השקעות שוק ההון לעומת נדלן- מספר הערות

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אני מבינה את הטיעון באופן כללי, אבל זה אמור להיות הפוך, בן אדם שבצורה די ודאית יהיה זקוק לסכומים מאד גדולים, גם אם זה בשביל לקנות דירות לבנותיו, עדיף לו להשקיע במקום שיניב לו את התשואה המרבית.
חלק ניכר מהאנשים לא יכולים לסגור את הכסף ל15 שנה.
וגם עכשיו השוק מאוד גבוה, בשנה האחרונה זה עלה בהרבה יותר מהממוצע, כך שלפי הסטיסטיקה לא נראה שהעליות ימשיכו ככה.

אבל שוק הנדל"ן לעומת זאת יש ביקוש גבוה וכפי שכבר נכתב רוב האנשים צריכים את הכסף בשביל דירות לילדים.
נראה לי שלהשקיע בפריפריה במקום כמו הר יונה הפונטציאל לפחות לא להפסיד הוא הרבה יותר גבוה משוק ההון לטווח הקרוב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
וגם עכשיו השוק מאוד גבוה, בשנה האחרונה זה עלה בהרבה יותר מהממוצע, כך שלפי הסטיסטיקה לא נראה שהעליות ימשיכו ככה.

אבל שוק הנדל"ן לעומת זאת יש ביקוש גבוה וכפי שכבר נכתב רוב האנשים צריכים את הכסף בשביל דירות לילדים.
נראה לי שלהשקיע בפריפריה במקום כמו הר יונה הפונטציאל לפחות לא להפסיד הוא הרבה יותר גבוה משוק ההון לטווח הקרוב.
בלי להתייחס לעצם התגובה, ולהגיד האם המסקנות שנכתבו נכונות או לא.
אבל כתבתם בתגובה הזאת דבר והיפוכו.
לגבי שוק ההון אתם אומרים, שאם בשנה האחרונה זה עלה מעבר לממוצע, אז כנראה שזה ירד או לא יעלה וכדו'.
ולגבי הדירות אתם אומרים שזה ימשיך לעלות באותו קצב, למרות שמדובר פה אחרי 13 שנים של עליות בנדל"ן של הרבה מעבר לממוצע הרב שנתי בנדל"ן...

אז כדאי שתחליטו אם התשואות שהיו לאחרונה בשוק כזה או אחר, זה סיבה שעכשיו זה יהיה פחות? או שלא?
ואין שום הבדל בנושא בין שוק ההון לשוק הנדל"ן.

ש.ר

משתמש פעיל
האם יש חברה או איש מקצוע מומלץ שעוזר/ים להשקיע בשוק ההון לחסרי ידע ?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אין.
תוכל להתחיל כאן
ויש חובבנים שעוזרים.
@מקצועי בלבד עוזרת לכל פונה
מי שפונה אלי למייל אני משתדל להגיב אם יש לי זמן.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אני ממליץ על מנהלת הפורום הנכבדה הלא היא @מקצועי בלבד
שלי היא עזרה מאד בשפה השווה לכל נפש, ועם ירידה לכל הפרטים, וכמובן עם הסבלנות המיוחדת שלה.
וכמובן כשמה כן היא "מקצועית".

מה יש

משתמש מקצוען
יש קורסים למתחילים בשוק ההון
ויש גם כמויות של מידע חינמי ברשת.

ויש עוד הרבה.

יש גם יועצים פרטיים אבל חבל

קלופ

משתמש פעיל
לא תמיד יש שוכרים
יש תקלות בדירה וכו
מניסיון.
ויש גם מקרים שמשפחה לא משלמות.
מזמינים רשויות מתאימות.
יום לפני שבאו הרשויות הם ברחו.
כהכנסה פסיבית נדלן זה משו אחד.שזה יכול להיות נהדר.
לעומת זאת במונחים של השקעה זה מאוד תלוי.(בכלל איבוד אפקט הריבית דריבית.)
עם הדיבידנדים התשואה הממוצעת זה כ 6.242% לשנה.
מעניין.
אגב החישוב הוא בהנחה של קרנות איריות צוברות?
השקעה בנדל"ן "מגדרת" את ההשקעה
ממש לא נכון.
מניסיון.
יש הרבה זויות הסתכלות.
בעיני לשים מעל מיליון שקל במקום אחד זה=ריכוז סיכונים.
יכול להיות שכנים רעים שמורידים את ערך הדירה
(מכיר מקרוב לא מעט מקרים כאלה לדוגמא,בטבריה בתוך קרית שמואל,
מעשנים סמים,והמשטרה לא עושה כלום כבר שנים!)
אמנם גם לי יש דירה בבעלות אבל עדיין,כשחושבים על זה קצת משוגע.
לעומת פיזור של כל הכסף על פני אלפי חברות מכל העולם,ומכל הסקטורים.
תלוי מאד בנתונים של כל אחד.
זו הנקודה.
כי יש הרבה אנשים שקשה להם/לא לוקחים אחריות פיננסית,
ורק משכנתא שתירד להם כמו שעון שוויצרי מהעוש,תסגל להם/תכריח אותם להתנהלות פיננסית בריאה יותר.
מעבר לזה תלוי מאוד כמה אחוז משכנתא לוקחים זה משנה סדרי גודל ריביות.
גם תלוי בסיבולת סיכון.כדי לישון טוב בלילה.
דרך הברוקר
מניסיון? כמה ריבית לקחו לכם?

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מה המומחים אומרים על סיכונים שיש בשוק ההון שפתאום הניירות ערך של החברה פשוט יתרסקו והכסף המופקד יעלם? אולי זה סתם דימיונות אבל יש קצת תחושה שוק ההון זה כמא קסינו (הימור)...
גם בנדלן ח'ו יכול לקרות כל מני דברים טסונמי או דברים כאלה אבל ב'ה יותר נראה שהם לא דברים צפויים

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מס רכישה=8 אחוז[כלומר על דירה של מיליון יש מס של 80 אלף]
נכון, אבל אפשר להשקיע בנדל''ן דרך הדירה היחידה (יח''ד וכו')
מס שבח= 25 אחוז מהרווח של הדירה[לדוגמא: אדם שקנה דירה במיליון ובמכירה השווי של הדירה 2 מיליון על הרווח של המיליון צריך לשלם מס שבח 250 אלף]
נכון, ואף יותר מכך, לחישוב המס מתווסף הפחת בשיעור של 2% שנתי (כביכול הרווחת יותר ממיליון)
ובקרן השתלמות יש אפשרות להפקיד כל שנה עד 70 אלף ללא מס
העירו לעיל כבר שזה בקופגלה ושם זה רק לגבי משיכה כגימלה פנסיונית (מה שבדרך כלל בטווח של שנים נאכל על ידי דמי הניהול), בקרן השתלמות התקרה עומדת באיזור ה18,000 שנתי לכל אחד מבני הזוג
מצד שני יש פטור ממס על הכנסה מהשכרת דירה עד 5000 ומשהו ש"ח בחודש
נכון, אבל במקרים רבים עדיף לבחור במסלול החייב במס בכדי להיפטר ממס שבח על הפחת בעת המכירה
אפשר לעיין במאמר המצורף בסופו.
-נעילת הפסדים- למכור בשעה שיש ירידה ולקנות שוב (הרי תמיד יש ירידות לפעמים) וזה יוצר 'מגן מס' שניתן להזדכות עליו.
זה רלוונטי כמובן רק במקרה שיש שני נירות בחשבון וצריך במקביל לממש רווחים (או רווח אחר שאפשר לקזז כנגד הפסד ריווחי הון), אחרת זה עשוי להגדיל את המס בשנים שלאחר מכן.
מה המומחים אומרים על סיכונים שיש בשוק ההון שפתאום הניירות ערך של החברה פשוט יתרסקו והכסף המופקד יעלם? אולי זה סתם דימיונות אבל יש קצת תחושה שוק ההון זה כמא קסינו (הימור)...
גם בנדלן ח'ו יכול לקרות כל מני דברים טסונמי או דברים כאלה אבל ב'ה יותר נראה שהם לא דברים צפויים
אתה צודק מאוד, לכן כל מי שמשקיע בלי לדעת יותר מידי, משקיע דרך מדדים שזה אומר שאתה קונה בנייר אחד מאות ואלפי חברות כך שהסיכון שלך על קריסת חברה ספציפית לא קיים.
(תחשוב על זה כמו להחזיק בנין אחד או להחזיק 1/1000 באלף בנינים, איפה יש יותר סיכון לקריסת הבנין?)

קלופ

משתמש פעיל
לכן כל מי שמשקיע בלי לדעת יותר מידי, משקיע דרך מדדים
לא רק.
גם למי שיודע לנתח דוחות של חברות,עדיף פי המחקרים להשקיע במוצאים עוקבי מדד.
אם באמת היה עדיף לשבת לנתח דוחות של חברות ערך מכפילים וכו' הייתי עושה את זה ממזמן.
הערה קטנה: כמו ש @מקצועי בלבד הסבירה,ואני מצטט:
"
כשאני משקיעה במשהו אני מבינה את ההשקעה, ואני מבינה הסיכויים והסיכונים בהשקעה, וגם יודעת איך למנוע ולנטרל את הסיכונים, וכמובן שאני אחראית על עצמי, ולכן זה יהיה לא אחראי מבחינתי לפרוס פה סתם את ההשקעות שלי, מבלי שמי שקורא יבין היטב את ההשקעה הסיכויים והסיכונים.
" סוף ציטוט.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גם למי שיודע לנתח דוחות של חברות,עדיף פי המחקרים להשקיע במוצאים עוקבי מדד.
על זה יש כבר ויכוחים כאורך הגלות בהמון פורומים, על מי שלא מבין יש הסכמה גורפת.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אגב,אתה חושב שתצליח להכות את המדד?
ממש לא
מה שכתבתי הוא מתוך זהירות לא להכליל, מכיוון שמסתבר ויש אנשים שיודעים להרויח יותר, הבעיה היחידה היא שאני לא יודע איך לנחש מיהם. (ובעיה נוספת היא, שבדרך כלל גם אם יש אפשרות להרויח יותר היא מוגבלת ולכן גם מנהל שמסוגל להכות את המדד על ידי ידע אמיתי וזיהוי כשלי שוק, אינו יכול לעשות זאת בלי סוף כיוון שהוא סוגר בעצמו את הכשל עם סכום מסויים והסכומים הבאים אחריו כבר צריכים לזהות כשלי שוק חדשים)

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
בלי להתייחס לעצם התגובה, ולהגיד האם המסקנות שנכתבו נכונות או לא.
אבל כתבתם בתגובה הזאת דבר והיפוכו.
לגבי שוק ההון אתם אומרים, שאם בשנה האחרונה זה עלה מעבר לממוצע, אז כנראה שזה ירד או לא יעלה וכדו'.
ולגבי הדירות אתם אומרים שזה ימשיך לעלות באותו קצב, למרות שמדובר פה אחרי 13 שנים של עליות בנדל"ן של הרבה מעבר לממוצע הרב שנתי בנדל"ן...
הכוונה היתה על הפריפריה כמו הר יונה ששם מחיר הדירה כיום זה עלות הבנייה, כך שאין לזה יותר מדי לאן ליפול, חוץ אם אולי עלות הבנייה מלט ברזל שכר פועלים וכו' המחיר שלו ירד דרסטית...

לעומת זאת שאר הריכוזים החרדים כמו בני ברק ובית שמש שרוב האוכלסיה בקושי מתחילים את החודש ויש היצע יותר ממה שאנשים שם יכולים להתאבד כלכלית, אני גם חושב שתהיה קריסה.

וגם יש כ10,000 זוגות חרדים שמתחתנים מידי שנה, ובמערכת החינוך החרדית (למיטב הבנתי זה מגיל 3 עד 18) שמעתי שיש יותר מחצי מיליון תלמידים חרדים, זאת אומרת שבתוך15 שנה הציבור החרדי צריך לפחות 200 אלף דירות.
ולמיטב ידיעתי רוב מוחלט של הזוגות החרדים לא יכולים לעמוד במחירים של היום, כך שהר יונה נראה המקום עם הכי פחות סיכונים.

אז כדאי שתחליטו אם התשואות שהיו לאחרונה בשוק כזה או אחר, זה סיבה שעכשיו זה יהיה פחות? או שלא?
ואין שום הבדל בנושא בין שוק ההון לשוק הנדל"ן.
אם הממוצע בשוק ההון הוא 7% ובשנתיים האחרונות זה היה הרבה מעבר לכך אז מה זה אומר לגבי השנים הקרובות...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם הממוצע בשוק ההון הוא 7% ובשנתיים האחרונות זה היה הרבה מעבר לכך אז מה זה אומר לגבי השנים הקרובות...
הממוצע הרב שנתי הוא לא 7%.
אלא הרבה יותר [באזור של 12% לשנה]
7% תשואה ממוצעת לשנה, זה המינימום כשמדובר בטווח ארוך.

ולעצם השאלה, זה פשוט לא אומר כלום!!
יש תמיד סיבות לעליות וגם לירידות, ואין כמעט מי שמצליח לנבא פעם אחר פעם האם תהיה ירידה או עליה.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
הממוצע הרב שנתי הוא לא 7%.
אלא הרבה יותר [באזור של 12% לשנה]
7% תשואה ממוצעת לשנה, זה המינימום כשמדובר בטווח ארוך.

ולעצם השאלה, זה פשוט לא אומר כלום!!
יש תמיד סיבות לעליות וגם לירידות, ואין כמעט מי שמצליח לנבא פעם אחר פעם האם תהיה ירידה או עליה.
והיו זמנים שלקח לשוק ההון שנים לתקן את הירידות.
אין פה ניסיון לנבאות מה יהיה רק מדברים על סטיסטיקה שאומר שאם היה עליות אז הסיכוי לעליות יורד בהמשך.

לעומת זאת רשמנו
והם צריכים את זה להשקעה עבור דירה לילדים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
והיו זמנים שלקח לשוק ההון שנים לתקן את הירידות.
אין פה ניסיון לנבאות מה יהיה רק מדברים על סטיסטיקה שאומר שאם היה עליות אז הסיכוי לעליות יורד בהמשך.

לעומת זאת רשמנו

והם צריכים את זה להשקעה עבור דירה לילדים.
אם שמתם לב אני לא נכנסת פה כמעט לעצם הדיון.
אני רק מתקנת נתונים שממש צורמים לי.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה