שיתוף לחינוך להקניית הרגלים

Niños

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שלום!!
יש לי ילדה חמודה בת 5 שהיה לי מאוד קשה איתה.
בבוקר היא מתעוררת ב5.30 בבוקר וישר הולכת לצייר ולגזור ולכל מני עבודות. וכשהיגיע שעת קימה בבוקר נפגשתי באמצע המלאכות היה לי מאוד קשה איתה, היה לה קשה להתנתק, ולהתלבש. לפעמים לקחתי אותה לגן ב10.00 בבוקר כי לא הייתי יכולה להפריעה לה מרב שהייתה עסוקה!!
בקיצער הלכתי ליועצת שמאז לפני שבועיים קבלתי ילדה חדשה.
ואני משתפת כי קראתי הרבה אשכולות שאיך לעשות שהילדים יסדרו,
ישבתי עם עצמי וחשבתי איזה סדר יום לבנות לה והכל ציירתי ותליתי בדלת החדר שלה,
1. מתעוררת
2. נטילת ידיים.
3. מתלבשת(צריך שיהיה הכל מוכן מראש ולא לפספס שום סעיף)
4. מכינה לעצמה חלב(אני לא אקום ב6 כדי להכין חלב , מספיק לי עם התינוק כמה פעמיים )
5.לשתוף פנים
6. לצחצח שיניים
9. לצייר עד שאמא מתעוררת
10. אמא מסרקת
11. הולכת לגן
הכל ציירתי, סיפרתי על ילדה שבבקרים היתה מתעוררת וישר נוטלת ידיים כמו בציור ואז תליתי בדלת. ומאז הפלא ופלא... הילדה השתנתה ללא הכר. לפעמים אני רוצה לסרק לפני צחצוח שיניים היא לא מסכימה לי.
ואז כל הילדים בבית גם רוצים ציורים והבית מתנהל לו הכי רגועה שאני שואלת, אלה הילדים שלי?.
ואז המשכתי שלב,
שוב ציירתי את הסדר לפני השינה, כולל הכנת בגדים למחר.
היועצת הסבירה לי שלפעמים הילדים מבולבלים צריך רק לסדר להם את היום ולהיות עקבים. לא פרס ולא ממתק. לבנות תוכנית שמתאים במיוחד לילדה. היא חייבת את השעה הזאת של היצירה!

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
איזה יופי! הרבה פעמים קשה לילדים לעבור ממטלה אחת למטלה השנייה, במיוחד אם מדובר במטלה פחות נחמדה. ארגון ופירוט סדר היום מקל עליהם, במיוחד אם הוא מוחשי (וגם נתינת תזכורת לפי הצורך).

הזכרתי לי את זה: http://www.prog.co.il/showthread.php?t=282351&highlight=טבלת+התארגנות

וגם שתכננתי להכין את זה: http://www.prog.co.il/showthread.php?t=282563&highlight=טבלת+התארגנות

אולי הגיע הזמן, למרות שאין לי זמן...

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Niños;2306572:
שלום!!
יש לי ילדה חמודה בת 5 שהיה לי מאוד קשה איתה.
4. מכינה לעצמה חלב(אני לא אקום ב6 כדי להכין חלב , מספיק לי עם התינוק כמה פעמיים )

רק אל תגידי לי שהיא מרתיחה מים ומכינה חלב חם...

חוץ מזה, אהבתי את הגישה!

Niños

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ממש לא!
היא אוהבת חלב קר גם בחורף

Niños

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה על הטבלה.
השיטה שלי היא דומה זה ציורים בגדול, כמו סיפור. אז הילדה שלי מסתכלת בדיוק מה עליה לעשות כל יום.

קח הכנתי גם לאחר הצהריים, מגיעה מהגן 1.להניח את התיק במקום. 2.להוריד נעליים ולהניח בצד בחדר וכן הלאה לילה גם לערב שבת. הכל מסודר מראש. וטבלה זה כמו לכתוב x כל יום מה עשיתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה