שאלות

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
חשבתי פתאום אולי יש למישהו מכאן שאלות שקשורות לעריכת וידאו או לחלק הטכני שבמחשב או לקידוד, והוא לא מצא זמן לשאול כי זה לא היה קריטי, אז למה לא עכשיו?

אשתדל לענות בפירוט.

בהצלחה

ST86CH

משתמש צעיר
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כשהאפקטים באילוסטריטור עובדים לאט מאד (כל פעם שמשנים מתרנדר שוב)
למה זה קשור? לכרטיס מסך?

lovely

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא מצליחה להפעיל באפטר את ה ray traced 3d או את ה cinema 4d, למרות שיש לי מחשב יחסית חזק בשביל התוכנה.
ברגע שאני מפעילה את התכונות הנ"ל המחשב נתקע לי.

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ואו, תודה!

השאלות שלי:
א. כשאני סוגרת באנקורדר זה לוקח שעות, הבנתי שאני צריכה להגדיר לתכנה שתשתמש בכרטיס מסר לרינדור, אבל הוא לא נותן לי אופציה כזאת...:( אפור כזה שא"א לשנות כלום..
מצ"ב צילום מסך.
1.JPG

ב. מאז שהתקנתי שוב את פריימיר הרנדר (במהלך העבודה) לוקח די הרבה זמן... למה זה קשור?

ג. התקנתי מאיה 2018 והתחרטתי, הסרתי את ההתקנה וכנראה נגעתי בעוד משהו, וכל הקבצים נפתחים רק מתוך התוכנה, ז"א אני לא יכולה לפתוח קובץ בלחיצה עליו אלא פותחת את מאיה ואז באמצעות התכנה אפשר. הקובץ מוצג לי בשולחן עבודה לבן כזה.. וגם כשאני מנסה לעשות פתיחה באמצעות אן מאיה בנמצא...:(
2.JPG

ושוב, תודה על הכל!

neomy

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
קניתי מחשב חדש, חזק במיוחד ובהתאמה מלאה לעריכת וידאו, ועדיין כשאני עובדת על multi camera התצוגה מקוטעת. לפי מפרט המחשב זה לא אמור לקרות, יכול להיות שהבעיה בהגדרות?

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
טוב זהו, מספיק שאלות, אענה לפי הסדר, ואח"כ נפתח אשכול אחר לשאלות אחרות בשביל שלא יהיה בלגאן אח"כ בחיפוש שאלות ותשובות.

שאלה מספר 1.
כשהאפקטים באילוסטריטור עובדים לאט מאד (כל פעם שמשנים מתרנדר שוב)
למה זה קשור? לכרטיס מסך?

תשובה:
את מתכוונת לעבודה באפטר אפקט על שכבה עם קובץ של אילוס? (אני משער שלא התכוונת לעבודה באילוס עצמו, זה יותר שייך לגרפיקה). - תעדכני ותפרטי יותר את השאלה.
עידכון: לאחר הבנת השאלה אגיד ככה, כן יש מצב שהאפקטים משתמשים בכרטיס מסך, בשביל לבדוק זאת, אנחנו נסגור את כל הקבצים הפתוחים לגמרי, ונפעיל מחדש את התוכנה, נפתח קובץ פשוט ויקטורי ונחיל עליו את האפקטים הכבדים, ונראה האם זה עדיין איטי? אם כן, סימן שהאפקטים אשמים ואולי כדאי להתקין דרייבר מחדש כמו שכתבתי מדריך למטה, ואם לא, סימן שהקובץ שהיה פתוח היה מאוד כבד למחשב ובגלל זה האפקט "הסתבך" איתו, אז או שנצמצם את הקובץ ואת מורכבותו, כלומר נוריד כל דבר שלא צריך בתוך קובץ האילוס, או שאולי צריך מחשב יותר חזק באמת...
ואת זה נוכל לבדוק בזמן החלת האפקטים ע"י כניסה ל"מנהל המשימות" > ע"י כפתור ימני בעכבר על השורה למטה של המחשב ולחיצה בחלונית שנפתחה על "מנהל המשימות, ובמנהל המשימות ללכת לכרטיסיית "ביצועים" ולראות בזמן החלת האפקטים מה קורה עם המעבד והזיכרון הפנימי...

בהצלחה.

נ.ב. צורת הפיתרון שכתבתי רלוונטית לכל סוגי הבעיות שיש לכם במחשב בכל תוכנה שהיא, קודם כל מפעילים את התוכנה רק אם קובץ פשוט ובודקים האם הבעיה בתוכנה או בקובץ שלכם.

==========
שאלה מספר 2.
לא מצליחה להפעיל באפטר את ה ray traced 3d או את ה cinema 4d, למרות שיש לי מחשב יחסית חזק בשביל התוכנה.
ברגע שאני מפעילה את התכונות הנ"ל המחשב נתקע לי.

תשובה:
תחום הרייטרייסינג והסינמה, שייכות לתחום הכרטיס מסך, ולכן דבר ראשון שנבדוק, זה האם הכרטיס מסך מותקן טוב, בשביל לוודא את זה , אנחנו נוריד דרייבר אחרון לכרטיס מסך שלנו ובהתקנה נגדיר לאפס את ההתקנה, ואז הדרייבר הקודם יימחק והחדש יותקן במצב אופטימלי.
דבר שני, מה הכוונה שהמחשב נתקע? אפטר נתקע.? ווינדוס נתקע? מופיע חלון שגיאה? כל תשובה היא דבר אחר לגמרי.
באופן כללי אני אומר, שבאמת אם הכל מותקן כיאות ובכל זאת הרייטרייסינג עושה הודעת שגיאה, יש סיכוי שזה באג ידוע של אפטר שניתן לתקנו ע"י החלפת קובץ בתיקיית המערכת של אפטר, אבל קודם כל צריך לדעת מה התקלה שלך בדיוק.

==============
ועכשיו לשאלה איך מתקינים דרייבר לכרטיס מסך?

אז ככה - קודם כל אנחנו מפעילים את המחשב מחדש! ולא מדליקים אחרי זה שום תוכנה!
לאחר מכן נראה מה הכרטיס מסך שלנו:
לוחצים התחל>כותבים DXDIAG> ובחלון שנפתח הולכים לכרטיסיית תצוגה
upload_2018-7-2_23-13-26.png

===
כמו שאתם רואים הכרטיס מסך שלי, זה של חברת NVIDIA, הסדרה היא GEFORCE והדגם הוא 1070 GTX.
החברה הזו היא הנפוצה והמומלצת ביותר, מי שיש לו כרטיסים של חברות אחרות או של אינטל יצטרך לבקש מטכנאי שיסדר לו.

עכשיו נכנסים לאתר הזה ובחורים את הדגם של הכרטיס שלנו ולאחר מכן לוחצים על הכפתור הירוק מימין
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx

upload_2018-7-2_23-16-6.png

====
לאחר מכן יפתח לנו עמוד עם כפתור ירוק DOWNLOAD, לוחצים עליו ושומרים את הקובץ במחשב.
לאחר מכן מפעילים את הקובץ שהורדנו ולוחצים OK בחלון שנפתח, לאחר מכן ממתינים עד שיתמלאו האחוזים
ובחלון הזה אנו בוחרים את האופציה השניה ולוחצים המשך

upload_2018-7-2_23-20-50.png

====
בחלון הבא בוחרים מותאמת אישית (קריטי!) ולוחצים על "הבא"
בחלון הבא אנחנו בוחרים בצע התקנה מלאה ולוחצים "הבא"

upload_2018-7-2_23-24-10.png

לאחר מכן אנחנו ממתינים עד שהמחשב יסיים את ההתקנה ולאחר מכן אנו מפעילים מחדש את המחשב.

זה הכל - בהצלחה לכולם!

נערך לאחרונה ב:

נעמי קרלינסקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וואוהו..
גם שירות מרחוק יש פה :)
תודה בשם כולם....

עפיפון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אפשר להוסיף עוד שאלה?
אני רוצה להאיץ את זמן הרינדור - האם תוספת זיכרון תעזור או שאולי משהו אחר מתאים כאן?
כמה זיכרון צריך להגדיר באפטר כדי שירנדר בצורה האופטימלית?

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אפשר להוסיף עוד שאלה?
אני רוצה להאיץ את זמן הרינדור - האם תוספת זיכרון תעזור או שאולי משהו אחר מתאים כאן?
כמה זיכרון צריך להגדיר באפטר כדי שירנדר בצורה האופטימלית?
שאלה מצויינת, נדבר עליה באשכול הבא.

itamar y

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
שאלת בסיס ביותר!!
מה טמפלטים ועוד מילה ששכחתי את שמה(זה הרבה הולך ביחד עם טמפלטים) -איך אני מפעילה את זה והאם זה רק לאפטר ולא לפרמייר?
תודה תודה על היוזמה

אני חושב שפופקו ייעד את האשכול בעיקר לשאלות לגבי המחשב.
בכל מקרה הקפצתי בשבילך אשכול ישן (גם כן של פופקו, חזק וברוך!!) והוספתי שם קצת מושגים

https://www.prog.co.il/threads/מושגים-מעולם-העריכה-והצילום.79003/

lovely

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תודה על התשובה המפורטת. התקנתי את הדרייבר המעודכן, וניסיתי קצת לשחק בתלת מימד.
את הריי טרייסד - הוא לא מקבל, ובסינמה פור די, הצלחתי קצת יותר לשחק.
אבל אחרי שסגרתי את אפטר, זו ההודעה שהוא נותן לי, ואני לא מצליחה לסגור אותה
1.PNG

t.d

משתמש צעיר
צילום מקצועי
בתקופה האחרונה בפרימייר כשאני מסמנת מרקרים- הוא לא עושה את זה בקצב שאני עושה,
אלא נתקע קצת ועושה אותם שניה אח"כ במקרה הטוב...
וכמובן שזה אחד הדברים הקריטיים לי בעריכה!!
אשמח מאד לקבל תשובה!!!!

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
שאלה מספר 3. כשאני סוגרת באנקורדר זה לוקח שעות, הבנתי שאני צריכה להגדיר לתכנה שתשתמש בכרטיס מסר לרינדור, אבל הוא לא נותן לי אופציה כזאת...:( אפור כזה שא"א לשנות כלום..

תשובה:
השאלה הזו היא מאוד נפוצה ולכן התשובה שאענה תעזור להבין את המערכת הזו, ותענה לכל השאלות האין סופיות בנושאי מהירות הרינדור - אז תזכרו אותה טוב!

אז ככה, כל נושא הרינדור, בעצם תלוי בכח של המחשב, הוי אומר משולש הכח, מעבד>זיכרון>כרטיס מסך.

המעבד זה המח שאחראי על החישוב של הפעולות שביקשנו ממנו, למשל חישוב אפקטים והכנסתם בפועל לסרט, וכן הלאה, אבל המעבד חייב לעבוד יד ביד עם הזיכרון הפנימי (RAM).
מכיוון שכמו שכל אחד מאיתנו בשביל לחשב 10+20+70, צריך לזכור שאחרי שחישבנו 10+20 יצא לנו 30, אנחנו חייבים לזכור את המספר 30 שיצא לנו בשביל לחשב את התרגיל הבא 30+70, נכון?
אותו דבר המעבד חייב לעבוד עם הזיכרון הפנימי בשביל החישוב, ולכן יוצא לנו, שככל שהמעבד יותר חזק מהירות הרנדר תעבוד יותר מהר, אך צריך גם מספיק זיכרון בשביל לזכור את כל הפעולות.
עוד דבר שהזיכרון עושה - זה לזכור פעולות שכבר עשינו בפועל, למשל, RAM PREVIEW באפטר, יש פס כחול/ירוק שמתמלא כשאנו לוחצים על רנדר, וזה בעצם ממלא את הזיכרון הפנימי (הירוק) וכן את הקאש שבהארדיסק (הכחול), כלומר אם למשל עשינו ראם פריויו על דקה של סרט באפטר, וזה לקח לו נגיד חצי שעה, אבל אם נשים לב נראה שלמשל אחרי שהוא הגיע ל 40 שניות, (לדוגמא), פתאום הפס הירוק שמתמלא לאט לאט מעל הטיים ליין, מתחיל להתקצר בתחילתו, וזה למה?
כמו שאמרנו הפס הירוק זה הזיכרון הפנימי, ובעצם הוא שומר לנו בזיכרון הפנימי את כל ה40 שניות שרינדרנו, אך מה שקטרה זה שאופס נגמר לו המקום בזיכרון כי יש לנו נגיד 24 ג'יגה זיכרון פנימי והם נגמרו (הכמות שמופנית לאפטר - ולא כל ה24, כי יש חלק שנשאר פנוי עבור ווינדוס ושאר תוכנות).
ולכן אחרי שהם נגמרו הוא מתחיל לקצץ ממה ששמר בתחילת הטיים ליין וזה הסיבה שהפס הירוק מתקצץ לנו מתחילתו ככל שאנו מרנדרים עוד קדימה, ובסופו של דבר נגלה, שהזיכרון הפנימי שלנו יכול לרנדר 40 שניות באפטר (וכל אחת וכמות הזיכרון שלה).

לאחר שהבנו את עניין העיבוד והזיכרון נעבור לכרטיס מסך - הכרטיס מסך הוא בעצם כמו עוד מחשב קטן בתוך המחשב והוא מגיע כבר עם מעבד ועם זיכרון פנימי משלו, דרך אגב כאן המקום להדגיש שעיקר חוזק הכרטיס מסך נמדד בסוג השבב שלו ולא בכמות הזיכרון שלו שאמנם היא גם חשובה אבל היא לא העיקר בכרטיס.
בכל מקרה הכרטיס מסך תפקידו לעזור למחשב שלנו לרנדר, השאלה מתי?
התשובה שבמקרים שיש תלת מימד, שזה עיקר כוחו של הכרטיס מסך ולמשל אפקטים של 3D אלמנט או שימוש בריי טרייסינג, זמן הרנדר או זמן התצוגה בזמן העבודה יתקצרו במאות אחוזים כשיש כרטיס מסך טוב.

לאחר כל ההקדמה הזו, נוכל להבין הרבה דברים ובעיות בתוכנות שלנו, למשל איך יכול להיות שסרט של דקה לקח לנו אתמול לרנדר שעה, והיום סרט אחר של דקה לוקח 6 שעות?
והתשובה ברורה, אין לדמות סרט לסרט כי כל פרוייקט מחושב בצורה אחרת לחלוטין תלוי במספר שכבות, סוג השכבות, תוכן השכבות, ובעיקר גודל השכבות מבחינת פיקסלים, ולכן אין לדמות פרוייקט לפרוייקט.
לפעמים כרטיס מסך יועיל לרנדר ולפעמים כמעט ולא, הכל תלוי בתוכן המורכב של הפרוייקט.

לסיכום: דבר ראשון כשאנו באים לרנדר סרט, (נורמלי, לא שכבה וחצי) קודם כל מבצעים יציאה למחשב, ע"י לחיצה על התחל>ובחץ שיש שם ללחוץ יציאה.
זה בעצם ירוקן את כל המחשב מזיכרון ובעיקר מכל תוכנות שנמצאות ברקע (קיימות עוד אופציות אבל זו הכי קלה ופשוטה להבנה) וייצור לנו מעבד וזיכרון נקיים ומוכנים לפעולה.

דבר שני לא מפעילים תוכנות אחרות כשעובדים על אפטר או על פרימייר, הן לא! אמורות לעבוד במקביל עם פרוייקטים ענקיים, אלא רק אם מדובר במשהו קטן, ואם בכל זאת אנחנו צריכים אותם פתוחות, אז לסגור מייד ברגע שסיימנו (ואם נצטרך אז נפתח שוב עוד חצי שעה), השורות האחרונות האלו הן קריטיות ביותר בשביל זרימת עבודה וצורת עבודה נכונה! ואל תתפלאו אם לא תעבדו ככה שהמחשב מגמגם, כי זה כמו רכבת עם שני קטרים כל אחד מושך לצד אחר.

ומכאן אנו חוזרים לשאלה שנשאלה, מדוע רינדור באנקודר לוקח שעות ולמה התוכנה לא מזהה את הכרטיס מסך? והתשובה: למה הרינדור לוקח שעות ? את זה הבנו כבר למעלה והאם הכרטיס מסך יקצר? תלוי, אבל בכל מקרה כשהתוכנה לא מזהה את הכרטיס מסך, זו בעיה, אז או שהכרטיס מסך חדש מידיי, למשל כרטיס גרפי מהשנה האחרונה לא יעבוד ב CS6 טוב. או שהוא לא מתאים.
או שמדובר שהדרייבר לא מותקן טוב (ולהתקין דרייבר חדש בצורה נקייה כבר דיברנו למעלה)
או שיש תקלה בתוכנה ואת זה טכנאי מקצועי יכול לסדר כי מדובר במשהו קצת מורכב.

עד כאן - מקווה שהובנתי.

=============
שאלה מספר 4. מאז שהתקנתי שוב את פריימיר הרנדר (במהלך העבודה) לוקח די הרבה זמן... למה זה קשור?

תשובה: עיינו למעלה.
=============

שאלה מספר 5. התקנתי מאיה 2018 והתחרטתי, הסרתי את ההתקנה וכנראה נגעתי בעוד משהו, וכל הקבצים נפתחים רק מתוך התוכנה, ז"א אני לא יכולה לפתוח קובץ בלחיצה עליו אלא פותחת את מאיה ואז באמצעות התכנה אפשר. הקובץ מוצג לי בשולחן עבודה לבן כזה.. וגם כשאני מנסה לעשות פתיחה באמצעות אן מאיה בנמצא...

תשובה: לא הבנתי איך אחרי שהסרת את התוכנה את יכולה לפתוח את הקבצים מתוך התוכנה, הרי אין תוכנה...
אני משער שכנראה התקנת שוב מחדש, אז את יכולה להסיר בצורה נורמלית את התכונה שוב, להפעיל מחדש את המחשב ולהתקין שוב, זה אמור לפתור את הכל.
=============

שאלה מספר 6. אני רוצה להאיץ את זמן הרינדור - האם תוספת זיכרון תעזור או שאולי משהו אחר מתאים כאן? כמה זיכרון צריך להגדיר באפטר כדי שירנדר בצורה האופטימלית?

תשובה: גם זו שאלה עיקר תשובתה מוזכר בתשובה הארוכה לשאלה 3.
אך אוסיף ואומר שלפעמים הפרוייקט מאוד כבד ודורש הרבה זיכרון גם אחרי רינדור לאחר יציאה כמו שאמרתי למעלה, צריך להפעיל את מנהל המשימות ולבדוק מה מצב הזיכרון והמעבד בזמן הרנדר (לבדוק בערך אחרי חצי מזמן הרנדר), אם באמת הזיכרון נמצא כמעט בסופו למשל 23 מתוך 24 RAM, אז באמת תוספת של זיכרון פנימי תעזור מאוד מאוד.
אך אם הוא נמצא על 15 למשל, סימן שהזיכרון בסדר גמור והמעבד עובד קשה, וזה מה יש.

כמובן שאני מדבר על מחשב שמותקן נכון בלי תקלות ושאין סתם תוכנות שעובדות ברקע וגוזלות למעבד - את הכח שלו.

===========
בהצלחה לכולם ושבת שלום!

נ.ב. המשך השאלות יהיו באשכול הבא שאפתח בקרוב.

נערך לאחרונה ב:

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני מבין לפי השקט שהכל מובן ואפשר להמשיך לאשכול הבא?

פריידי

צילום תוסס ואנרגטי:)
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי שאלה,
לשאול פה או לחכות?

עפיפון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מבין לפי השקט שהכל מובן ואפשר להמשיך לאשכול הבא?
רק עכשיו ראיתי שענית תשובה לשאלה שלי (מס' 6)
תודה רבה!
כהמשך לשאלה - הרי באפטר יש אפשרות להגדיר כמה זיכרון הוא ינצל מתוך הקיים, לדוג': כרגע הוא מנצל 8 מתוך 16G, ולכן אין לי אפשרות לדעת לפי מנהל המשימות אם זה מספיק כי הוא לא יכול לעבור את כמות הזכרון שהגדרתי לו.
השאלה אם באמת 16G מספיקים או שיש צורך להוסיף?
ובהנחה שאני מוסיפה - מה כמות הזיכרון הרצויה להגדיר לאפטר בזמן הרינדור?

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
רק עכשיו ראיתי שענית תשובה לשאלה שלי (מס' 6)
תודה רבה!
כהמשך לשאלה - הרי באפטר יש אפשרות להגדיר כמה זיכרון הוא ינצל מתוך הקיים, לדוג': כרגע הוא מנצל 8 מתוך 16G, ולכן אין לי אפשרות לדעת לפי מנהל המשימות אם זה מספיק כי הוא לא יכול לעבור את כמות הזכרון שהגדרתי לו.
השאלה אם באמת 16G מספיקים או שיש צורך להוסיף?
ובהנחה שאני מוסיפה - מה כמות הזיכרון הרצויה להגדיר לאפטר בזמן הרינדור?

תשובה:
זה לא שיש אפשרות לקבוע כמה הוא יינצל, אלא יש אפשרות לקבוע כמה זיכרון פנימי אנו משאירים לשאר התוכנות, אבל בכל מקרה, אפטר צריך לעבודה נורמלית מינימום 16 ג'יגה לזרימה חלקה.

אני ממליץ לאפטריסטים שעובדים כבר, שיהיה במחשב 32 לפחות.

מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תשובה:
זה לא שיש אפשרות לקבוע כמה הוא יינצל, אלא יש אפשרות לקבוע כמה זיכרון פנימי אנו משאירים לשאר התוכנות, אבל בכל מקרה, אפטר צריך לעבודה נורמלית מינימום 16 ג'יגה לזרימה חלקה.

אני ממליץ לאפטריסטים שעובדים כבר, שיהיה במחשב 32 לפחות.

אני מנצלת את ההזדמנות למרות שאני חושבת שאף פעם לא שאלתי פה, אבל נוכחתי במקצועיות שלך, יש לי מחשב די ישן, אבל תותח, לאחרונה הגדלתי לו את הזכרון ל32, וגם החלפתי לכרטיס מסך (שהשגתי בלי תשלום), למעשה הוא עובד יפה גם על אפטר, אבל כשאני עוקבת אחרי הביצועים אני רואה שהוא לא מנצל את כל הזכרון, עובר אמנם את ה16 שהיו לו קודם, מה שאומר שהוא כן משתמש בחלק הנוסף אבל לא בכולו, יש איזה מקום שאני יכולה ל"אלץ" אותו להשתמש ביותר?

lovely

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תודה על התשובה המפורטת. התקנתי את הדרייבר המעודכן, וניסיתי קצת לשחק בתלת מימד.
את הריי טרייסד - הוא לא מקבל, ובסינמה פור די, הצלחתי קצת יותר לשחק.
אבל אחרי שסגרתי את אפטר, זו ההודעה שהוא נותן לי, ואני לא מצליחה לסגור אותה
צפה בקובץ המצורף 368433

אשמח אם תאמר לי, מה אומרת ההודעת שגיאה שקיבלתי מאפטר, אחרי שעבדתי על התלת מימד.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני מנצלת את ההזדמנות למרות שאני חושבת שאף פעם לא שאלתי פה, אבל נוכחתי במקצועיות שלך, יש לי מחשב די ישן, אבל תותח, לאחרונה הגדלתי לו את הזכרון ל32, וגם החלפתי לכרטיס מסך (שהשגתי בלי תשלום), למעשה הוא עובד יפה גם על אפטר, אבל כשאני עוקבת אחרי הביצועים אני רואה שהוא לא מנצל את כל הזכרון, עובר אמנם את ה16 שהיו לו קודם, מה שאומר שהוא כן משתמש בחלק הנוסף אבל לא בכולו, יש איזה מקום שאני יכולה ל"אלץ" אותו להשתמש ביותר?

תשובה:
אין מה לאלץ את אפטר להשתמש בזיכרון, הוא משתמש בכמה שהוא צריך ברגע שיש לו. יכול להיות שיש לי 32 והוא ישתמש רק ב18 נגיד כי זה מה שהוא צריך, הוא לא חייב להשתמש כל פעם בהכל.

אשמח אם תאמר לי, מה אומרת ההודעת שגיאה שקיבלתי מאפטר, אחרי שעבדתי על התלת מימד.

הפיתרון דורש טכנאי

אולי מעניין אותך גם...