שיתוף באתי לבד

audiologist

משתמש צעיר
חלון חד צדדי. תריס מוגף. אייפד. אוזניות וכסא.

מתיישבת.

"5 דקות ומתחילים" מודיע הכרוז במערכת.

מרכיבה אוזניות. מקישה ת.ז. על צג המגע.

ממתינה.

התריס מורם אט אט. אדם בגיל העמידה, בישיבה, על כסא גלגלים.

"שלום, מה שמכם ?" היא שואלת.

"באתי לבד".

"כן אני רואה, מה שמכם בבקשה"

"שמי אלכס ו...ו....אחותי, לא נו....המממ.....אשה ש...אשתי יוליה, היא לא הגיעה, מטפלת בנכד"

"יפה מאוד. ספרו לי בבקשה, למה באתם?"

"אמרתי לך, היא לא הגיעה".

"לפני ח...חו..חודשיים עברתי תאונה, קיבלתי מכה חזקה ב...ב.." מניח יד על הראש "בבטן".

"בראש" היא מתקנת. "סליחה בראש... אז מאז יש לי את ה...נו..ה... " מניח יד על הפה, דופק על השפתיים "הפתרון של הראש . אני מתכוון נו את הפתרון, לא הפתרון, איך אומרים את זה שאני לא מצליח"

"אתם מתכוונים לבעיה?"

"בדיוק ! אבל אני אומר לך שבאתי הממ......" יד שמאל על הלב " נו....נו. . בלי ...נו....."

"לבד" כן.

המשך יבוא....

audiologist

משתמש צעיר
סעיף 1. הצגה עצמית. ציון מ 1-5.
'כמה התאמנה בשביל זה ובזמן אמת, בלחץ'.
טוב. אין ברירה.
'לא התרחשה'. ציון 1.

"אז אתם אומרים שעברתם תאונת דרכים עם פגיעת ראש. מאז אתם סובלים מקשיים בדיבור".
"אני אומר לך" מניף יד שמאל, יד ימין נשרכת אחריה וצונחת חזרה. "גם זה...ה..נו" מצביע על יד ימין. "המ...נו...לא מצליח. איך אומרים את זה ? נו.. בלי כוח".
חולשה.
"רגע, האם אתם מרגישים חולשה בכל פלג גוף ימין ?"
"אני לא מבין. למה.. למה את מדברת אלי המ... המ... ב-נו..כאילו אני..." יד שמאל מעבירה עיגול דמיוני לקהל דמיוני.
'מעניין איך אומרים קהל ביחיד'. מהרהר הקהל מבעד לזכוכית האטומה.
"כאילו הרבה...נו..?".
"אתם שואלים למה אני פונה אליכם ברבים ?"
"כן" שכזה. אור בעיניים. אנחת רווחה. "סופסוף".

הבדלי תרבות.

סעיף 2. התאמה תרבותית. ציון מ-1-5. אין. נאדה. גארנישט. פדחנית. ציון 1.

"סליחה. מצטערת שלא הבנתי אותך" מתנצלת. 'כבר טוב'. אני מרוצה. "כשעלי לשוחח עם גבר אני מקפידה, מטעמי צניעות, על צורת פניה ברבים".
עיני עגל נפערות בפליאה. מתבונן בה כמו תרנגול ב'בני אדם'.
"צורת פנייה זו מאוד מקובלת בחברה ממנה אני באה. כשאשה מדברת עם גבר ולהיפך, משתדלים לשמור על דיסטאנס, מרחק. פנייה כזו מטבעה יוצרת מרחק".
"מעניין".
'האמת היא, שלרגע חשבתי שמעבר לבעיה השפתית קיימת אצלו גם פגיעה קוגניטיבית' מהרהרת הקהל היחידה.

לא פשוט להתמודד עם אפזיה...​

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הטור לדעתי כתוב יפה, עם פוטנציאל גדול, כרגע אני חושב שהוא לא מספיק ממומש, ולא מספיק מהודק וברור.

audiologist

משתמש צעיר
תודה על המשוב והאומץ ...
הרגשתי שהחברה' פה פוחדים להעיר.
אולי כי הטקסט כל כך טוב שפשוט אין מה.
או כי הוא כל כך גרוע שאין בשביל מה.

ועדיין, אני נוטה להאמין שזה מכיון שישנה רגישות לכותבים צעירים וירקרקים כמוני, שהצליח להם פעם אחת...

תכלס'. יש כאן 2 בעיות:
א. ניסיתי סגנון כתיבה מסיום שאף פעם לא התנסיתי בו. פשוט לא רציתי להאכיל את הקוראים בכפית, בסוף יצא שנתתי להם להסתדר לבד עם צ'ופסטיקס .

ב. מהרגע הראשון או השני הרגשתי שלא זה. הרגשתי שאני לא מוצאת נתיב שיוביל אותי למסר. כי אין אחד כזה, פשוט יש יותר מדי.
זהו טקסט שמספר סיפור של 3 דמויות. כל דמות חווה משהו חדש ולא שגרתי. וככל הנראה עדיין לא החלטתי מי מהן מספרת את הסיפור ומה היא רוצה לומר.

בעז''ה ובל''נ בקרוב אכתוב את הקטע האחרון ואז אפתח את מגרת הסכום ואשלוף סופית את הכפית .....

ציפה דריפה

משתמש פעיל
לא ברור לי מה קורה בסיפור.
מה זה הקטע הזה, למשל
סעיף 1. הצגה עצמית. ציון מ 1-5.
'כמה התאמנה בשביל זה ובזמן אמת, בלחץ'.
טוב. אין ברירה.
'לא התרחשה'. ציון 1.

אבל זה נראה טוב, ואני גם אוהבת את סגנון הכתיבה הפשוט,
אז פשוט תעלי פרק חדש- ואולי זה יענה לי לשאלות.

מרים ישראלי

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
הציק לי משהו עקרוני בסיפור..
בתרבות הרוסית מאוד מקובל לפנות לנוכח בלשון רבים. לדוג' אתם- במקום אתה. זה נחשב אצלם יותר מכובד. ולפי מה שכתבת נראה שאתה לא מודע לעובדה זו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה