בקשה שינוי שם לשכונת הר-נוף- מה דעתכם?

מצב
הנושא נעול.

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הענין הוא פוליטי לחלוטין ותושבי השכונה לא רוצים פה פוליטקה זו שכונה מגוונת טובה ואיכותית
שיוציאו ספר על שם הרב עובדיה או ישיבה אבל לא צריך לשנות שם של שכונה כי מן דהוא חושב איך לגרוף כסף
מספיק הוא משתלט על ערוצי התקשורת
אם שמתם לב מתי זה קרה בדיוק ביום השנה והמבין יבין

mum

משתמש מקצוען
אני מאד מבינה את המתנגדים.
יש לי קרובי משפחה שגרים ברח' דוד/הבוכרים והיו להם המון שיבושי דואר בגלל זה.
כשרצו לשנות את הרחוב ע"ש הרב כדורי הם נעמדו על רגליים אחוריות- לא בגלל פוליטיקה אלא בגלל הטרוף שכרוך בכך.
אם הם היו משנים את שם הרחוב זה היה יותר משמעותי ואני מתארת לעצמי שבגלל זה זה לא עבר.

כשאני קראתי את הידיע בעיתון, גיחכתי לעצמי, מי בדיוק יקרא לה נאות יוסף??? היה לי ברור שזה לתפארת המליצה ולא משהו תכלס.
אם משיהו יכתוב בWAZE הר נוף- הוא לא יקח אותו למקום הנכון???

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אגב, הבוקר פורסם שבאפליקציה 'וייז' כבר הוחלף שם השכונה ל'נאות יוסף'.

ב waze כבר שינו את השם של השכונה לנאות יוסף

בוויז אפשר לערוך ולכתוב מה שרוצים..
קם לו אחד מאלה שמובילים את המהלך וב'מעשה אדנות' אופייני ערך את שם השכונה
מאז הספיקו אחרים לערוך חזרה ל'הר נוף'
אין נאות יוסף בווייז כרגע.

אגב, להעמדת דברים על דיוקם, למרות שבאמצעי התקשורת יצאו כתבות על כך ש'זה סופי' והשם שונה, מדובר בקשקוש מוחלט (מישהו אמר שבעירייה הוציאו את הודעות היח"צ לעיתונות שהוכנו מראש - מוקדם מידי.. ללמדך כמה התהליך מזוהם מראש..)
היתה ישיבה ראשונה של ועדת השמות, עכשיו יש שבועיים להתנגדויות ואז תתכנס הועדה שנית, ואז הנושא יעלה להצבעה במליאת מועצת העיר שם דרוש רוב של 2/3 מחברי המועצה
כלומר, לפחות בשבועות הקרובים - שום דבר לא ישתנה

אני חייב לומר שהופתעתי מעוצמת המחאה, אלפים חתמו על עצומה, אינטרנטית וידנית, כל הר-נופי שאני מכיר מתנגד לענין, מכל המגזרים, כולל תלמידי הגר"ע זצ"ל שמבינים שאין פה שום ענין של כבוד לזכרו אלא ענין פוליטי מכוער (ותלמידי הגרי"ש זצ"ל שמבינים שהשם שלו הודבק מלאכותית בלבד לצורך החלקת הענין...)
תושבים רבים התגייסו למאבק, בהם עורכי דין ובעלי מקצועות שונים שהציעו את שירותיהם לטובת המאבק

נדמה שבעירייה לא חזו את עוצמת ההתנגדות שתקום..
אני כבר מחכה לשלב הבא, שבו הם ירתמו לענין את נשק יום הדין מחוסר ברירה ויהלכו אימים על המתנגדים ע"י שימוש בסיסמאות מוכרות.. וד"ל

ועדיין יש תקוה שהשכל הישר ינצח.. מכל המקומות - בהר נוף הכי מתאים שזה יקרה..

נערך לאחרונה ב:

אהרון שולמן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בוויז אפשר לערוך ולכתוב מה שרוצים..
קם לו אחד מאלה שמובילים את המהלך וב'מעשה אדנות' אופייני ערך את שם השכונה
מאז הספיקו אחרים לערוך חזרה ל'הר נוף'
אין נאות יוסף בווייז כרגע.

היום כמעט כל נקודה עניין\מקום\ רחוב נעול שרק מי שקיבל הדרכה ונמצא אחראי יכול לשנות דברים במפה לאחר הרבה תקלות שהיו בעבר ששונו נקודות בעל חשיבות ציבורית. מישהו אישר את זה ולא חשב שזה יעורר עניין רגיש כלשהו. לאחר מכן היו למעלה מחמש עשרה ניסיונות לשנות שם השכונה לנאות יוסף,ובחזרה להר נוף וכו', עד שבחברה נעלו את האפשרות לערוך את שם השכונה, והוחזר השם הקודם ורק עובדי החברה וכדו' יוכלו מאילך לשנות את זה.

זה תמונת מסך מעורך המפה, רואים בצד שמאל את ההצעות שנדחו ששלחו אנשים לשינוי

https://i.ibb.co/n0tRf7L/222.jpg

כעת שייכו את השם "נאות יוסף" שיהיה מחובר וטפל לנקודת עניין של "שכונת הר נוף "ומי שיחפש יוקפץ למיקום שכונת הר נוף.

נערך לאחרונה ב:

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מבחינת תהלי שינוי השם, זה עומד עכשיו בוועדת השמות (משום מה היתה הכרזה עוד לפני האישור)
אפשר להגיש התנגדות למייל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
גם מי שלא תושב הר נוף יכול להתנגד :)

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
במוצ"ש היה כינוס בהר נוף של מתנגדי השינוי, בכינוס הזה בלבד נאספו 500 חתימות חדשות נגד השינוי, כלומר השתתפו בו לפחות 500 איש..

הרוחות סוערות וזו שיחת היום בשכונה
מה שיפה הוא שהמשתתפים בכינוס מייצגים בדיוק את חתך האוכלוסיה בתמהיל הייחודי של הר נוף, מכל המגזרים והעדות, כולם מדברים על משהו אישי שמאיימים לקחת להם, כולם מחוברים לשם של השכונה ולמה שהוא מסמל עבורם באופן אישי
שום ענין של פוליטיקה ואינטרסנטיות, נטו ענין שכונתי עם ניחוח משפחתי מגובש ומאוחד, כיף לראות את זה

אם 'נציגי' הציבור יתעלמו מזה - זו תהיה ההוכחה הברורה שהם לא באמת מייצגים את הציבור

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אני גם לא מתלהב מכל העניין. אבל לערוך כינוסים והפגנות? זה נראה ששני הצדדים נותנים משקל שווה לנושא הזה.
גם אלו שרוצים להחליף כי זה נורא חשוב וגם אלו שרוצים להשאיר כי זה מה זה חשוב.
אז זהו, שזה לא חשוב. לא ככה ולא ככה.

חוץ מזה ברור, שאלו שמתנגדים, כועסים בעיקר על זה שלא שאלו אותם, הרבה יותר מאשר על עצם ההחלפה, ורבים מהם לו היו מקבלים טלפון אישי מראש העיר בשאלה מה דעתם היו מתרגשים עד כלות מעצם זה שהתייעצו איתם, ומאשרים לשנות את שם השכונה אפי' ל'מבואות הר המנוחות'...
אני מרשה לעצמי להתבטא בזהירות שיתכן שתמהיל האנשים הגרים בשכונה, מכיל הרבה יותר מהממוצע אנשים שכועסים על הממסד ומרגישים שגם כך הוא כופה את עצמו עליהם יותר מידי, ולכן שמחים לנצל את ההזדמנות הזו כדי להביע מחאתם על מה שהם חשים תמיד - שכופים עליהם ומחליטים בשבילם.
הנושא של שם השכונה הוא רק התירוץ!

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מה עם ה"פיגוע בהר נוף"????
וסליחה על הקיצוניות, זה פשוט בעצמותיי!
יום השנה קרב ובא אוטוטו...

זה יהיה ה"פיגוע שהיה בבית כנסת בנאות יוסף"? פשוט ללללאאאא נדבק לנו

שיש

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש לי קרובי משפחה שגרים ברח' דוד/הבוכרים והיו להם המון שיבושי דואר בגלל זה
זה לא המצב בשינוי שם של "שכונה" ולא של רחוב
ואגב עד היום עדיין סובלים ברחוב דוד\הבוכרים גם מהדואר וגם כל מי שמזמין מונית לשם מתבלבל לגמרי

• תודה
Reactions: mum

mum

משתמש מקצוען
זה לא המצב בשינוי שם של "שכונה" ולא של רחוב
ואגב עד היום עדיין סובלים ברחוב דוד\הבוכרים גם מהדואר וגם כל מי שמזמין מונית לשם מתבלבל לגמרי
נכון.
משום מה לא ציינתי את זה בהודעה שלי אבל הכוונה המקורית הייתה לשנות את שם רחוב הקבלן לחזון עובדיה או משהו כזה.
משם החלה ההתנגדות...

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני גם לא מתלהב מכל העניין. אבל לערוך כינוסים והפגנות? זה נראה ששני הצדדים נותנים משקל שווה לנושא הזה.
גם אלו שרוצים להחליף כי זה נורא חשוב וגם אלו שרוצים להשאיר כי זה מה זה חשוב.
אז זהו, שזה לא חשוב. לא ככה ולא ככה.

חוץ מזה ברור, שאלו שמתנגדים, כועסים בעיקר על זה שלא שאלו אותם, הרבה יותר מאשר על עצם ההחלפה, ורבים מהם לו היו מקבלים טלפון אישי מראש העיר בשאלה מה דעתם היו מתרגשים עד כלות מעצם זה שהתייעצו איתם, ומאשרים לשנות את שם השכונה אפי' ל'מבואות הר המנוחות'...
אני מרשה לעצמי להתבטא בזהירות שיתכן שתמהיל האנשים הגרים בשכונה, מכיל הרבה יותר מהממוצע אנשים שכועסים על הממסד ומרגישים שגם כך הוא כופה את עצמו עליהם יותר מידי, ולכן שמחים לנצל את ההזדמנות הזו כדי להביע מחאתם על מה שהם חשים תמיד - שכופים עליהם ומחליטים בשבילם.
הנושא של שם השכונה הוא רק התירוץ!

ידידי
יש אנשים שהמקום שהם גרים בו אהוב עליהם, תתפלא
יש אנשים שמחוברים לשם של השכונה עד לשד עצמותיהם, תתפלא
יש אנשים גם במחנה בני התורה שיש להם מודעות לזכויות בסיסיות של אזרח ושל תושב המקום, תתפלא

אתה כותב: 'שני הצדדים' - אז זהו שאין פה 2 צדדים, יש פה צד אחד שהם תושבי השכונה, וצד שני שהם כמה פוליטיקאים שרצו לגזור קופון ומתוך הרגלם בכך שהשלטון שבידיהם הוא כלי שרת למה שעולה בליבם - שכחו שהר נוף היא לא 'פלסטלינה' כמו מקומות רבים אחרים שלצערי הציבור שם כבר התייאש ומאפשר את זה..
זה לא שיש בשכונה 2 צדדים שקולים.. יש למעלה מ5000 חתימות נגד (באתר ובניירת) מול עשרות בודדות של חתימות בעד....

אתה קובע שזה לא חשוב.. מי שקובע אם זה חשוב או לא הם תושבי השכונה בלבד

אתה קובע ש'זה ברור' שאם ראש העיר היה שואל אותם הם היו נמסים ומסכימים לכל שם... אתה רק מוכיח כמה אתה לא מכיר ולא יודע מה קורה בשכונת הר נוף ומה האופי של בני המקום

אני מאוד רוצה לקוות שאתה לא מאלה, אבל כל כך התרגלנו להיות כלי משחק בידי בעלי אינטרסים זרים, כל כך נשחקנו שאנחנו כבר תוהים על אלה שדורשים זכות בסיסית בנושא שכונתי/אזרחי שזה מוזר לנו...
עד כדי כך שההסבר היחיד שמניח את דעתך הוא שיש סיבות אחרות כאלה ואחרות.. עצוב.

אז כן, ידידי, יש מקום בהרי ירושלים והר נוף שמו, שם תמצא חרדים ודתיים, אשכנזים וספרדים, הולנדים ותימנים, אמריקאים וצרפתים, חסידים וירושלמים וכולם חיים בשלום ובאחווה, לא זו לא מליצה אלא מציאות מרהיבה, רק בהר נוף אתה יכול לראות פוסעים ברחוב את הראב''ד מהעדה החרדית, זקן תימני הדור פנים, אברך משי בדרך לכולל, חסיד עם מגבת חוזר מהמקוה, עורך דין שיוצא מסדר לימודו בדרך לעבודה, אמריקאי חייכן שיצא לסיבוב עם הכלב, גבאי צדקה של קרן לנזקקי השכונה, פראמדיק של החובש הר נוף, מאבטח של השומר הר נוף, וכירופרקט בכיר שנראה כמו ראש ישיבה (מי שמכיר מכיר..)
ולכל אחד המקום שלו, המרחב שלו, ובמרחב המשותף לכולם יש הרמוניה, אף אחד לא 'מזעזע ארץ ויושביה', לא 'מרעיש שמיים וארץ', לא 'נדהם ומורתח' ולא 'רבם דקרו'
ולא שאין להם ביקורת, אבל הם לא מתרכזים ב'מלחמות היהודים' כמשימת חייהם

ואוויר, הרבה אוויר.. (יש לי תיאוריה פרטית לגבי הקשר בין כמות החמצן לרחבות הדעת ושלוות הנפש, בהזדמנות..)
ונוף נהדר של יער ירושלים ומבשרת ציון, עין כרם וגם הר המנוחות שנותן לך פרופורציה
ואגם קטן סודי, וכבישי יער פסטורליים (אמנם לאחרונה קצת פחות..)
כן, זה מוזר, אני מבין
אנשים שבאמת חיים להם בשלווה ואהבים את המקום שהם חיים בו, מוזר מאוד.

אה, כן.
הם ממש לא מסכימים שמישהו יבוא ויחליט שהוא משנה את שם המקום לאחר למעלה מ35 שנים
אחרי שהשם הזה הפך לחלק מהם, חלק מאופי המקום, סמל התמהיל הנפלא של המורכבות האנושית
ודאי שלא כאשר זה מגיע כגחמות פרטיות של אנשים בודדים שבמשאם ומתנם בתופיני פוליטיקה מעניקים אחד לשני מתנות שבשכרון כוחם וגסות ליבם שכחו שבעצם הוא כלל לא שלהם..
(הדבר הקודם שהם שכחו זה שהם 'נציגי ציבור')

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כאב של תושב השכונה, בנאום ספונטני וכנה

קבצים מצורפים

• WhatsApp Video 2019-11-10 at 22.12.33 00_00_03.30-00_02_20.60.mp4
    11.7 MB · צפיות: 142

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
מעניין
למה לא שמענו דיון כזה ער כשרצו להחליף את השם של מודיעין עילית לאיילת השחר?

כן , ואני יכול להבין אנשים שמרגיז אותם שמחליפים להם את השם של השכונה ללא לשאול אותם?

אבל משהוא פה נראה ?????????

נערך לאחרונה ב:

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
אני רואה פה תגובות מסוימות שיש הרבה שנאה לאדם מסויים (ולא ראש העיר)

ועדיף לא לצטט כדי שלא יהיה לשה"ר

אנשים מתרגזים שאנשים פוליטים מתערבים, זה הנציגים שבחרתם והם מייצגים אותכם.

בציניות

משתמש מקצוען
אני מבין שיכול להיות רוגז, כאב, תדהמה, הפתעה, צער, כעס ועוד כהנה וכהנה, מצד תושבי השכונה היקרה אשר יש כאלו שרוצים להחליף את שמה, תהיינה הסיבות אשר תהיינה.
אבל במחילה, נראה לי שזה קצת יצא מהפרופורציה. וכי ממתי נעשו התושבים בעלים על שם השכונה?! האם כשרוכשים דירה בשכונת הר נוף מקבלים יחד עימה את הבעלות או זכות ההחלטה על שם הרחוב או השכונה? נכון, זה אולי מעצבן ומפריע, ומתבקש וראוי להשמיע את טענותיכם, אבל ההתלהמות הזאת כאילו גונבים לנו משהו, ואיזו חוצפה שלא שאלו אותנו, וזו השכונה שלנו וכו' וכו', ממש לא נראה לי נכון וצודק.
יש וועדת שמות והיא אמורה להחליט אם מחליפים שם וכבר היו דברים מעולם. ברור שראוי ומתבקש לשמוע את דעתם של התושבים, אבל עם כל הכבוד, זה לא נכס שלהם ואין להם בעלות ממונית/קניינית/רוחנית על שם השכונה. זו תהיה מחווה יפה להתחשב בדעתם, אבל לא יותר מכך.
היו שלום.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש וועדת שמות והיא אמורה להחליט אם מחליפים שם וכבר היו דברים מעולם.
זו בדיוק הנקודה.
ההכרזה לתקשורת יצאה מפי ראש העיר בלי לעבור בוועדת השמות בכלל. רק שבוע אח"כ התחיל התהליך שאמור היה להתקיים לפני ההכרזה.
ולדעתי מובן שאנשים שהשכונה הזו היא חלק מהזהות שלהם (לא המצאתי. אמרו לי את זה תושבים בעצמם) יקימו שערוריה על שינוי שנעשה בצורה מעוותת כמחווה לפוליטיקאי כזה או אחר.
ועוד יותר מעצבן שהופכים את זה לנושא דתי- מה, אתה לא רוצה שהשכונה שלך תיקרא על שם גדולי תורה???

תמר סימן טוב

משתמש פעיל
כתושבת הר נוף וכבת למשפחות הפיגוע בבית כנסת
אין מה לדבר על התנגדות מוחלטת, נחרצת וכן בהחלט גם כואבת.... מכל המשפחה לשינוי השם.

הר נוף מהווה את החממה המשפחתית, הידועה והמוכרת.
בבקשה אין לכם זכות לקחת את זה מאיתנו.
לא מצליחים לדמיין משהו אחר....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...