לי'' בוחנת אותי מירה בקפדנות ''אני בסך הכל רוצה להציע לך רעיון מדהים איך לקנות לשפרהלה בגדים יפים שיחזיקו לה חודש אחד בלבד וכל זאת מבלי להוציא אף סנט''.
וכאן היא מנערת את האבק מלוח השנה הוירטואלי ומחזירה אותי שנה אחת אחורנית...

זה קרה בסך הכל לפני שנה.
הבלאק פריידי הזה הכניס לסחרור מטורף את כל החנויות בעירי, מותיר אחריו שובל אביך של תחרויות ומתחים בין החנויות.
חנות אחת הגדילה לעשות. היא יצאה במבצע מטורף התקף ליום אחד בלבד: כל מי שקונה ביום רביעי בתאריך הזה והזה בין השעות 2-4 בלבד, יכול תוך חודש מיום הקנייה להחזיר את הבגד ולקבל את כל סכום הקנייה בחזרה.
כמובן בהצגת קבלה, ובפתקית צמודה לבגד, והעיקר הוא שלא נעשה בבגד אף שימוש.
ספרו את זה למירה...
אחותה של מירה התחתנה כשבועיים לאחר המבצע הזה, ומירה שיצר הרפתקנות זורם בעורקיה יצאה עמי לעבר החנות כדי לקנות בגד מפואר עבור החתונה.
אם חשבתם שמירה תלך לפינת המציאות -אז טעיתם.
הגברת צעדה בטוחות לעבר הקולקציה החדשה, מודדת בגדים שעולים לא פחות מ700 יורו לפריט.
''אני חייבת להזעיק הנה את כל המשפחה'' מירה מתרגשת וכבר החלה לגייס את האחיות והגיסות למבצע.
''תקחו מונית שווה לכם'' מירה יורה לתוך הנייד ''תבואו מיד לפני שהכל יימכר''.
והם באו, כל האחיות והגיסות.
''תקני גם את משהו לחתונה שלנו'' -אמא של מירה.
''על חשבון מי?'' אני מתאפקת מלשאול.
מירה לוקחת אותי הצידה.
''אנחנו מתכננות להחזיר את זה מיד לאחר החתונה'' לוחשת לי באוזן ''מה לעשות שהחנות יצאה בכזה מבצע?''.
בעוד אני שוקלת את מילותי החלה החנות מתמלאת בפרצופים מוכרים. חצי מנשות הקהילה כבר נמצאות ומודדות.
דלת החנות נעה על צירה בלי הפסקה והתור לתא המדידה היה ארוך מהרגיל. זו נכנסת וההיא יוצאת. כולן קונות חוץ מאחת. אני.
המוכרות היו אדיבות. משגרות חיוכים לכל עבר.
כזו 'קופה' לא עשו מזה חודשים.
''תקפיאו את החיוכים שלכם'' אני זועקת לעברם בדממה ''נראה אתכם יום אחרי החתונה'' אני מוסיפה בשקט.

וביום החתונה.
מירה הייתה נראית נהדר. אי אפשר להכחיש זאת. ולא רק היא אלא רבות מנשות הקהילה היו סופר אלגנטיות.
לחלק גדול מהם הציצה התווית של החנות מבעד לעורף, המידה והמחיר היו גלויים לכל.
קצת התפלאתי איך לשתי המחותנות יש אותו הבגד, וגם לאחיות ולגיסות משני הצדדים.
ואיך בכלל השכנה שגרה שני בניינים בסמוך לובשת אותו הבגד שעלה כידוע 750 יורו.
הגזימה השכנה, ולא רק היא.
לאחר החתונה הבגדים הוחזרו אחר כבוד לחנות. הפתקית והקבלה בתוך השקית. והסכום הוחזר במלואו.

שבתי במנהרת הזמן, חוזרת להווה בעודי בוחנת את שפרהלה המתוקה שלי.
''את לא מתכוונת שאקנה לה בגד, אכבס אותו ואחזיר לחנות לאחר חודש''- אני משגרת למירה מבט תמה.
מירה מתעלמת מהשאלה ולפתע נלחצת.
''תבדקי בקטלוג מתי יוצא יום המבצע הזה כי לאליצפן יש בר מצווה'' כך מירה.
''אני חייבת לקנות שם בגד ולנצל את ההזדמנות של ההחזרה בתוך חודש''- הוסיפה.
אני מוציאה את הקטלוג מהפח, חושבת לעצמי באירוניה איך בעלי העסק הזה לא למדו את הלקח. טיפשים!!
מציצה לדף המבצע, משפשפת את עיני.
יום המבצע הזה יוצא השנה ב- שבת.
---------- מעניין למה ---------

ציפה דריפה

משתמש פעיל
צחקתי!
זה טוב.
אהוב עלי הקטע הזה:
''זאת גדלה בקצב של קרוקודיל'' אמרה לי מירה חברתי הטובה.
קרוקודיל למי שלא יודע זו חיית מחמד חמודה, אבל כל עוד שהיא קטנה ממש.
אם חשבתם לגדל בביתכם תנין כזה קחו בחשבון שתוך שלושה חודשים מיצור קטן של כמה סנטימטרים הוא הופך להיות מפלצת של מטר וקצת.
ואז זה--- אז בכלל:
''וחוץ מזה'' עדיין לא נרגעת מירה ''היא גדלה לך כמו תנין קטן''.

אולי מעניין אותך גם...

לוח מודעות

למעלה