שירים חרדיים

עניין של ראיה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צהרים טובים
אשמח ממש לשירים\ ניגונים, ליטאים או חסידיים - לא משנה. אבל העיקר שיזכירו יותר מוזיקה יהודים מ-לא דתית. שהשיר ירגיש טהור!
לא כלכך מתמצאת בזמרים ושירים :eek: כך שאני לא יכולה לתת דוגמאות וגם לא לעשות חיפוש בפורום :(
תודה! זה חשוב לי.

בנמלך

משתמש פעיל
צהרים טובים
אשמח ממש לשירים\ ניגונים, ליטאים או חסידיים - לא משנה. אבל העיקר שיזכירו יותר מוזיקה יהודים מ-לא דתית. שהשיר ירגיש טהור!
לא כלכך מתמצאת בזמרים ושירים :eek: כך שאני לא יכולה לתת דוגמאות וגם לא לעשות חיפוש בפורום :(
תודה! זה חשוב לי.
מרגיש צורך להודות - האשכול הזה היה מתבקש כבר!
מה שקורה בפורום לאחרונה, הן בשירים ישנים, והן בסיגנלים, הפך כמעט לסוג של ערוץ רדיו חדש. אנחנו שכל כך מתנזרים מכל זה, ועל סמך זה הגיח פרוג לעולם על פורמויו הכשרים, איננו יכולים להרשות לעצמנו למצוא מתחת לאף שירים של חילונים למחצה או דתיים למחצה.
זו אופנה, שאסור לנו כיהודים טהורים להגרר ולהסחף אליה.
נכון שיש האומרים ששיר לא מקבל טומאה, אבל מילים ושירה שמגיע ישירות מכאלו שמנסים להציג עצמם מתאימים למגזר, אינה ערובה להתקדש ולהטהר וד"ל.
מבלי לזלזל באף זמר ובאף שיר, היה מתבקש לחזור לימים הטובים, שיש לנו להציע שירים וניגונים טהורים שמעוררים את הלב החם, הלב היהודי הבוער. במילים של קודש, בערגה של קדושה.
ברכות למי שפתח האשכול - וכבר נברך את המעלים בקודש, נעימות, שירים וזמרה קודש.

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מרגיש צורך להודות - האשכול הזה היה מתבקש כבר!
מה שקורה בפורום לאחרונה, הן בשירים ישנים, והן בסיגנלים, הפך כמעט לסוג של ערוץ רדיו חדש. אנחנו שכל כך מתנזרים מכל זה, ועל סמך זה הגיח פרוג לעולם על פורמויו הכשרים, איננו יכולים להרשות לעצמנו למצוא מתחת לאף שירים של חילונים למחצה או דתיים למחצה.
זו אופנה, שאסור לנו כיהודים טהורים להגרר ולהסחף אליה.
נכון שיש האומרים ששיר לא מקבל טומאה, אבל מילים ושירה שמגיע ישירות מכאלו שמנסים להציג עצמם מתאימים למגזר, אינה ערובה להתקדש ולהטהר וד"ל.
מבלי לזלזל באף זמר ובאף שיר, היה מתבקש לחזור לימים הטובים, שיש לנו להציע שירים וניגונים טהורים שמעוררים את הלב החם, הלב היהודי הבוער. במילים של קודש, בערגה של קדושה.
ברכות למי שפתח האשכול - וכבר נברך את המעלים בקודש, נעימות, שירים וזמרה קודש.
@בנמלך שמך נאה לך.
אבל גם היום יוצא עוד שירים טובים, לא בעיבוד של פעם כמו שירי ר' משה שמואל או האדמו"ר מקאליב... אבל שירים עם ניחוח טוב.

עניין של ראיה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מי שרוצה שירים כל כך חרדיים,
לא אמור לקנות דיסקים שלהם בגל פז? ולא לבקש בפורום??
וואט יצ?

@בנמלך |לייק!|, לכן פחתי אגב:)

ובואו נעבור לתכלס, לשירים עצמם?

rachelita

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני חושבת שזה קצת מסובך לאנשים להעלות שירים בלי לקלוט את הסגנון לחלוטין.
אני לדוגמא מוכנה לשלוח בכיף שירים מוגדרים, אבל כשמבקשים ''שירים'' - אני מחכה למתנדבים אחרים שיעלו את השירים ואז יראו שזה לא בסגנון, או שזה לא מה שבדיוק רצו, אז ינסו משהו אחר, וחוזר חלילה...
תוכלו לבדוק כאן.
יש פה המון שירים, ופשוט צריך לעבור עד שקולטים לאיזה סגנון יותר מתחברים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה