שו"ת עטי תצוגה (עטים דיגיטליים) לבורים ועמי הארץ

• פותח הנושא Ammo
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י קו של חלום;n5052480:
תודה ענקית!!!
אולי תנסי להעלות שוב את הקובץ? הוא לא נפתח...
נ.ב.. מישהי אמרה לי שהלוחות הללו 'מעצבנים', כיון שצריך כל הזמן לנגב את הידיים, ובכלל היד מסתירה את התצוגה וקשה לצייר כך.
מה דעתך?

בקשר ליד שמסתירה ומלכלכת, כפי ש jrmoon כתב, זה כמו שאת מציירת על דף. ואכן ניתן להשיג כפפה, אני גם רכשתי אחת כזו ואני בכלל לא משתמשת בה.
יש לי מגן מסך, ומדי פעם מעבירה ניגוב עם המטלית שבאה יחד עם הלוח.
לדעתי מאוד פרקטי.

ותודה ענקית ל jrmoon!!
ממש חסד של אמת!:)

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L

למילים המודגשות ניתן למצוא הסבר בהודעה הראשונה.

bosto-22hdx-jpg.2560

מסך HD 21.45" H-IPS.
רזולוציה 1920x1080
16.7 מיליון צבעים
ניגודיות
1:1000
בהירות 230cd/m2.
5080 LPI
200 RPS
זוית צפיה
178 מעלות.
חיבור למסך HDMI, DVI, ו – VGA
2048 רמות רגישות ללחץ.
עט ללא הטענה
10 כפתורי פעולה בכל צד + גלגל מגע. לא ניתנים לתכנות במחשב חלונות. דגם 22UX ניתן לתכנות, אך אינו HD.

מסך מבריק, אורות חזקים משתקפים
חלק תחתון מתחמם אחרי שימוש ארוך. לגמרי נסבל.
זוית הטיה 10—65°. כלומר, מתחיל מ – 10 מעלות מהשולחן, עד ל - 65°.
אין פרלקסה מרובה מלבד בקצוות, כי המסך גדול, ומשטח הציור בנוי מספר מילימטרים מעל מסך הLED.
יש כמה נקודות בהירות על המסך. כמעט לא שמים לב.
קראתי שעובד יפה על מחשב חלונות, קווים חלקים ומהירים.
יש מספר תקלות על מחשב מאק (Mac), כמו קווים רועדים ודרייבר ללא כפתורי פעולה.. ייתכן שניתנים לתיקון ע"י עידכון גרסת מחשב. כנראה שלא.

יש הרבה משתמשים אחרים שמדווחים על קווים רועדים יותר או פחות, וחוסר שיתוף פעולה מצד הצוות של Bosto. הם מתעלמים משאלות, מנסיונות להחזיר את מוצרים פגומים, או שהם עונים תשבות סותרות, גסות רוח או חסרות היגיון. פניתי אליהם בנושא ולא קיבלתי תשובה עדיין.
הם בעצמם הודיעו בדף הפייסבוק שלהם שבמוצר שלהם יש קווים רועדים אך חוץ מהבעיה ה"קטנה" הזו, המסך מבצע את תפקידו מצוין. הם ענו מספר פעמים תשובות בסגנון של "בעיה שלכם שקניתם מוצר זול, ולא של Wacom." (???)
הם התחילו למחוק בשיטתיות תגובות לא מחמיאות מפייסבוק ומאוד מקומות.
אם תשימו לב על אף שיש תגובות מחמיאות מאוד ב Amazon, הם מהווים רק 29% מהתגובות, לעומת 36% תגובות נזעמות.
פחות או יותר נראה שזה תלוי במזל אם תקבלו מוצר שעובד או מוצר שלא, ואין תמיכה מצד החברה במקרה שהמוצר לא עובד.

מחיר נוכחי: 3213 ₪

תגובות נוספות:
Bosto 22HDX video
Google
Parkablog
Fenden
תגובות נוספות וקנייה: Amazon

קבצים מצורפים

• Bosto 22HDX.jpg
    Bosto 22HDX.jpg
    KB 103.2 · צפיות: 397
נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
חברה תשיעית Wacom

חברה המוכרת ציוד דיגיטלי מתקדם לגרפיקאים וציירים. המותג הכי מוכר בשוק. אמינות בהחזרת מוצרים פגומים ואחריות של שנתיים על רוב המוצרים. הם מציעים מוצרים זולים יותר או פחות (הרבה פחות). חברה זו מציעה מסכים עם מגע, זיהוי הטייה של העט, והתאמה כמעט מובטחת לכל התוכנות, בייחוד תוכנות של אדובי. סניף ארג'נט בתל אביב נותנים להתנסות במקום על מוצרים. הסתכלו כאן כדי לראות איך לנסות מוצרים.
אז למה שמתי את Wacom במקום האחרון? כי היא החברה הכי יקרה, ומטרתי להכיר בפניכם חברות אלטרנטיביות זולות יותר. בנוסף, היא החברה הכי מוכרת ואינכם זקוקים לי כדי לשמוע עליה.

המסכים מתחלקים פחות או יותר לשניים: החדשים PRO והפחות חדשים.

למילים המודגשות ניתן למצוא הסבר בהודעה הראשונה למעלה.

wacom-pro-16-jpg.2195

מסך 15.6" Ultra HD IPS
מסך לא מבריק
רזולוציה
3840X2160
צבעים 16.7 מיליון
זוית צפיה 176 מעלות
ניגודיות 1000:1
בהירות 250 cd/m2
LPI 5080
RPS 250
רמות רגישות ללחץ 8192
זיהוי הטייה 120 מצבים
אחריות ל 3 שנים בישראל
מחיר נוכחי
5380 ש"ח

cintiq-13-hd-jpg.2198

מסך 13.3" HD IPS
צבעים
16.7 מיליון
זוית צפיה 178 מעלות
ניגודיות 700:1
בהירות 250 cd/m2
LPI 5080
RPS 250
רמות רגישות ללחץ 2048
זיהוי הטייה 120 רמות
אחריות ל 3 שנים בישראל
מחיר נוכחי 2870 ש"ח

תגובת המשתמש לדled

מסך 13.3" HD IPS
רזולוציה
1920X1080
צבעים 16.7 מיליון
זוית צפיה 160 מעלות
ניגודיות 800:1
בהירות 250 cd/m2
LPI 5080
RPS 300
רמות רגישות ללחץ 8192
זיהוי הטייה 120 רמות
מסך מגע
אחריות ל 3 שנים בישראל
מחיר נוכחי 3585 ש"ח

Cintiq 27 QHD touch מסך מגע
8611 ש"ח
Cintiq 27 QHD ללא מגע
6817 ש"ח​
cintiq-27-qhd-jpg.2199

מסך 27" HD AHVA
רזולוציה
1920X1080
צבעים 1.07 ביליון(נדרש Display Port וכרטיס ווידאו התומך בצבע 10 ביטים)
זוית צפיה 178 מעלות
ניגודיות 970:1
בהירות 330 cd/m2
LPI 5080
RPS 120
רמות רגישות ללחץ 2048
זיהוי הטייה 120 רמות
Cintiq 22 HD Touch מסך מגע
7176 ש"ח
Cintiq 22 HD ללא מגע
6100 ש"ח​

cintiq-22hd-jpg.2203

מסך 21.5" HD H-IPS
רזולוציה
1920X1080
צבעים 16.7 מיליון
זוית צפיה 178 מעלות
ניגודיות 1000:1
בהירות 230 cd/m2
LPI 5080
RPS 140
רמות רגישות ללחץ 2048
זיהוי הטייה 120 רמות

קבצים מצורפים

• Wacom Pro 16.JPG
    Wacom Pro 16.JPG
    KB 91.4 · צפיות: 393
  • Cintiq 13 HD.JPG
    Cintiq 13 HD.JPG
    KB 52.8 · צפיות: 374
  • Cintiq 27 QHD.JPG
    Cintiq 27 QHD.JPG
    KB 427.2 · צפיות: 386
  • Cintiq 22HD.JPG
    Cintiq 22HD.JPG
    KB 94.8 · צפיות: 378
נערך לאחרונה ב:

טווס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פניה למערכת:

אפשר לנעוץ את הנושא? או לחילופין לשלבו כתת נושא באשכול הנעוץ "מרכז המידע על לוחות גרפיים..."

מן הסתם עוד ציירים רבים יזדקקו למידע בשלב כלשהו...

ולjrmoon- יישר כח!!

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
המשתמשת ב' כתבה לי שאלה שראית לי נוגעת להרבה מתחילים. ברשותה אני מעלה את השאלה והתשובה כאן:

קראתי את האשכול שפתחת בפרוג
אחרי הכל אני לא כ"כ מבינה מה הכי מומלץ.
כיון שאני עוסקת בעיקר באנימציה בתלת מימד פיסול
ורוצה לקנות עט דיגיטלי שישמש לי במקום עכבר לעבודה שוטפת על המחשב,
מצד שני אני גם רושמת סטוריבורד ופוזות מפתח, ובכלל אוהבת לצייר

הבנתי אחרי האשכול שבשביל ציור מומלץ לוח דיגיטלי עם תצוגה כמו סינטיק.
ושיש חברה מצוינת בשם huion
אז רציתי לשאול
האם עט+לוח עם תצוגה יכול לשמש לי כמו עט+לוח שחור?
ועל מה אתה ממליץ לי ללכת?
אני רוצה שיישאר לי האפשרות לצייר בכיף ולרשום פוזות וגם שיהיה לי נח לעבוד על המחשב.
אולי צריך בשביל זה 2 מוצרים?

וגם: כאשר מציירים עם לוח עם תצוגה, מה רואים על מסך המחשב?
או איך בדיוק פותחים שם פוטושופ?

כמו שאתה רואה אני ירוקה בענייני עטים דיגיטליים,

תודה רבה על העזרה

תשובה:

דבר ראשון עלי לציין שיש לי נטייה חזקה מאוד לעטי תצוגה, וזאת לאחר ניסיון רחב בשני הסוגים, עט עם תצוגה ולוח אטום. ולכן התשובה שלי תשקף את זה. יש כאן קישור לשני ציירים בפרוג שאינם מסכימים איתי, ודעי שיש עוד הרבה ציירים בציבורינו שלא מתלהבים מ-עט עם תצוגה.

אבימי
שאול יצחק

אחרי כל ההסתיגויות שלעיל הבה נתחיל.
ברור לי שלצורכי הציור והאינימציה דרוש לוח עם תצוגה מכמה סיבות:
1: זמן האינטגרציה שלך יעבור מהר וחלק, לעומת לוח אטום בו עלול לקחת זמן וסבלנות רבים להתתרגל אליו.
2. לצורך אינימציות דרוש ציור חלק ומדויק, ותצוגה תעזור לך לבצע את זה, לעומת לוח אטום המעודד ציור רפוי וחסר דיוק.
3.באופן כללי אינמציה דורשת דיוק יתר מכל הבחינות, ליצירת מארקים מדוקדקים לתיקון פריימים וכו', ולוח אטום מקשה ומאט את התהליך.

לצורכי פיסול ותלת מימד ייתכן שהיה מספיק לוח אטום, אולם תוספת הדיוק של תצוגה לבטח יתרום לך המון. לצערי אין לי ניסיון בתחום הזה.

כעת עומדים בפניך שני אפשרויות:
עט עם תצוגה, או טאבלט.
מה ההבדל ביניהם?

עט עם תצוגה:

זהו מסך לכל דבר. נקרא לו מעתה מסך ציור. כמו שבוודאי ידוע לך, למסך אין שום תוכנות או יכולות מחשוב אחרות. חובה לחבר את המסך לקופסת מחשב. על המחשב מתקינים תוכנות כמו פוטושופ או זי-בראש או כל תוכנה אחרת.
כך גם עם מסך ציור.
מה ההבדל בין מסך הציור למסך רגיל?

בוודאי מוכר לך המושג מסך מגע. מסך מגע מזהה תנועות אצבע מסוימות. המחשב מתרגם את תנועות האצבע לפעולות שאת ביצוען ניתן לראות על מסך המגע. בדומה לזה מסך ציור מזהה את תנועות העט המגיע יחד איתו. המסך מזהה גם כמה לחץ מפעילים על העט. ישנם מסכים המזהים גם זוית הטייה של העט ואפילו סיבוב של העט.
תוכנות הציור, כמו פוטושופ, כבר מתוכנתות לנצל את זיהוי העט לכל מיני שימושים, כגון שינוי עובי הקו ועוד.
נהוג לחבר שני מסכים: מסך רגיל ומסך ציור.
עם ברשותך מחשב נייד, מסך הציור מתחבר אל המחשב, ויהיו לך שני מסכים: מסך המחשב הנייד ומסך הציור.

במידה ואכן יש לך שני מסכים ניתן לתכנת את מסך הציור לכמה מצבי תצוגה:
1. העתק של המסך הרגיל. במקרה כזה מסך הציור והמסך הרגיל יציגו בדיוק את אותו הדבר. תוכלי להסתכל על איזה מהם שתרצי בזמן העבודה. כמובן שתעדיפי להסתכל על מסך הציור, אחרת יהיה זה כאילו השתמשת בלוח אטום...
2. תצוגה על המסך הרגיל בלבד. במקרה כזה מסך הציור יהיה חשוך. תוכלי לצייר עליו ולראות את הציור על המסך הרגיל. בדיוק כמו לוח אטום.
3. תצוגה על מסך הציור בלבד. במקרה כזה המסך ברגיל יהיה חשוך.
4. תצוגה מורחבת. זוהי שיטת הפעולה הנרחבת ביותר. במקרה כזה תצוגת המחשב מתפרסת על פני שני המסכים כמעט כאילו היו מסך אחד גדול. לצורך הפשטת הרעיון ניקח את התוכנה פוטושופ בתור דוגמא: התוכנה תיפתח על אחד מהמסכים. עכבר המחשב יוכל לנוע בחופשיות ממסך אחד לשני. העט יפעל רק על מסך הציור. (יש יוצאים מן הכלל, אך לא נבלבל אותך עכשיו.) כפי שידוע לך, יש בפוטושופ חלונות צפים, אותם ניתן לגרור לכל מקום בתוך או מחוץ לתוכנה. כעת תוכלי לגרור עם העכבר את החלונות הצפים למסך הרגיל, ועל מסך הציור ישאר שטח נרחב בתוך פוטושופ בשביל הדף. כמובן, תצטרכי להשתמש בעכבר כדי לגשת אליהם, כך שאולי זה לא הדבר הכי נוח.

בגלל שאת יוצרת ציורים בסגנון חד ופשוט יותר, מנאמר, ציירי שמן וכדו', את יכולה להשתמש במסך קטן 13 אינץ' או בינוני, 15 אינץ'. מסך קטן יועיל לך להתרכז בפריימים בודדים והוא לא טופס הרבה מקום. זול יותר וניתן לסחוב בקלות ממקום למקום. מסך בגודל בינוני יאפשר לך תצוגה גדולה ונוחה יותר, אך קשה לקחת אותו איתך...

דבר ראשון:
יש לך כמובן את הדגמים הקטנים של Wacom :
Cintiq 13 HD ללא מגע, ניגודיות נמוכה מעט
Cintiq Pro 13 מסך מגע ניגודיות מעט גבוהה יותר.

מחירים: הראשון 2840 ש"ח השני 3550 ש"ח.
המלצה אישית: Cintiq 13 HD. אין צורך לשלם יותר על מגע, ותגובות על תצוגת הצבעים מצוינות על אף הניגודיות הנמוכה.

חברה זו הכי מפורסמת ואחראית, וכמעט אין צורך לברר עליה לפני שקונים, לכן לא כתבתי עליה תגובות באשכול.
בנוסף יש ארג'נט בארץ המוכרים ואחראיים על תיקון וכו'.
(בכל זאת תבררי. עדיף)
הבעיה: חברה יקרה.

מעט זול יותר:
חברה מצוינת וחזקה היא Artisul
הרבה תגובות טובות על החוזק ועמידות שלה.
מומלץ Artisul D13 מחיר: 2633 ש"ח. אם יש לך עוד 200 ש"ח עדיף Wacom.

חברה אמינה נוספת וזולה יותר עם לוח קטן
XP-Pen Artist10S
לא סקרתי את הלוח הספציפי באשכול בגלל גודלו, אך החברה מקבלת הרבה תגובות טובות.
מחיר: 1065 ש"ח

אחרון חביב (באמת חביב)
Huion
Kamvas GT-156HD גודל בינוני. מצוין לאנימציה דיגיטלית.
הרבה תגובות טובות.
מחיר: 2109 ש"ח
חיסרון: יקר?

טאבלט:

לא הספקתי לכתוב על הטאבלטים באשכול, אז אסביר בקצרה. לצורך רכישת דגמים תצטרכי לברר לבד או לחכות.
יש שני סוגים:

1. מערכת מחשב מעט פחות משוכלל על גבי מסך מגע. בוודאי נתקלת בזה בידי אנשים ברחוב. ובכן, יש מספר טאבלטים אשר בנוסף על המגע מזהים גם עטים, ומתוכם מספר טאבלטים המזהים לחץ. כמובן שלך מתאים רק טאבלטים אם עט המזהה לחץ.

מה שכיף בזה, שאין צורך לחבר למחשב וניתן לקחת אותו איתך לכל מקום.
כמובן יש לשים לב לקחת אותו לחברה חרדית אמינה לניתוק האינטרנט, ויש צורך לברר אם רב האם מותר להוציא אותו בהבית משום מראית עין.
החיסרון בזה בשבילך, הוא חוסר אפשרות התקנה של התוכנות המחשב להם התרגלת. אומנם יש אפליקציות היכולות להגיע קרוב מאוד לאותם ביצועים, אך סביר שתצטרכי לעבור אח"כ למחשב ולשפץ את התוצרת עם עכבר.

2. מערכת מחשב מתקדמת המותקנת על מסך ציור ומגיעה עם עט, ואולי גם מחוג (Microsoft Surface Pro, לא נרחיב על זה). מזהה לחץ, ולפעמים גם הטייה וסיבוב של העט. כלומר המחשב והמסך, אחד הם, בדומה למחשבי Mac.

מה שתענוג בזה הוא שאין צורך בכאבלים מסובכים המחברים למחשב, משטח עבודה נקי מסודר מצומצם ונייד (למרות שממש לא מומלץ לטלטל את המערכת היקרה הזו בדרכים, כך ש-נייד?).

החסרונות, מלבד המחיר הגבוהה, הינם: המוצר יחסית חדש בשוק ועדיף לחכות להתבססות שתעיד על איכות המוצר. בנוסף, במקרה שהמחשב מתקלקל, או כבר לא רלוונטי (מה שקורה כל שלוש שנים לערך) יהיה צורך לתקן או להחליף את כל המערכת, כולל המסך. עסק יקר. וגם להפך, במקרה של תקלה בתצוגה, כל המערכת יוצאת מכלל שימוש, גם המחשב. בייחוד סיכון בארץ ,בו משלוח מוצרים כאלה לחול יכול לכבות סכום כסף רציני.

לי יש מחשב נייח מאוד חזק שמשמש לי כתחנת עבודה בתלת מימד עם מסך 27" באיכות 4K של דל.
אחרי ההסבר המדהים הזה החלטתי שאני רוצה ללכת על עט עם תצוגה.

למה צריך מסך מגע?

אפשר איתו לפתוח תפריטים של פוטושופ?

ובכלל נראה לי אם מציירים על מסך מגע אז כל שניה ילחץ משהו אחר כי היד יושבת על המסך, לא?
וכן, האם כשכתוב 13" הכונה שיש 13" של אזור ציור או כל המסך?

תשובה:
קודם כל צדקת מאוד: בוודאי שלא צריך מגע. בייחוד אם אין תקציב. גם אם יש תקציב זו שאלה.

מהו מגע בעצם?

המגע משמש במקום קיצורי מקלדת, לדוגמא, נניח שאת רוצה להגדיל את תצוגת הדף בפוטושופ, את תלחצי על Z במקלדת ותלחצי מספר פעמים על הדף, או שתלחצי על SPACE+ALT ותגררי את העט על הדף.

בלוח עם מגע תוכלי להניח אצבע ואגודל צמודים על הדף ולהרחיק את האצבעות אחת מהשניה בעודן נוגעות במסך ותצוגת הדף תגדל בהתאם לתנועה. ישנן תנועות נוספות המסובבות את הדף, מוזיזות וכו'. תלוי בתוכנה ובמסך.

מאוד שימושי בעיקרון, אבל לא נדרש כי:
1.חלק ממסכים ללא מגע מגיעים עם כפתורי פעולה בצידי במסך המשמשים במקום המגע.
2. בהחלט אפשר להמשיך להשתמש בקיצורי המקלדת המוכרים לך, או לקנות Express Keys, במידה שאין כפתורי פעולה עם המקלדת נורא מציקה לך.

נקודה נוספת: כפי שציינת, מניסיוני האישי המגע הציק לי מאוד. כל רגע המסך תרגם את היד המציירת שלי לתנועות מגע, והתצוגה קפצה כל רגע. נאלצתי לכבות את זה. ציירים אחרים דיווחו על חוויה דומה.

אבל ייתכן בהחלט שחברת Wacom מודעת לבעיה ועבדה על שכלול ותיקון הבאג הזה מאז שהתנסיתי בזה. חוץ מזה, מגן מסך יכול אולי לפתור את הבעיה הזו. אני אצטרך לברר את זה לעומק כדי לוודא את זה.

גודל מסך

כשכתוב גודל מסך X" הכוונה לאיזור המסך שעל גבי הלוח. במקרה של עט עם תצוגה ניתן לצייר על המסך כולו, למעט מספר מילימטרים בצדדים אליהם לא מומלץ להתקרב ברוב המסכים, כי הציור שם באגי מאוד. (אין צורך לדאוג מזה כלל, בד"כ לא מתקרבים לשם באופן טבעי, זה לא מפריע בכלל וקיים אפילו בחלק ממסכי Wacom.)

במקרה של לוח גרפי (לוח אטום) אכן יש מדד מיוחד על כמה מהלוח ניתן לצייר בפועל.

בכל מקרה, במסכים שהזכרת, המסך הוא שטח הציור, אורך האלכסון הוא 13". את גודלו המדויק של המסך ניתן לבדוק בקישור שצירפתי לכל מסך.

לפני שקונים לוח יש לברר את הפרטים הבאים:

האם המסך תואם את מערכת ההפעלה של המחשב שלכם?
האם המסך עובד היטב עם כמות הRAM והמעבד שלכם?
האם המסך תואם את כל התוכנות שאתם רגילים להשתמש בהם בגרסא שיש לכם?
אם לא, האם אתם מוכנים לשדרג או להשתמש/לקנות בתוכנה חילופית?

לשם בירור הפרטים האלה יש לבדוק בפרטים באתר החברה או באתר הקניה, אותו צירפתי למסכים ששלחתי.
לאחר מכן יש לוודא מתגובות משתמשים שמה שכתוב מטעם החברה אכן מתקיים.
ישנם תגובות משתמשים באתר Amazon, שבקישור שצירפתי. ובמקומות נוספים ברשת.

נערך לאחרונה ב:

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
וואו!!!
איך היה לכם כח לכתוב את כל זה??
איזו סבלנות הראויה להערכה ולשבח!!
תודה על המידע המבורך!

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מגן מסך

טיפ:

אפשר לעשות כפפת מגן מסך בבית מגרב.
alternate-screen-protecter-jpg.1786

קבצים מצורפים

• Alternate Screen Protecter.jpg
    Alternate Screen Protecter.jpg
    KB 399.4 · צפיות: 373
נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
5-1-jpg.1720

סוף סוף!
לקח לי זמן (הרבה) אבל הנה העליתי מידע על החברה Yiynova.
תהנו!

לגבי המשך האשכול:
סיימתי לסקור את כל המסכים שרציתי (וגם כמה שלא)
וכעת האשכול פתוח לשאלות ותגובות.

הבה נשתדל לשמור על מספר כללים למען הסדר הטוב. כך כולם יוכלו למצוא מידע רלוונטי בקלות:

5-2-jpg.1725

תשאלו:
כמו שציינתי בעבר: תרגישו חופשיים לשאול כל שאלה העולה על רוחכם (גם אם היא נראית לכם הכי טיפשית בעולם) בנושא איור דיגיטלי ולוחות ואעשה כמיטב יכולתי לענות, זיכרו כל שאלה עוזרת לכולם
!

תגיבו:

אם ברשותכם עט דיגיטלי (עם מסך) אנא שתפו אותנו בחווית המשתמש שלכם.
תודה מיוחדת למגיבה הראשונה
sweetpanda1
נסו להכניס לתגובה שלכם את הפרטים הבאים כי זה מה שיעזור לקונים להחליט בצורה מושכלת:

דבר ראשון חברה ושם דגם מדויק. (על תסתפקו רק ב"סינטיק". תפרטו: "
Cintiq 22 HD Touch")
שנית:
1. מערכת ההפעלה של המחשב שלכם (חשוב מאוד!)
3. כמות זיכרון RAM (חשוב מאוד)
4. מעבד (חשוב)
5.כל התוכנות בהם העט עובד מעולה, והתוכנות בהם לא כל-כך. (כמובן, הכוונה לתוכנות בהם אתם משתמשים בעצמכם, אין צורך לערוך מחקר מעבר לכך...)

פרטו:
האם קווים איטיים נשברים?
האם קווים מהירים נקטעים?
האם קווים המברשת פשוטה מצטיירים מהר או באיחור תגובה?

האם מברשות כבדות, כגון מברשות עם מרקם פועלות באיחור תגובה רציני?
ודבר אחד אחרון:
6. האם הבחנתם בפרלקסה?

5-3-jpg.1729

אין צורך להכניס פרטים טכניים של העט. כל אחד יכול לברר זאת בקלות בעצמו, ואני אעלה קישור למקום בו ניתן לצפות במידע הזה.

מה לא לעשות:

איני רוצה לבלגן את האיזור הזה אם הרבה תגובות שאינן לוחות דיגיטליים או שאלות.
לכן: עם אתם רוצים להודות למשתמש שנידב שאלה או תגובה מוצלחת לחצו על תודה. או העירו הערה.
אל תכתבו תגובה רק כדי להודות. כל לחיצה על תודה משמחת מאוד! אתם בכל זאת רוצים להשתפך מעבר ל 30 תווים? שלחו לו הודעה אישית.

בקיצור: אם יש לכם משהו להגיד שהוא לא שאלה או הרחבה או מידע חדש או דעה שניה או ויכוח למה שנכתב, כדאי שתכתבו אותו בהערה קצרצרה, כדי לא להפריע לרצף.
5-4-jpg.1731

בכל מקרה תודה רבה מקרב לב לכולכם על קבלת הפנים הלבבית ^_^
אקווה שהמשך האשכול יהיה פורה ויהיה לעזר לכולם.

שנה טובה ומוצלחת לכולכם!

קבצים מצורפים

• 5.1.JPG
    5.1.JPG
    KB 36.5 · צפיות: 371
  • 5.2.JPG
    5.2.JPG
    KB 21.7 · צפיות: 366
  • 5.3.JPG
    5.3.JPG
    KB 28.2 · צפיות: 361
  • 5.4.JPG
    5.4.JPG
    KB 36.5 · צפיות: 361
נערך לאחרונה ב:

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
את האמת אני מנסה כבר תקופה לברר על הMicrosoft Surface Pro (שהוא לא סינטיק וגם יש לו מערכת הפעלה ,מעוניינת בו בנוסף ללוח שיש לי כבר, יותר בשביל הניידות והקלילות שלו..)
האם זה מומלץ לאיור, כלומר פוטושופ יכול 'לרוץ' עליו?
ובמידה שהנ"ל חיובי
מהיכן הכי כדאי להזמין אותו?

מקווה ששאלתי במקום הנכון

מליון תודות!

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קודם כל תודה על השאלה. היא נוגעת בנושא אותו רציתי לכסות כבר זמן רב.

הקדמה קצרה על מחשבי עט:

ישנם שני סוגים, טאבלטים ומחשבים. דבר ראשון נסביר מהם הם טאבלטים ולאחר מכן נעבור למחשבי עט ול Surface Pro.
6-1-jpg.1290

הטאבלט

כפי שכבר הזכרתי בשאלה של ב' (למעלה), טאבלט הוא מערכת מחשב פשוטה יחסית המורכבת על גבי מסך מגע. הסברתי מהו מסך מגע בשאלה של ב'. ישנם טאבלטים מיוחדים הקולטים בנוסף למגע, עטים וזיהוי לחץ.
למערכות ההפעלה של טאבלטים אין כל קשר למערכות הפעלה של מחשב. הם פשוטים וקלים יותר. כלומר, אין אפשרות להתקין תוכנות מחשב משוכללות כגון פוטושופ על טאבלט. יש צורך להתקין תוכנות מיוחדות הנקראות אפליקציות. בעקבות פיתוח טאבלטים עם זיהוי לחץ ועט, פותחו אפליקציות מיוחדות לצורכי ציירים, הבאים לחקות, בפשטות רבה, את התוכנות הגרפיות מלאות שיש על מחשב.

יתרונות:
ניידות.
הטאבלטים דקים, קלי משקל, ונוחים לנשיאה.
פשטות. האפליקציות קלות משקל – קרי, מהירות פעולה, ועם יכולות מוגבלות וישירות, מה שגורם להם להיות קלות ללימוד. בנוסף הכלים המוגבלים גורמים לתחושה של ראש נקי וחופש יצירה, בדומה לחווית הציור על דף.
מחיר. לרוב המחיר נמוך מהמחיר למערכת מחשב + עט + תצוגה מלאים.

חסרונות:
גודל מסך.
נוטה להיות קטן ביותר. רק מתקרב לגודל של מסך בינוני. זה יכול להיות חסרון או יתרון, תלוי בטעם האישי. צייר שהתרגל לציור על מסך גדול יהיה מתוסכל מאוד. קשה ליצור יצירות עם צביעה מורכבת, ונוטים לצייר על מסכים קטנים ציורים עם קווים מורכבים וצביעה פשוטה, או ציורים פשוטים יותר כגון "עקרת בית" של הציירת הבלין, אנימציות וכדו'.
פשטות. האפליקציות לא מציעות את מגוון האפשרויות האין סופי שיש בתוכנות מחשב. גם זה יכול להיות חיסרון או יתרון. יוצר שמחפש פילטרים, מברשות מורכבות, אפשרויות עריכה אין סופיות, העברות קלות מתוכנה לתוכנה, ושליטה מלאה על התוצרת פשוט לא ימצא את זה פה. אין זה אומר שבלתי אפשרי לייצר דברים מדהימים, אלא שזה פשוט קשה יותר, ודורש יותר קומבינות וחשיבה יצירתית. ההבדל דומה להבדל בין Illustrator ל Word.
מעבד. המעבד של טאבלט לא יכול להכיל קבצים כבדים מדי, כך ששוב, אנחנו חוזרים על הנקודה שטאבלט לא מעודד יצירות מורכבות.
כשרות. טאבלט לציור הינו טאבלט לכל דבר. יש לכל אחד לשאול רב בעצמו, על כל מקרה לגופו, האם מותר להשתמש לצורכי ציור, האם צריך לנתק את האינטרנט לחלוטין, או שמספיק רק לחסום. במקרה כזה יש לגשת לחברה חרדית אמינה כגון אאוטנט, 0722-613-613, או חסימה כהלכה, 1599550330. בנוסף יש לשאול האם מותר להוציא את המכשיר מהבית משום מראית עין והחטאת הרבים.
אין להאמין בשום אופן למוכרים הטוענים שיש בידם טאבלט כשר. אין חיה כזו. כל אחד חייב לקבל אישור והוראות בעצמו מרב אמין, ורק אז ייקרא הטאבלט האישי שלו בלבד, "כשר".

לסיכום: אם אתה לגמרי מתחיל בעסק הדיגיטלי, עוד לא השתמשת במחשב ועוד לא התלהבת מהתוכנות, הפשטות הקלילה של הטאטבלט תדבר אליך. אם התרגלת לשליטה המלאה ואין סוף האפשרויות שיש על תוכנת מחשב, מובטח לך שבעתיד תרצה לחזור לעבודה על מחשב. הטאבלט מתאים לך רק כמכשיר לוויה, לצורך סקיצות מהירות בדרכים וסטוריבורדים וכדו'.
6-2-jpg.1294

מחשבי עט

אלו מסכי תצוגה עליהם מורכב מערכת מחשב מושלמת. אין צורך לחבר למחשב, הם נטענים, סביבת העבודה נקיה ומסודרת, אין כאבלים בכל מקום והם כמובן ניידים (פחות או יותר).

יתרונות:
סדר.
כל מערכת הציור כולה כלולה בקופסא דקה אחת, בינונית או גדולה. מגניב.
ניידות. ניתן בתאוריה לקחת את המערכת בקלות לכל מקום ולהשתמש בה בכל מקום ל4-5 שעות היות שהיא נטענת.
מתאים במיוחד ליוצרים. בניגוד לטאבלט, מחשבי עט נוצרו עם חשיבה בלעדית או מרבית על ציירים. לכן החומרה, התוכנות, איכות המסך, העט, כולו בא לקראת הצייר. זהו מערכת מחשב וניתן להתקין עליה את כל התוכנות המורכבות שלמדתם, או תלמדו לאהוב.

חסרונות:
אי ניידות
. חלק מהמערכות כבדים יחסית, או פשוט גדולים. מלבד זאת, יש צורך בד"כ לצרף במקלדת, ומעמד. בנוסף, המערכת עלולה להיות מאוד מאוד יקרה. במקרה של מערכת גדולה וכבדה, לא הייתי רוצה להסתכן ולצאת איתה לדרכים.
חומרה. כפי שכבר אמרתי, מערכת המחשב והמסך אחד הם. במקרה שחלק מהמערכת תתקלקל, כל המערכת דורשת תיקון. במקרה שתרצו לשדרג את המחשב (מה שקורה כל שלוש שנים לערך) תהיו חייבים להחליף את כל המערכת, הכוללת כזכור לכם גם מסך.

לסיכום: זהו מוצר מלהיב לגמרי, שמהווה שיא שיאו של פיתוח טכנולוגי לציירים ויוצרים. סביר להניח שהחסרונות שכתבתי הם רק מלמולים עקרים של הדור הישן שזקן ורגיל במסך התצוגה שתכף יצא לחלוטין מהאופנה. =_=;

מחשבי עט מוצלחים:

בראש ובראשונה Wacom, כמובן.

Wacom Mobile Studio Pro מגיע בשני גדלים, 16" ו13", ושש אפשרויות הרכבה שונות. אין סוף ביקורות נלהבות. כולל מגע, זיהוי הטייה וסיבוב של העט. חלק מהדגמים כוללים סורק ומצלמת תלת מימד. (אל תבקשו ממני להיכנס לזה עכשיו...) בין 4 ל 16 GB RAM (אם אין לכם מושג – 16 זה הרבה) מעבד i7 או i5 (גם זה גדול). פלוס רזולוציה מדהימה של 4K. מלבד זאת יש פיתוח של דחיית יד, כלומר המסך מסרב לזהות את היד המציירת כתנועות מגע. מעולה, נכון?
ו Wacom כמו תמיד, מתאימים לכל התוכנות של Adobe, ולרוב תוכנות היצירה המוכרות והפחות מוכרות.

ניתן להזמין באמזון, בB&H וכנראה גם בארג'נט בארץ.

מחיר נע בין 9,000 ל 11,000

שימו לב: מומלץ לקנות דגם עם 8 או 16 RAM. מעבד i5 הוא מעולה, i7 הכי-הכי.

שנית, וכאן אני עונה סוף סוף על השאלה ש Pencil שאלה:

Microsoft Surface Studio
מייקרוסופט הספיקו להוציא כבר 6 דגמים. כל אחד יותר טוב מהקודם. כולל מסך מגע, מעמד קליל מעולה. ניתן לקנות מקלדת אלחוטית. יש צורך לקנות את העט בנפרד.

מבחינת איכות, האיכות קרובה מאוד לאיכות של Wacom Mobile Studio. כל כך קרוב שקשה להצביע על החסרונות, אבל חייב להיות משהו נכון?

אז הבה נתחיל בחפירות:
בציור קווים איטיים יש מעט רעידות. מהדגם הרביעי הרעידות כמעט בלתי מורגשות, אלא אם כן מחפשים אותן.
זיהוי לחץ העט פחות בהרבה מWacom אך למען האמת אי אפשר להבחין בהבדל. כפי שכבר הזכרתי בעבר, כמות הזיהוי הנמצא כיום בשוק מוגזם לחלוטין.

מה עוד... מה עוד...

נראה לי שנגמרו החסרונות. נעבור ליתרונות:
מסך ענק בגודל 28" 0o0
אפשרות לבחור בין מעבד i5 (מעולה) למעבד i7 (עוד יותר מעולה)
אפשרות לבחור בין 8 RAM (מצוין) ל 16 RAM (עוד יותר טוב) ל 32 GB RAM (מדהים-מדהים-מדהים)!
כמובן, המערכת מגיעה עם מחוג מיוחד, אם כל מיני אופציות מגניבות. (לא ידוע לי שזה שימושי במיוחד, אבל בכל זאת, חמוד.)
המחשב הזה באמת נייד. כולל המקלדת הוא דקיק וקל מאוד לנשיאה. וכמובן נטען. ממש כמו להחזיק מחברת ביד.
.יש תמיכה בתוכנות ציור כולל פוטושופ. לא ידוע לי על תמיכה בתוכנות מתחומים אחרים כגון אינמציה ותלת מימד, אך סביר להניח שתומך לפחות בכל תוכנות Adobe, היות שזה מייקרוסופט.
הקווים חלקים ומהירים, יש פרלקסה מועטה, והתצוגה מדהימה.
פוטושופ עוד לא תומך במחוג עד הסוף, אך מתעדכנים כל הזמן. (חוץ מזה, כבר ציינתי שהמחוג לא כל כך נצרך.)

נזכרתי בעוד חיסרון. ממש קטנטן.

המחיר נע בין 11,000 ₪ ל 16,000 ₪. בהצלחה רבה לכם.

ניתן לקנות באמזון, במייקרוסופט ובB&H (חברה ענקית ברובה חרדית-חסידית בבורו פארק- מצוינים)

יש עוד מספר מחשבי עט שאכסה בתגובה הבאה בעז"ה.

קבצים מצורפים

• 6.1.JPG
    6.1.JPG
    KB 56.7 · צפיות: 374
  • 6.2.JPG
    6.2.JPG
    KB 59.2 · צפיות: 372
נערך לאחרונה ב:

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ואי....!
תודה רבה רבה
ועוד פעם- רבה!

עזרת לי מאוד:)

ayal

משתמש מקצוען
יש לי Parblo coast 10, עלה לי באיביי 1000, ביחד עם משלוח ומיסים 1300,
הוא חביב, פרלקסה (למדתי מילה חדשה) של 1-2 מ"מ בחלק מהתנוחות,
עובד מצויין בפוטושופ, במנגה פחות זורם,
לא קרה לי מה שתארת שנשרפו הצבעים במצב שינה, הלוח מחובר שעות רבות למחשב ומתפקד מצויין,
מתאים יותר למחשב נייד או למסך עם רזולוציה נמוכה,
האמת שאני מתלבטת אם למכור אותו (יש לי עוד לוח),
אז אם מישהו מעוניין שישלח לי הודעה.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
המשך של מחשבי עט:

Pencil שאלה על Microsoft Surface Pro

זהו מחשב נייד המזכיר מאוד טאבלט ותומך גם בתוכנות מחשב מורכבות וגם באפליקציות. כלומר, יש כאן את הפשטות ואת המורכב יחדיו.
למרות שהוא לא יוצר במחשבה בלעדית לציירים, (מה שגורם להרבה משתמשי Wacom לזלזל בזה) הוא דווקא מתאים מאוד. יצאו כבר 4 גרסאות, ועל אף שציירים היו מרוצים יחסית מגרסאות קודמות, כל גירסא רק משתפרת. יש צורך לקנות את העט והמקלדת בנפרד.

יתרונות:
1. נייד. בהחלט. דקיק, קליל, וקל לנשיאה יחד אם המקלדת והעט.
2. ניתן לחבר למסך נוסף.
3. מתואם למחוג של מייקרוסופט (ראו תגובה קודמת)
3. רזולוציה גבוהה ותצוגת צבעים מהממת
4. מסך מגע (כמובן)
5. העט מגיע אם 4 ניבים שונים, יש בקצה מחק ומזהה הטייה
6. פרלקסה מועטה או כלל לא קיימת
7. מתאים לפוטושופ ברמה טובה ועוד תוכנות ציור ברמה מצוינת.

חסרונות:
1. יש רק כניסת USB אחת. יותר טוב מכלום...
2. זיהוי לחץ נמוך (1,024). אבל כפי שכבר ציינתי- ממש אי אפשר להבחין בהבדל בין 8000 של Wacom ל1000 של מייקרוסופט.
3. מסך קטן 12.3 אינץ'. יכול להיות חיסרון או יתרון, אבל פוטושופ פחות מCC לא תומך במסכי מגע. כלומר הכפתורים קטנים מדי ללחיצה ביד. אפשר לתקן במקצת (TabletPro), או להסתדר אם העט והמקלדת.
4. טיפ טיפונת איטיות בציור קווים. ומעט מאוד רעידות בציור קווים איטיים.
חלק התלוננו על קווים מקוטעים כל גרסא השתפרה יותר בעניין הזה, אבל זה עדיין לא תוקן באופן מושלם.
יש אפשרות לתקן את זה עם התוכנה Lazy Nezumi Pro
5. המסך דוחה מגע כל עוד העט נמצא בקרבתו, וזאת כדי שלא יתרגם את תנועות הציור כתנועות מגע.

יש אפשרות לבחור בין ששה דגמים שונים. מומלץ לא ללכת כל פחות מ 8GB RAM ומעבד i5 או i7.

ניתן לקנות באמזון מייקרוסופט ו B&H
היות שזה מייקרוסופט סביר שיש מקומות בארץ בהם אפשר לקנות, אך אין לי היכרות אישית.

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני משתמשת ב-wacom cintiq 13 hd
קניתי אותו ב'אריג'נט' היבואנית של וואקום בישראל.

המסך: בעל רזולוציה של 1920 על 1080 פיקסלים (Full HD), מאפשר זוית צפיה של 178 מעלות ומייצר 16.7 מליון צבעים.
בתחילה הגודל הספיק לי אבל אחרי שהתרגלתי לקצב ולאיכות של הציור, אני מתחילה לחוש את החיסרון של המסך הקטן, חותרת להתקדם לגדול יותר- כמה שגדול יותר טוב...
בתנאי תאורה חזקים יש קצת השתקפות של אור על המסך, לכן אני משתדלת לעמעם אורות בחדר.
יש לי בעיה עם כיול הצבעים, ניסיתי לפי כל מיני מדריכים ולא כל כך הצלחתי. לכן אני עדיין מסתמכת על צבעי המסך של המחשב שלי.
חיבורים: הלוח מתחבר למחשב בשני חיבורים עם יציאת USB ויציאת HDMI. בנוסף יש חיבור לשקע. זה קצת מסורבל.
עט: ללא בטריה. אין צורך בטעינה. מגיע עם בסיס מעמד ועם חודים חלופיים. העט מאד נוח לשימוש גם בתור עכבר, יש שני לחצנים המשמשים כלחצן הימני והשמאלי בעכבר, בנוסף חוד בראש ומחק בקצה השני. מדידת ההטיה היא 60 מעלות.
תכנות: במנגה רץ מעולה! בפוטושופ cc17 אני נתקלת לאחרונה בבעיה, התכנה מתרגמת את העט בדיליי, אז הפסקתי להשתמש בתכנה, אבל יכול להיות שזו בעיה של התקנה.
תלונה קטנה לסיום: המכשיר מגיע עם מעמד להנחה עליו המתכוונן לזויות שונות אבל לי אישית הוא מאד לא נוח! תוך כדי ציור הלוח נוטה להחליק מהמעמד שלו וזה ממש מציק לי. סתם התמרמרות של פינוק... :p

בגדול המכשיר מעולה, יש שנתיים אחריות והוא מספק טעימה ועוד הרבה יותר, מהעולם האמיתי של האיור הדיטלי. האיכות והזרימה מעולה וממכרת ממש.
מומלץ למתחילים ולמתקדמים, מכשיר מגניב עם ביצועים ממכרים!

מחיר כיום באתר הרשמי של אריג'נט: 4,677 ש"ח כולל מע"מ

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
המשתמש י' שלח לי שאלה. חושבני שהדבר יועיל לכולם ולכן אני מעלה את השאלה והתשובה כאן:

השתוקקתי לרכוש עט תצוגה והתפתיתי היום לרכוש מוצר של XP-Pen, רק כעת אני רואה את המבחר הרב שקיים בשוק
אודה לך אם תוכל להניח דעתי בקשר לעסקה שביצעתי, וכן לא יצאתי ברור אם מדובר במסך HD ואם מדובר בתצוגת מסך או בטאבלט (מה שלא סביר לכאורה)
הקישור

תשובה:
אכן ניתן להתבלבל מהמבחר הרב, אך אוכל לפשט את מצב העיניינים במקצת:
דבר ראשון דע שאנשים נוטים להיקשר לחברה ממנה קנו את הלוח הראשון.

XP-Pen היא אחת משלוש חברות מלבד Wacom הנמצאות בטופ, מבחינת טיב ואיכות.
החברות הן Huion, Ugee, XP-Pen. (נראה לי שאפשר לצרף גם את Parblo לכאן.)

כל החברות האלה טובות באותה מידה. כל אחד מתרגל ליתרונות הקטנים והבאגים המזעריים של החברה "שלו", לכן בגדול הבחירה בין שלושת החברות תלויה בטעם האישי.

ועכשיו, לגבי הדגם הספציפי שלך, Artist 22 Display:
הלוח שהזמנת הוא מסך ציור. אין בו שום מערכת הפעלה, ולא ניתן להתקין עליו תוכנות. זהו מסך לכל דבר ויש צורך לחבר אותו למחשב. המסך שהזמנת אינו טאבלט.

הדגם שלך הוא ללא כפתורי פעולה. XP-Pen יצרו שני דגמים חופפים, אחד עם כפתורי פעולה ויקר יותר, ואחד ללא כפתורים. זה לא אמור להוות בעיה אם התרגלת לשימוש במקלדת. מקסימום תקנה Express Keys, אבל באמת לא נראה לי שתזדקק לזה. כתבתי סקירה על הלוחות האלו כאן. בתמונה תראה את הגרסא עם כפתורי הפעולה.

המסך HD, רזולוציה מצוינת.

בנוסף,
המסכים 21.5" שזה גדול מאוד.
זווית הצפיה מרבי, כלומר 178 מעלות,
מסך IPS שהוא אחד מסוגי המסכים הטובים לציור.
זיהוי לחץ 2048 רמות, שזה מספר רמות מיטבי. (יותר מכפול ממה שצריך)
כל שאר המאפיינים מצוינים.
לסיכום, איחולי על הבחירה המצוינת. שיהיה במזל טוב!

כדאי לך לבדוק פירוט מדויק כאן, באתר של החברה.

כפי שהזכרתי, לכל אחת משלושת החברות הנזכרות למעלה, יש באגים קטנים שונים משלה, על אף האיכות הכללית.
בחברה זו נראה שהבאגים הינם כדקלמן:
1. כאבלים רופפים או קצרים. - במקרה שהאורך לא מספיק ניתן לקנות כאבלים כאלה בכל חנות למוצרי אלקטרוניקה, מחשבים או פלאפונים.
2. מיקום הכאבלים מונח בתחתית המסך. זה מפריע להניח את המסך בזוויות מסוימות.
3.לשים לב להתקין את הדרייבר המעודכן מהאתר של החברה ולא מהדיסק המצורף!

לחברה יש שירות לקוחות מצוין. בכל החברות נורמלי וצפוי שיהיו בעיות התקנה בהתחלה, כמו קווים שבורים, חוסר זיהוי של העט, תצוגה קופצנית. אין זה אומר שהרכישה לא טובה, זה אומר שיש להשקיע זמן בפתרון הבעיות, יחד עם החברה. לבסוף העט יעבוד חלק בעז"ה.
בהצלחה.

עוד שאלה קטנה, האם יש לו מסך מגע?

המסך אינו מגע, לכן הצורך בכפתורי פעולה (או מקלדת.) מגע משמש במקום קיצורי דרך.
כמדומני שמלבד Wacom אין עוד חברה, חוץ מ Yiynova המוכרת מסכי מגע.

אני מקווה שאינך מתחרט על הקנייה בגלל הפרט הזה, היות שמניסיוני מגע הוא עוד רק מאפיין התלוי בטעם האישי. באם לא התרגלת לשימוש בו, לא תרגיש שאתה מפסיד מכך דבר. ועוד, קשה להנות מחווית יצירה מושלמת עם מגע. ייתכן והדבר פשוט דורש זמן הסתגלות, אבל מניסיוני ומיניסיון של עוד יוצרים, אנו נהנים יותר ללא המגע, ומכבים אותו.

תודה לי' על השאלה ^_^
אנו מאחלים לך הצלחה עם המסך החדש, ומקווים שתשתף אותנו בחווית המשתמש שלך לאחר שתתנסה בו.

ishai

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
לי יש גם XP-PEN, ואני מאוווד מרוצה ממנו ב"ה.
שירות הלקוחות של החברה באמת טוב. בהתחלה קניתי לוח עם Express Keys, אבל הם לא עבדו אצלי במחשב, אז החברה הסכימה להחליף לי ללוח בלי כפתורים בצד, ולהחזיר לי את ההפרש ביניהם.
ולגבי הכפתורים, יש ל- XP-PEN מעין מקלדת קטנה של 9 כפתורים וגלגלת, בהם אני משתמש במקום המקלדת ומסתדר מצוין. אפשר לראות אותו פה.

שיהיה בהצלחה!

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שאלה מהמשתמשת ה' בנוגע לCintiq של Wacom:
אני מעצבת ומאיירת. בתחום העיצוב הלוח האטום עונה לגמרי על הצרכים... בתחום האיור, אני מעוניינת לעבור לסינטיק. (או לפחות להתנסות...)
אני תוהה על איזה גודל נכון לעבוד. האם גודל של 13 מספק, או שכדאי להשקיע ב22.
כמו כן, האם הוא קל, כך שאפשר ממש להחזיק אותו ולצייר עליו או שהוא חייב להיות מונח ביציבות על משטח.
האם הסינטיק 22/13 עובדים עם אדובי פוטושופ/אילוסטייטור cs6?
ועם מערכת הפעלה 10.7.5?

תשובה:

1. גודל:
אמרת שאת מעצבת ומאיירת. לגבי עיצוב, כמו שאמרת לוח גרפי (לוח אטום) מצוין. לגבי האיור, לוח 13" הוא גבולי מאוד. כלומר, הוא קטן יותר מלוחות בינוניים, אבל הוא לא פיצי. אפשר ואפשר לצייר עליו אפילו ציורים מורכבים מאוד, דבר זה תלוי ברמת הסבלנות וההשקעה של הצייר ולא בלוח.

אבל: בוודאי שיותר נוח לצייר על לוח גדול יותר. הוא מאפשר לרדת לפרטי פרטים בקלות ולדייק בהם. אין הכוונה שאי אפשר לרדת לפרטים בלוח קטן, אלא שזה דורש יותר מאמץ ותכנון, לכן, בדרך כלל לוחות קטנים משמשים לסגנונות שאינן דורשות צביעה מסובכת.
כלומר, סגנונות קומיקס פשוטים כמו זה:
cliff-jpg.285691

או ציורים קוויים מורכבים, אך צביעה פשוטה.
כמו זה:
istanbul-jpg.285693

לסיכום: אם את מציירת כך אין סיבה אמיתית שתלכי על לוח גדול. אבל אם יש לך תקציב, ואת רוצה להתפנק כדאי שתשקיעי בלוח בינוני, 16", רק לשם ההנאה שיהיה לך בציור. אין כל צורך להשקיע בלוח גדול של 22".

אם את מציירת עם צביעה מורכבת, כמו זה:
hope-jpg.285692

את אומנם תוכלי להמשיך לצייר כך על לוח 13", אבל כעבור זמן סביר שתרגישי מתוסכלת. אם יש לך תקציב מוגבל, תקני את ה13", אך אם אין בעיה של תקציב, בוודאי שככל שהלוח גדול יותר, יהיה לך יותר קל וכיף. אין צורך להתפרע על 27", גם 22" הוא גדול מאוד, ואפילו 16"גדול מספיק.

2. ניידות:
אם חשובה לך הניידות, כלומר שיהיה אפשר להחזיק ביד ולצייר, ולאו דווקא על משטח קבוע, בוודאי שלצורך העניין מתאים 13". גם 16" נייד בהחלט, למרות שהוא כנראה כבד יותר. 22" ומעלה מאוד כבדים, מעמדים וכאבלים מסורבלים. הם חייבים להיות על משטח יציב, ולא מומלץ בכלל לטלטל ממקום למקום.
שימי לב: כול הדגמים דורשים כאבלים לצורך חיבור למחשב, כך שנייד שאין הכוונה שאפשר פשוט לצאת אם הלוח לכל מקום ולהתחיל לצייר ללא מחשב.

3. התאמה לmac:
מערכת ההפעלה שלך 10.7.5. חלק מהסינטיקים מתאימים רק לmac של 10.10. ומעלה:

1. 13 אינץ' HD מתאים למערכת 10.6.8 ומעלה עם מעבד intel.
2. 13 אינץ' Pro, הכולל מגע, מתאים רק ל 10.10 ומעלה
3. 16 אינץ', הכולל מגע, מתאים רק ל 10.10 ומעלה
4. 22 אינץ' HD עם או בלי מגע תומכים במערכת 10.5.8 ומעלה עם מעבד Intel.

לגבי הכאבלים: הם אינם מתאימים לmac. יש לקנות מתאמים מיוחדים מאפל, לפי דגם המחשב שיש לך. לפני שאת קונה תוודאי עם וואקום אודות דגם המחשב שלך ועם קיימים מתאמים שעובדים. כדאי לוודא שלמשתמשים אחרים עם אותו דגם, הלוח עבד כמו שצריך יחד עם המתאמים.

תוודאי שהמעבד שלך הוא Intel.

לחלק מהדגמים של mac יש אפשרות להשתדרג 10.10(Yosemite) בחינם. באפשרותך לבדוק את הנושא, או לקנות דגם המתאים למערכת ההפעלה הקיימת.

4. התאמה לCS6:
יש הרבה תלונות על 22HD, בהקשר לCS6. זה הגיוני, היות ולאדובי ולWacom יש חוזה, והיות שאדובי כבר לא תומכים בCS6 מזה זמן רב, כל העידכונים, תיקוני הבאגים וכו', יתאימו רק לCC.

לעומת זאת 13HD, (לא 13Pro) נראה ממשתמשים שעובד היטב עם CS6.
13HD הוא הגרסה הוותיקה ללוח זה, וכנראה זוהי הסיבה שאין בעיות עם CS6.

בתגובות קודמות כבר אמרתי את טעמי בנוגע למגע. אם התקציב שלך מוגבל אל תלכי על מגע. אם את רגילה להשתמש במגע בלוח בגרפי, יחסר לך מאוד בהתחלה, אך לאחר זמן תתרגלי.

לסיכום:
במצבך הנוכחי נראה שרק 13HD מתאים לך.
אם תרצי גדול יותר תצטרכי לעדכן גרסת מחשב לYosemite, ו/או לעבור לCC או לחילופין, להשתמש בתוכנות חילופיות לאדובי.

לכם המשתמשים: האם יש כאן מישהו שמישתמש בלוח Cintiq כלשהו יחד עם CS6? אנא שתפו אותנו:
האם הקווים חלקים? האם הקווים מהירים? אם יש לכם מגע, האם הוא עובד היטב?

חתימה טובה לכולם!

ליק, תודה ^_^

קבצים מצורפים

• Cliff.jpg
    Cliff.jpg
    KB 99.8 · צפיות: 362
  • Hope.jpg
    Hope.jpg
    KB 112.2 · צפיות: 375
  • Istanbul.jpg
    Istanbul.jpg
    KB 115.6 · צפיות: 358
נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
המשתמשת ב' שאלה:

אריג'נט לוקחים עוד 300-400 דולר לכל לוח [בנוסף על המחיר שכתבת באשכול]
בדר"כ יש בעיות עם הלוחות האלו [של ארג'נט] או שהם בסדר?

אני די מתלבטת בין גודל 13" ל16"
מה זה גדול? ועד כמה משמעותי הגודל מבחינת חוית משתמש?
(אני לא צריכה שזה יהיה נייד)

בנוסף שמעתי שיש בסינטיק פרו של 16" בעיה שכאשר מציירים קו לאט ישר הוא יצא עם גלים.

תשובה:

מחיר:
בכל הלוחות כתבתי את המחיר שמופיע האתר החברה בעצמה, ובהיעדר מחיר שם, כתבתי את המחיר באמזון.
לפעמים יש מבצעים באמזון או באתרי מחירה אחרים, ולכן המחיר שם יהיה זול יותר מהמחיר בחברה.

יש מס ומחיר משלוח שכרוכים בהזמנה מחו"ל לארץ, לכן יש לקחת עוד 100-200 ש"ח בחשבון. סכום תוספת תלוי במשקל בלוח, כלומר, גודלו.

ארג'נט:
מעולם לא קניתי בארג'נט ואין לי מושג לגבי הלוחות שם. לדעתי, איכות הלוחות כמו איכות הלוחות של Wacom בכל מקום.
לגבי האחריות שלהם, שירות תיקונים ותמיכה תכנית, נצטרך לקוות לתגובות ממשתמשים אחרים בפורום, ובמקרה שהם מציעים את כל השירותים האלה, שווה לשלם עוד 200 ש"ח על זה, כי אחרת, במקרה של בעיות התקנה וכדמה, תצטרכו לדבר עם תמיכה תכנית של Wacom באנגלית, ומקרה של תקלה בלוח, תצטרכו לשלוח אותו לWacom בחו"ל.

גודל הלוחות:
גדול
הכוונה מגודל 18" לגודל 22".
בינוני - מגודל 15" עד לגודל 17".
קטן - מגודל 10" עד 13".
באפשרותך לראות את היחס של הלוחות ליד בתמונות ששמתי בראש כמעט כל לוח באשכול.

הגודל משמעותי מבחינת נוחות. גודל קטן מעודד ציורים ספציפיים וממוקדים יותר, היות שקשה לפרוס ציור גדול מלא בפרטים על מסך כזה.
הסברתי אודות העניין בפירוט בתשובה לה' כאן.

לגבי הגלים:
הדבר תלוי במערכת המחשב שלך.
כמעט בכל לוח כאשר מציירים לאט יש באגים. בחלק יש גלים ובחלק יש רעידות (קפיצות מדורגות). בינתיים לא ידוע לי על לוח שבו אין בעיות כאלה.
זה נשמע גרוע, אבל השאלה היא עד כמה הם בולטים. יש לוחות בהם זה בלתי נסבל, ויש לוחות בהם קשה מאוד לשים לב, או שהגלים מופיעים רק כאשר מציירים באיטיות מיוחדת.
הדבר תלוי בשלוש דברים: גם באיכות הלוח, במערכת המחשב שלך, בנוסף יש תוכנות, בד"כ פוטושופ, בהם הבעיה בולטת יותר.

אז באופן כללי, איך יודעים אם בלוח הספציפי הבעיה זניחה או לא?
בודקים בביקורות של משתמשים במקומות כמו אמזון וכדומה.
לצערי רוב המשתמשים לא מציינים מהו המעבד וכמות הRAM של המחשב שלהם, לכן יש צורך לבדוק: אם כמות גדולה של משתמשים אינם מתלוננים על הבעיה, כנראה שלהם יש מעבדים טובים, לעומת המתלוננים, להם יש מחשבים פחות טובים.

ניתן להתקין את התוכנה Lazy Nezumi לתיקון הבעיה. התוכנה עולה 30 דולר, אמינה ונפוצה מאוד.

בגדול: Huion כמעט בלתי אפשרי להבחין וקורה רק באיטיות מופלגת, Wacom בחלק מהמסכים לא ניתן להבחין כלל, בחלק חובה להתקין תוכנה לתיקון הבעיה, XP-Pen כמעט תמיד ניתן להבחין ויש צורך להתקין תוכנה, בUGEE כמעט לא ניתן להבחין, במיקרוסופט גם כן כמעט לא ניתן להבחין.

בכל מקרה, עלייך לבדוק מול החברה, או במקום הקנייה האם המחשב שלך עומד בדרישות. כמובן, עדיף שהמערכת שלך תעבור את הדרישות.
לדוגמא:
רוב החברות מציינות שעל המחשב להיות 4GB, אך האמת היא שאת צריכה לפחות 8GB כדי להנות מהמוצר, ו16 זה עוד יותר טוב.

בנוסף, ידוע לי שאפשר לנסות לוחות של Wacom בארג'נט. תוכלי לבדוק את הבעיה צצה שם.

נערך לאחרונה ב:

דגאיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש מוצר חדש מדל
דומה ל-Microsoft Surface Studio
מחיר פצצה

נשמח לסיקור המוצר
מהמומחה שליט"א.

תודה.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
דגאיש, ברוך הבא לאשכול ^_^

האם כבודו התכוון לDell Canvas? בעקבות המלצתו של אבימי, סקרתי כבר את המוצר הזה, במקום שהיה אמור להיות החמישי.
מוצר זה אמור להיות כל מה שSurface Studio, רק שהוא מסך נפרד מהמחשב, בעבור מי שחושש מההשלכות של הכלאת שתי מערכות יקרות יחד.
כפי שציינתי שם, לא מומלץ לקנות עדיין.

אגב, לכל המשתמשים:
אנצל הזדמנות זו להבהרה קצרה.
לאחרונה רבו מאוד המכתבים למייל שלי. משמח אותי מאוד לראות שלא רק הקירות שומעים אותי, ושיש אנשים שמוצאים תועלת במה שמעלים כאן.
אבל, בבקשה קחו דוגמא מ דגאיש, ושאלו כאן את השאלות. מובטח לכם שאעשה כמיטב יכולתי לענות לכולם. אין צורך לשלוח לי הודעה פרטית, או הודעה למייל כדי שאשים לב.

הרשו לי להרגיע אתכם שהאשכול הזה מיועד בעיקר לטובת כל מי שלא מביו כלום באיור דיגיטלי, או אפילו במחשבים באופן כללי, לכן תהיו בטוחים שכל שאלה מוסיפה ידע לכולם. חזרתי ואמרתי, תרגישו חופשיים לשאול את השאלות שיש לכם, גם המטופשות ביותר. אני עונה לכולם!

בנוסף, אין לי שום סימוכין בנושא כלל, לכן מי מתחייב לכם שהמידע הזה שלי נכון? אם תשאלו כאן, יראו עוד אנשים רבים ויוכלו לבדוק את התשובות שלי, לבקר ולשתף אתכם בידע שלהם.

אם אתם בכל זאת לא בטוחים האם התגובה שלכם מתאימה, קראו את ההוראות כאן.

מצד שני, מובן לי שיש משתמשים שאינם רוצים לחשוף פרטים לעיני כולם, או שרוצים לבקש בקשה אישית. במקרה כזה אתם כן מוזמנים לשלוח לי מייל פרטי.

חג שמח!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה