שאלה על אחסון מדיה באתר

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
השאלה על אחסון מדיה באתר, האם זה בסדר להעלות את זה לאתר וורדפרס עצמו?
או שעדיף לעשות פטפורמה של אחסון קבצי מדיה על המסד נתונים [להתקין פלטפורמה על תיקיה אחרת בדומיין] ולהכניס ככה לאתר?
האלה אם זה יחסוך מהאיטיות שתהיה מהטעינה של זה כשזה נמצא בתוך הוורדפרס?
או שיש פתרונות נוספים [מלבד יוטיוב שזה חסום שם בלק מחברות הסינון].

rutt

משתמש מקצוען
ההמלצה שאני קיבלתי ועד היום אני מיישמת, לשים את המדיה בשרת אחר, יש לי שטח בהוסטגאטור בגרושים ושם אני שמה טונות של ג"ב... וזה לא מפריע לטעינת האתר שיושב על שרת אחר [מהיר פי כמה], וגם קל לעשות גיבויים לאתר.
אם מדובר בכמות מועטה - עדיף לשים בספריית המדיה.
כך הומלץ לי.

נערך לאחרונה ב:

rutt

משתמש מקצוען
משהו באזור ה-2$. זה נרכש בבלאק פריידי. בתום שלש שנים הם רצו להעלות את זה משמעותית, עשיתי קולות של עזיבה, והם השאירו את המחיר. אחרי עוד שלש שנים הם כבר לא היו מוכנים להשאיר את המחיר, ושוב עשיתי קולות של עזיבה, והם הציעו לי לבוא כלקוח חדש ולקבל שוב את המחיר המוזל...
בכל אופן ממש לא הייתי ממליצה לשים שם אתר, המהירות עלובה, ויש הפרש גדול בין האתר שלי שממוקם בסייטגראונד לאתר דומה שממוקם אצלם. הם איטיים מאד.

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
ועד שאלה, איך מגדירים בחברות הסינון שהסרטונים יהיו פתוחים? מגדירים את שני הדומיינים פתוח? של האתר ושל הסרטונים?
כל חברות הסינון יסכימו לי להתנהלות כזו [במקרה שלי שיש סרטונים תורניים ואין בעיה של חוסר צניעות]?

rutt

משתמש מקצוען

תוכל לראות כאן: https://www.hostgator.com/
מדובר בתכנית גוזל, הם אומרים נפח ללא הגבלה דהיינו 999 ג"ב, אבל הם לא אוהבים משתמשים כבדים...
בכל אופן אתה תהיה חייב לשים שכפול של האתר שלך גם אצלם [תציין לגוגל לא לסרוק אותו], כי הם לא מוכנים להיות שרתי אחסון בלבד, אלא רק 'אחסון אתרים'.

rutt

משתמש מקצוען
ועד שאלה, איך מגדירים בחברות הסינון שהסרטונים יהיו פתוחים? מגדירים את שני הדומיינים פתוח? של האתר ושל הסרטונים?
כל חברות הסינון יסכימו לי להתנהלות כזו [במקרה שלי שיש סרטונים תורניים ואין בעיה של חוסר צניעות]?

אין בעיה. הם מזהים את שתי הכתובות, ופותחים אותם.

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
מדובר בתכנית גוזל, הם אומרים נפח ללא הגבלה דהיינו 999 ג"ב, אבל הם לא אוהבים משתמשים כבדים...
בכל אופן אתה תהיה חייב לשים שכפול של האתר שלך גם אצלם [תציין לגוגל לא לסרוק אותו], כי הם לא מוכנים להיות שרתי אחסון בלבד, אלא רק 'אחסון אתרים'.
מה הרעיון של זה לעשות נפח ללא הגבלה במחיר כזה זול?
הרעיון שהם מודעים שזה איטי מאוד?

לרר Design

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
בתכנית גוזל

יש לי לקוח שצריך לאחסן כ-15GB של קבצי שיעורים MP3

איפה התוכנית הזאת נמצאת?
אני מצאתי את התוכניות:

Hatchling Plan = $3.75/mo* | 10 GB​

Baby Plan = $4.50/mo* | 20 GB​

Business Plan = $6.25/mo* | 40GB​

לרר Design

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
האם מישהו מכיר עוד מקום שאפשר לאחסן כ-15 GB (זה כל הזמן גודל כי יש עוד שיעורים) של קבצי MP3
או שיש איזה פתרון אחר
תודה מראש

לרר Design

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

MyHost

משתמש פעיל
D I G I T A L
הפתרון היעודי לכך הוא Storage CDN,
יש שירותים כמו BunnyCDN שנועדו לכך -
ישנם עוד ספקים דומים -

טיפ ממני, אל תאחסנו קבצי מדיה כמו MP4 MP3 או קבצי הורדה בשרתי אחסון, בחברות רבות זה Abusive הן לתעבורה והן לשטח דיסק ותוכלו למצוא את עצמכם בבעיה כמו השעייה או ביטול שירות מצד החברת אחסון בשל ניצול לרעה של תעבורת השרת והן משאבי השרת.
שירותי אחסון אתרים נועדו לאחסן אתרים לא מקום לגיבוי המחשב או מקום לשירותי צפייה ישירה או שמיעה ישירה.

יש חברות שהם Pay as you go בהתאם לדיסק ותעבורה ויש כאלו עם fixed plans למשאבים מסויימים אך חשוב להפריד ביניהם.

מקווה שסייעתי.

rutt

משתמש מקצוען
יש לי לקוח שצריך לאחסן כ-15GB של קבצי שיעורים MP3

איפה התוכנית הזאת נמצאת?
אני מצאתי את התוכניות:

Hatchling Plan = $3.75/mo* | 10 GB​

Baby Plan = $4.50/mo* | 20 GB​

Business Plan = $6.25/mo* | 40GB​

תמתין לבלאק פריידי [זה עוד מעט] ותסגור לשלוש שנים. אתה תקבל את זה במשהו כמו 2 דולר.

אגב - מבחינת האיטיות הם השתפרו!

rutt

משתמש מקצוען
האתר הזה גם טוב?

המחירים פה הרבה הרבה יותר זולים
איך הרבה יותר זול?? 100 ש"ח לשנה ראשונה [בלבד!, אח"כ 120 ש"ח], ומקבלים רק 100 ג""ב.
בהוסטגאטור 72 ש"ח לשנה [לכל השלש שנים!] ומקבלים פי עשר מקום! 1000 ג"ב!

לרר Design

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כלומר סה"כ 216 ש"ח

איפה זנ נמצא באתר התוכנית הזו? אני לא מצאתי דבר כזה

לרר Design

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
איך הרבה יותר זול?? 100 ש"ח לשנה ראשונה [בלבד!, אח"כ 120 ש"ח], ומקבלים רק 100 ג""ב.

אשמח לקבל את הקישור למיקום הזה באתר

לרר Design

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הפתרון היעודי לכך הוא Storage CDN,
יש שירותים כמו BunnyCDN שנועדו לכך -
ישנם עוד ספקים דומים -

טיפ ממני, אל תאחסנו קבצי מדיה כמו MP4 MP3 או קבצי הורדה בשרתי אחסון, בחברות רבות זה Abusive הן לתעבורה והן לשטח דיסק ותוכלו למצוא את עצמכם בבעיה כמו השעייה או ביטול שירות מצד החברת אחסון בשל ניצול לרעה של תעבורת השרת והן משאבי השרת.
שירותי אחסון אתרים נועדו לאחסן אתרים לא מקום לגיבוי המחשב או מקום לשירותי צפייה ישירה או שמיעה ישירה.

יש חברות שהם Pay as you go בהתאם לדיסק ותעבורה ויש כאלו עם fixed plans למשאבים מסויימים אך חשוב להפריד ביניהם.

מקווה שסייעתי.
לא הבנתי איך הולך התשלום,
הם לא גובים כסף על האכסון בשרת שלהם?
אלא רק באיזור 0.05$ עבור הורדת קובץ או שמיעה?

אשמח אם יש לך מידע איך עובד בדיוק התשלום תעדכן אותי תודה מראש
זה מאד חשוב לי ומעקב אותי להעלות את האתר ללקוח

MyHost

משתמש פעיל
D I G I T A L
לא הבנתי איך הולך התשלום,
הם לא גובים כסף על האכסון בשרת שלהם?
אלא רק באיזור 0.05$ עבור הורדת קובץ או שמיעה?

אשמח אם יש לך מידע איך עובד בדיוק התשלום תעדכן אותי תודה מראש
זה מאד חשוב לי ומעקב אותי להעלות את האתר ללקוח
העלות מתחלקת בהתאם לספק לפי שטח דיסק בשימוש + שימוש בתעבורה עצמה כך שאין "חישוב" כללי אלא למשל בbunny זה תשלום לפי שטח דיסק בObject Storage + התעבורה בשימוש עצמה.
אבל אלו שירותים שנועדו לשימוש כזה ולא לחברות אחסון שבד"כ דברים כאלו נוגדים תנאי שירות ואתה מסתכן באובדן מידע/השעייה/פגיעה בזמינות השירות וכד'..
יש לא מעט ספקים בחו"ל שמריצים ניקוי דיסק לקבצים ממשקל X או סוגי קבצים מסויימים, שכן הם לא נכללים בקבצי אתר פעילים.
עדיף תמיד ללכת לפתרונות יעודיים בתחום ולא לחפש טריק שאולי יעבוד עד גודל מסויים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה