שאלה על סיכון בהרשאה לשכן לבנות על הגג

רחלי טל

משתמש מקצוען
אם זה עם אישור מהעיריה הם (העיריה) אמורים לקחת את זה בחשבון כשמאשרים.
בבנין של אמא שלי למשל לא אישרו כי אמרו שהבניין לא חזק מספיק בשביל זה וזה לא בנין כ"כ ישן.
זה נכון אבל לא תמיד מדויק, כי במחוזותנו המון פעמים מקבלים התר ל-20 מטר ובונים 40... מקבלים היתר ל-60- השמים הם הגבול.....
לכן האישור של העיריה לא בהכרח מהווה אסמכתא

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חשוב לדעת ששכן שבנה בערך בסדר גודל שאתה רוצה לבנות או יותר, נחשב לו כאילו נתן לך אישור לבנייה, ואתה לא צריך את חתימתו.
הכוונה היא שהרחבה של 5 מטר לא נותנת אישור אוטומטי לבנייה על הגג, אבל בנייה של 40 מטר על הגג כן נותנת אישור אוטומטי של אותו שכן לכל הרחבה קטנה יותר או דומה של השכנים האחרים.

אני לא משפטנית, ואין לראות בדברי המלצה כלשהי. את הפרטים כדאי לברר אצל המומחים לעניין, אבל בגדול ככה זה.
הבעיה כשצריכים חתימה שלו והוא לא מסכים לחתום

כמה מפוצץ - שכן שקיבל אישור מהשכנים לבנות ולהוסיף מרפסת
וכששכנים בקשו גם הם להוסיף השכן התנגד בטענה שזה יפריע לו לאוויר שבמרפסת...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תביאו מהנדס משלכם שיעבור על התוכניות בתשלום שלכם או של השכן
ממליצה בחום
לנסות להעביר ולהבליגהכמה שיותר כל עוד מדובר בגבול האבק והלכלוך
זה בדיוק בן אדם לחבירו
מה גם שהבניה היא כמה חודשים
והשכנים הם עוד כמה שנים...

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
תאשרו בתנאי שאתם מביאים מהנדס מטעמכם..
זה אמור להיות על חשבונו ?
מקובל כך ?
(והוא לא אמור לטעון אני מביא לך את המהנדס שלי, אם אתה רוצה עוד מהנדס, אין זה אמור להיות על חשבוני ?)

יש לקחת בחשבון, שלפי טענתו, לפי החוק הוא רשאי לבנות גם בלי הסכמתי כי יש לו מספיק הסכמות. (האם כך הוא החוק גם לגבי בניה על הגג ?)

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אם הוא מעוניין לחרוג מהאחוזים שהעיריה מתירה לו, יש בכך גם סכנה בטיחותית (כלומר רצוי שאתנגד לכך) ? אני מניח שאין בכך סכנה בטיחותית, שהרי המהנדס שלו מאשר את הבניה.

ועוד שאלה, וזו משפטית:
אם הוא חורג מהמותר לפי העיריה, יש בכך השלכה לגבי האחוזים שנשארים לי על הגג ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה