שיתוף, ביקורת או דיון

כתב ומכתב

משתמש מקצוען
שמחה רבה, שמחה רבה.
אביב הגיע, פסח בא.
השדות מלבלבים, וגם הפורום. פריחה נאה ומבחר שיתופים מרתקים.

אבקש נא דעת חברי הפורום המלומדים לגבי סוגיית הביקורת.

הפורום המחודש נפתח בהגדרת 'פורום מקצועי' ומטרת כולנו היא להשתבח ולהתמקצע. אלא ששוב אנו נופלים למלכודת הדבש של שיתופים ותודות.
אמנם יש ביקורות, בעיקר על סגנון ספרותי וכדומה, אבל אין ביקורות ברמת כללי הכתיב.
כפי שברור שפורום מקצועי אינו מתאים לבעלי שגיאות כתיב, גם אם כשרונם הספרותי ברוך עד מאוד - כך גם לגבי שאר כללי הכתיבה והתחביר. עלינו להשתדרג יחד, להתמקצע, ללמוד מטעויות, להפנים ביקורות והערות נכונות. כן. גם אני.

היות שראיתי כבר מספר כותבים מוכשרים שאינם פועלים על פי הכללים הלשוניים הבסיסיים (ואיני מדבר על לשון חז"ל או סגנון מובהק), הייתי מצפה שיהיה מותר להעיר "קצת" הערות כלליות שנכונות לגבי הקטע המתבקר, וגם שאר המשתתפים יוכלו ללמוד ולהחכים מפעם לפעם.

כדי למנוע מצב שכולם נופלים על מפסטט ללא הסכמתו, אני מציע שמפרסם הפוסט יחתום: מגבלת הערות: 2 (למשל)

מגבלת הערות: 15

גרפולוג

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
הו, אשמח לקבל ביקורת לשונית.

זה שהידע בתחום אינו נחלת הכלל, אין בזה מכדי למנוע את היודע מלהחכים את האחרים.

אעיר את תשומת לבך, שפעמים והכותב מתנסח בלשון מדוברת, כדי לחבר את הנאמר לדמות המתוארת...

--

מגבלת הערות? לא הצלחתי להבין את המספרים?

איך שלא יהיה אני בעד.
(מחכה כבר להערות על החיבורים רשת בלי דגים:)...)

אם ישנם טעויות או שגיאות לשוניות בהודעה הזו, תחליק. אוקיי:)...

תכלס, יוזמה ברוכה!

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בכל אדם בעולם, מתחבא לו יצר ארסי והרסני, הרוצה לפגוע ולשלח חיצים - איש כפי מיסת ידו וחדות לשונו - שיינעצו היטב בבשר החי של זולתו. אך כיהודים החרדים לה' ולתורתו, אנו מרסנים את היצר הזה בנמרצות ומדכאים אותו עד מקום שידינו מגעת.

אולי במקום לייבא מבקרים, ניתן מעט דרור ליצר הזה, נשתלח אחד בשני, ונזכה לבקר ולהתבקר? כמובן, בעדינות וברגישות, אך גם בנחישות...

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
ג"א מצטרף.
יוזמה ברוכה ומתבקשת.
כמובן בטעם טוב ובכבוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה