שיפוץ חצר

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לנו חצר גדולה ומוזנחת.
בימים הקרובים אנחנו אמורים לשבת עם קבלן כדי לקבל הצעת מחיר לשיפוץ שלה (חלק ריצוף, חלק דשא סינטטי, פרגולה, גדר וכו)
אנחנו די יודעים מה אנחנו רוצים ומה הצרכים שלנו, אבל ממש לא מבינים בענייני בניה.
אשמח לקבל מידע מבעלי חצרות ומאנשי המקצוע, למה עלינו לשים לב? מה לדרוש? ובכלל, מה מומלץ לחצר, על מה לא לוותר וכו'
תודה מראש לכל העונים

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי תעלי תכנית, שנראה את השטח.
איפה סוכה, איפה כניסה, כיווני אוויר, פרטיות,

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא יודעת אם את משלבת גם גינון בחצר.
אומר לך מניסיון, עצי פרי הם יפים, אבל, כשרוצים לבנות הם מהווים מטרד וכאב ראש לא קטן.
גם אם אין כרגע תוכנית בניה, הימנעי מעצי פרי.

RUSI10

משתמש מקצוען
חשוב מאד הניקוז בגינה ושימת לב לכיוון זרימת מי הגשמים בחצר!!
אם לא שמים לב יכול לעשות צרות צרורות(כמו שקיעת מים מתחת ליסודות הביניין).

אם יש אפשרות - לעשות נקודת מים (אפ' 2) ולשים לב לנוחות הפעלה - לסוכות ולהשקיה ולניקוי החלק המרוצף.

דשא סינטטי חייב להיות מותאם לאקלים החם של ישראל, כי אלו שלא מתאימים - אי אפשר לדרוך עליהם כשהם בשמש, מרוב חום, והם גם פולטים ריח לא נעים בחשיפה לשמש ישירה .

הריצוף - תבררו טוב לפני. לריצופים הזולים בחצרות יש נטיה להשבר/להיסדק ואז המראה הכללי לא כ"כ טוב (אנחנו נדפקנו עם הריצוף הפשוט, כיום - כל אריח כמעט עם דפיקה, סדק או שברון בצד מהמכות של הבימבות, האופניים ריהוט החצר , גם מנפילה של קרש תומך של הסוכה, קצת שקיעה בצד בגלל הבריכה וכו'...........)

ויטראז'

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לנו חצר גדולה ומוזנחת.
בימים הקרובים אנחנו אמורים לשבת עם קבלן כדי לקבל הצעת מחיר לשיפוץ שלה (חלק ריצוף, חלק דשא סינטטי, פרגולה, גדר וכו)
אנחנו די יודעים מה אנחנו רוצים ומה הצרכים שלנו, אבל ממש לא מבינים בענייני בניה.
אשמח לקבל מידע מבעלי חצרות ומאנשי המקצוע, למה עלינו לשים לב? מה לדרוש? ובכלל, מה מומלץ לחצר, על מה לא לוותר וכו'
תודה מראש לכל העונים
לי יש חצר ומניסיון אני כותבת:
-לעולם לא עצי פרי.
-אם את רוצה בעתיד להרחיב את הבית על חשבון החצר אז תתכנני צינורות ניקוז למים/ביוב וכד'
-לעשות צינורות ניקוז למזגנים - תענוג
-ריסוס עוצמתי על האדמה - הן לג'וקים והן לפרחים/עלים וכו'
-יציקה חזקה מבטון כולל רשת ברזל.
-לעשות כמה חורי ניקוז טובים לשטיפה/מי גשם - אין לי פריסה של החצר אז הייתי אומרת לך כמה לעשות.
-לעשות נקודות חשמל היכן שתרצי בעתיד או עכשיו תאורה - לסוכה, לנוי וכד'.
- לעשות שיפוע רציני לפרגולה.
-ותכתבי הכל בכל מכל כל בחוזה עם הקבלן - תשלומים לפי קצב העבודה - ותשלום נכבד לסוף הסוף לפינישים.
אם תרצי עוד משהוא לדעת אענה בשמחה.

מירי קאופמן

מעצבת ואדריכלית פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מוסיפה לכל הנ"ל
2 נקודות מים אחת עבור צינור לנקיון מילוי בריכות וכו'.. גובה 45 ס"מ
נקודות מים לכיור נטילת ידים גובה 85 ס"מ, זה כ"כ לא נח שצריך לחבר כל פעם צינור לכיור קיים במיוחד שרוצים לשבת לארוחות בחוץ ובסוכות ....

לבדוק את שעות השמש בחצר לפי זה תוכלי לתכנן צמחיה, פרגולה וכו'....

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אולי תעלי תכנית, שנראה את השטח.
איפה סוכה, איפה כניסה, כיווני אוויר, פרטיות,
תודה, אבל במקרה שלי פחות רלוונטי להעלות כימאין הרבה ברירות.
לסוכה יש רק מקום אפשרי אחד (גדולה ומרווחת ב"ה) גם כניסה חיצונית יש רק מקום אחד אפשרי בגלל הפרשי גובה מהרחוב.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא יודעת אם את משלבת גם גינון בחצר.
אומר לך מניסיון, עצי פרי הם יפים, אבל, כשרוצים לבנות הם מהווים מטרד וכאב ראש לא קטן.
גם אם אין כרגע תוכנית בניה, הימנעי מעצי פרי.
זו עוד נקודת דיון אצלינו...
אני עירונית שלא רוצה כמעט צמחיה טבעית, מקסימום אדנית עם פרחים. בעלי כן רוצה, אבל עצי פרי לא יהיו בגלל הסיבה שהעלית.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
טוב, במקום לצטט הודעה אחת אחרי השניה, אגיב לכולם יחד.
רושמת כל נקודה שכתבתם, אלו דברים שלא הייתי יודעת לדבר עליהם בעצמי.
תודה רבה! אפשר להמשיך

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זו עוד נקודת דיון אצלינו...
אני עירונית שלא רוצה כמעט צמחיה טבעית, מקסימום אדנית עם פרחים. בעלי כן רוצה, אבל עצי פרי לא יהיו בגלל הסיבה שהעלית.
אפשר צמחיה כגידור-או מטפס שייתפס על הגדר, או גדר חיה ממש.
ואז זו "פשרה" בין העירוניות לאהבת הטבע..
בנוסף אפשר לשתול עצי סרק, בפינות היכן שלא יפריע לתנועה בחצר.
זה נותן הצללה טבעית, והרבה חיות ונוף.
כמובן, להשאיר לזה ריבוע אדמה חשוף אם מרצפים/יוצקים.
ולברר טוב טוב במשתלה, עץ שלא משיר עלים בכמויות!
יש עצים נקיים ויש נורא נשירים ומלכלכים, כל היום צריך לטאטא והעלים גם חודרים לבית.
לגבי ריצוף, חובה יציקה איכותית מתחת. זה מייקר המון את העלות,
אבל אחרת הריצוף הוא ברכה לבטלה. נסדק, שוקע, נשבר.
דשא סינטטי תשקלו יש כמה סוגים של גובה הדשא. אם המשטח מיועד לנסיעה בבימבות/אופניים, ואפילו שולחן וכסאות, לא כדאי דשא מדי גבוה.
גם מבחינת התחזוק, ככל שהדשא גבוה יותר, הוא צובר לכלוך ואבק ולא קל לנקות אותו.

manu

משתמש פעיל
דשא סינטטי חייב להיות מותאם לאקלים החם של ישראל, כי אלו שלא מתאימים - אי אפשר לדרוך עליהם כשהם בשמש, מרוב חום, והם גם פולטים ריח לא נעים בחשיפה לשמש ישירה .
ומה הם אלה שמתאימים ?

RUSI10

משתמש מקצוען
אחרי שחפרתי בלי סוף על דשא סינטטי - יש כמה שמתאימים, אנחנו הלכנו על הדשא של "שטיחי כרמל".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה