שיטות להוכחת העתקה מספר

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
המדובר בספר שפוענח מכתב יד.
כעת נניח שאני מדפיס אותו ולמחרת בא אחד עם סורק, עושה OCR ומדפיס את הספר שטרחתי עליו כמה שנים, וטוען שהוא גם פיענח את הכתב יד.
איך אני מוכיח שהוא השתמש בפיענוח שלי?

שמעתי שיש נוהגים 'לשתול' טעויות מכוונות בתוך הספר ואז אפשר להוכיח שהטקסט הוא ממני. יש למישהו רעיונות נוספים?

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
במקומות מסויימים לפתוח ראשי תיבות שבמקומות אחרים הם יהיו סגורים, למשל בכל פעם שכתוב "על-ידי" - הפעם הראשונה, השלישית, החמישית וכו' (האי-זוגי) יהיה ע"י, ובכל הפעמים הזוגיים יהיה "על-ידי"

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
רעיון מבריק!

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
חושם ? השם לא מתאים למי שאמרו. הייתי קוראת לך גאוני.

א.ישראל

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אגב מענין לענין נקודה מענינית מהמבוא לש"ס עוז והדר

קבצים מצורפים

• עוז.JPG
    KB 139.4 · צפיות: 13

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י חושם;317292:
במקומות מסויימים לפתוח ראשי תיבות שבמקומות אחרים הם יהיו סגורים, למשל בכל פעם שכתוב "על-ידי" - הפעם הראשונה, השלישית, החמישית וכו' (האי-זוגי) יהיה ע"י, ובכל הפעמים הזוגיים יהיה "על-ידי"

לא הבנתי. הלוא ביד הגזלן לפענח את כל ראשי התיבות ולא לחקות את המקור ממנו לקח?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכון שבידו לעשות זאת.
אבל גזלנים בד"כ אוהבים עבודה קלה, ולא עושים הגהות...
(ולעשות חפש והחלף לא שייך כי יכול להיות שזה על-ידו, על-ידה, על-ידיהן וכו'. כמו שראיתי בספר אחד "וכתב רבינו חס ושלום בשם רבינו האריז"ל", ופשוט שהחליפו את כל הר"ת ח"ו לחס ושלום...)

מאן דאמר

משתמש פעיל
:):):):):):):)

זה הדבר הכי נורא שאפשר לעשות בספר, לפתוח ראשי תיבות עם החלף הכל, מקבלים טעויות שלא שערום אבותינו.
היה לי ספר שפתחו מ"ס במקום מסכת סופרים, ארבעים סאה... ועוד ועוד פנינים...

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
כבר הבאתי באחד הפורומים את ההחלפה המשעשעת: יותר משבעולם הבא עושה עם העני העני עושה עם בעולם הבא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה