שיר התקווה של מדינת ישראל + המילים

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אגב, זה לא שהרץ אימבר היה צדיק גדול...
הוא היה אלכוהליסט ופורק עול
אבל עדיין, הייתה בו איזה לחלוחית של יהדות

ציפה דריפה

משתמש פעיל
כזה עלוב שזה בעצם קאבר לשיר אחר, למה? בישראל לא מספיק מוכשרים כדי לייצר לחן יפה ומתאים?
מעניין גם למה מכל השיר המקורי הארוך לקחו רק בית אחד, ולמה דווקא את הבית הזה?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אגב, זה לא שהרץ אימבר היה צדיק גדול...
הוא היה אלכוהליסט ופורק עול
אבל עדיין, הייתה בו איזה לחלוחית של יהדות

באופן ספציפי- הרץ אימבר היה בגדר שנה ופירש
הוא הגיע מבית חרדי ממש ועזב את הדת.

אם כי גם באופן כללי-
באותה התקופה עוד היו לסופרי ההשכלה ידע ומושגים תורניים
(חוץ מרמה ספרותית גבוהה) שהיום כלל לא קיימים בציבור הכללי
סתם לדוג' שני שירים שעומדים לי בראש כרגע-
"פה בארץ חמדת אבות" ו"סלינו על כתפינו"
שאני רק מנסה לדמיין סופר חילוני שהיה מנסה, כיום, להכניס כאלו שירים...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תגידו זה לא שיר כפירה?
ככה לימדו אותי...
התקווה... להיות עם חופשי...
לשמוע זמר בעל כל כך הרבה רגש ונשמה יהודית שר כזה שיר חילוני ופוקרני בכל מהותו ממש צרם לי ,איך אומרים?ירד לי האוויר מהמפרשים

יוני מקרוני

משתמש פעיל
תודה לאברהם על המילים השלמות
ראיתי את זה פעם ביומנו של הנער משה
ולא שמרתי בזמנו
חן חן

תגובתי

משתמש מקצוען
תגידו זה לא שיר כפירה?
ככה לימדו אותי...
לשמוע זמר בעל כל כך הרבה רגש ונשמה יהודית שר כזה שיר חילוני ופוקרני בכל מהותו ממש צרם לי ,איך אומרים?ירד לי האוויר מהמפרשים
נו
אני לא בודד מדוע נמחקה תגובתי הצנועה

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
תגידו זה לא שיר כפירה?
ככה לימדו אותי...

לא אומרת שאת חייבת לשיר את השיר וגם לא ללמד את הילדים

אבל הייתי מציעה לך לבדוק כל דבר שמלמדים אותך לגופו לבדוק האם יש בזה מן המשהו

בשיר הזה אין מילות כפירה

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
השיר ייצג את הרעיון הציוני חילוני וד"לי
שראו בהקמת מדינה ישראלית "גאולה"
שאין צורך בתורה ומצוות כדי לחיות בה.
גם היום השיר הוא בחינת "מוקצה מחמת...
בצבור החרדי לכל גווניו(אף המודרני ביותר.)
ולהתעסק בו כ"כ הרבה ....

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

ממה שידוע לי, אנשי הקיבוצים שינו את המילים ועוד בחייו אימבר אישר את השינוי, כך אומרת האגדה.

והרב קוק זצ"ל התנגד לכל העניין ש"כל עוד משהו - אז עוד לא אבדה תקוותנו", וחיבר שיר מחאה "לעד חיה בלבבנו האמונה הנאמנה, לשוב לארץ אבותינו, עיר בה דוד חנה".

ועדיין, איך אפשר להישאר אדיש, "כל עוד דמעות טהורות מעין בת עמי נוזלות, ולבכות לציון בראש אשמורות עוד תקום בחצי הלילות". כמעט בכל בית יש דמעות.

אגב, המנגינה מוכרת בהרבה ארצות במזרח אירופה. כשנסעתי בצ'ק איירליינס, חברת התעופה הצ'כית הרשמית ונחתנו בפראג, הושמעה ברמקולים נעימה שללא צל של ספק ההמנון נגזר ממנה או מגרסה דומה לה.

אסטרונאוטית

משתמש פעיל
אגב, המנגינה מוכרת בהרבה ארצות במזרח אירופה. כשנסעתי בצ'ק איירליינס, חברת התעופה הצ'כית הרשמית ונחתנו בפראג, הושמעה ברמקולים נעימה שללא צל של ספק ההמנון נגזר ממנה או מגרסה דומה לה.

המקור זה חלק משיר שיכורים רוסי, משולב בשיר לכת רומני ( או ההפך)
אמר לי את זה איזה מוזיקאי לא דתי...

ציפה דריפה

משתמש פעיל
בעזהי"ת

ממה שידוע לי, אנשי הקיבוצים שינו את המילים ועוד בחייו אימבר אישר את השינוי, כך אומרת האגדה.

והרב קוק זצ"ל התנגד לכל העניין ש"כל עוד משהו - אז עוד לא אבדה תקוותנו", וחיבר שיר מחאה "לעד חיה בלבבנו האמונה הנאמנה, לשוב לארץ אבותינו, עיר בה דוד חנה".

ועדיין, איך אפשר להישאר אדיש, "כל עוד דמעות טהורות מעין בת עמי נוזלות, ולבכות לציון בראש אשמורות עוד תקום בחצי הלילות". כמעט בכל בית יש דמעות.

כבר דיברו על זה פעם באשכול שהעלו את ההסרטה של מוטי שטיינמץ שר את זה,
ומישהו כתב שם שזה נלקח משיר רוסי או משהו כזה...

Michal Roz

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לחן מוצלח וקליט ביותר
פעם ידעו לעשות כאלה דברים
קליט? כן. מוצלח? לא הייתי אומרת...
אחד הלחנים האומללים שהכרתי מעודי.
בטח לא מתאים להיות המנון של מדינה. לחן משעמם ומדכא (אלא אם כן למלחין היתה נבואה והוא קלט איכשהו שהמדינה הזו לא הולכת להיות שמחה גדולה...)

שלוימו

משתמש רשום
בלי כל קשר לנדון דלעיל, אני לא מבין רק משהו קטן, למה שהרה"ח ר' מרדכי שטיינמץ שליט"א שר את התקווה באירוע על טהרת הקודש בהפרדה מלאה, לבקשת הציבור, "הוא מוחרם", ואותו ציבור המחרים, שר את ההמנון של ארה"ב שאותו הלחין לא יהודי כופר או לא, אלא גוי נוצרי עובד ע"ז, תראו לאן הגענו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה