שיתוף - לביקורת שירת העצבים. מאת זמרים בעלי שם. ומשפחה.

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
"במעבר חד", בישר הקריין, "נעבור לשיר "עוקר הרים" של הזמר הצעיר והמבטיח, שמולי ברנד". זה היה השלב בו מיהרתי לסגור את הרדיו במעבר חד. רק זה חסר לי עכשיו, לחרב גם את השיר המופלא הזה.

שמולי ברנד, כבודו במקומו מונח כל זמן שלא פותח את פיו. קולו צלול כנהמת מיילך קאהן; דיוקו הלשוני כפסוקי בני גנץ; עושרו הקולי כעושר טוביה החולב; וסולמותיו כחבלים. מה אשמע ממנו עכשיו, "חוקר ערים בתוך-ענן דק דק?"

דפדוף על הסקאלה העלה שתחנת האם החדשותית, משדרת כעת יום התרמה לעמותת "אוזן קשבת". חזרתי בחשש אל התחנה המוזיקלית, מכין אוזניים לנזק.

ואז נשמע קולו של שמולי ברנד מכריז בהתלהבות: "אני כן באתי לעולם להיות תלמיד חכם, עוקר הרים וטוחנן דק דק"...

נחה דעתי.

מטורף לגמרי!!!!
שולי צריך לראות את זה. בעיקר את השורה האחרונה...

באקינגהם

משתמש מקצוען
"אני כן באתי לעולם להיות תלמיד חכם, עוקר הרים וטוחנן דק דק"...
כשאני מזמזם לעצמי את השיר הזה המילים הם: "אני לא באתי לעולם אלא להיות תלמיד חכם...", תיקון יותר זורם ובלתי מורגש, אבל הופך את הקערה על פיה. מומלץ לכולם (גם לשיר כך וגם להיות תלמיד חכם...)

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כשאני מזמזם לעצמי את השיר הזה המילים הם: "אני לא באתי לעולם אלא להיות תלמיד חכם...", תיקון יותר זורם ובלתי מורגש, אבל הופך את הקערה על פיה. מומלץ לכולם (גם לשיר כך וגם להיות תלמיד חכם...)
אגב, שולי לא הסביר את עצמו?
לא מתאים לו!
מישהו אולי ראה איזה ראיון אתו על זה וכדו'?

באקינגהם

משתמש מקצוען
אגב, שולי לא הסביר את עצמו?
לא מתאים לו!
מישהו אולי ראה איזה ראיון אתו על זה וכדו'?
כאן יש על זה אריכות גדולה, חבל שהנושא נעול ואינני יכול לאלפכם את בינתי בענין, ביקורתית לחלוטין, כמובן...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בעבר כתבתי טור אמיתי על אחד המלמדים שלמדתי אצלם, ומשיהו כתב לי בפרטי שהטור הודפס - ונתלה בחדר רמי"ם באותו הת"ת. אח, כמה התרגשתי.

לגבי הביקורת על שולי רנד.
אהיה לו לפה, סתם בשביל הספורט:)

ראשית, הוא בעל תשובה. זה אומר שהרבה דברים שנורא מובנים לנו - פשוט לא מתקבלים על דעתו. למשל הנינוחות באזכור ק-ל באות א'.

חוצמזה, הוא לא שר בתור מחנך או מעביר מסר. חשוב לשים לב.
אצלנו, החרדים, כל זמר או סופר או סתם בעל פה שצמוד למיקרופון, חש בעומקי תודעתו שהוא מעביר מסר, ולכן עליו לשקול ולדייק מה המוצר. מה המטרה?

אצל בעלי תשובה, אין את ההפרדה הזו בין מה שאני חושב למה שאני משדר. אני חושב שתפקידי בעולם להיות שולי רנד היוצר והברסלבר הפשוט ולא עוקר הרים וטוחנם כמו הגר"ח קנייבסקי שליט"א? אז אני שר ואומר את המחשבות שלי בפשטות. אין פה מסר או נסיון לגרום לאנשים לחשוב 'ככה'.

ובינינו?
זה מה שאנחנו החרדים כל כך אוהבים בז'אנר הזה.. את הפשטות והדוגריות נטולת העיבוד והמִסרוּר...

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
חוצמזה, הוא לא שר בתור מחנך או מעביר מסר. חשוב לשים לב.
אצלנו, החרדים, כל זמר או סופר או סתם בעל פה שצמוד למיקרופון, חש בעומקי תודעתו שהוא מעביר מסר, ולכן עליו לשקול ולדייק מה המוצר. מה המטרה?

אצל בעלי תשובה, אין את ההפרדה הזו בין מה שאני חושב למה שאני משדר. אני חושב שתפקידי בעולם להיות שולי רנד היוצר והברסלבר הפשוט ולא עוקר הרים וטוחנם כמו הגר"ח קנייבסקי שליט"א? אז אני שר ואומר את המחשבות שלי בפשטות. אין פה מסר או נסיון לגרום לאנשים לחשוב 'ככה'.
אני מניח שאם תשאל אותו הוא יגיד לך שזה בדיוק המסר שהוא בא להעביר: לא כל אחד - כמוהו עצמו למשל - נועד להיות תלמיד חכם ולעקור הרים ולטחנם דק דק. יש אנשים שתפקידם בעולם הוא לעשות דברים אחרים.
והוא צודק.
(בדיוק לפני כמה ימים שמעתי שהגרש"ז אויערבך הורה לבני פישר לצאת מהכולל לציבור ולעשות את מה שהוא עושה, באמרו שאחרי לילה שלם של התלבטויות והתחבטויות אין לו ספק שזה תפקידו בעולם. וסיפורים כאלו ישנם עד בלי די).

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מניח שאם תשאל אותו הוא יגיד לך שזה בדיוק המסר שהוא בא להעביר: לא כל אחד - כמוהו עצמו למשל - נועד להיות תלמיד חכם ולעקור הרים ולטחנם דק דק. יש אנשים שתפקידם בעולם הוא לעשות דברים אחרים.
והוא צודק.
(בדיוק לפני כמה ימים שמעתי שהגרש"ז אויערבך הורה לבני פישר לצאת מהכולל לציבור ולעשות את מה שהוא עושה, באמרו שאחרי לילה שלם של התלבטויות והתחבטויות אין לו ספק שזה תפקידו בעולם. וסיפורים כאלו ישנם עד בלי די).
כן, זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה