בקשה שינוי שם לשכונת הר-נוף- מה דעתכם?

מצב
הנושא נעול.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אבל "השומר" לא הפך לגמרי ל"כהנמן"...
השומר מחולק ל3.
החלק הראשון נקרא אהרונוביץ,
החלק המרכזי נקרא כהנמן
והחלק השלישי נקרא השומר

לפי מחקר מעמיק שנערך בנושא.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
ולמי ששאלה אין שום עילוי נשמה לרב שקוראים שכונה על שמו, כנ"ל גם אם קוראים ילד על שמו. (זה טוב לילד)
אולי חשבו שזה יהיה טוב לשכונה ;)

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
השומר מחולק ל3.
החלק הראשון נקרא אהרונוביץ,
החלק המרכזי נקרא כהנמן
והחלק השלישי נקרא השומר

לפי מחקר מעמיק שנערך בנושא.
שמו הראשון של הרחוב, דרך תל ליטוינסקי, נקבע בשל היותו דרך ראשית שהובילה לתל ליטוינסקי. לימים שונה שם המקום לתל השומר, ובעקבות זאת שונה שם הרחוב להשומר.

בשנות ה-80 החליטה ועדת השמות העירונית להסב את שמו, והוא נחצה לשניים: מרחוב ז'בוטינסקי ועד לנקודת המפגש עם רחוב רבי עקיבא הוסב שמו לרחוב אהרונוביץ' (על שם ראש העירייה לשעבר ראובן אהרונוביץ'), ומשם ועד לסוף הרחוב הוסב שמו לרחוב הרב כהנמן (על שם הרב יוסף שלמה כהנמן, ראש ישיבת פוניבז'). שינוי השם התקבל רק באופן חלקי והשם רחוב השומר עדיין נמצא בשימוש נפוץ.

https://www.hamichlol.org.il/רחוב_השומר#.D7.A9.D7.9E.D7.95

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
זו בדיוק הנקודה.

יקימו שערוריה על שינוי שנעשה בצורה מעוותת כמחווה לפוליטיקאי כזה או אחר.
מה הקשר ? הרבה פעמים יש כותרות של פוליטיקאים ואח"כ מנסים לבצע
תסכלו בכותרות שיוצאות כל חודשיים בעניין הקנבאיס, והתקדמות כמעט אפס.

מעוותת?
מחווה לפולטיקאי?

אולי הגזמתם ?

אני חושב שחשבו כמו הרבה פעמים שישנו שם של רחוב ולא יהיה שום בעיה , ומשום מה הפעם תפס הרבה רעש מסיבות שונות -ציבור דת"ל, ציבור שסתם לא אוהב את מציעי הרעיון, ציבור שמחובר נפשית לשם של השכונה, ציבור שמחובר רגשית לשם, וציבור שמפחד שמשתלטים עליו ,

ברור לי שכל אלה שהציעו את הרעיון לא חשבו שזה ייצר כזה כותרות,

אפי' ברחוב מסויים בב"ב שהחליפו לו את השם וקהילה מסויימת מאד התנגדה , לא שמענו כזה רעש,

תביאו לי מקום אחד שהיה כזה התנגדות לשינוי שם של רחוב וכ"ש של שכונה
חוץ מחילונים שהתנגדו שהחליפו שם רגיל לשם של רב.
רק פה התאגדו כל הרעיונות למעלה בגיבוש מדהים להתנגדות.

הרב עובדיה בטוח לא רצה שיריבו בשבילו..ויהיה מי שיוסיף שלא יכתוב את שמו על פחים.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
לא רלוונטי, לא מדובר בענין מגזרי

ציבור שסתם לא אוהב את מציעי הרעיון
לא רלוונטי, לא מדובר במחאה פוליטית

ציבור שמחובר נפשית לשם של השכונה, ציבור שמחובר רגשית לשם
בינגו!

רק פה התאגדו כל הרעיונות למעלה בגיבוש מדהים להתנגדות.

בהחלט מעודד ונותן תקוה

חושב! כותב

משתמש רשום
עריכה תורנית
הרב עובדיה עצמו היה גר בשכונת הר נוף ולא בנאות יוסף, וזכרונו יהיה שהשכונה תמשיך להיקרא הר נוף.
משנה אחת לעילוי נשמתו תעלה אותה הרבה יותר מהחלפת שם השכונה.
הרב יחזקאל אברמסקי זצ"ל היה רב בשכונת בית וגן וביקש שלא יקראו רחוב על שמו, [ושאין זה עילו"נ שיאמרו 'רד לאברמסקי' 'תחתוך את אברמסקי ותמשיך ישר' וכיו"ב.
בפועל, 'נאות יוסף לא יתפוס כי הר נוף מתגלגל יותר על הלשון וגם הוא שם חיובי להבדיל משמות של מקומות אחרים שהובאו כאן.
וכן בגלל שהשינוי הוכתב ע"י פוליטקאים.

נערך לאחרונה ב:

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

חושב! כותב

משתמש רשום
עריכה תורנית

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
החלק השלישי - הדרומי נקרא רשמית בירנבוים, תראה בקישור, [ואגב, אני משם..] אך נקרא 'השומר' בפי העם [וכמו שכל הרחוב כולו נקרא כך].
https://www.google.co.il/maps/@32.0752054,34.8434044,16.54z?hl=iw
אז לידיעתכם
אלה שלא גרים ברחוב הזה לא רואים אותו כחלק מהרחוב, אלא כהמשך לרחוב - אבל רחוב אחר כבר.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מעניין
למה לא שמענו דיון כזה ער כשרצו להחליף את השם של מודיעין עילית לאיילת השחר?

כן , ואני יכול להבין אנשים שמרגיז אותם שמחליפים להם את השם של השכונה ללא לשאול אותם?

אבל משהוא פה נראה ?????????
ל
הקונוטציה שיש למילים מודיעין עילית היא לא משהו, בפרט שהיא כנספחת לעיר מודיען הסמוכה... מי לא ירצה להחליף לשם איילת השחר הכל כך נעים....

לעומת נאות יוסף שנשמע של של עוד איזה ישיבה...

-אפרת-

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תושבי השכונה ברובם הגדול מתנגד מאד, מה לעשות שלפעמים יש אנשים שחושבים שהמדינה שלהם ויכולים לעשות כל מה שעולה על רוחם ולפעמים זה הרבה יותר מזה
אומרים לראש העיר אם לא תעביר את זה לא תבחר בפעם הבאה
יוצאים במחאה נקוה שזה יעבוד
איזה רמה... :rolleyes:

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
בלת"ק
זה יעבוד כמו שבבני ברק עבד "השומר" "שרת" ועוד כמה כאלה...

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
חדשות מאתמול:
ראש העיר ירושלים החליט לשנות את שמה של השכונה ולקרוא לה ''נאות יוסף'', במטרה להנציח את הרב עובדיה יוסף והרב יוסף שלום אלישיב.

מה דעתכם?
רעיון מקסים! אני בעד! רק שיהיה שם קצת יותר יפה מנאות יוסף זה נדוווווש....
וזה שאומרים שזה על שם 2 רבנים בכלל טפשי, כולנו יודעים איזה רב מבינהם קשור לשכונה.
ואז מה?
הרצון המשונה הזה להנציח רב בצורה מלאכותית מזכיר לי בצורה הפוכה את השדרנים בקול בריטון חמור סבר:
אלמונים חיללו הלילה את קברו של...
ואני חושב: מה חיללו, מי חיללו. מקסימום ריססו בגרפיטי כתובת מטופשת שתימחק ע"י צוות נקיון. קבר של צדיק לא ניתן לחילול, בטח שלא עם קצת ספריי צבע. הצדיק נמצא שם!
פיזית טכנית נכון! לא הזיקו לו בפועל אבל לבוא לקבר של צדיק וקדוש ולראות אותו מבוזה בצורה כזו זה נקרא שום דבר???
אם יום אחד תבוא להתפלל ותיקין בכותל ותמצא אותו ח''ו מרוסס בגרפיטי ענק של צלב וכד' לא תזדעזע? זה בדיוק אותו דבר!
זה לא רק זה המון!!
ואגב, גם בלי שישנו את שמה של הר נוף, ובלי שיעניקו צומת על שמו, איש לא ישכח אותו או פועלו או את דרשותיו גם עוד 40 שנה. למדתי בישיבה חסידית ואני זוכר את הנהירה בכל מוצ"ש של בחורים לבית הכנסת הספרדי הסמוך כדי להתענג על הדרשות. ואיזה חיוכים היו שם כשהוא דיבר על האשכנזים... אחחח. כיף. יהודי כזה, 'ארי מבבל' - אין שום צורך בלהנציח אותו בצורה פלסטית ועוקמה באמצעים קוסמטיים.

את רבין, פרס, שמיר, אולמרט (שיבדלח"ט) ושרון, לעומת זאת, חייבים להנציח בשדות תעופה ובמחלפים. אחרת מי יזכור אותם?
תושבי השכונה ברובם הגדול מתנגד מאד, מה לעשות שלפעמים יש אנשים שחושבים שהמדינה שלהם ויכולים לעשות כל מה שעולה על רוחם ולפעמים זה הרבה יותר מזה
אומרים לראש העיר אם לא תעביר את זה לא תבחר בפעם הבאה
יוצאים במחאה נקוה שזה יעבוד
שם חדש לשכונה ותיקה לא ילך. נקודה.
ולא משנה כל תילי המילים למה ומה.
הולכים עכשיו לבנות כמה שכונות חדשות בירושלים כמו הבניה ליד מלחה מתחת גילה או בפסגת זאב.
אם רוצים באמת להנציח אז אפשרי בשכונה חדשה.

ולמי ששאלה אין שום עילוי נשמה לרב שקוראים שכונה על שמו, כנ"ל גם אם קוראים ילד על שמו. (זה טוב לילד)
אפשר לחשוב שהולכים לשנות בכח את השם של אחד הילדים שם...
כולה שם של שכונה מה קרה??
בבני ברק זה קרה המון!! נכון קצת קשה להתרגל אבל בסוף מתרגלים וזה שווה!
אגב-
יאמר לזכותו של ראש העיר דאז ששם בכל מקום כמין עמודון כזה שמספר את סיפור המקום/המדיק בקצרצרה... אז לכל אלו ששאלו..-
קודם כל אני רוצה להבין מה העניין שיהיה שם רחוב או שכונה על שם גדולי התורה
מי צריך את זה ולמה רבים על זה
יש בכך יתרון גדול בהחלט!
פעם קראו לרחוב סתם שם כמו: השלושה, הרצל, ארלוזרוב היום קוראים להם על שמות של צדיקים. וקורה לא פעם שנעצרים ליד המקום אנשים נשים וטף וקוראים בקצרצרה את הכיתוב על העמודון ליד אם זה בתחילת רחוב על שם צדיק או ליד בית שגר בו גדול בישראל זה מעשיר את הידע התורני מאד!!! ילדים רבים שלא היו נחשפים לידע הזה נחשפים אליו בדרך עקיפה ומעניינת.
ואגב-
לאחרונה עם כל הסיורים של הקבוצות מהמגזר הכללי בכלל משובב את העין לראות איך הם עוברים ממקום למקום כאילו נמצאים במוזיאון...

רק חבל שחלקם הגדול אפשר לומר מושחת מידיי יום בכוונה תחילה...כנראה עוד סוג של כפייה חילונית דווקא מתוכיי העיר עצמה.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כולה שם של שכונה מה קרה??
בבני ברק זה קרה המון!!

יושבים להם תושבי הר נוף שלתחושתם האישית עושים להם עוול
ומקבלים נזיפה מתושבי מקום אחר, לאמר: מה קרה? בבני ברק זה קורה המון!..

לא הצלחתי להבין את הלוגיקה..
רוב מוחלט וגורף של האנשים שגרים בשכונה לא מסכימים שישנו את שם מקום מגוריהם!
מפה והלאה - לא רלוונטי מה חושבים האחרים, לא תושבי מקומות אחרים, גם לא ראש העיר (שגם הוא אינו תושב המקום, בקושי תושב העיר..)

WhatsApp Image 2019-11-21 at 18.38.36.jpeg

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שינוי שם לדבר קיים פשוט לא עובד (אין לי כוח להביא כאן דוג')
שיפתחו שכונה חדשה ויקראו לה ככה

לא חסרים דוגמאות, בבני ברק יש רחוב שקוראים לו הרב פוברסקי, ואני ילד שגדלתי עליו ואני בקושי זוכר שפעם קראו לו 'שרת'. כנ"ל לגבי 337. סימטת החייל (רח"ל) ועוד רבים וטובים.
כמה אחוזים מהתושבים היו מעוניינים במהלך הזה? קרוב ל100% מן הסתם
זה לא המקרה בהר נוף...

בין אם התושבים מעוניינים ובין אם לא, השלטים יוחלפו והם יותר חזקים מהתושבים.
ובחייאת, למי באמת יש כח להילחם על כזו שטות? מה אכפת לי איך קוראים לרחוב שאני גר בו? לשכונה שאני גר בה? ממש אין שום משמעות!

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
איזה אנשים משועממים.
כבר אין להם מה לעשות בחיים חוץ מלהחליף שמות לשכונות וערים.
מילא אם היו קוראים לשכונה הר הזבל עוד הייתי מבינה.
אבל למה להחליף שם כל כך יפה ובאיזו זכות?
מרגיש כמו כפייה ממסדית בלי להתעניין יותר מידי מה דעת התושבים במקום.

מחילה, אילולי ידעתי למה נקראתה 'הר נוף' כך הייתי בטוח שילד בן 8 בחר בשם הזה, זה בערך כמו לקרוא לרחוב 'גבעה זית'. מה הקשר? ואיזה יופי יש לשם הזה?

הר נוף נקראתה כך בגלל שבחלקה היא בנויה על צלע הר מול שכונת 'יפה נוף' המיתולוגית. אי לכך ובהתאם לזאת נדמה לי שאכן יש היגיון בהחלפת השם של ל'נאות יוסף'.

בהצלחה לכולם בדיון הפורה ומרחיב האופקים הזה....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...