בקשה שידוכים

• פותח הנושא 0551
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

0551

משתמש מקצוען
מחפשת שידוך לבחורה בת 21 מעדות המזרח,
מדהימה, צנועה חכמה כשרונית אצילת נפש,נאה,בעלת מידות מיוחדות ,
עם בעיה רפואית קלה שמחפשת בחור עם בעיה רפואית קלה ,
ירא שמים בעל מידות שרוצה להמשיך ללמוד גם אחרי החתונה
תודה,
בפרטי או במייל
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני רק מניחה את זה כאן:
אישה עם מוגבלות רפואית קלה צריכה לבדוק טוב טוב אם יש ביכולתה לפרנס משפחה. (כי גם לאישה בריאה בגופה זה לא אתגר פשוט).
וכשאומרים 'שהבעל ימשיך ללמוד' צריך להביא בחשבון גם את שאלת הפרנסה.
כידוע, כל מערך הכוללים מתבסס על העזר כנגדו.

0551

משתמש מקצוען
אני רק מניחה את זה כאן:
אישה עם מוגבלות רפואית קלה צריכה לבדוק טוב טוב אם יש ביכולתה לפרנס משפחה. (כי גם לאישה בריאה בגופה זה לא אתגר פשוט).
היא בריאה לגמרי מתפקדת כרגיל...
אין לה שום מוגבלות...
אם כתבתי בעיה רפואית קלה התכוונתי לזה

גננת לשעבר

משתמש פעיל
אני רק מניחה את זה כאן:

אם כבר העלית נקודה כזו, תכתבי גם את הצד השני של הסיפור:
מוגבלות רפואית קלה יכולה לפעמים לתת זכאות למימון לימודים ע"ח המדינה. זה סכום משמעותי מאד, אם לומדים מקצוע רציני (נראה לי אפילו כולל דמי מחיה- משכורת נחמדה לכל אורך הלימודים- יכול להיות אפילו כמה שנים טובות)
לא צריך בשביל זה נכות משמעותית, מוגבלות רפואית קלה, לדו' סכרת, מזכה במימון לימודים.

אם זו נכות קצת יותר משמעותית, אז יש קצבת נכות....

רפואה שלמה לכולם.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מוגבלות רפואית קלה יכולה לפעמים לתת זכאות למימון לימודים ע"ח המדינה. זה סכום משמעותי מאד, אם לומדים מקצוע רציני (נראה לי אפילו כולל דמי מחיה- משכורת נחמדה לכל אורך הלימודים- יכול להיות אפילו כמה שנים טובות)
לא צריך בשביל זה נכות משמעותית, מוגבלות רפואית קלה, לדו' סכרת, מזכה במימון לימודים.

רפואה שלמה לכולם.
רק מעל אחוז נכות מסוים (ונכבד)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
רק מעל אחוז נכות מסוים (ונכבד)
מימון לימודים מה שנקרא "שיקום" זה גם מאחוזים נמוכים יחסית, כאלו שלא מקבלים עליהם קצבה.
קצבה זה מאחוזים גבוהים יותר
אבל זה באמת לא הנקודה כאן.
כי גם אם יש קצבה ללימודים, המקרים רבים [לא תמיד] הלימודים הם בכלל לא כאלו שתצא מהם עבודה.
וקצבה- כבר דנו בזה באשכול אחר בפורום אחר ומחקו שם הכל, אז אני לא נכנסת לזה.
בגדול- לא נהיים עשירים מזה. בכלל לא.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען

רפואה שלמה לכולם.
ביטוח לאומי משלם את המימון הזה כי הוא יודע שלאנשים עם קושי רפואי הרבה יותר קשה להתפרנס.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
סכרת נחשב קלה??לא הייתי אומרת. במיוחד כשמדובר באישה.
סכרת זה תלוי במצב וכמה היא מאוזנת
באישה זה באמת משמעותי יותר
מה זאת אומרת?
אז שתלמד משהו שכן רלוונטי בשבילה.
כי לא תמיד יש בהיצע משהו כזה.
זה לא שאת יכולה ללמוד כל מה שבא לך.
מידיעה.

ביטוח לאומי משלם את המימון הזה כי הוא יודע שלאנשים עם קושי רפואי הרבה יותר קשה להתפרנס.
לא מדויק
אנשים עם 20% נכות כבר יכולים לקבל מימון לימודים. לרוב אלו אנשים שמתפקדים רגיל ממש.
אחד התנאים למימון מלבד 20% נכות לפחות [שזה כלום] הוא
לא בכל מוסודת הלימוד אפשר לקבל את המימון אלא רק במוסדות שנקבעו על ידי הביטו"ל.

קוראים לזה שיקום מקצועי הוא שעקב השלכות תפקודיות הנובעות מנכותו הוא אינו מסוגל לחזור לעבודתו או לעבוד בעבודה מתאימה אחרת התואמת את השכלתו, כישוריו ונסיונו התעסוקתי הקודם
אבל זה לא אומר שקשה לו הרבה יותר להתפרנס
מספיק שקודם עבד בעבודה שבגלל הנכות הוא לא יכול לעבוד בה יותר כמו למשל מישהו שנפצע ולא יכול עבודה פיסית קשה אבל יכול לשבת במרד ולעבוד הרבה שעות.

מי שמקבל קצבת נכות מלאה לא זכאי לשיקום מקצועי
מי שמקבל קצבה של פחות מ 100% מקבל מימון רק בסכום שמשלים לקצבה מלאה
מי שלא מקבל קצבה [ואלו הנכים עם הנכויות הקלות בד"כ] מקבל מימון מלא עד ל 100% קצבה והם לחרוב משתלבים אחר כך בשוק העבודה כרגיל

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
סכרת זה תלוי במצב וכמה היא מאוזנת
באישה זה באמת משמעותי יותר

כי לא תמיד יש בהיצע משהו כזה.
זה לא שאת יכולה ללמוד כל מה שבא לך.
מידיעה.

לא מדויק
אנשים עם 20% נכות כבר יכולים לקבל מימון לימודים. לרוב אלו אנשים שמתפקדים רגיל ממש.
אחד התנאים למימון מלבד 20% נכות לפחות [שזה כלום] הוא
לא בכל מוסודת הלימוד אפשר לקבל את המימון אלא רק במוסדות שנקבעו על ידי הביטו"ל.

קוראים לזה שיקום מקצועי הוא שעקב השלכות תפקודיות הנובעות מנכותו הוא אינו מסוגל לחזור לעבודתו או לעבוד בעבודה מתאימה אחרת התואמת את השכלתו, כישוריו ונסיונו התעסוקתי הקודם
אבל זה לא אומר שקשה לו הרבה יותר להתפרנס
מספיק שקודם עבד בעבודה שבגלל הנכות הוא לא יכול לעבוד בה יותר כמו למשל מישהו שנפצע ולא יכול עבודה פיסית קשה אבל יכול לשבת במרד ולעבוד הרבה שעות.

מי שמקבל קצבת נכות מלאה לא זכאי לשיקום מקצועי
מי שמקבל קצבה של פחות מ 100% מקבל מימון רק בסכום שמשלים לקצבה מלאה
מי שלא מקבל קצבה [ואלו הנכים עם הנכויות הקלות בד"כ] מקבל מימון מלא עד ל 100% קצבה והם לחרוב משתלבים אחר כך בשוק העבודה כרגיל

את יודעת אם בת זוג של מישהו עם אחוזי נכות שלא זכאי לקצבה יכולה לקבל מימון לימודים? או שזה רק האדם עצמו?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
את יודעת אם בת זוג של מישהו עם אחוזי נכות שלא זכאי לקצבה יכולה לקבל מימון לימודים? או שזה רק האדם עצמו?
רק אם הנכה הוא ברמה קשה של נכות שלא מאפשר שיקום מקצועי בכלל

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה