שיתוף וביקורות | חיית הדם

כתב ומכתב

משתמש מקצוען
חיית הדם

השיהוק המציק השתחרר באחת, בקולניות גרוטסקית של סיפוק בהמי שצליל נימת צחוק מרושע של דחף חייתי מעורב בה.

הוא זקף ראשו ושאף את האוויר המנשב בדממה, כאילו כלום אף פעם לא קרה.

הרוח ריחפה במישור הסוואנה, בידרה את רעמתו הסתורה, החליקה על פניו בנעימות כפויה, כמו ביקשה לעבור הלאה ולא לחזות בזוועה.

מול עיניו הממצמצות באטימות, השפילה השמש מבט מבויש במין כתום אדמוני, ספק נבוכה, ספק מותשת מאשר חזו קרניה ביום חמסין קשה.

להט האוויר החל להתפוגג. אריה התרומם באחת מרביצתו האיתנה, לשונו לקלקה בתאוותנות את שאריות הדם שלחלח שפתיו. את ציפורניו המדממות קינח באדמה. היא כבר רגילה לספוג את הברוטאליות המתפרצת אחת לשבועיים, קוברת בדממה את שרידיו של עוד אייל שכשל מללחום.

וכשהשמש כבר נפלה אל מעבר לאופק, בקו האור האחרון המצטמק, הבחין אריה בצלליתו של עופר.

כמה זמן הוא כבר פה? האם ראה את שעשה הטבע לאביו?

אריה המשיך לבהות במבע סתום שחרך של עוצמה אצורה מבצבץ ממנו. הוא קטן. ממילא לא יבין את חוקי הג'ונגל.

- - -

ובאותו הלילה שוב לא עצם אריה עיניו.

ובכל הערבה נחרדו פרסתנים משאגת האשמורת, וידעו: גם מחר יעביר אריה את בוקרו ברביצה, עָצֵל או עָצֵב.

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
מיוחד.
אוירת הטבע הפראית בשילוב העברית השמרנית גרמו לי להרגיש בריזה מדברית (אני יודע שאין כזה דבר!).
כוונתי, שהרגיש לי כאילו הכותב התמקד בתיאורים יפים וקימץ בכתיבת הסיפור עצמו ו/או הרעיון שמאחוריו. נראה לי שקיצרת במקום שהיית צריך להאריך.

כתב ומכתב

משתמש מקצוען
הרגיש לי כאילו הכותב התמקד בתיאורים יפים וקימץ בכתיבת הסיפור עצמו ו/או הרעיון שמאחוריו. נראה לי שקיצרת במקום שהיית צריך להאריך.
אכן, זיהית נכונה. המטרה של אלגוריה היא לקמץ בסיפור, כי אמנם אני התכוונתי למשהו אחד אך אולי הקורא יתחבר להיבט אחר או משמעות אחרת.
אני מנסה ללכת על החבל הדק שבין האנשה לבין סיפור חיות שיכול להיות אמיתי ללא משמעות נוספת.
אקווה שבפרק ב' אובן יותר.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כתוב מדהים, שונה, חדש.
לכשעצמי, אני תוהה אם יש כזו אופציה, להעניק לאריה תחושות, רגשות. בעייתי קצת.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חי, חי, חייתי מאוד.

כתוב מדהים, שונה, חדש.
לכשעצמי, אני תוהה אם יש כזו אופציה, להעניק לאריה תחושות, רגשות. בעייתי קצת.
הייתי מצפה להמשך שמהווה משל, לאחר תאור כל כך משובח.
איזה שהוא מפנה, אנושי. חייתי.
מסוג משלי שועלים.
שכאשר עלו על שולחן המשל, נתעלו על כל השועלים. בערמומיותם.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מדהים. ציורי לגמרי.
בניגוד ל @בית היין אני סבור שמותר לתת משל- גם בלי נמשל. אלגוריה חופשית, פתוחה לפרשנות אישית.

כתב ומכתב

משתמש מקצוען
כוונתי, שהרגיש לי כאילו הכותב התמקד בתיאורים יפים וקימץ בכתיבת הסיפור עצמו ו/או הרעיון שמאחוריו. נראה לי שקיצרת במקום שהיית צריך להאריך.

אז הנה. כאן פורסם פרק ב>>, בסגנון ארוך וקצת יותר מפורט.
מצפה להערותיכם המחכימות וביקורותיכם העשירות.
אני אישית עדיין מתלבט בין הסגנונות. לא יודע אם ההגדרה 'מה יותר מתאים' מתאימה.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני הבנתי את הפוינט.
אבל רק אחרי קריאה והתעמקות בפעם שניה, כשבתיק האוכל שלי הידע שצברתי מפרק ב.
רק מה - היה שווה את ההתעמקות ולא הייתי רוצה שדבר ישתנה בפרק א.
היה לזה אווירה מאוד מושכת ועמוקה.
לדעתי מצוין שיש את הפרק הזה - ולסרי תבונה, כמוני, נוספה ההרחבה, פרק ב.
הרחבה קצת מידי שקופה, אבל עדיין מספיק מחופשת לאלגוריה כדי שאוכל להרגיש את עצמי מחוכם שהבנתי.
כך בדיוק מכינים סענדביטש שתי קומות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה