דיון שיטת העבודה המומלצת לעבוד עם כמה פורמטים בספר אחד

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
איך הדרך הנכונה לעבוד עם כמה פורמטים על ספר אחד.

האם שיטת העבודה המומלצת זה לעשות העימוד בפורמט אחד, ואח"כ לייבא פי. די. אף. לפי הגדלים האחרים?
ואם יש תיקונים, אז צריך כל פעם לסגור שוב, ולייבא שוב, ולפרק הפי. די. אף. הישן, ולהכניס הדף החדש וכדו'.

או שאולי כדאי לעשות העתק של הקובץ ולהגדיל הדף ואת כל האלמנטים פרפרוציונלי? (ניסיתי לעשות כך, אבל חכיתי וחכיתי שהתוכנה תסיים העימוד מחדש.... עד שהתייאשתי).

יוסף וקסלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עיקר השאלה אני לא יודע אבל טיפ קטן
ולפרק הפי. די. אף. הישן, ולהכניס הדף החדש וכדו'.
למה לפרק ולהכניס חדש?
עושים השינוים במקומו שממנו יצרת הPDF (זה אפילו יכול להיות תוכנת תג) אז שומרים באותו שם של הישן (overwrite) אז פעם הבא שפותח הקובץ עיקרי שלך באינדי הוא מזהה שהיה שינוים בPDF והלינק לא תקין ושואל שלך אם לעדכן ולוחצים כן ואז כל התיקונים נכנסים
כי אינדי בעצמו שם הPDF החדש המתוקן במקום הישן בקליק אחד

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
איך הדרך הנכונה לעבוד עם כמה פורמטים על ספר אחד.

האם שיטת העבודה המומלצת זה לעשות העימוד בפורמט אחד, ואח"כ לייבא פי. די. אף. לפי הגדלים האחרים?
ואם יש תיקונים, אז צריך כל פעם לסגור שוב, ולייבא שוב, ולפרק הפי. די. אף. הישן, ולהכניס הדף החדש וכדו'.

או שאולי כדאי לעשות העתק של הקובץ ולהגדיל הדף ואת כל האלמנטים פרפרוציונלי? (ניסיתי לעשות כך, אבל חכיתי וחכיתי שהתוכנה תסיים העימוד מחדש.... עד שהתייאשתי).
כבוד לא שואל בצורה ברורה ולכן קשה לענות לו
מה סדר העבודה שלכם?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
עיקר השאלה אני לא יודע אבל טיפ קטן

למה לפרק ולהכניס חדש?
עושים השינוים במקומו שממנו יצרת הPDF (זה אפילו יכול להיות תוכנת תג) אז שומרים באותו שם של הישן (overwrite) אז פעם הבא שפותח הקובץ עיקרי שלך באינדי הוא מזהה שהיה שינוים בPDF והלינק לא תקין ושואל שלך אם לעדכן ולוחצים כן ואז כל התיקונים נכנסים
כי אינדי בעצמו שם הPDF החדש המתוקן במקום הישן בקליק אחד
אכן, הקלת קצת על התהליך, ובכל זאת זה גם תהליך ארוך (אצלי), כי אם אני עושה כמה שינוים, אני צריך לשמור עוד פעם כל המסמך לפי די אף. וכשזה מסמך של כמה מאות דפים, על אלמנטים וגרפיקה, זה לוקח חתיכת זמן.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
כבוד לא שואל בצורה ברורה ולכן קשה לענות לו
מה סדר העבודה שלכם?
כתבתי שתי שיטות עבודה.
1. לקחת הפי. די. אף. של הפורמט הקטן, ולהכניס אותו לתוך מסמך חדש עם הגודל החדש.
2. לשנות המסמך בעצמו לגודל חדש (כמובן על העתק).

וכתבתי החסרון שיש בשיטה הראשונה, שכשיש שינויים, זה תהליך ארוך עד שמגיעים שוב לתוצאה של מסמך תקין בגודל הרצוי.
ואת השיטה השניה, בכלל לא הצלחתי ליישם... כי אולי המסמך היה מידי כבד, או המחשב מידי חלש... עד שאני אבדתי הסבלנות לחכות. (כי לא רואים שום התקדמות בתהליך, משא"כ בשיטה ראשונה, אני רואה איך שנכנס דף אחרי דף).

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לא מבין את ההסתבכות

בשיטה 1 - עדיף לייבא קובץ INDD לתוך הפורמט השני ולא PDF, ככה השינויים יעודכנו אוטומטית, ללא צורך בייצוא מחדש
בשיטה 2 - עדיף להשתמש בסקריפט QuickResize שעושה עבודה מצויינת

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לא מבין את ההסתבכות

בשיטה 1 - עדיף לייבא קובץ INDD לתוך הפורמט השני ולא PDF, ככה השינויים יעודכנו אוטומטית, ללא צורך בייצוא מחדש
בשיטה 2 - עדיף להשתמש בסקריפט QuickResize שעושה עבודה מצויינת
אם הייתי יודע את שתי העובדות הנ"ל, גם אני לא הייתי מסתבך...;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה