שאלה על סיכון בהרשאה לשכן לבנות על הגג

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
האם בניה על הגג בבנין בב"ב שמתקרב לגיל 70 עלולה לגרום נזק (סדקים וכיוצ"ב) לדירה הסמוכה לזו שעל גבה בונים ?
האם הדבר התלוי בסוג הבניה ?

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
כשהמהנדס "עובד אצלו" ולא "אצלי", אפשר לסמוך עליו ?

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אל תתבייש
תעשה איתו תנאים והתחייבויות שלא ייגרם לך כל נזק וחשש נזק
וכן התחייבות שיסכים לך כאשר אתה תרצה וכו'
אם לא אל תסכים
(אחד שנכוווה)

לקח טוב

משתמש מקצוען
לצערינו אדם קרוב אצל עצמו נאמר גם במקרה שעל הפרק שאלה של חיים ומוות. (אפילו המוסכניק הערבי שלי מודה בזה).

אם לא מדובר במהנדס מוכר ו/או מהנדס מטעם העירייה, (מה שעדיין לא מבטיח שלילה מוחלטת של סכנה) מומלץ להבהיר לשכן כי עניין הבטיחות אצלכם הוא מעל הכל, ואתם דורשים מהנדס מטעמכם.

בקלות.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תאשרו בתנאי שאתם מביאים מהנדס מטעמכם..
וכמובן החתמה נגדית שלא יוכל להתנגד לשום בניה שאתם תעשו בכל צורה שהיא
והתחיבויות כאלה? רק בכתב < גם מנסיון >

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תאשרו בתנאי שאתם מביאים מהנדס מטעמכם..
וכמובן החתמה נגדית שלא יוכל להתנגד לשום בניה שאתם תעשו בכל צורה שהיא
והתחיבויות כאלה? רק בכתב < גם מנסיון >

מה יותר מעצבן משכן סרבן שלא מוכן לחתום?
תשובה: שזה אותו השכן שאתה חתמת לו בכיף בלי שום תנאים.
לתשומת לבכם ,

רחלי טל

משתמש מקצוען
אני אחת שחותמת בכיף ,כל השכנים אצלנו בנו תוספות לאורך ולרוחב ואישרתי בשמחה. גם כשסגרו לי חלון, אור שמש וכו'- אין מה לעשות, בתוך עמי אני יושבת ושיהיה לכולם לבריאות. אבל על דבר אחד לא התפשרתי כשהשכנים בנו על הגג- על מהנדס הכי מקצוען , והכי יקה ו"פחדן" , כי נושא של בטיחות הוא קריטי מבחינתי.
תוודאו היטב שהיסודות יכולים לעמוד בעומס הנוסף ואם לא שיבצעו את כל החיזוקים הנדרשים.
בבני ברק יש בנין ברחוב חזון איש שהגיע למצב של טרום קריסה עקב בניה של יחידות על הגג, היה שם צו הריסה והשכנים פונו לתקופה די ארוכה מהבתים. לא יודעת איך הסתדר בסוף אבל ברור לי שהיה שם נזק כספי אדיר ועוגמת נפש.

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לצערי אני מכירה מקרוב בנין שבנו בו על הגג ועד היום הבנין( בןלמעלה משבעים) סובל מסדקים בקירות..(מפחיד ממש.)
חוץ מהעומס על מערכת הביוב הישנה שעולה פעם ב..על גדותיה.
עצוב מאוד שאנשים שומרי תו"מ חושבים רק על עצמם.

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוסיפה על מה שכבר כתבו, לא רק להביא מהנדס שאת תבחרי, אלא גם לדאוג שכל העבודות של השלד יהיו בפיקוח של אותו מהנדס, עם חתימה שלו. וכמובן אם יש לך אופציה להרחבה, גם אם את כרגע לא מתכננת לבצע בפועל, תוציאי ממנו חתימה שהוא מאשר לך. כי כמו שציינו אחרי שיהיה לו'פיתו בסלו' הוא יכול להימנע מלחתום לך.

רוטב שום

משתמש מקצוען
אני ממליצה לכם להביא מהנדס שלכם כמובן עם רשיון שייתן חוות דעת
האם הבנין יכול לסחוב עוד קומה
עיין ערך בנין ברחוב חזון איש 4 בבני ברק בנו שם על הגג
והיה צריך לפנות את הדיירים מחשש לקריסה

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם זה עם אישור מהעיריה הם (העיריה) אמורים לקחת את זה בחשבון כשמאשרים.
בבנין של אמא שלי למשל לא אישרו כי אמרו שהבניין לא חזק מספיק בשביל זה וזה לא בנין כ"כ ישן.

יד2

משתמש מקצוען
רק שתדעו
בחזוא 4
אף אחד לא לקח אחריות
והדיירים צריכים לשלם מכיסם סכומי עתק כדי לייצב את הבנין

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לתשומת לבכם ,

ועוד יותר מעצבן!
שכן שרק מתלונן וכועס כשאתה בונה בשיא ההתחשבות, לאור הבנייה שלו... ששם רק הבלגת!!!

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
רק שתדעו
בחזוא 4
אף אחד לא לקח אחריות
והדיירים צריכים לשלם מכיסם סכומי עתק כדי לייצב את הבנין
אבל יש מי שגרם לתוצאה הזו, לא?

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לתשומת לבכם ,

חשוב לדעת ששכן שבנה בערך בסדר גודל שאתה רוצה לבנות או יותר, נחשב לו כאילו נתן לך אישור לבנייה, ואתה לא צריך את חתימתו.
הכוונה היא שהרחבה של 5 מטר לא נותנת אישור אוטומטי לבנייה על הגג, אבל בנייה של 40 מטר על הגג כן נותנת אישור אוטומטי של אותו שכן לכל הרחבה קטנה יותר או דומה של השכנים האחרים.

אני לא משפטנית, ואין לראות בדברי המלצה כלשהי. את הפרטים כדאי לברר אצל המומחים לעניין, אבל בגדול ככה זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה